Java a C# - porovnání práce se Zip souborem

bordo

Re:Java a C# - porovnání práce se Zip souborem
« Odpověď #45 kdy: 29. 04. 2017, 15:45:34 »
prave jsem se vystrikal. to bylo semena.


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Java a C# - porovnání práce se Zip souborem
« Odpověď #46 kdy: 29. 04. 2017, 16:15:01 »
Pane Jirsáku, ja vždy na root.cz obdivuji vaši vytrvalost a vervu s jakou dokazujete, že jste dost podivný člověk. Kdo jiný by taky na Twitteru likoval Merkelovou jako největšího státníka v Evropě.
Pan Jirsák je jistě podivný člověk a je možné že má i podivné politické názory, ale na druhou stranu dokáže bez zbytečného rozčilování argumentovat a psát věci které jsou v podstatě pravdivé a mají hlavu a patu, maximálně jsou někdy trochu offtopic nebo to jsou osobní názory (které jsou z principu subjektivní). Ještě jsem ale neviděl, že by napsal něco skutečně špatně.

Nicméně taky umí hezky manipulovat, zastírat celek, vybrat si jen tu část, která se mu k argumentaci hodí, to co se mu nehodí mlátí lidem arogantně o hlavu ap. Co potom z toho, když je vidět, že intelekt má, když ho neumí používat tak jak by mohl?

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Java a C# - porovnání práce se Zip souborem
« Odpověď #47 kdy: 29. 04. 2017, 16:18:20 »
Nevim, jake ma Filip Jirsak nazory na politiku, pokud ma Merkel za dobrou politicku, tak se asi neshodneme, nicmene to:
* je uplne jedno
* nesouvisi s Javou
* nemeni nic na faktu, ze Jirsak je jeden z mala slusne a vecne diskutujicich v tehle zumpe, ktera si v nicem nezada s vykvety na novinkach

K tomu poslednímu... Otázka je, jestli to nasírání ostatních nedělá úmyslně, např. s potřebou falešného pocitu, že má navrch (což ovšem samozřejmě neznamená, že ti co se nechají vytočit to mají správně).

Tnr

Re:Java a C# - porovnání práce se Zip souborem
« Odpověď #48 kdy: 29. 04. 2017, 16:29:53 »
prave jsem se vystrikal. to bylo semena.

Gratuluji. Mohlo to byt celkem vtione vlakno o neznalostech nekterych lidi a Jave, takhle to tu predpokladam za chvili zamknou...

Hokej v tom máš ty. Já jsem tady mluvil o Streamech abstraktních, řekl jsem, že Java 8 Stream api tuto abstraktnost cti ale InputStream a Jirsák ji nectí. To je jedna věc.

Druhá věc je, že nechci proudově zpracovávat formát, který proudem není, jen tvrdím, že je možné ho proudově zpracovat, ikdyž to znamená, že se musí nejprve celý načíst. To, že se musí celý načíst, neznamená, že to nemůže být proud.

Dokonce jsem jak pro debily uvedl příklad, že běžně existují streamy, které musí bufferovat, aby vytvořily správnou transformaci na výstupu. Ale je to marné, je to marné, je to marné.

Pletes si pojmy s dojmy.
1. Zadna formalni, obecna, presna definice toho, co je abstraktni stream neexistuje, pojem se pouziva obecne
2. Produove zpracovani IO a nacteni celeho obsahu do pameti je logicky nesmysl. Pokud by tomu tak bylo, tak muzeme i DOM API povazovat za streamove
3. Porad nedokazes pochopit rozdil mezi InputStream pro proudovou abstrakci IO a praci s kolekcemi (kde ma vyraz stream uplne jiny vyznam). Nemaji spoli spolecneho vubec nic, krom toho slovicka stream.
4. Pojmy stranou, InputStream je v Jave exaktne zdokumentovany a jasny, jeho vlastnosti vylucuji nacteni zip jinak, nez to dela ZIS. Nacteni do pameti je nesmysl a prave proto je tam ZIS a ZF. ZIS vyuziji presne tam, kde porrebuji to zpracovar proudove, tzn. efektivne
5. IS je od zacatku definovany jako stream bytu pro binarni IO, nacitani jinych datovych typu resi jeho nastavby. Je to IO trida, k nicemu jinemu neslouzi. Specializace typu u ni nema smysl, musel by se definovat serializer a deserializer. A to se realizuje prave jinymi tridami.
6. Kdybys znal poradne aspon ten .net, tak vis, ze tam Stream je taky nad byte. Akorat k tomu ma balast, ze micha zapisy,seeky, cteni nad jedne tride. Java to oddeluje typove, coz se mi libi vic, ale jinak je to fuk.

