Dobrý notebook na VŠ

Dobrý notebook na VŠ
« kdy: 20. 06. 2017, 20:25:10 »
Poradte schopny notebook na vysoku školu :) ?
« Poslední změna: 21. 06. 2017, 22:44:54 od Petr Krčmář »


Re:dobrý notebook na Vš
« Odpověď #1 kdy: 20. 06. 2017, 20:48:44 »
Jakýkoliv, který splňuje tvé požadavky a vleze se do tvého rozpočtu.

Re:dobrý notebook na Vš
« Odpověď #2 kdy: 20. 06. 2017, 22:54:05 »
Poradte schopny notebook na vysoku školu :) ?

Nepises co presne budes studovat, ale pokud mas uz nejaky notebook. Zustan u nej a az budes vedet, ze potrebujes neco lepsiho, tak kup co budes potrebovat. Nadupana masina se da sehnat i v bazaru a je to mnohem levnejsi, nez nove.

macek

Re:dobrý notebook na Vš
« Odpověď #3 kdy: 21. 06. 2017, 06:38:13 »
Poradte schopny notebook na vysoku školu :) ?

Tady je jen jedina moznost, pokud nechces byt socialne vylouceny a mit alespon nejaky kredit mezi vsemi lidmi, musis si koupit MacBooka. Samozrejme pravyho! Na to datlovani po socialnich sitich a komunikator socialnich sitich to bude stacit. Mimoto kup si i iPhone, bylo by velmi podezrele kdyby jsi mel Meca a delal selficka z naky androjdi sracky.

jpu

Re:dobrý notebook na Vš
« Odpověď #4 kdy: 21. 06. 2017, 07:48:55 »
Citace
Nepises co presne budes studovat
ma tu vlakno ohladom VS v Bratislave odbor IT.

Myslim, ze v pohode by ti stacil notebook okolo 700e.


JS

Re:dobrý notebook na Vš
« Odpověď #5 kdy: 21. 06. 2017, 08:05:34 »
A k cemu notebook? Ja absolvoval VS bez notebooku.. (mel jsem PC)

Leda tak na poznamky (v teto souvislosti bych rad podotkl, ze poznamky se opravdu vyplati si psat - vyrazne to pomaha zapamatovat si prednasku), a ty se z moji zkusenosti lepe pisou normalne na papir (zvlast pokud delas technicky obor jako ja, ale i tak pak staci aby nekdo nakreslil nejaky diagram a jsi s klavesnici vis kde).

jpu

Re:dobrý notebook na Vš
« Odpověď #6 kdy: 21. 06. 2017, 08:14:16 »
v ktorych rokoch si studoval? asi este v 90-tych, pretoze takuto hlupost by si nenapisal. Ked budem mat pc na internate na izbe a pojdem na vikend domov, tak si zoberiem so sebou celu bednu, pretoze ak nie, tak nedokoncim projekt? Mam naozaj rad taketo reci, kde sa vyjadri clovek, ktory studoval niekedy pred 20 rokmi, kedy sa studentom nedavalo robit tolko projektov, co teraz, popr. ani ziadne nerobili. Aj mne raz jeden dotycny vravel, ked som nastupoval na VS, ze notebook nepotrebujem, on tiez nemal a vystudoval. Podotykam, ze on studoval niekedy na prelome roku 2000. Moj pripad, ked som nastupil na FIT VUT, tak po 2 tyzdnoch sme dostali projekty, na ktorych sme museli robit. Neviem, na com by som to programoval, keby nemam notebook, asi na papier :)

TVL

Re:dobrý notebook na Vš
« Odpověď #7 kdy: 21. 06. 2017, 08:48:49 »
v ktorych rokoch si studoval? asi este v 90-tych, pretoze takuto hlupost by si nenapisal. Ked budem mat pc na internate na izbe a pojdem na vikend domov, tak si zoberiem so sebou celu bednu, pretoze ak nie, tak nedokoncim projekt? Mam naozaj rad taketo reci, kde sa vyjadri clovek, ktory studoval niekedy pred 20 rokmi, kedy sa studentom nedavalo robit tolko projektov, co teraz, popr. ani ziadne nerobili. Aj mne raz jeden dotycny vravel, ked som nastupoval na VS, ze notebook nepotrebujem, on tiez nemal a vystudoval. Podotykam, ze on studoval niekedy na prelome roku 2000. Moj pripad, ked som nastupil na FIT VUT, tak po 2 tyzdnoch sme dostali projekty, na ktorych sme museli robit. Neviem, na com by som to programoval, keby nemam notebook, asi na papier :)
No já měl jedno PC doma a jedno na koleji. To doma nebyla žádná pecka, ale na školní věci to stačilo více než bohatě. Mezi kolejí a domovem jsem vozil ZIP disketu s daty, později i CD-RW disky. To řešilo práci doma, projektů IMHO nebylo méně než dneska. Je fakt, že práce v menší části teoretických předmětů vůbec počítač nevyžadovala, to dneska tak asi není. Dneska samozřejmě existuje internet a milion synchronizačních programů.

