Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #90 kdy: 12. 08. 2017, 05:44:38 »
Ale no tak... novináři a finančák by hrozili v případě, že by mě arbo podvedl, obral, rozšlapal hračky, znásilnil a namazanýho asfaltem a posypanýho peřím nechal uprostřed nějakýho města přivázanýho k lampě. Nestalo se nic z toho, takže k tomu opravdu nemám důvod. Spíš mě zaujala ta urputná obrana s pochybnými argumenty a doufám, že přátelský pokec poněkud uklidní celou situaci. Ono na písmenkách se to totiž poznává blbě, ale osobně si člověk může alespoň udělat obrázek o tom, jestli se jedná o skutečné nadšení pro věc, nebo jen marketing. A k čemu mně to bude? No vlastně nevím.


Noční Vlk

Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #91 kdy: 13. 08. 2017, 00:04:36 »
...
Tak to rád slyším. A pokud tě to uklidní, tak myslím, že žádné podobné akce snad ani v blízké době plánované nejsou ... pokud vím.

Urputná obrana vychází z defenzivy a potřeby snažit se to vysvětlit, a co se týče pochybných argumentů - to je problém Arba, kterého jsem si dobře vědom. Já k němu hrozně dlouhou dobu přistupoval podle Schrödingerova fenoménu, protože víceméně každý argument a každé tvrzení měli pro mě výstup "dobrý, to zní věrohodně" a výstup "bacha, to zní podezřele za těhlech a těhlech možných okolností" zároveň, kde výsledek se bohužel nedá ověřit jen poskytnutím té informace. Troufám si říct, že na začátku jsem byl jeden z největších skeptiků, kteří ale místo odmínutní do projektu ještě vstoupili. Mou důvěru v takové míře, jakou mají teď, si získali až časem, hlavně přístupem. Že plní co slíbí, i když to trvá třeba někdy déle a že to co dělají funguje a má smysl i pro nepodvodníky. Právě proto také lidem často říkám "tak to zkuste, nic nevkládejte, ale zajímejte se", protože to prostě pomůže.

Ale máš pravdu, když si sedneš s člověkem tváří tvář a vidíš víc než písmenka, přiřadíš si gesta a emoce a nejde jen o písmenka, dojem se pak rozšíří. To je asi nenahraditelný faktor.

Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #92 kdy: 13. 08. 2017, 01:43:41 »
... Urputná obrana vychází z defenzivy ...

Nečekané.

Michal Kovacic

Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #93 kdy: 13. 08. 2017, 05:40:23 »
... často říkám "tak to zkuste, nic nevkládejte, ale zajímejte se", protože to prostě pomůže.

Hmmm... velice stručně - proč a komu?

Méně stručně, pokud chce někdo můj čas, musí mě zaujmout - možnosti je spousta a příležitosti, co bojují o moji pozornost mnohem více. Takže míč není na mě straně...

Noční Vlk

Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #94 kdy: 13. 08. 2017, 18:22:50 »
... Urputná obrana vychází z defenzivy ...

Nečekané.
Naopak, celkem běžný psychologický vzorec :)


Hmmm... velice stručně - proč a komu?

Méně stručně, pokud chce někdo můj čas, musí mě zaujmout - možnosti je spousta a příležitosti, co bojují o moji pozornost mnohem více. Takže míč není na mě straně...
Tomu člověku pochopit, o čem to vlastně mluví.

A o pozornost tu nikdo nebojuje - to pracujete pořád s tou mýlkou, že Arbu jde o to vás tam nějak "natáhnout". Kdyby to tak bylo, máte pravdu v tom, že by vás měl nějak zaujmout a on by vás by měl nějak oslovit, aby si to zasloužil. Jenže ono to tak není. Nechcete? No tak nechoďte. To není psychologický obrat, tak to prostě je. A přesto že to bylo už řečeno vícekrát, zase to opakuji, protože to je očividně přehlíženo a dochází tu k nepochopení situace. Zájem z vaší strane přijde třeba později a nebo tak nikdy, to je čistě na vašich preferencích :)


Michal Kovacic

Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #95 kdy: 13. 08. 2017, 22:55:51 »
A o pozornost tu nikdo nebojuje - to pracujete pořád s tou mýlkou, že Arbu jde o to vás tam nějak "natáhnout". Kdyby to tak bylo, máte pravdu v tom, že by vás měl nějak zaujmout a on by vás by měl nějak oslovit, aby si to zasloužil. Jenže ono to tak není. Nechcete? No tak nechoďte. To není psychologický obrat, tak to prostě je. A přesto že to bylo už řečeno vícekrát, zase to opakuji, protože to je očividně přehlíženo a dochází tu k nepochopení situace...

