Platy Java vývojářů na Plzeňsku

Tornado Loo

Platy Java vývojářů na Plzeňsku
« kdy: 13. 05. 2017, 18:30:09 »
Ahoj, zacinam se rozhlizet po praci v Plzni a okoli jako Java developer (3 roky fulltime zkusenosti s vyvojem a cca dalsich 5 let part-time pri skole). Chtel bych alespon 60 000 hrubeho, ale nevim jestli je to realne? Jiz delsi dobu se na Plzensku nepohybuji. Vim ze v Praze bych dostal vice, ale to dojizdeni ...
« Poslední změna: 15. 05. 2017, 08:44:36 od Petr Krčmář »


anonym069

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #1 kdy: 13. 05. 2017, 21:56:31 »
V některých firmách by to asi šlo.

Uchazeč

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #2 kdy: 13. 05. 2017, 22:05:35 »
Ahoj, zacinam se rozhlizet po praci v Plzni a okoli jako Java developer (3 roky fulltime zkusenosti s vyvojem a cca dalsich 5 let part-time pri skole). Chtel bych alespon 60 000 hrubeho, ale nevim jestli je to realne? Jiz delsi dobu se na Plzensku nepohybuji. Vim ze v Praze bych dostal vice, ale to dojizdeni ...

Nejlép to prostě vyzkoušej, když tě s tím v několika firmách odmítnout, tak se to holt v dané lokalitě nedává...

borekz

  • ****
  • 493
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #3 kdy: 14. 05. 2017, 09:26:41 »
Já myslím, že běžně se to nedává ani v Praze. Možná na vedoucí pozici nebo s plynulou angličtinou.

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #4 kdy: 14. 05. 2017, 10:24:33 »
Bojím se, že Plzeňsko je mrtvý region co se tohoto týče... platy budou podstřelené. Možná tak kdybys chtěl házet lopatou, nebo šroubovat ve šroubárně to by asi šlo a platy už těch dělníků jsou celkem slušné.
Ale obecně všechno fakt zaměřené na výrobu... tam zase Java tolik netřeba, ale programování PLC, roboti apod.

IT asi jedině Praha, Brno, Singapore, San Francisco asi někde v Číně nebo -> Home Office <- aby to mělo smysl.
My jako stát jsme se rozhodli, že půjdeme tou nejlevnější silou. Tudíž žádný vývoj, ale šroubárny za pár korun tu vládnou.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci


Uchazeč

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #5 kdy: 14. 05. 2017, 10:41:23 »
Já myslím, že běžně se to nedává ani v Praze. Možná na vedoucí pozici nebo s plynulou angličtinou.

V Praze si Javista s obdobnou praxí vydělá i dvojnásobek, minimálně v některých firmách. Angličtinu beru jako samozřejmost

m

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #6 kdy: 14. 05. 2017, 11:03:17 »
Já myslím, že běžně se to nedává ani v Praze. Možná na vedoucí pozici nebo s plynulou angličtinou.

v některých firmách má 60k i tester

Ivan Nový

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #7 kdy: 14. 05. 2017, 11:04:40 »
Bojím se, že Plzeňsko je mrtvý region co se tohoto týče... platy budou podstřelené. Možná tak kdybys chtěl házet lopatou, nebo šroubovat ve šroubárně to by asi šlo a platy už těch dělníků jsou celkem slušné.
Ale obecně všechno fakt zaměřené na výrobu... tam zase Java tolik netřeba, ale programování PLC, roboti apod.

IT asi jedině Praha, Brno, Singapore, San Francisco asi někde v Číně nebo -> Home Office <- aby to mělo smysl.
My jako stát jsme se rozhodli, že půjdeme tou nejlevnější silou. Tudíž žádný vývoj, ale šroubárny za pár korun tu vládnou.