I s tou ZIPkou mě to celkově vyšlo výrazně levněji, než kupovat notebook. Dneska je to cenově nastaveno jinak. Taky se dneska na noteboocích dají hrát hry - to tehdy neexistovalo. Chci jenom napsat, že bez notebooku by to šlo i dneska.

Co by teda bez notebooku fakt nešlo, je sednout si do kavárny a tam se v nepřetržité sérii vyrušování tvářit, že se skutečně dokáži soustředit na projekt a něco fakt udělám (něco co nebude potřeba pak v klidu na koleji celé předělat).


jpu

Re:dobrý notebook na Vš
« Odpověď #8 kdy: 21. 06. 2017, 08:57:43 »
Tak dnes sa studenti po skole stretavaju a riesia projekty spolocne, dohladavaju informacie. Urcite ze by to islo aj be NTB, ale naco mat pc na internate a este aj doma? to uz je lepsie mat notebook za 500e-600e. Student velmi oceni mobilitu.

vili

Re:dobrý notebook na Vš
« Odpověď #9 kdy: 21. 06. 2017, 10:03:51 »
brácha ma na kolejich stolni pc a na prednasky a dalsi veci okolo ma Yoga Tablet 2 10.
uz kvuli vydrzi a mobilite je naprosto spokojenej...

JS

Re:dobrý notebook na Vš
« Odpověď #10 kdy: 21. 06. 2017, 11:09:35 »
Neslo mi ani tak o to, aby si tazatel nekupoval NB vubec, spis o to, ze pokud ho chce na poznamky (nebo jine pouzivani behem prednasek/cviceni), ze to fakt neni dobry napad. Ano, je to 20 let stara zkusenost, ale myslim, ze porad platna (ona plati IMHO mimochodem i na druhou stranu, ze rucne psane prednasky jsou lepsi nez PP slidy).

Projekty pak asi dost zavisi od aplikaci, ktere je na tom treba provozovat.

jpu

Re:dobrý notebook na Vš
« Odpověď #11 kdy: 21. 06. 2017, 11:13:08 »
s tym suhlasim. poznamky sa lepsie pisu rukou a lepsie si to clovek zapamata. na NB je ruseny facebookom, mailami a inym.

balki

Re:dobrý notebook na Vš
« Odpověď #12 kdy: 21. 06. 2017, 11:39:16 »
v ktorych rokoch si studoval? asi este v 90-tych, pretoze takuto hlupost by si nenapisal. Ked budem mat pc na internate na izbe a pojdem na vikend domov, tak si zoberiem so sebou celu bednu, pretoze ak nie, tak nedokoncim projekt? Mam naozaj rad taketo reci, kde sa vyjadri clovek, ktory studoval niekedy pred 20 rokmi, kedy sa studentom nedavalo robit tolko projektov, co teraz, popr. ani ziadne nerobili. Aj mne raz jeden dotycny vravel, ked som nastupoval na VS, ze notebook nepotrebujem, on tiez nemal a vystudoval. Podotykam, ze on studoval niekedy na prelome roku 2000. Moj pripad, ked som nastupil na FIT VUT, tak po 2 tyzdnoch sme dostali projekty, na ktorych sme museli robit. Neviem, na com by som to programoval, keby nemam notebook, asi na papier :)

Projekty sa dali robit aj v pocitacovej ucebni. Ak clovek vyuzil vhodne cas, nemusel po skole robit uz nic. Za mojich cias zaviedli novinku - usb kluc :) Tam sa toho vmestilo, myslim ze, celych 64 megabajtov.

Jenda

Re:dobrý notebook na Vš
« Odpověď #13 kdy: 21. 06. 2017, 16:52:54 »
Myslim, ze v pohode by ti stacil notebook okolo 700e.

Myslím, že v pohodě by mu stačil notebook okolo 200€. Doporučuju pohledat na eBay repasované HP EliteBooky/ProBooky/Thinkpady z Německa a Británie. Člověk za 200€ včetně poštovného najde velmi dobrou výbavu (8 GB RAM, i5 Ivy Bridge…)

Jinak zvážil bych pořízení grafického tabletu (myšlena ta podložka na psaní) a dělání poznámek digitálně. Bohužel mě to napadlo až nedávno a na poslední ročník už to nemá moc cenu řešit, takže všechno mám jenom na papíře (u většiny předmětů si poznámky na klávesnici psát neumím, protože jednak neumím dost rychle sázet matematiku a jednak potřebuju tahat šipky a kreslit diagramy).

Je fakt, že práce v menší části teoretických předmětů vůbec počítač nevyžadovala, to dneska tak asi není.

Na matfyzu to tak ještě docela je.

Re:dobrý notebook na Vš
« Odpověď #14 kdy: 21. 06. 2017, 17:10:19 »
Mám nb za 400€ chodím na tú školu a odbor ku ktorej máš tu fórum.  Není to žiadne delo ale zvládol aj jednoduché programy v matlabe ktoré sú tam ale sú to fakt jednoduché. Tam nič výkonné nepotrebuješ . Poznámok som napísal na nb presne 0 za 3 roky a na papier som mal jeden zošit na vsetky prednášky aj cvikacie v 1rocniku potom už žiadny. Na prednášky po mesiaci prestanetes chodiť. Takže hlavne nech ti ide CSGO .