Je už neskoro na programovanie?

ccck

Re:Je už neskoro na programovanie?
« Odpověď #15 kdy: 05. 05. 2017, 14:10:12 »
programator je delnicka profese 21. stoleti
velke procento programatoru bude brzo nahrazeno AI


Tomáš Roll

Re:Je už neskoro na programovanie?
« Odpověď #16 kdy: 05. 05. 2017, 14:12:35 »
Nebudu. Jde o tu úroveň. Pokud někdo začal ve 20+, tak to asi bude pěkný lempl. Co dělal do té doby?
Navrhoval rekatoplány.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je už neskoro na programovanie?
« Odpověď #17 kdy: 05. 05. 2017, 14:12:59 »
programator je delnicka profese 21. stoleti
velke procento programatoru bude brzo nahrazeno AI
Kéž by byli nahrazeni AI i na fórech jako tohle  :)

Ondrej

Re:Je už neskoro na programovanie?
« Odpověď #18 kdy: 05. 05. 2017, 14:13:09 »
Čaute, mám 23 a chcel by som sa začať učiť programovať ale na veľa fórach ľudia píšu že to už je neskoro že mnohý začali už v 15. Preto by som rád vedel aj názor tu na fóre. Oplatí sa s tým začať? Rozmýšľal som že najprv skúsim Python. Zaujímala by aj aká je podla vás náročnosť Javy? IT sa venujem nejaký ten rok len základné veci okolo PC a chcel by som sa na niečo náročnejšie zamerať.
Pozdě určitě není. Já sem začal programovat o něco dříve, ale ne taky v tom ideálním věku co tady vykřikují.
Prostě se měl rád od mala počítače, ale k programování sem moc nepřičichl, raději sem byl venku a pak když sem nastoupil do práce tak sem si svojí monotóní práci začal programovat, vybral sem si na to Python mimochodem, a dopadlo to řekl bych dobře, platem sem jinde o proti ostatním pracím a hlavně mě práce baví. Je to o tom začít a mít chuť a nenech se odradit místníma trollama.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je už neskoro na programovanie?
« Odpověď #19 kdy: 05. 05. 2017, 14:16:20 »
Čaute, mám 23 a chcel by som sa začať učiť programovať ale na veľa fórach ľudia píšu že to už je neskoro že mnohý začali už v 15. Preto by som rád vedel aj názor tu na fóre. Oplatí sa s tým začať? Rozmýšľal som že najprv skúsim Python. Zaujímala by aj aká je podla vás náročnosť Javy? IT sa venujem nejaký ten rok len základné veci okolo PC a chcel by som sa na niečo náročnejšie zamerať.
Ne, rozhodně není pozdě. A Java je poměrně jednoduchá a pro začátek celkem vhodná, možná i trochu vhodnější než Python.


balki

Re:Je už neskoro na programovanie?
« Odpověď #20 kdy: 05. 05. 2017, 14:17:06 »
Čaute, mám 23 a chcel by som sa začať učiť programovať ale na veľa fórach ľudia píšu že to už je neskoro že mnohý začali už v 15. Preto by som rád vedel aj názor tu na fóre. Oplatí sa s tým začať? Rozmýšľal som že najprv skúsim Python. Zaujímala by aj aká je podla vás náročnosť Javy? IT sa venujem nejaký ten rok len základné veci okolo PC a chcel by som sa na niečo náročnejšie zamerať.

Zacat v 23 je  dost neskoro. Java ma narocnost normalnu.

javaman ((

Re:Je už neskoro na programovanie?
« Odpověď #21 kdy: 05. 05. 2017, 14:19:56 »
Samotná Java se v podstatě nepoužívá, takže náročnost brutálně roste s použitím knihoven. Třeba takový Spring i když není všude ideální, tak je to pořádný kus kódu a zároveň ho většina vývojářů nechápe. Pro ně je to prostě nějaká magie, která občas funguje :D

jpu

Re:Je už neskoro na programovanie?
« Odpověď #22 kdy: 05. 05. 2017, 14:24:51 »
Ja osobne by zvolil radsej C#. Mas k dispozicii jedno z najlepsich IDE, dokonca zadarmo. Ak chces pouzit aj nejake ine technologie od MS, tak to ide celkom lahko prepojit a nemas tolko namahy. Neviem co vsetci vidia len javu

javaman ((

Re:Je už neskoro na programovanie?
« Odpověď #23 kdy: 05. 05. 2017, 14:27:29 »
Všechno kolem Javy je OSS, takže C# by vybral jen blázen, který chce vyhodit peníze. Do budoucna velice hloupá volba. Ale proč ne, každého volba.