No nezlobte se, ale stát se o vývoj nemá starat. Chybí-li vám nějaký vývoj, co vám brání něco vyvíjet?

hu

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #8 kdy: 14. 05. 2017, 12:07:01 »
No nezlobte se, ale stát se o vývoj nemá starat. Chybí-li vám nějaký vývoj, co vám brání něco vyvíjet?

Jenže různé pobídky a dotace pobírají spíš vlastníci montoven než inovátoři, takže stát zde jistě působí.

guga


Kit

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #10 kdy: 14. 05. 2017, 12:19:29 »
Já myslím, že běžně se to nedává ani v Praze. Možná na vedoucí pozici nebo s plynulou angličtinou.

v některých firmách má 60k i tester

Však tester nedělá žádnou podřadnou práci.

balki

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #11 kdy: 14. 05. 2017, 13:23:13 »
Já myslím, že běžně se to nedává ani v Praze. Možná na vedoucí pozici nebo s plynulou angličtinou.

v některých firmách má 60k i tester

Však tester nedělá žádnou podřadnou práci.


Je rozdiel medzi joudou a testerom-developerom, ktory sa rozumie do vyvoja aplikacii a vie pisat poriadene automatizovane testy a vie s analytikom spolupracovat na vytvarani test caseov.

Tester jouda vacsinou doda bug report na sposob "nejde to". Tester-developer vie dost casto presne povedat podmienky, kedy nieco blbne, vysvetlit preco je nieco chyba a usetri sebe aj ostatnym vela casu.

K teme, javista 3 roky a 2 na skole nie je dostatocna informacie. To moze byt aj nejaka lopata ako by povedal nemenovany java "expert" :)

Trr

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #12 kdy: 14. 05. 2017, 13:45:52 »
60 v klidu, za 3 roky praxe je to adekvatni.

Necim jakej jouda tu psal, ze 60 v Praze a vedouci pozice - shanim k sobe do R&D javisty a pod 80 si s praxi nikdo nerekne (Praha 6)

javaman ((

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #13 kdy: 14. 05. 2017, 13:58:10 »
Já myslím, že běžně se to nedává ani v Praze. Možná na vedoucí pozici nebo s plynulou angličtinou.

V Praze si Javista s obdobnou praxí vydělá i dvojnásobek, minimálně v některých firmách. Angličtinu beru jako samozřejmost

Dvojnásobek? :D To tak možná ve snu, kámo. V jaké firmě a nebo jaký obor? Za Javu ti tolik nikdo jen tak nedá.

60 v klidu, za 3 roky praxe je to adekvatni.

Necim jakej jouda tu psal, ze 60 v Praze a vedouci pozice - shanim k sobe do R&D javisty a pod 80 si s praxi nikdo nerekne (Praha 6)

Do kanceláře se musí chodit jak často a na kolik hodin? Aby to nebyla běžná blbost, kdy makáš 8 hodin v kanclu jak v té šroubárně.

Uchazeč

Re:Platy Java developeru - Plzensko
« Odpověď #14 kdy: 14. 05. 2017, 14:06:17 »
Já myslím, že běžně se to nedává ani v Praze. Možná na vedoucí pozici nebo s plynulou angličtinou.

V Praze si Javista s obdobnou praxí vydělá i dvojnásobek, minimálně v některých firmách. Angličtinu beru jako samozřejmost

Dvojnásobek? :D To tak možná ve snu, kámo. V jaké firmě a nebo jaký obor? Za Javu ti tolik nikdo jen tak nedá.

Trochu jsem to zaokrouhlil, ale na 110 se 4 rokama praxe se dostat dá (a bez mrknutí oka z jejich strany, řeknu číslo, projdu pohovorem, dostanu přesně tolik, kolik jsem řekl, třeba by šlo i víc). Firma co dělá ve finančním sektoru. Samozřejmě jak bys řekl ty, je to lopaťárna v openspace pro korporát, ale účty to zaplatí, pokud má člověk zájem.