Určitě jde o nepochopení - psychologie není moje silná stránka - nicméně, pokud někdo mnoho měsíců argumentuje a píše sáhodlouhé články o jednom tématu... Hmmm... Jelikož jsem přímý, jednoduchý a bezelstný, tak jsem pochopil jenom povrchní význam textů (a i to zřejmě špatně) jako reklamu a hlubší smysl jaksi unikl. Budu na sobě pracovat a snad někdy v jiné galaxii...

Noční Vlk

Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #96 kdy: 15. 08. 2017, 20:37:25 »
Určitě jde o nepochopení - psychologie není moje silná stránka - nicméně, pokud někdo mnoho měsíců argumentuje a píše sáhodlouhé články o jednom tématu... Hmmm... Jelikož jsem přímý, jednoduchý a bezelstný, tak jsem pochopil jenom povrchní význam textů (a i to zřejmě špatně) jako reklamu a hlubší smysl jaksi unikl. Budu na sobě pracovat a snad někdy v jiné galaxii...
Nebo spolu alespoň zajdeme na Strážce galaxie 3 ne? :)

Ale vážně, "sáhodlouhost" mých textů je způsobena snahou reagovat rozvinutější formou na dotazy, přípomínky nebo i insultace. Opsat to možná z jiného úhlu, aby se to snadněji dalo do kontextu. Protože mi přijde, že v některých věcech se sice neshodujeme ale někdy si prostě jen nerozumíme co tím chtěl básník říci.

Reklamu já nedělám, jen se nestydím dát najevo své sympatie a respekt, to je rozdíl - celkem podstatný, alespoň pro mě. Za reklamu bych bral peníze. A Vás jsem urazit nechtěl, když už nic, tak Vaše přípomínky k celé věci většinou mají nějaký smysl. Ale líbí se mi ten sarkasmus na oplátku, vážně :D

ARBXXXX

Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #97 kdy: 18. 08. 2017, 20:30:09 »
Několik dnů jsem tu nebyl. Státní a bankovní moc mi připravily několik perných dnů, kde šlo vše stranou.
Pročítám diskusi za tu dobu a vidím změnu tónu na obou stranách. Uklidnění a sklon k humoru naštěstí vystřídali agresivitu. Pokud v tomto duchu bude i osobní schůzka, bude to hodnotná diskuse.

Noční vlk opakovaně po pravdě napsal, že pokud se nekomu nějaký spolek nelíbí, nezajímá se o něj a nevstoupí do něj.
Nikdo nikoho nikam nelanaří, nepřesvědčuje, netlačí. Udivuje mě však, proč lidé dokáží bojovat, pošlapávat a ničit něco, co je nijak neohrožuje, neomezuje ani neovlivňuje.
Píšu nyní v obecné rovině. Takových případů se dá najít mnoho.
Rád bych pochopil psychologické pozadí takového jednání. Strach z neznámého? Neschopnost přijmout existenci jiného pohledu? Nebo něco hlubšího mimo můj rozsah myšlení?

Pro mě je cíl alternativy jasný. Najděme společné body a tahněme za jedne provaz. Roztříštěnost škodí.
Je nás už dost na to, aby z nás byla síla co je vidět.
Četli jste někdo program a cíle pirátské strany? Věnujte jim pár minut. Oni to spojování předvádí v praxi. Co tak je podpořit nebo se přidat a třeba vytvořit platformy, ale pod jednou hlavičkou.

Nestálo by to aspoň za úvahu?

JSH

Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #98 kdy: 18. 08. 2017, 21:00:45 »
No jo, pár dnů tu nebyl a uklidnilo se to tu. Je třeba přilít benálu do flámu. Co kdybys držel kušnu, dokud se Tuxík s něčím nevrátí? Nestálo by to aspoň za úvahu?

