Kvalita české IT literatury

student

Kvalita české IT literatury
« kdy: 18. 07. 2017, 09:14:40 »
Jaký máte názor na neschopnost vydavatelů jako Computer Press nebo Grada vydávat kvalitní IT knihy? Kdysi byl obrovský výběr, nyní to je Lego, Super Mario nebo vikingské copánky. Například Grada vydáva neuveřitelní množství knih z oboru zdravotnictví. Není dopyt?


roghir

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #1 kdy: 18. 07. 2017, 09:23:16 »
Než se u nás něco přeloží a vydá, tak je kniha zastaralá. Tak to prostě je. Takže nezbývá než se učit z anglických tutoriálů.

Cico

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #2 kdy: 18. 07. 2017, 09:47:44 »
Kdyz uz jsme u PC literatury. Marne shanim knihu Mistrovstvi v Microsoft Windows Server 2008. Nemate nekdo na prodej ?
Dekuji

fredy999

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #3 kdy: 18. 07. 2017, 10:28:26 »
CPRESS robil výborné knihy, ale zakapal po tom, čo ich prevzalo Albatrosmedia.
Odvtedy vydávajú už len kraviny....

David

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #4 kdy: 18. 07. 2017, 10:43:26 »
Jaký máte názor na neschopnost vydavatelů jako Computer Press nebo Grada vydávat kvalitní IT knihy? Kdysi byl obrovský výběr, nyní to je Lego, Super Mario nebo vikingské copánky. Například Grada vydáva neuveřitelní množství knih z oboru zdravotnictví. Není dopyt?

Grada napr. kolem roku 1993 vydala zajimavou knihu o programovani grafickych adapteru. V te dobe to melo smysl, dnes si vsak vse clovek muze najit na internetu behem par kliknuti. Pokud clovek potrebuje kvalitni literaturu a ruzne webove stranky a blogy jsou pro nej k nicemu, sahne po knihach od Willey, Oreilly a pod. Pripadne si zaplati Safari books online...


v2kt0r

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #5 kdy: 18. 07. 2017, 10:52:03 »
Jaký máte názor na neschopnost vydavatelů jako Computer Press nebo Grada vydávat kvalitní IT knihy? Kdysi byl obrovský výběr, nyní to je Lego, Super Mario nebo vikingské copánky. Například Grada vydáva neuveřitelní množství knih z oboru zdravotnictví. Není dopyt?
Možná je důvod podobný, jako ten, proč já si také už 15 let žádnou odbornou knihu nekoupil: ty informace zastarávají, odborníci zvláště v tomto oboru ve vlastním zájmu ovládají světové jazyky a informace si pořídí z cizích a/neb elektronických zdrojů.
Mimochodem už v devadesátých letech vypadaly knihy od Grady jako naše diplomky: pěkně vzdušné okraje a řádkování, spousta stránek, málo obsahu.

perceptron

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #6 kdy: 18. 07. 2017, 15:52:22 »
ani anglicke knihy sa nestihaju pisat zarovno s technologiami. nieto este ceske

vid legendarna Myslime v jazyku java od Eckela ktora sa predavala ako 2 vydani v case ked uz autor vydal 4th edition.

trh sa posunul do ebookov. legenda o'reilly sa teraz prakticky zlucila so safari, manning dava ku kazdej knihe ebook zadarmo

UF

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #7 kdy: 18. 07. 2017, 16:09:08 »
spis uplne chybi ty zajímave knihy ktere se tykaji veci ktere prezivaji - nikdy jsem nevidel napr. SICP, knihy o CS a tak ...

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #8 kdy: 18. 07. 2017, 16:14:51 »
spis uplne chybi ty zajímave knihy ktere se tykaji veci ktere prezivaji - nikdy jsem nevidel napr. SICP, knihy o CS a tak ...

Treba Knutha vydaval celkem nedavno Cpress. Jak se kupoval naprosto netusim. Osobne jsem ho kupoval spis z povinnosti, dnes jsou IMO pro vetsinu ukolu lepsi texty.

Btw: neni spatny ten novy "Pruvodce labyrintem algoritmu", co ho vydal nic. Doufam, ze ho prelouska co nejvic lidi, nez se vrhnou do praxe...

gll

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #9 kdy: 18. 07. 2017, 16:37:01 »
Btw: neni spatny ten novy "Pruvodce labyrintem algoritmu", co ho vydal nic. Doufam, ze ho prelouska co nejvic lidi, nez se vrhnou do praxe...

Podobná kniha v češtině chyběla.

gll

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #10 kdy: 18. 07. 2017, 16:56:16 »
Je v Praze nějaký kamenný obchod s cizojazyčnou IT literaturou?

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #11 kdy: 18. 07. 2017, 16:58:14 »
Je v Praze nějaký kamenný obchod s cizojazyčnou IT literaturou?

Dneska uz nic pouzitelneho, AFAIK. Bookdepository prizabil a Amazon zabil...

To spis pochodis trebas v Narodni technicke, kde se kouknes, pujcis a pak pripadne objednas z ciziny.

Petr

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #12 kdy: 18. 07. 2017, 21:41:43 »
Kdyz uz jsme u PC literatury. Marne shanim knihu Mistrovstvi v Microsoft Windows Server 2008. Nemate nekdo na prodej ?
Dekuji

Mam 2005, pokud bys chtel 8)

Cico

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #13 kdy: 20. 07. 2017, 08:46:12 »
Diky, chtel bych tu 2008.

Martin

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #14 kdy: 20. 07. 2017, 11:12:32 »
Než se u nás něco přeloží a vydá, tak je kniha zastaralá. Tak to prostě je. Takže nezbývá než se učit z anglických tutoriálů.
Ja se ostudne priznam, ze jsem autorem knihy vydane Cpressem - Windows Server 2008 - Hotova reseni. Mela vyjit v dobe nejvetsiho boomu nasazovani Windows Server 2008, ale jak jsem se dozvedel od Cpressu, podarilo se mi dosahnout rekordniho spozdeni v napsani knihy :-) Takze kdyz kniha vychazela, mela se spis jmenovat Windows Server 2008 - Historicke ohlednuti :-))
Se nechci vymlouvat, ale napsat to neni takova sranda...byl jsem hodne vytizeny jako freelance admin, tak jsem se s tim pachtil snad rok, pritom kdyby se clovek dokopal a opravdu na to sednul, tak to za 2 mesice ma hotovo. Jak rikam - ostuda :-)