Na akom OS programujete? [pre javistov]

Re:Na akom OS programujete? [pre javistov]
« Odpověď #15 kdy: 26. 05. 2017, 17:35:48 »
Programator by nemel stracet cas s nastavovanim vecne nedoladeneho OS, takze windows i linux jsou mimo misu a ma kodit jak normalni clovek v macOS. Rikam kodit! Spoustet vybildovana warka uz pak muze na serveru v ledacem, obvykle v linuxu.

Přesně! Protože doladěný macOS běží jak má, všechno funguje, restrikce Applu nikoho neomezují, nejnovější MacBooky Pro jsou vyloženě dokonalé stroje a tak dále... no prostě normální systém pro normální lidi!  ;D


UF

Re:Na akom OS programujete? [pre javistov]
« Odpověď #16 kdy: 26. 05. 2017, 18:08:18 »
Programator by nemel stracet cas s nastavovanim vecne nedoladeneho OS, takze windows i linux jsou mimo misu a ma kodit jak normalni clovek v macOS. Rikam kodit! Spoustet vybildovana warka uz pak muze na serveru v ledacem, obvykle v linuxu.

Přesně! Protože doladěný macOS běží jak má, všechno funguje, restrikce Applu nikoho neomezují, nejnovější MacBooky Pro jsou vyloženě dokonalé stroje a tak dále... no prostě normální systém pro normální lidi!  ;D
problem je ze sem normalni lidi nechodi - takze si seber svy jablicka a bez trebas do apple store ...

Re:Na akom OS programujete? [pre javistov]
« Odpověď #17 kdy: 26. 05. 2017, 21:36:39 »
To jako fakt ta ironie nešla poznat?  :o

UF

Re:Na akom OS programujete? [pre javistov]
« Odpověď #18 kdy: 26. 05. 2017, 21:42:38 »
To jako fakt ta ironie nešla poznat?  :o
to byo na steva voe

Ayman

Re:Na akom OS programujete? [pre javistov]
« Odpověď #19 kdy: 26. 05. 2017, 23:21:00 »
nejnovější MacBooky Pro jsou vyloženě dokonalé stroje

To tedy jsou, tenhle prispevek pisu prave na nem. Oproti predsle generaci mam procak s polovicnou watazi (15W) a o 25% nizsim taktem a je to stejne vykonny. Takze si u Apple mohli dovolit luxus vyhodit ctvrtinu baterky, snizit hmotnost a zmensit rozmery. Cele to jeste taha pekelne rychle SSD. I ta nova klavesnice je brutalne navykova. Proste neni co resit, lepsi masinu za dane penize na programovani nesezenete. Navic je tu moznost bootnout bez problemu vsechny podstatne OS - mac/win/lin. Kdo by to ale delal, macOS staci na vse. Takze poprosim zdejsi hatery se probudit s vlkeho sna ze s linuxu nekdy bude dobrej desktop a windowsakum snad uz ani nic rikat neni treba.


Re:Na akom OS programujete? [pre javistov]
« Odpověď #20 kdy: 27. 05. 2017, 00:05:59 »
To jako fakt ta ironie nešla poznat?  :o
to byo na steva voe

Tak zkus necitovat můj příspěvek, když na něj nereaguješ. ;)

nejnovější MacBooky Pro jsou vyloženě dokonalé stroje

To tedy jsou, tenhle prispevek pisu prave na nem. Oproti predsle generaci mam procak s polovicnou watazi (15W) a o 25% nizsim taktem a je to stejne vykonny. Takze si u Apple mohli dovolit luxus vyhodit ctvrtinu baterky, snizit hmotnost a zmensit rozmery. Cele to jeste taha pekelne rychle SSD. I ta nova klavesnice je brutalne navykova. Proste neni co resit, lepsi masinu za dane penize na programovani nesezenete. Navic je tu moznost bootnout bez problemu vsechny podstatne OS - mac/win/lin. Kdo by to ale delal, macOS staci na vse. Takze poprosim zdejsi hatery se probudit s vlkeho sna ze s linuxu nekdy bude dobrej desktop a windowsakum snad uz ani nic rikat neni treba.

Jo, hlavně ten TouchBar místo funkčních kláves jsou vyloženě přínos k produktivitě! :D (a model bez něj má tuším slabší grafiku a hlavně chudší konektivitu) A ano, kompatibilita je přímo ukázková! ;)
Klávesnice je subjektivní, více mi seděly dřívější modely. První generace těch motýlkových switchů byla otřesná, resp. psalo se mi na ní všelijak jen ne pohodlně. Nejnovější Pro už jsou o poznání lepší, ale od stroje za tolik peněz fakt nechci kompromisní klávesnici.

Takže dokonalý jak pro koho ;) (a to jsem ani nezmínil komponenty pájené na desku, lesklý displej, .... )

kimec

Re:Na akom OS programujete? [pre javistov]
« Odpověď #21 kdy: 27. 05. 2017, 00:48:22 »
Ahojte, mam taku otazku pre javistov, na akom operacnom systeme programujete? Je nutne pri programovani v Jave ovladat aj linux? Zaujima ma to, pretoze mam rad oboje javu aj windows (no hate), no zatial som student, tak neviem ci ma v buducnosti mozu cakat komplikacie, a bude odomna niekto vyzadovat vo firme aby som pracoval na linuxe? Dakujem

Ja som na FreeBSD 11 s OpenJDK8 uplne spokojny. Vsetko funguje ako ma. Vyvyjam na BSD, nasadzuje sa na Linux a AIX.