Ty tvoje pohoršené žvásty o pošlapávání a ničení si strč kam chceš.

Noční Vlk

Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #99 kdy: 18. 08. 2017, 23:45:52 »
No jo, pár dnů tu nebyl a uklidnilo se to tu. Je třeba přilít benálu do flámu. Co kdybys držel kušnu, dokud se Tuxík s něčím nevrátí? Nestálo by to aspoň za úvahu?

Ty tvoje pohoršené žvásty o pošlapávání a ničení si strč kam chceš.
On psal klidně, to tu sem přilíváš benzín frajere. Asi tě mrzí, že se to uklidnilo, tak se musí nahodit další flame že?

Jestli vadí obecné nadhazování spolupráce místo sporů, to je tvoje věc. Na to máš asi právo, ne každý je týmový hráč, ale tu nutný to zbytečně bouřit? Ty bys taky mohl počkat, s čím se Tuxík vrátí, místo toho, abys sám dál razil rage přístup oroti něčemu, o čem toho asi víš nula nula nic, co myslíš?

JSH

Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #100 kdy: 19. 08. 2017, 14:05:30 »
On psal klidně, to tu sem přilíváš benzín frajere. Asi tě mrzí, že se to uklidnilo, tak se musí nahodit další flame že?

Jestli vadí obecné nadhazování spolupráce místo sporů, to je tvoje věc. Na to máš asi právo, ne každý je týmový hráč, ale tu nutný to zbytečně bouřit? Ty bys taky mohl počkat, s čím se Tuxík vrátí, místo toho, abys sám dál razil rage přístup oroti něčemu, o čem toho asi víš nula nula nic, co myslíš?
Omlouvám se, že jsem to napsal tak natvrdo.

ARBXXX tady nadhodil naprosto neadresně (proč ale zrovna tady, že?), jak "někteří" lidé ničí, pošlapávají, atd. Navrch přidal spekulaci o tom, že pro to nemají rozumný důvod a je to strach z neznámého.

Přišlo mi to, že chtěl očernit kritiky a vyjít z toho jako ten konstruktivní. A napsal to tak, aby na jakoukoliv výhradu mohl říct že myslel někoho jiného. Opravdu mi to přijde jako učebnicová manipulace.

Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #101 kdy: 19. 08. 2017, 16:41:47 »
On psal klidně, to tu sem přilíváš benzín frajere. Asi tě mrzí, že se to uklidnilo, tak se musí nahodit další flame že?

Jestli vadí obecné nadhazování spolupráce místo sporů, to je tvoje věc. Na to máš asi právo, ne každý je týmový hráč, ale tu nutný to zbytečně bouřit? Ty bys taky mohl počkat, s čím se Tuxík vrátí, místo toho, abys sám dál razil rage přístup oroti něčemu, o čem toho asi víš nula nula nic, co myslíš?
Omlouvám se, že jsem to napsal tak natvrdo.

ARBXXX tady nadhodil naprosto neadresně (proč ale zrovna tady, že?), jak "někteří" lidé ničí, pošlapávají, atd. Navrch přidal spekulaci o tom, že pro to nemají rozumný důvod a je to strach z neznámého.

Přišlo mi to, že chtěl očernit kritiky a vyjít z toho jako ten konstruktivní. A napsal to tak, aby na jakoukoliv výhradu mohl říct že myslel někoho jiného. Opravdu mi to přijde jako učebnicová manipulace.

A manipulace to také je a k tomu navíc propaganda. „Z důvodu anonymity“ si nelze o Arbo-ble-ble-tu nic ověřit a vše se táhne na vařenou nudli „krásných myšlenek“. Vlákno je uměle prodlužováno a natahováno a původní fiktivní problém „hlavně pomoc Limovi“ se vytratil. Opět nelze ověřit že vůbec nějaký Lim existuje. O projektech Arbo-ble-ble-ta se také nedá nic dozvědět, de facto máme věřit těm ikonkám na webu Arbo-ble-ble-ta, které mají být nejspíš  dostatečným důkazem o přínosu těch neexistujících projektů. Hezké ikonky mohou působit možná na důchodce z minulého století, zde na rootovi to je ale šlápnutí vedle.

