Obor aplikovaná informatika na STU FEI

qwe

Re:VŠ Blava
« Odpověď #15 kdy: 21. 06. 2017, 09:32:18 »
takze som sa ta asi dotkol, zrejme si z BA :). Ja som si do BA nepriniesol nenavist. Ta vznikla sama, ako tu zijem. Dovod? Ludia. Ved vy pravi bratislavcania pestujete automaticky nenavist voci ludom, ktori pridu do BA za pracou. Este ta uvediem do obrazu - priatelka ucitelka, uci na ZS, ti bratislavski rodicia co predvadzaju, tak to je naozaj ale naozaj na zamyslenie.
Na Slovensku je ovela krajsich miest s ovela vrucnejsimi ludmi, ako je BA. Jedine preco chodia ludia do BA je praca, inac by tam ani nepachli.

ako som pisal, ja nie som z BA, ale byvam a pracujem tu uz niekolko rokov
a skusenost tvojeje priatelky? kolki z tych rodicov su naozaj, ako ty vravis "pravi" Bratislavcania? a kolko z nich su pristahovani/ozeneni/vydani/prisli za pracou a su rovnako nafucani ako ty a kazdemu okolo to davaju pocitit?


jpu

Re:VŠ Blava
« Odpověď #16 kdy: 21. 06. 2017, 09:34:09 »
qwe:
musim sa len pousmiat. :) Ty si studoval v BA, ja som studoval v Brne, tak si to mozem zrovnavat. Brno je uplne urovnou niekde inde, krajsie, take ludskejsie. Ludia v pohode (pokial si nenarazil na prazaka).

"ak to v hlave nemas suporiadane tak asi tiez pritahujes takych ludi" - kde pracujes s kym s akymi zakaznikmi sa stretavas, to si nevyberas, to nema nic s usporiadanim v hlave ;)
Nehadzem vsetkych do jedneho vreca, urcite sa najdu aj normalni. Z mojho pohladu beriem Bratislavu len ako docasnu stanicu :)

qwe

Re:VŠ Blava
« Odpověď #17 kdy: 21. 06. 2017, 09:40:33 »
qwe:
musim sa len pousmiat. :) Ty si studoval v BA, ja som studoval v Brne, tak si to mozem zrovnavat. Brno je uplne urovnou niekde inde, krajsie, take ludskejsie. Ludia v pohode (pokial si nenarazil na prazaka).

"ak to v hlave nemas suporiadane tak asi tiez pritahujes takych ludi" - kde pracujes s kym s akymi zakaznikmi sa stretavas, to si nevyberas, to nema nic s usporiadanim v hlave ;)
Nehadzem vsetkych do jedneho vreca, urcite sa najdu aj normalni. Z mojho pohladu beriem Bratislavu len ako docasnu stanicu :)

ja ti neberiem ze v Brne je lepsie, tiez mam kamaratov co tam studovali a teraz pracuju v BA a hovoria to iste
ale pochop ze to nema nic spolocne s tym odkial kto pochadza, dovolim si povedat ze momentalne v BA zije omnoho viac nebratislavcanov ako tych co sa tu narobili a prezili cely zivot
ako je teda mozne ze je tu stale zle ked Bratislavcania su v mensine? bude to asi preto ze ludia si robia navzajom zle nehladiac nato odkial kto pochadza

jpu

Re:VŠ Blava
« Odpověď #18 kdy: 21. 06. 2017, 09:50:42 »
myslim, ze na tomto sa zhodneme "ludia si robia navzajom zle nehladiac nato odkial kto pochadza". :)
keby mam moznost a situacia to umoznuje, tak by som si urcite vybral ine miesto na pracu, ako prave BA. ale co uz...

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:VŠ Blava
« Odpověď #19 kdy: 21. 06. 2017, 09:52:01 »
"Vďaka" tomu je napr. Bratislava jediné európske hlavné mesto bez metra. (európske = EU)
Dublin taky nemá metro.
« Poslední změna: 21. 06. 2017, 09:56:02 od zboj »


tester

Re:VŠ Blava
« Odpověď #20 kdy: 21. 06. 2017, 09:57:18 »
Citace
"Vďaka" tomu je napr. Bratislava jediné európske hlavné mesto bez metra.
Komancove planovali vystavbu metra. Kdysi jsem byl v Bratislave na mistach, kde to chteli stavet. Jsou tam pozustatky. Ted uz je asi pozde na stavbu metra.

