VMware versus VirtualBox

Láďa

VMware versus VirtualBox
« kdy: 22. 01. 2011, 23:50:58 »
Zdravím vechny. Občas si hraju s virtualizací a používám VirtualBox. Láká mě ale vyzkoušet VMware. Trochu mě děsí ten jeho instalátor a to, že neexistují deb balíčky. Mám se toho bát? Kam se to do systému všude nainstaluje?

A teď to hlavní: je VMware Server v něčem lepší než VirtualBox? Oba jsou zdarma, takže mě zajímají funkční rozdíly. Díky.
« Poslední změna: 25. 01. 2011, 11:02:36 od Petr Krčmář »


killa

Re: VMware versus VurtualBox
« Odpověď #1 kdy: 22. 01. 2011, 23:59:40 »
VMware Server je imo ve verzi 2 desnej paskvil (web rozhrani), verze jedna mela supr klienta, jenze ta je technologicky spoustu let zpet. V teto dvojici vidim osobne VB jako zdarilejsi produkt a neuvazoval bych vubec o VM Serveru. Pokud by sme se bavili o jine edici od VMware, pak je samozrejme realita trosku jinde.

Re: VMware versus VurtualBox
« Odpověď #2 kdy: 23. 01. 2011, 00:45:59 »
vmw server měl vždycky web rozhraní - to je jeho princip. Pokud vám vadí, proč si nekoupíte VM workstation. Nebo můžete použít player - ten má nyní i možnost vytvářet stroje, takže bez problémů.

Instalace je naprosto v pohodě a popravdě - tak by měla vypadat instalace veškerého linuxovýho softu.

Porovnání s vboxem snad ani nemá význam (komfort, připojování periferií, VMtools, 3D akcelerace...)

VS

Re: VMware versus VurtualBox
« Odpověď #3 kdy: 23. 01. 2011, 01:01:25 »
Tak VMware Server řady 1.x měl jako primární ovládání klasickou aplikaci pro Windows - VMware Console. Oproti tomu webu u 2.x se mi to používalo nesrovnatelně lépe. Používám ho nakonec na jednom místě na linuxu a taky na notebooku s Win dodnes, a Console běhá dobře i přes VPN s propustnosti 0.5 Mb/s. Jiné vlastnosti už nejsou na aktuální úrovni, to je jasné.

Obdbně vypadá konzole pro ESX, takže to není uzavřená technologie.

Virtualbox takovou vzdálenou konzoli neumí, že? Musím na serveru X Window, nebo se spokojit jen CLI... Takže na nějaký vývojový server to moc ideální není.

Láďa

Re: VMware versus VurtualBox
« Odpověď #4 kdy: 23. 01. 2011, 09:42:28 »
Aha, nevěděl jsem, že ten server je takový. V tom případě mi jde o rozdíl mezi VirtualBoxem a VMware Playerem. Který je lepší?


Re: VMware versus VurtualBox
« Odpověď #5 kdy: 23. 01. 2011, 10:17:22 »
vmware server má webové rozhraní prostě proto, abyste ho mohl nasadit na serveru bez obrazovky a připojovat se přes TCP/IP třeba z domu. Ten samý princip se použije i když to spouštíte na jednom PC, akorát se připojujete přes loopback.

Pochopitelně pak nefungují např. takové věci jako 3D akcelerace a pod. a veškerý přenos se děje přes síťový stack - takže na hraní her nebo sledování HD videa zapomeňte.

Pokud chcete maximální odezvu - tak použíjte WORKSTATION nebo PLAYER, který zobrazuje skutečně grafický výstup přímo na obrazovku a pak vám pojede třeba i 3D akcelerace...
co se týče porovnání s vboxem:
virtbox je pomalejší, má méně nastavení, horší kompatibilitu...
a je zadarmo a asi GNU (pokud vás to zajímá -> třeba, když byste ho chtěl šířit)
vm player vám umožní např. za chodu připojovat zařízení, pro která nemá jádro hostitelského systému ovladače (třeba různé měřící karty, usb osciloskopy)
vm player má také teď už docela vymakaný sleep, který trvá pouze pár sekund
přidávání periferií a konfigurace sítě se děje "klikáním" a nemusíte nic konfigurovat

každopádně doporučuji oba vyzkoušet a uvidíte

xxx

Re: VMware versus VurtualBox
« Odpověď #6 kdy: 23. 01. 2011, 11:14:51 »
vmware server má webové rozhraní prostě proto, abyste ho mohl nasadit na serveru bez obrazovky a připojovat se přes TCP/IP třeba z domu. Ten samý princip se použije i když to spouštíte na jednom PC, akorát se připojujete přes loopback.

Pochopitelně pak nefungují např. takové věci jako 3D akcelerace a pod. a veškerý přenos se děje přes síťový stack - takže na hraní her nebo sledování HD videa zapomeňte.

Pokud chcete maximální odezvu - tak použíjte WORKSTATION nebo PLAYER, který zobrazuje skutečně grafický výstup přímo na obrazovku a pak vám pojede třeba i 3D akcelerace...
co se týče porovnání s vboxem:
virtbox je pomalejší, má méně nastavení, horší kompatibilitu...
a je zadarmo a asi GNU (pokud vás to zajímá -> třeba, když byste ho chtěl šířit)
vm player vám umožní např. za chodu připojovat zařízení, pro která nemá jádro hostitelského systému ovladače (třeba různé měřící karty, usb osciloskopy)
vm player má také teď už docela vymakaný sleep, který trvá pouze pár sekund
přidávání periferií a konfigurace sítě se děje "klikáním" a nemusíte nic konfigurovat

každopádně doporučuji oba vyzkoušet a uvidíte

Prepacte, ale tvrdenie ze VirtualBox je pomalsi ako VMware je velmi mylne.