Je to jednoduše ztráta času, pokud člověk ovšem nestuduje psychologii. Jediný důvod k nezamknutí vlákna je ten, že by to byla voda na mlýn další propagandy („někteří náš revoluční, zaručeně nový a převratný projekt nechápou a vlákno nám zamkli“ případně „vidíte? zamkli nás, protože se nás bojí“ aneb „naši nepřátelé jsou důkazem, že mámě převratný objev“). A argument „nikomu nic nenutíme, od nikoho nic nechceme“ vyznívá dost naprázdno, protože nějaká motivace k přihřívání kotlíku pod tímto vláknem zde očividně je.

Prostě důvěryhodnost projektu Arbo-ble-ble-ta se blíží nule a pokud ten projekt vůbec funguje, pak nejspíše na základě tzv. letadla nebo něčeho podobného, tj. samotný projekt sám nevytváří žádnou hodnotu, jen nafukuje prázdné nic. Jak opět výmluvně ukazuje již toto vlákno.

Michal Kovacic

Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #102 kdy: 19. 08. 2017, 19:45:09 »
Hmmm...

Už jsem tohle vlákno neviděl v seznamu - A. nic nechce (vlastní vyjádření), oponenti nic nechtějí - opravdu se moc omlouvám, ale už s tím běžte do...  (měl jsem na jazyku "zadeke", ale to se asi nesmí).

Nebo možná jinak: "uznávám, že A. je dokonalý, špičkový a nedostižný projekt i když stále netuším o čem to je". Stačí tohle vyjádření aby vlákno umřelo? Budu opravdu zavázán...

Noční Vlk

Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #103 kdy: 20. 08. 2017, 18:05:26 »
JSH: No já chápu, že to může být napjaté. Očividně tady jde o dva velmi nesourodé tábory. Nicméně tě můžu ujistit, že to nebyl útočný post. Tebe by taky určitě naštvalo, kdyby jsi viděl něco, na čem jsi se nadřel a byl o to velký zájem, jak to "vyšší moc" prostě bez racionálnějšího důvodu utne, protože prostě chce. A že sem psal - možná nabyl dojmu, že když se s Tuxíkem dalo rozumně domluvit na schůzce, tak se tu trochu otevře klidnější debata.

Ondreji: Vše se netáhne na vařenou nudli pěkných myšlenek. Vše se táhne na dlouhodobě budovaných vztazích a důvěře. je jasné, že tohle ale nepochopíš, protože prostě nejsi jeden z těch lidí, co jimi vůči Arbu oplývají (to není výtka, to je fakt a je to logické, když nejsi dlouhodobější člen - je jasné, že je mít nemůžeš, to by bez vlastních zkušeností bylo velmi naivní). Limo byl, jak jsem už psal, téměř jistě hater (možná z rootu, možná ne), který neměl jak návázat na své lživé obvinění a tak se radši vytratil - můžeš mě vinit za to, že jsem ho neodepsal hend rovnou a chtěl mu pomoct? Kdybych to věděl na 100%, že je to tenhle případ, udělal bych to, ale já si radši věci ověřím.

A co se týče těch projektů, které "se nedají nijak ověřit a jsou to jen hezké ikonky":
"BTC a Kč peněženka" - funguje a existuje, ale je snadné se o to nezajímat a nezkusit to a tvrdit, že to tak není že? Pak by se to těžko pomlouvalo...
"Platební procesor" - vnitřní členské platby, rovněž fungují, stejný případ
"Platební brána pro eshopy" - fungovala, ale byla překopaná a vylepšená, v současné době zase funguje, je v konečné fázi testování a ve frontě jsou odhadem desítky míst, kam se po nahození bude implementovat.
"Zhodnocování kapitálu" - i když na tom se staví většina hatu, tak prostě funguje, spolehlivě - jak ví dlouhodobější členové. To, že se vám to zdá podezřelé neznamená, že to nefunguje.
"Bitcoin arbitráže a Trading" jsou projekty fungující prakticky od začátku, ale jsou neveřejné. To znamená, že se k nim nedostane hned každý, kdo si udělá registraci, ale musí prokázat svůj přínos komunitě, než do nich může být zapojen. Asi dobrá munice pro další hate, ale za mě je lepší hate od ignorantů než rozhašení funkčního systému od blbů nebo záměrné sabotáže od závistivců.
"Největší informační zdroj o BTC" - toto popravdě nevím jak ověřit, ale článků se tam přidává mraky a překladatelská komunita se činí a vychází i dost vlastních.
"Sponzoring" - funguje, což si ale můžete potvrdit až tehdy, až sami také něco přínosného pro BTC komunitu a povědomí uděláte a zasloužíte si ho... žadný flame, prostě fakt
"Komunitní fóra" - fungují, jsou implementovaná ve službě
"Mixér" - je automatický při platbě z Arba ven
"Kvízy" - jsou implenetované ve službě"
"Stránky pro nevidomé" - fungují, dodělané relativně nedávno
"Virtuální členská měna" - tzv. Akredity, existují ale ještě se na nich pracuje
"Silná členská základna" - funguje a je to základ