qwe

Re:VŠ Blava
« Odpověď #21 kdy: 21. 06. 2017, 10:09:35 »
nemyslim si ze z dopravneho hladiska je chybajuce metro nejvacsim problemom Bratislavy

Bratislava zasa nie je taka velka aby bolo nutne, treba sa ale zamysliat nad tym ze elektrickova siet sa vobec nebuduje. s prestavbou stareho mosta sa vybudovala trat cez dunaj, co je niekolko sto metrov po x rokoch (mozno desiatkach, neviem presne)
integrovana doprava, ktora nefunguje
kvantum aut prichadazjucich do mesta bez zachytnych parkovisk
skoro ziadna podpora (aj ked je to omnoho lepsie ako par rokov dozadu) alternativ ako bicyklovej dopravy

ako bolo napisane, dublin tiez nema metro, je to vacsie mesto ako Bratislava a doprava funguje, aj ked zapchy su tiez
ale LUAS ta expresne prepravi krizom cez mesto, tak isto sa da ist aj vlakom, ktory stoji na vicaerych miestach v meste
autobusova doprava je velmi husta a centrum je posiate so stanicami bicyklov, ktore sa za rozny poplatok tusim 20E daju pouzivat denno-denne zadarmo ak jazda neprekroci 30min, pocet jazd je neobmedzeny
a samozrejme cyklotrasy, ktorych je neurekom, takze ak ma niekto vlastny bike tak pouziva ten

cize da sa to aj bez metra

Re:VŠ Blava
« Odpověď #22 kdy: 21. 06. 2017, 10:10:36 »
"Vďaka" tomu je napr. Bratislava jediné európske hlavné mesto bez metra. (európske = EU)
Dublin taky nemá metro.

A pokud se nepletu, tak ani Nicosia, Valletta a Lublan...

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:VŠ Blava
« Odpověď #23 kdy: 21. 06. 2017, 10:13:56 »
nemyslim si ze z dopravneho hladiska je chybajuce metro nejvacsim problemom Bratislavy

Bratislava zasa nie je taka velka aby bolo nutne, treba sa ale zamysliat nad tym ze elektrickova siet sa vobec nebuduje. s prestavbou stareho mosta sa vybudovala trat cez dunaj, co je niekolko sto metrov po x rokoch (mozno desiatkach, neviem presne)
integrovana doprava, ktora nefunguje
kvantum aut prichadazjucich do mesta bez zachytnych parkovisk
skoro ziadna podpora (aj ked je to omnoho lepsie ako par rokov dozadu) alternativ ako bicyklovej dopravy

ako bolo napisane, dublin tiez nema metro, je to vacsie mesto ako Bratislava a doprava funguje, aj ked zapchy su tiez
ale LUAS ta expresne prepravi krizom cez mesto, tak isto sa da ist aj vlakom, ktory stoji na vicaerych miestach v meste
autobusova doprava je velmi husta a centrum je posiate so stanicami bicyklov, ktore sa za rozny poplatok tusim 20E daju pouzivat denno-denne zadarmo ak jazda neprekroci 30min, pocet jazd je neobmedzeny
a samozrejme cyklotrasy, ktorych je neurekom, takze ak ma niekto vlastny bike tak pouziva ten

cize da sa to aj bez metra
Luas je zlý vtip, má dvě ubohé linky, co se ani nikde neprotínají. Linek autobusů je sice víc, ale řidiči dost často neznají trasu, někde blbě odbočí a pak už se nemají jak vrátit. O bordelu v busech a vlacích radši pomlčím. No aspoň že mají nízké daně.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:VŠ Blava
« Odpověď #24 kdy: 21. 06. 2017, 10:15:25 »
"Vďaka" tomu je napr. Bratislava jediné európske hlavné mesto bez metra. (európske = EU)
Dublin taky nemá metro.

