Obor aplikovaná informatika na STU FEI

balki

Re:VŠ Blava
« Odpověď #45 kdy: 21. 06. 2017, 22:05:16 »
no ale logika nepusti. ked tu nebude tolko ludi, nebude tu tolko obchodov, pump, ktore platia za najom pozemku, tym padom menej sa vyberie. dalej platia tu smeti, pokial teda nebyvaju v podnajme u takeho cloveka, ktory nenahlasi pocet osob v byte, ale to je uz vina prenajimatela. ale samozrejme, nie su to velke peniaze. Okrem toho, neviem ake velke su dane, zavisi to od m2 bytu.

Ak by tu nebolo tolko ludi, bolo by mesto mensie a nebolo by potrebnej tolko infrastruktury a gentrifikacia mesta by nedosahovala dnesnej urovne. (T.j. aj financne menej vyhodne ale potrebne profesie by tu mohli nadalej byvat).

A 40% lidi  z tech mene vyhodnych profesi by nemelo co delat, ze? :))) Nebo myslite, ze sluzby by nadale mely fungovat ve stejnem rozsahu i kdyby tam bylo o 40% lidi min? Ty kecy o tom, jak chudacek mesto na ty lidi doplaci, mi akorat lezou krkem. Pokud tam bydli, vetsina jejich prijmu zustava v tom meste, at uz se rozptyluje mezi dane/sluzby/bydleni/whatever jakkoliv. Kdyz ty lidi jenom tak uberes, cela ekonomika mesta se totalne rozpadne.

Prime dane jsou jenom minimalni prispevek k ekonomice mesta a pokud to mesto neni schopne z nich ty penize dostat jinak neprimo, tak je proste neschopne.

Napriklad, v Bratislave mame akutny nedostatok ucitelov. Ucitelia maju aj rodiny. 3 izbovy byt stoji 120 000 az 140 000 eur. Ceny stupaju este stale. Tak tu nemozu byvat.  Tak isto ani stavebni robotnici, ti sem chodia na tyzdnovky a pachaju kriminalitu. Zdravotne sestry, vseobecni lekari, vodici mhd, kulturni pracovnici...   Bratislava je jedna z najhorsich ukazok gentrifiakcie a draveho kapitalizmu mafianskeho stylu. S tym suvisi aj mafiansky urbanizmus a nicenie ducha mesta.

No vidis, ja ted hledam bydleni v Praze, a sehnat slusny 2+kk v Praze pod 3 miliony(cca 115k Euro) je skoro zazrak, tak si z toho nic nedelej....
Stavebni delnici te kriminality krome toho, ze se nekde ozerou, moc neudelaji, protoze musej MAKAT, mel by ses bat spis tech, co nepracujou. Navic ti stavej ty nove byty, ktere zpusobuji, ze ceny rostou prece jenom pomaleji nez kdyby se nestavelo vubec.

Jinak, chtel bys zabranit "mafianske urbanizaci", takze naklast novym stavbam mnohem vic veci do cesty, jako tady v Praze? To je super vec, to urcite snizi ceny bytu, zejo? :-D V Praze to bohuzel udelali a je to jeden z duvodu, ze se na ty ceny neda koukat. Kdyz priprava projektu trva 5 let pred prvnim kopnutim, opravdu se toho moc nepostavi.

Proste mi to pripada, ze Ty uz jsi v Blave, tak bys to kolem ohradil a nikoho dalsiho tam nepoustel, protoze Ti to ubira z te Tvoji krasne pohody, a navic bys vsechno super zorganizoval tak, ze by se nic nestavelo ale vsechno by bylo najednou levnejsi. Musis misto toho proste pockat az lidem ty prachy na jeste drazsi byty dojdou ;-)

BTW chudeho vseobecneho lekare s aspon jednou atestaci jsem opravdu jeste nepotkal.....

Stavebni robotnici nestavaju nove byty pre mna, skor tu prevadzaju gentrifikaciu. Kedy z povodne stvrte zburaju a stavaju miesto nich sklenene fancy picoviny.  Su to alkoholici, ako je bezne v ich koncinach, opijaju sa, kradnu a znasilnuju, doma pred manzelkami hraju slusakov. Na obycajnych bratislavcanov krivo kukaju a nadavaju im.Ceny bytov nevyhnal dopyt, ale spekulacie s nehnutelnostami a lacne hypoteky, na ktore cp skocili, aj ked ich nikdy nesplatia.

Mafianskej urbanizacii sa da zabranit tak, ze mesto ma svojho hlavneho architekta, ktory tu urbanizaciu riadi. Lenze sme v slovakistane a hlavneho architekta vacsinou obchadzaju. Ries potom dopravu, obciansku vybavenost atd, ked si kazdy postavi hocijaku picovinu hocikde.

Blava je pritok dudvahu v okrese Trnava.


jpu

Re:VŠ Blava
« Odpověď #46 kdy: 21. 06. 2017, 22:42:12 »
my si to tu take nerobime. ja som sem prisiel a uz to tu take bolo. ja si nepotrebujem idealizovat Bratislavu tak, ako to robis ty :P