Tnr

Re:Java a C# - porovnání práce se Zip souborem
« Odpověď #49 kdy: 29. 04. 2017, 16:34:49 »
Nevim, jake ma Filip Jirsak nazory na politiku, pokud ma Merkel za dobrou politicku, tak se asi neshodneme, nicmene to:
* je uplne jedno
* nesouvisi s Javou
* nemeni nic na faktu, ze Jirsak je jeden z mala slusne a vecne diskutujicich v tehle zumpe, ktera si v nicem nezada s vykvety na novinkach

K tomu poslednímu... Otázka je, jestli to nasírání ostatních nedělá úmyslně, např. s potřebou falešného pocitu, že má navrch (což ovšem samozřejmě neznamená, že ti co se nechají vytočit to mají správně).

At si ma Jirsak ci kdokoliv treba pocit,ze je reditel zemekoule, me je to fuk. Bud je to k veci, nebo ne.  Bud je to pravda (i kdyby castecna), nebo neni. A koho to nasira a nedokaze slusne a vecne argumentovat fakty, tak by se mel nechat lecit. Diskuse tu by mela byt imho vecna, fakticka a technicka. A trolling pozoruju u jinych lidi, kteri naopak na Jirsaka i sproste utoci, coz je opravdu uroven 4.  cenove...


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Java a C# - porovnání práce se Zip souborem
« Odpověď #50 kdy: 29. 04. 2017, 16:42:43 »
Nevim, jake ma Filip Jirsak nazory na politiku, pokud ma Merkel za dobrou politicku, tak se asi neshodneme, nicmene to:
* je uplne jedno
* nesouvisi s Javou
* nemeni nic na faktu, ze Jirsak je jeden z mala slusne a vecne diskutujicich v tehle zumpe, ktera si v nicem nezada s vykvety na novinkach

K tomu poslednímu... Otázka je, jestli to nasírání ostatních nedělá úmyslně, např. s potřebou falešného pocitu, že má navrch (což ovšem samozřejmě neznamená, že ti co se nechají vytočit to mají správně).

At si ma Jirsak ci kdokoliv treba pocit,ze je reditel zemekoule, me je to fuk. Bud je to k veci, nebo ne.  Bud je to pravda (i kdyby castecna), nebo neni. A koho to nasira a nedokaze slusne a vecne argumentovat fakty, tak by se mel nechat lecit. Diskuse tu by mela byt imho vecna, fakticka a technicka. A trolling pozoruju u jinych lidi, kteri naopak na Jirsaka i sproste utoci, coz je opravdu uroven 4.  cenove...

S tím souhlasím. Ale co se týká Jirsáka, tak třeba manipulaci v diskuzi za slušnou nepovažuji ani omylem a netroufám si hodnotit, co je lepší jestli 4. cenová nebo zdánlivá 1. cenová s takovými svinstvy :). Diskutovat se dá podle mě ještě mnohem lépe...

Nemo7

Re:Java a C# - porovnání práce se Zip souborem
« Odpověď #51 kdy: 29. 04. 2017, 17:00:06 »
S tím souhlasím. Ale co se týká Jirsáka, tak třeba manipulaci v diskuzi za slušnou nepovažuji ani omylem a netroufám si hodnotit, co je lepší jestli 4. cenová nebo zdánlivá 1. cenová s takovými svinstvy :). Diskutovat se dá podle mě ještě mnohem lépe...
Definujte "manipulace v diskuzi", nejlépe i s konkrétními příklady... A jak se dá diskutovat lépe než slušně, bez osobních výpadů a argumenty?

A na závěr:
Nejhorší je hádat se s tím, kdo má v podstatě pravdu...

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Java a C# - porovnání práce se Zip souborem
« Odpověď #52 kdy: 29. 04. 2017, 17:08:20 »
S tím souhlasím. Ale co se týká Jirsáka, tak třeba manipulaci v diskuzi za slušnou nepovažuji ani omylem a netroufám si hodnotit, co je lepší jestli 4. cenová nebo zdánlivá 1. cenová s takovými svinstvy :). Diskutovat se dá podle mě ještě mnohem lépe...
Definujte "manipulace v diskuzi", nejlépe i s konkrétními příklady... A jak se dá diskutovat lépe než slušně, bez osobních výpadů a argumenty?

A na závěr:
Nejhorší je hádat se s tím, kdo má v podstatě pravdu...