Většina z toho se dá ověřit jen pouhým přihlášením - a teď to přijde! Už nás tahá a nutí do registrace! Kulový, ale nemůžete se divit, že o tom víte houby, když se o to nezajímáte a neuděláte nic proto, aby jste si informace ověřili sami. Pak se buď můžete spolehnout na to, co vám říkají jiní a nebo si dál hatovat a před očima těch informovanějších nebo pečlivějších při zjišťování infa ze sebe dělat blbce. Registrace k získání specifických benefitů je naprostá samozřejmost u většiny služeb a institutů, které nějaké poskytují. To je také prostě fakt. Banka vám nabídne extra výhodný úrok na vaše peníze když u ní nemáte ani účet že? Můžete jezdit autobusem nebo vlakem se slevou pro "členy klubu", když se jimi odmítáte stát že? Můžete si číst prémiové články pro členy na informačním webu, když odmítnete registraci že? Argumentovat tím, že "mě to sice nezajímá, nebudu si o tom nic hledat, nebudu se snažit zjišťovat informace, ale je to blbost protože ... já nevím, bagr co jede na rypouši sloním" - co vám na to má člověk říct. Taková cca polovina těch projektů je již existující a funkčních (a z nich k dobré polovině máte přístup okamžitě, pokud chcete, bez jediného haléře) a zbytek je ve vývoji podle priorit. Což zase vědí členové, protože o tom lze získat interní informace.

Stačí se jen zajímat lidi, jenže to chce alespoň trochu myslet, i když si uděláte názor dopředu. To přece není slabost, změnit názor, když uznáte za vhodné, že je to oprávněné. Slabost je trvat na svém, i když třeba i sami víte, že to co si myslíte a říkali jste není pravda, ale nechcete se ztrapnit před kámoši z party, kteří na tom nejsou o nic lépe než vy. Ale ono je snažší říct "joooo ... noooo, ono je to beztak letadlo protože prostě je", to je jasné.

Michale: nemusíte uznávat, že Arbolet je špičkový nástroj. Členové kvality znají a ne každému se líbí vše, to je také jasné. Ale to tu ani nikdo nechtěl. Jenže to se budeme pohybovat v kruhu. Stále platí, nikdo vás nenutí, nechoďte když nechcete. To ale neznamená, že si členové komunity musí nechat líbit plivání na to, co mají rádi a ví tom daleko více, než ten kdo plive. Jak by se líbilo vám, kdyby se jinde pomlouval celý root a vy jste viděli, že to vychází z neznalosti a ignorance? Skutečně, jak? Nevadilo by vám to, klidně by jste je nechali pomlouvat a lživě informovat veřejnost?

Michal Kovacic

Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #104 kdy: 20. 08. 2017, 18:33:58 »
Kecy, kecy a zase jenom kecy - a tahání nových duší (přijďte se přesvědčit, uvidíte...)

OK, takže takhle. Šance, že se mě někdo zeptá na A a názor na něj je mizivá, ale doteď (do příspěvku #102 včetně) bych odpovídal: "neznám, nevím...". Pokud se mě zeptá v budoucnu, budu odpovídat: "dle mého přesvědčení, jde o podvod". Jako přirovnání použiji "dopis z Nigérie". I v podobných dopisech, co občas dostanu, je mnohem více konkrétna, než v kecech od A.

Moje paní o mě tvrdí, že jsem hlava dubová a že do něčeho mě dotlačit je opravdu fuška. Gratuluji, Vám se to povedlo.