A pokud se nepletu, tak ani Nicosia, Valletta a Lublan...
A Praha několik měsíců po větších povodních...

balki

Re:VŠ Blava
« Odpověď #25 kdy: 21. 06. 2017, 10:48:45 »
Bubo:
povedal som snad nieco, co nie je pravda? Vsak samotni Bratislavcania si to sposobu, oni nenavidia kazdeho, kto tam pride za pracou a kazdeho co i len z Trnavy oznacuju za vychodniara. Ja mam tu cest alebo skor smolu pracovat v Bratislave uz 2 roky a poviem ti, nie je to ziadna vyhra, ked sedis v kolektive, kde kazdy je povodom z Bratislavy. Vela povodnych obyvatelov BA si mysli, ze pojedli mudrost sveta a zvysna cast Slovenska je odpad. Takze ano stojim si za tym, ze Bratislava je najvacsia rit a dedina na Slovensku. Je tu najvacsia koncentracia prace, takze to treba nejak pretrpiet, zial.

Pod ku nam, u nas su skoro vsetci cp-ckari :) Nastastie nepicuju ako ty.
Btw, je smiesne, ako vsetci cp tu na mesto nadavaju a pritom vyuzivaju vsetky jeho vymozenosti.

balki

Re:VŠ Blava
« Odpověď #26 kdy: 21. 06. 2017, 10:52:47 »
"Vďaka" tomu je napr. Bratislava jediné európske hlavné mesto bez metra. (európske = EU)
Dublin taky nemá metro.

Dublin ma celkom sikovny primestsky vlak Dart, elektricky a autobusy. Ano, maju jednotlive druhy dopravy celkom zle prepojene, ale da sa tam ist aj dobre peso. Co som tam videl domacich boli vysoki a stihli a to prave vdaka pesiemu chodeniu, ktore je tam dost komfortne. V Bratislave sa pretekaju cyklisti a soferi, ako chodcov najlepsie zabit. Niekde chybaju chodniky a niekde sa neda ani prejst kvoli parkujucim autam.

jpu

Re:VŠ Blava
« Odpověď #27 kdy: 21. 06. 2017, 10:53:39 »
balki:
Citace
Btw, je smiesne, ako vsetci cp tu na mesto nadavaju a pritom vyuzivaju vsetky jeho vymozenosti.
to je vtip? :D ake vymozenosti myslis? Cesty vyzerajuce ako tankodrom, na ktorych si rozbijes auto? Nedotiahnuta mestska doprava? Nemoznost normalne zaparkovat? Hej, vyuzivam moznost mesta a to tak, ze je to hlavne mesto a je tu najvacsia koncentracia pracovnych ponuk. Ale to vyplyva z polohy mesta, a ze je to hlavne mesto. To jedine vyuzivam. Vies mi este nieco povedat, ake ine vymozenosti? :)

balki

Re:VŠ Blava
« Odpověď #28 kdy: 21. 06. 2017, 11:00:27 »
balki:
Citace
Btw, je smiesne, ako vsetci cp tu na mesto nadavaju a pritom vyuzivaju vsetky jeho vymozenosti.
to je vtip? :D ake vymozenosti myslis? Cesty vyzerajuce ako tankodrom, na ktorych si rozbijes auto? Nedotiahnuta mestska doprava? Nemoznost normalne zaparkovat? Hej, vyuzivam moznost mesta a to tak, ze je to hlavne mesto a je tu najvacsia koncentracia pracovnych ponuk. Ale to vyplyva z polohy mesta, a ze je to hlavne mesto. To jedine vyuzivam. Vies mi este nieco povedat, ake ine vymozenosti? :)

Narodne divadlo , Filharmonia, Galerie, Festivaly, Koncerty pod holym nebom, Kniznice, niekolko multiplexov, 24 hodin denne otvorene niektore obchody. Joga, thai chi, posilky, picovinky, komunitne zahrady ... No nie je tu nic teda, blby si nevyberie.   Osobne preferujem tunajsiu operu, obcas je predstavenie fail, ale usiluju sa, blizkost viedne je tu citit.

jpu

Re:VŠ Blava
« Odpověď #29 kdy: 21. 06. 2017, 11:07:52 »
Tebou uvedene veci by sa dali najst aj v inom meste, napr. Trnava. Samozrejme nie vsetko. Ale otazka znie, ako casto navstevujes operu, galerie, divadlo, oproti tomu, ako casto vyuzivas mestsku dopravu popripade cestu, ked ides autom? Denno-denne jazdim po rozbitych cestach, moje nove auto musi mat radost. Kazdy den parkujem. Radsej ozeliem niektore tebou menovane aktivity za lepsiu a pohodlnejsiu cestu. Ono taka vymena capov a tlmicov nie je lacna zalezitost :)