Nezlobte se, ale nemám o diskuzi podobného typu moc zájem, obzvlášť o víkendu :). Berte to tak, že je to prostě můj názor, na který mám právo. Mnohem raději se budu bavit třeba o něčem z IT, OK? ;)

Tnr

Re:Java a C# - porovnání práce se Zip souborem
« Odpověď #53 kdy: 29. 04. 2017, 17:14:44 »
S tím souhlasím. Ale co se týká Jirsáka, tak třeba manipulaci v diskuzi za slušnou nepovažuji ani omylem a netroufám si hodnotit, co je lepší jestli 4. cenová nebo zdánlivá 1. cenová s takovými svinstvy :). Diskutovat se dá podle mě ještě mnohem lépe...
Definujte "manipulace v diskuzi", nejlépe i s konkrétními příklady... A jak se dá diskutovat lépe než slušně, bez osobních výpadů a argumenty?

A na závěr:
Nejhorší je hádat se s tím, kdo má v podstatě pravdu...

Pod to cele bych se podepsal, naprosty souhlas....



S tím souhlasím. Ale co se týká Jirsáka, tak třeba manipulaci v diskuzi za slušnou nepovažuji ani omylem a netroufám si hodnotit, co je lepší jestli 4. cenová nebo zdánlivá 1. cenová s takovými svinstvy :). Diskutovat se dá podle mě ještě mnohem lépe...

Viz jak psal Nemo, pojdme do konkretnich prikladu, treba ma Jirsaka zmenim nazor ))

Ale na druhou stranu manipulaci je skoro kazda diskuse, kde nekoho o necem presvedcujes, coz je dle meho nazoru v poradku. V poradku neni kdyz treba pritom vedome lzes, napadas lidi, shazujes jejich vecne argumenty bez faktickych protiargumentu atd. U Jirsaka to nejak nepozoruji, sle klidne sem hod nejake priklady, ja se silnymi, objektivnimi a nevyvratitelnymi argumenty nechava, manipulovat nechavam celkem rad))))

Ale i tak, Jirsak tu pise sve soukroke nazory, stejne jako ja ci ty. A kdokoliv s nimi muze nesouhlasit, ci je vyvratit. Dulezite je, aby ta diskuse zustala vecna a argumentacne bohata, jinak je to hospodske plkani...

Tnr

Re:Java a C# - porovnání práce se Zip souborem
« Odpověď #54 kdy: 29. 04. 2017, 17:17:01 »
S tím souhlasím. Ale co se týká Jirsáka, tak třeba manipulaci v diskuzi za slušnou nepovažuji ani omylem a netroufám si hodnotit, co je lepší jestli 4. cenová nebo zdánlivá 1. cenová s takovými svinstvy :). Diskutovat se dá podle mě ještě mnohem lépe...
Definujte "manipulace v diskuzi", nejlépe i s konkrétními příklady... A jak se dá diskutovat lépe než slušně, bez osobních výpadů a argumenty?

A na závěr:
Nejhorší je hádat se s tím, kdo má v podstatě pravdu...

Nezlobte se, ale nemám o diskuzi podobného typu moc zájem, obzvlášť o víkendu :). Berte to tak, že je to prostě můj názor, na který mám právo. Mnohem raději se budu bavit třeba o něčem z IT, OK? ;)

Vyborne! Ja jsem pro ))) pojdme resit treba ten navrh java api, to je rozhodne zakimavejsi nez Jirsak (nic ve zlem) :)))

Nemo7

Re:Java a C# - porovnání práce se Zip souborem
« Odpověď #55 kdy: 29. 04. 2017, 17:22:42 »
Nezlobte se, ale nemám o diskuzi podobného typu moc zájem, obzvlášť o víkendu :). Berte to tak, že je to prostě můj názor, na který mám právo. Mnohem raději se budu bavit třeba o něčem z IT, OK? ;)

OK, ale já zase nemám rád argumentační fauly. Pokud někdo na "diskuzního protivníka" nestačí někdy odborně, začne se uchylovat právě k "nefér" záležitostem tohoto typu. Přímo v této diskuzi se dá najít dost těchto faulů. O IT rád diskutuji (diskutuji rád o čemkoli), ale ještě radši čtu odborné diskuze ostatních - zvlášť o věcech, kde mám slabší znalosti. Tam se nemůžu moc zapojovat, když nemám nic podnětného k tématu.  :)

Argumentační klam (též řečnický trik nebo argumentační faul) je v řečnictví takový výrok, jehož smyslem je porazit či přesvědčit oponenta bez ohledu na pravdivost zastávaných názorů. Podstatou argumentačního klamu bývá nenápadné porušení pravidel logického důkazu, působení na emoce místo na rozum, případně obojí. Argumentační klamy bývají oblíbenou součástí argumentace propagandy a manipulátorů.