Re: VMware versus VurtualBox
« Odpověď #7 kdy: 23. 01. 2011, 11:20:34 »
mám takovou zkušenost. Dobře je to vidět na instalaci win7, která proběhne výrazně rychleji. Také si zkuste přehrát nějaký flash v 1080p v hostovaném systému.
A vzhledem k žalostným výkonům lin jader na desktopu v IO operacích se mi zdá, že se vmw chová lépe i v přístupu k disku, ale to se objektivně špatně měří

nicméně nevylučuji, že v nějaké konkrétní oblasti je vbox rychlejší. Já o ní ale nevím. Vždy záleží na konkrétním použití.
Proto znovu opakuji - vyzkoušejte a uvidíte. Kromě pár minut času vás to nebude nic stát (instalace i odinstalace vmw je zcela bezproblémová. U vboxu si budete při odinstalaci muset ručně vyházet všechny závislostní balíčky, co si veme sebou) nebo zadejte do googlu něco jako: benchmark virtualbox vs vmware, ale pamatujte, důležitější než pár procent výkonu je stabilita
« Poslední změna: 23. 01. 2011, 11:33:27 od Xjmeno363 »

killa

Re: VMware versus VurtualBox
« Odpověď #8 kdy: 23. 01. 2011, 11:42:46 »
U vboxu si budete při odinstalaci muset ručně vyházet všechny závislostní balíčky, co si veme sebou)
To je zase co za demagogii? Kazdej rozumnej spravce balicku ma neco jako v gentoo emerge --depclean.

Jinak nevim co nezvladnes naklikat i VBoxu, ale co se tyce site nemel sem s tim nikdy problem - a prepokladam, ze tazatel to nasazuje doma na desktopu - to by nicmene bylo dobry upresnit, pro jakej typ nasazeni to ma (nutnost D3D a podobny veci samozrejme muzou hrat pro reseni, ktery to umi poradne).

fkd

Re: VMware versus VurtualBox
« Odpověď #9 kdy: 24. 01. 2011, 01:02:23 »
U vboxu si budete při odinstalaci muset ručně vyházet všechny závislostní balíčky, co si veme sebou

  • Osobne by som sa bal skor nejakeho 3rd party instalatora napisaneho v kto vie com a vykonavajuceho kto vie ake zasahy do systemu
  • Ad zavislosti virtualboxu na mojom pc:
Kód: [Vybrat]
libc6
 libcurl3
 libgcc1
 libpython2.6
 libqt4-network
 libqtcore4
 libqtgui4
 libsdl1.2debian
 libssl0.9.8
 libstdc++6
 libx11-6
 libxcursor1
 libxext6
 libxml2
 libxmu6
 libxslt1.1
 libxt6
 zlib1g
 psmisc
 adduser

Pokial uz nemate 80% tychto balikov/kniznic v systeme, zrejme pouzivate prikazovy riadok a jadro si kompilujete z nudy obden.

Re: VMware versus VurtualBox
« Odpověď #10 kdy: 24. 01. 2011, 07:41:22 »
Ako profesionalne riesenie do produkcie jednoznacne vmware. Je o triedu niekde uplne inde ako jeho konkurencia.

Ak hladate riesenie zadarmo, je na tom funkcne lepsie Citrix Xenserver ako Vmware esxi.

Pre jednoduchu virtualizaciu na desktope, kde potrebujem mat napriklad windows v linuxe voli zopar programom pouzivam osobne Virtualbox s uplnou spokojnostou. Jednoduchy na pouzivanie a jednoducha instalacia z balickov (opensource verzia).

Nomen

Re: VMware versus VurtualBox
« Odpověď #11 kdy: 24. 01. 2011, 07:44:30 »
U vboxu si budete při odinstalaci muset ručně vyházet všechny závislostní balíčky, co si veme sebou

Kam chodíš na takový blbosti? S tím si poradí každý průměrně inteligentní správce balíčků. A pokud jsi instaloval mimo balíčkovací systém, tak se nediv, že pak musíš všechno řešit ručně.

ondra.novacisko.cz

Re: VMware versus VurtualBox
« Odpověď #12 kdy: 24. 01. 2011, 09:02:36 »
Já používám vmplayer pro linux pod Windows. Mohu doporučit.

(až na ten sleep,... jak tu někdo poukazoval... ten je vylepšený, ale má to smysl jen pokud sleepujete na jiný HDD, než máte systém. Jinak to sice je uspané rychle, ale pak se 10 minut nedá počítač používat, protože systémový disk jede na 100% flushování cache na HDD)

Ondra2

Re: VMware versus VurtualBox
« Odpověď #13 kdy: 24. 01. 2011, 09:15:25 »
ondra.novacisko.cz:
Vy pouzivate Linux? Neverim svym vlastnim ocim... Neni to trochu hard-core na Vas? Ja byt Vama, zustanu radsi u toho sveho zpraseneho (=programovani pro deti) C# a Widlicek pro amatery :). V Linuxu byste se totiz mohl strelit do kolena.

ondra.novacisko.cz

Re: VMware versus VurtualBox
« Odpověď #14 kdy: 24. 01. 2011, 09:21:52 »
ondra.novacisko.cz:
Vy pouzivate Linux? Neverim svym vlastnim ocim... Neni to trochu hard-core na Vas? Ja byt Vama, zustanu radsi u toho sveho zpraseneho (=programovani pro deti) C# a Widlicek pro amatery :). V Linuxu byste se totiz mohl strelit do kolena.
Obávám se, že jste si mě s někým spletl