reklama

Nízká úroveň vývoje SW v korporaci

Trident

Re:Nízká úroveň vývoje SW v korporaci
« Odpověď #15 kdy: 06. 05. 2017, 07:28:56 »
To je určitě druhá strana mince, ale zase na druhou stranu, pokud např. dá zahraniční zákazník za vývojaře, který se mu bude outsourcovat, 150k, tak dodavatel nemá kvůli mechanizmu, který jsem uvedl, zrovna moc potřebu vzít si menší marži a zaplatit svým vývojářům víc, aby bylo dosaženo nějaké optimum v průběhu vývoje SW. A myslím si, že ikdyby zákazních zaplatil o 50% víc, tak ani potom není v zájmu dodavatele, aby dosahoval optima při vývoji.
Vzhledem k tomu co se toci v korporatech za penize. Tak 150k je takove kapesne. Asi uz bych dnes taky pod 120k nesel.  60k je plat absolventa ktery ma nejakou mensi praxi. Dobry absolvent na tech 150k muze vyslapat behem 5-8mi let. Vsechno jsou to ceske zebricky. Pro US je treba nasobit tak 2x-4x dle lokace a oboru.

 Hlavne taky kdyz clovek je porad nekde v haji a musi i doma platit uklizecku,agenturu na hlidani, chlapa co pohlida upravy na dome  a ruzne asistencni sluzby protoze nema cas. Korporaty jsou zapskle, tak ze ti treba neumozni delat externe nebo z domova ( samozrejmne kdyz vyloucime praci s bezpecnostnim rizikem / technicke laby ). Takze plat by ti mel kompenzovat i to ze nekam musis dojizdet / doletat a musis si kvuli tomu treba platit dalsi bydleni nebo zajistovat nektere veci ze zahranici pokud jsi digitalnim nomadem. Proto se nekde rika platu "kompenzace". Bohuzel vetsina lidi co neznaji skutecne zivotni naklady si toto neuvedomuje. Dalsi veci je ze kdyz travite v praci tolik casu tak clovek proste potrebuje prachy na poradnou dovolenou aspon 3x rocne, jinak skonci v blazinci. Pujcit si letadlo a preletet australii nebo jachtu a nekam vyjet s kamosema nebo bez, jet nekam na konec sveta mezi lidozrouty a tak...

reklama


qwertz

Re:Nízká úroveň vývoje SW v korporaci
« Odpověď #16 kdy: 06. 05. 2017, 10:31:33 »
Za kolik bys je měl teda kupovat? Tu firmu stojí třeba 80 v hrubé. Máš plno nákladů se zaměstnanci, tak je pak budou prodávat za 30, ne? To bude byznys snů :D

Velké korporáty v CZ dávají absolventům na developerských pozicích běžně 20-30, po zapracování 30-40. Delat developera neni zadne terno, rozhodne jsou lepsi pozice, lepe placene, clovek nehloupne z toho jak cely den kouka do kodu a odstane  se taky mezi normalni lidi.

můžete tu své pohádky vykládat jak dlouho chcete, ale každý si můž vlézt na portál typu glassdoor, kde jsou hodnoceni zamestnavatelu a vyse mezd globalne k dohledani na velkem statistickem vzorku.

javaman ((

Re:Nízká úroveň vývoje SW v korporaci
« Odpověď #17 kdy: 06. 05. 2017, 13:47:21 »
A jak to souvisí s tématem? Nebo je na tebe moc složité držet téma? Ptal jsi se, za kolik se kupuje. Tak ti jen říkám, že za stovku nikdo nakupovat nemůže, protože firma, která by je prodávala, by prodělávala.

Nikoho nezajímají nějací lemplové jako internisti. V korporátech jsou to obvykle levné lopaty, které na víc nemají.

Lama

Re:Nízká úroveň vývoje SW v korporaci
« Odpověď #18 kdy: 06. 05. 2017, 15:29:48 »
Džavamane, prosím tě, diužkonečnětyvooledoprrdele!

Lopata

Re:Nízká úroveň vývoje SW v korporaci
« Odpověď #19 kdy: 06. 05. 2017, 15:46:31 »
Je to vše v korporátech smutné, ale je to tak... a kvalita výsledného kódu se pak klasicky svede na Javu, že to je jako špatný jazyk ;-)

reklama


Lama

Re:Nízká úroveň vývoje SW v korporaci
« Odpověď #20 kdy: 06. 05. 2017, 15:53:21 »
Tento potřeh je tak zásadní, že bych ho přirovnal k objevení celého nového kontinentu.

No ale bez srandiček: takhle skutečně ten trh funguje a v podstatě ani nemůže jinak. Podrobnou analýzu dodá Ivan Nový.

PS: Nějak mi to předsevzení "bez srandiček" nevyšlo... tak snad příště.

Nefunguje tak trh, ale přerostlé korporace, které jsou díky své velikosti od trhu odstíněny a svými poruchami se blíží k socialismu, trh pak díky těm poruchám pracuje pomalu na jejich krachu, tedy těch korporací. Je tedy neúčelné na ně vázat cenné zdroje kvalitních programátorů, když jsou stejně určeny na porážku, protože jsou příliš velké a nepružné. Je to jen vyrovnávací balast ekonomiky.

Ivane tomuhle rikas podrobna analyza?! To si z nas jako delas legraci jako tady Kamil?

A cos čekal? Jediný, na co zapomněl, je vliv protestantství na přerozdělování zdrojů.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nízká úroveň vývoje SW v korporaci
« Odpověď #21 kdy: 06. 05. 2017, 16:07:34 »
Je to vše v korporátech smutné, ale je to tak... a kvalita výsledného kódu se pak klasicky svede na Javu, že to je jako špatný jazyk ;-)
Kdo chce psa bít...

 

reklama