Útok na člověka (argumentum ad hominem)
Zlehčování oponentova tvrzení poukazem na jeho osobní vlastnosti nebo konflikt zájmů, případně obojí.
- To se dalo od recidivisty čekat.
- Té práci se nedá věřit, napsal ji jen proto, aby ho nevyhodili ze školy.
- Jsi mladý a nemá smysl o tom tématu s tebou jakkoliv diskutovat!

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Java a C# - porovnání práce se Zip souborem
« Odpověď #56 kdy: 29. 04. 2017, 18:06:37 »
Nezlobte se, ale nemám o diskuzi podobného typu moc zájem, obzvlášť o víkendu :). Berte to tak, že je to prostě můj názor, na který mám právo. Mnohem raději se budu bavit třeba o něčem z IT, OK? ;)

OK, ale já zase nemám rád argumentační fauly. Pokud někdo na "diskuzního protivníka" nestačí někdy odborně, začne se uchylovat právě k "nefér" záležitostem tohoto typu. Přímo v této diskuzi se dá najít dost těchto faulů. O IT rád diskutuji (diskutuji rád o čemkoli), ale ještě radši čtu odborné diskuze ostatních - zvlášť o věcech, kde mám slabší znalosti. Tam se nemůžu moc zapojovat, když nemám nic podnětného k tématu.  :)

Argumentační klam (též řečnický trik nebo argumentační faul) je v řečnictví takový výrok, jehož smyslem je porazit či přesvědčit oponenta bez ohledu na pravdivost zastávaných názorů. Podstatou argumentačního klamu bývá nenápadné porušení pravidel logického důkazu, působení na emoce místo na rozum, případně obojí. Argumentační klamy bývají oblíbenou součástí argumentace propagandy a manipulátorů.

Útok na člověka (argumentum ad hominem)
Zlehčování oponentova tvrzení poukazem na jeho osobní vlastnosti nebo konflikt zájmů, případně obojí.
- To se dalo od recidivisty čekat.
- Té práci se nedá věřit, napsal ji jen proto, aby ho nevyhodili ze školy.
- Jsi mladý a nemá smysl o tom tématu s tebou jakkoliv diskutovat!

To se plně shodneme, taky to nemám rád. Takže jsme zajedno :)

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Java a C# - porovnání práce se Zip souborem
« Odpověď #57 kdy: 29. 04. 2017, 18:11:01 »
Souhlasím, nemyslel jsem to tak, že je lehké naprogramovat cokoli. Chtěl jsem tím říct, že naprogramovat jednoduché věci není složité. Nejtěžší na tom je poznat, kdy nejde o jednoduchou věc :-)
Souhlasím, ale jak nám říkal jeden vyučující - musíte chápat i složitější věci, aby se vám zdály ty snadné skutečně snadné. Jak je vidět z průběhu tohoto tématu, někteří se ještě nedostali ani do této fáze. ;)
Čím méně člověk ví, tím víc si myslí, že ví všechno.

Re:Java a C# - porovnání práce se Zip souborem
« Odpověď #58 kdy: 29. 04. 2017, 18:20:41 »
Nezlobte se, ale nemám o diskuzi podobného typu moc zájem, obzvlášť o víkendu :).
To je škoda. Nejsnazší způsob, jak může člověk zjistit, že dělá chybu, je ten, když ho na to někdo jiný upozorní. Když na to má přijít sám, trvá to mnohem déle. Nejsem si vědom toho, že bych v nějaké diskusi začal jednat nefér jinak, než jako reakci na nefér diskusi z druhé strany. Ale samozřejmě je možné, že se mýlím – pak bych to rád věděl. Nebo považujete za špatné i to oplácet druhému stejnou mincí?

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Java a C# - porovnání práce se Zip souborem
« Odpověď #59 kdy: 29. 04. 2017, 18:23:08 »
Nezlobte se, ale nemám o diskuzi podobného typu moc zájem, obzvlášť o víkendu :).
To je škoda. Nejsnazší způsob, jak může člověk zjistit, že dělá chybu, je ten, když ho na to někdo jiný upozorní. Když na to má přijít sám, trvá to mnohem déle. Nejsem si vědom toho, že bych v nějaké diskusi začal jednat nefér jinak, než jako reakci na nefér diskusi z druhé strany. Ale samozřejmě je možné, že se mýlím – pak bych to rád věděl. Nebo považujete za špatné i to oplácet druhému stejnou mincí?
ByCzech je místní šašek, doporučuji ignorovat.