Zdravím, měl jsem zapnutou GPS v ČR(nadmořská výška 450m, otevřenýá obloha), a čuměl jsem, jaký to házelo chyby. Byl jsem na místě, kde jsem se pohyboval v okruhu (poloměru) 15metrů, a dělal 8 fotek v časovém rozpětí 3 minuty.
Jejich uložené souřadnice se od skutečných lišily:
2 fotky: 220m,
3 fotky: 270m,
3 fotky: 450m
Co víc uložená Nadmořská výška se pohybuje 30,60 a 50 metrů, ačkoli skutečná je 450m. GPS jsem měl zapnutou 15 minut před příchodem na místo, všiml jsem si, že to hlásilo záporných -30 metrů. Pokud vím, tak v ČR je nejnižší 160m, ale to je jedno.
Zajímalo by mě, co to je za binec v GPS. Bohužel už si nepamatuji, jakou mobil ukazoval chybu polohy, což je důležitý údaj, ale dle mě to bylo 20-40 metrů, což je na tento mobil běžné, 9 metrů ukazuje, když je superpřesnost, 70 metrů chyba, když je v lese. Přijímač je 12 kanálový, umí jen menší sadu satelitů, tak v rozsahu 1-39.
Dál mám zkušenost, že když mobil zavřu do hrnce, nebo obejmu dlaní mobil s části antény, tak chyba roste do 300metrů, pak ztratí signál.
Může jít o chybu GPS jako takové? Mám zkušenosti, že občas, třeba 1 za měšíc se taková anomálie stane (dokonce i hází o 2.5km vedle a odchylku hlásí běžnou)