Tak ci onak, treba sa zmierit s tym, ze Windows sa stal zdebilizovany spotrebitelsky spehujuci OS, ktory pomaly ale isto kraca do zabudnutia. To, co bol dakedy Windows, je dnes Mac a clovek, ktory chce mat svoj OS pod kontrolou pouziva bud to Linux alebo skor BSD.

Pokial neplanujete vyvijat pre Sharepoint, odporucam vam migraciu na Linux alebo BSD co najskor. Pomozete sam sebe a nemusite mi ani dakovat. Dokonca to zvladla aj moja netechnicka manzelka. Tym, ze pouzivate Windows, si ako potencialny budci vyvojar, sami skodite.
Istotne ste poculi, ze v Googli je Windows zakazny uz od roku 2010. To myslim, hovori za vsetko.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Na akom OS programujete? [pre javistov]
« Odpověď #22 kdy: 27. 05. 2017, 06:51:48 »
Trochu offtopic: mám citlivé oči a nespokojím se s kdejakým monitorem. Na Linuxovém desktopu mi vadí fonty. S Windows fonty nejdou vůbec srovnat. Podobné fonty jsem viděl ve Windows pouze v GhostScriptu někdy před 20-ti lety. Možná není chyba ve fontech, ale v jejich rasterizaci / renderingu. Tuto část pokud vím neumí grafická karta, ta dostane už hotové bitmapy pro konkrétní velikost. Převod s beziérových křivek na bitmapy zajišťuje operační systém, resp. XServer v případě Linuxu. Windows měly lépe renderované fonty ještě před zavedením antialiasingu. Co by mohlo Linuxu pomoct, je 4K rozlišení, kde budou rasterizační chyby méně nápadné. Možná proto už nějakou dobu Linus Torvalds spílal na adresu výrobců monitorů (https://www.geek.com/chips/linus-torvalds-wants-2560-x-1600-as-the-standard-laptop-display-resolution-1525593).

balki

Re:Na akom OS programujete? [pre javistov]
« Odpověď #23 kdy: 27. 05. 2017, 09:13:01 »
Trochu offtopic: mám citlivé oči a nespokojím se s kdejakým monitorem. Na Linuxovém desktopu mi vadí fonty. S Windows fonty nejdou vůbec srovnat. Podobné fonty jsem viděl ve Windows pouze v GhostScriptu někdy před 20-ti lety. Možná není chyba ve fontech, ale v jejich rasterizaci / renderingu. Tuto část pokud vím neumí grafická karta, ta dostane už hotové bitmapy pro konkrétní velikost. Převod s beziérových křivek na bitmapy zajišťuje operační systém, resp. XServer v případě Linuxu. Windows měly lépe renderované fonty ještě před zavedením antialiasingu. Co by mohlo Linuxu pomoct, je 4K rozlišení, kde budou rasterizační chyby méně nápadné. Možná proto už nějakou dobu Linus Torvalds spílal na adresu výrobců monitorů (https://www.geek.com/chips/linus-torvalds-wants-2560-x-1600-as-the-standard-laptop-display-resolution-1525593).

Ani nie, linux, aj win ma strasne renderovanie fontov. Linux ma take, ako si clovek nastavi. Windows ma zle fonty aj rendering vseobecne. MacOs ma slusne fonty a rendering out of the box, dokonca originalne licencovane, nie napodobeniny.

UF

Re:Na akom OS programujete? [pre javistov]
« Odpověď #24 kdy: 27. 05. 2017, 20:21:28 »
To jako fakt ta ironie nešla poznat?  :o
to byo na steva voe

Tak zkus necitovat můj příspěvek, když na něj nereaguješ. ;)

... vis co - zkus taky ten apple store ...

Kit

Re:Na akom OS programujete? [pre javistov]
« Odpověď #25 kdy: 27. 05. 2017, 21:08:18 »
Trochu offtopic: mám citlivé oči a nespokojím se s kdejakým monitorem.

Kdysi jsme měli 640×480 a na programování to v pohodě stačilo. Nevymýšlej si.

Ivan Nový

Re:Na akom OS programujete? [pre javistov]
« Odpověď #26 kdy: 27. 05. 2017, 21:32:17 »
@ borekz

No já Windows už 10 let neviděl, na Linux jsem přešel právě kvůli hladkým fontům na LCD a ne s kostičkovými okraji jako tehdy ve Windows :-)))

javaman ((

Re:Na akom OS programujete? [pre javistov]
« Odpověď #27 kdy: 27. 05. 2017, 21:32:55 »
Trochu offtopic: mám citlivé oči a nespokojím se s kdejakým monitorem.

Kdysi jsme měli 640×480 a na programování to v pohodě stačilo. Nevymýšlej si.

To možná tak lopaty a nebo v 19. století.

Ivan Nový

Re:Na akom OS programujete? [pre javistov]
« Odpověď #28 kdy: 27. 05. 2017, 21:35:34 »
Trochu offtopic: mám citlivé oči a nespokojím se s kdejakým monitorem.

Kdysi jsme měli 640×480 a na programování to v pohodě stačilo. Nevymýšlej si.

To možná tak lopaty a nebo v 19. století.
Tik, tak, tik, tak ... tak vám tikají vaše biologické hodiny, za 5 let budete staré železo :-)))

Kit

Re:Na akom OS programujete? [pre javistov]
« Odpověď #29 kdy: 27. 05. 2017, 21:56:51 »
Kdysi jsme měli 640×480 a na programování to v pohodě stačilo. Nevymýšlej si.

To možná tak lopaty a nebo v 19. století.

Je fakt, že Java tenkrát ještě neexistovala, takže vysoké rozlišení pro zhovadilá IDE nebylo ani potřebné.