o

Re:Je už neskoro na programovanie?
« Odpověď #24 kdy: 05. 05. 2017, 14:36:02 »
Ak chces pouzit aj nejake ine technologie od MS, tak to ide celkom lahko prepojit a nemas tolko namahy. Neviem co vsetci vidia len javu

A o to jde, mam na MS totalni alergii uz od vysky, kde clovek na vlastni oci vidi, jak to tam MS cele podplaci, aby studentum cpali widle.

Re:Je už neskoro na programovanie?
« Odpověď #25 kdy: 05. 05. 2017, 14:52:08 »
23 určite nie je neskoro, smele do toho!
Vyskúšaj si pár jazykov a vyber si ten, ktorý Ťa baví a ktorý má perspektívu.
Čo si budeme hovoriť, každý si tu bude obhajovať ten svoj jazyk.

Ale keď už sa tu spomenul C#, tak vrelo odporúčam. ;)
Robím v ňom posledných 10 rokov a som nadmieru spokojný.

jpu

Re:Je už neskoro na programovanie?
« Odpověď #26 kdy: 05. 05. 2017, 15:20:12 »
Ak chces pouzit aj nejake ine technologie od MS, tak to ide celkom lahko prepojit a nemas tolko namahy. Neviem co vsetci vidia len javu

A o to jde, mam na MS totalni alergii uz od vysky, kde clovek na vlastni oci vidi, jak to tam MS cele podplaci, aby studentum cpali widle.
Na FIT VUT som praveze zazil to, ze sa dost preferoval linux, aj ked mali windowsy. Aj projekty sa museli dat skompilovat na linuxovych serveroch.

Kit

Re:Je už neskoro na programovanie?
« Odpověď #27 kdy: 05. 05. 2017, 15:56:53 »
Na FIT VUT som praveze zazil to, ze sa dost preferoval linux, aj ked mali windowsy. Aj projekty sa museli dat skompilovat na linuxovych serveroch.

Na Windows se dá kompilovat?

Re:Je už neskoro na programovanie?
« Odpověď #28 kdy: 05. 05. 2017, 15:58:49 »
Ak chces pouzit aj nejake ine technologie od MS, tak to ide celkom lahko prepojit a nemas tolko namahy. Neviem co vsetci vidia len javu

A o to jde, mam na MS totalni alergii uz od vysky, kde clovek na vlastni oci vidi, jak to tam MS cele podplaci, aby studentum cpali widle.
Na FIT VUT som praveze zazil to, ze sa dost preferoval linux, aj ked mali windowsy. Aj projekty sa museli dat skompilovat na linuxovych serveroch.

To je přeci správně! Že si škola určí, co bude žákum vnucovat a má k tomu jiný důvod než peníze, je podle mě správně. Pokud vnucují MS proto, že si myslí, že ten OS je nejlepší, proč ne. Na mé střední, kde jsem studoval, jsme měli taky všemožný produkty od MS pro studenty zdarma. Když jsme se učili C#, tak jim ale bylo jedno, jestli používám mono, nebo ne - nevim teda, jestli tehdy už bylo použitelný, případně jak moc - ale většinu úloh jsme ukazovali u sebe na pc, koukli, jestli to funguje a případně do kodu a nazdar. Když jsme pak dělali v  XNA dlouhodobější úlohu, funkční požadavky jsme si psali sami, takže věřim, že dneska by mi prošlo mono i tady, i když jsme museli odevzdávat celej projekt včetně dokumentace :))

karbous

Re:Je už neskoro na programovanie?
« Odpověď #29 kdy: 05. 05. 2017, 16:06:39 »
Jeste doporuceni - mozna neni od veci zacit slovenskym narodnim programovacim jazykem - COBOL
...je pry po nem ted docela shanka...