Musí webdesigner znát základy Linuxu?

Ivan Nový

Re:Musí webdesigner znát základy Linuxu?
« Odpověď #15 kdy: 26. 04. 2017, 06:33:06 »
tyvoe - pomuze mi kdyz se naucim plavat? nebo malovat? co to je za otazku? cokoliv se naucis je proste plus a nejak te to rozviji a posune dal a otevre vic dveri - a cim vic jich vodevres tim vic se jich vodevre a cim ses starsi tim veci vis hovno - tak to je ... sou teda vyjimky jako Novy a zboj - ti vi vsechno ...

Tak architekt musí znát základy statiky, aby nevymýšlel konstrukce, které by pak spadly, taktéž by svět byl lepší, kdyby grafici znali možnosti CSS a prohlížečů.


steve

Re:Musí webdesigner znát základy Linuxu?
« Odpověď #16 kdy: 26. 04. 2017, 07:28:42 »
Takhle jsem už udělal hodně aplikací. Bez grafiky, s jednoduchým CSS, bez JS, ale rychlé a funkční. Do intranetu ideální.

Pat & Mat s.r.o, amatera na nastaveni firewallu nepustite, ale nejakej webik to spichne i sousedovic Mana, vzdyt maturuje z infosky co ?

Lemming

Re:Musí webdesigner znát základy Linuxu?
« Odpověď #17 kdy: 26. 04. 2017, 07:39:19 »
Takhle jsem už udělal hodně aplikací. Bez grafiky, s jednoduchým CSS, bez JS, ale rychlé a funkční. Do intranetu ideální.

Jasně, k čemu by na intranetu bylo třeba takové našeptávání hodnot, ať si to tam ty uživatelé hezky vypíšou, hlavně ať se Kit může bít v prsa, jak je free cool a in, že nepoužívá Javascript.

Tomáš Roll

Re:Musí webdesigner znát základy Linuxu?
« Odpověď #18 kdy: 26. 04. 2017, 08:13:57 »
Webdesigner je umělec, používá opačnou mozkovou hemisféru než my. Linux do něj nenacpete, bude mít problémy i s Gitem.

Ivan Nový

Re:Musí webdesigner znát základy Linuxu?
« Odpověď #19 kdy: 26. 04. 2017, 08:21:40 »
Webdesigner je umělec, používá opačnou mozkovou hemisféru než my. Linux do něj nenacpete, bude mít problémy i s Gitem.
A jestli to právě není chyba, že webdesign, dělají umělci. Webdesign by měly generovat stroje, na základě pravidel stylu vytvořeného umělcem. Stejně zákazník převážně chce něco, co už někde viděl.


Boo

Re:Musí webdesigner znát základy Linuxu?
« Odpověď #20 kdy: 26. 04. 2017, 08:37:58 »
A jestli to právě není chyba, že webdesign, dělají umělci. Webdesign by měly generovat stroje, na základě pravidel stylu vytvořeného umělcem. Stejně zákazník převážně chce něco, co už někde viděl.

Stroje jsou prilis logicke, ty by meli prave programovat a kreativni umeni nechat na lidi.

Kit

Re:Musí webdesigner znát základy Linuxu?
« Odpověď #21 kdy: 26. 04. 2017, 09:18:34 »
Takhle jsem už udělal hodně aplikací. Bez grafiky, s jednoduchým CSS, bez JS, ale rychlé a funkční. Do intranetu ideální.

Jasně, k čemu by na intranetu bylo třeba takové našeptávání hodnot, ať si to tam ty uživatelé hezky vypíšou, hlavně ať se Kit může bít v prsa, jak je free cool a in, že nepoužívá Javascript.

Když je potřeba doplnit JS, tak se doplní. Je však zbytečné to řešit v původním návrhu, zejména pokud je omezen čas i rozpočet. Často ani není co našeptávat nebo to prostě našeptá browser - stejně jako mi zde našeptá název lidového povstání.

Lemming

Re:Musí webdesigner znát základy Linuxu?
« Odpověď #22 kdy: 26. 04. 2017, 09:27:59 »
Takhle jsem už udělal hodně aplikací. Bez grafiky, s jednoduchým CSS, bez JS, ale rychlé a funkční. Do intranetu ideální.

Když je potřeba doplnit JS, tak se doplní. Je však zbytečné to řešit v původním návrhu, zejména pokud je omezen čas i rozpočet.

Ještě včera večer to bylo "ideální" a dnes ráno je to už řešení "pokud je omezen čas a rozpočet". To ja zajímavý posun, takhle přes noc :D :D :D

Kit

Re:Musí webdesigner znát základy Linuxu?
« Odpověď #23 kdy: 26. 04. 2017, 09:44:35 »
Takhle jsem už udělal hodně aplikací. Bez grafiky, s jednoduchým CSS, bez JS, ale rychlé a funkční. Do intranetu ideální.

Když je potřeba doplnit JS, tak se doplní. Je však zbytečné to řešit v původním návrhu, zejména pokud je omezen čas i rozpočet.

Ještě včera večer to bylo "ideální" a dnes ráno je to už řešení "pokud je omezen čas a rozpočet". To ja zajímavý posun, takhle přes noc :D :D :D

Pokud děláš XP, tak je to zcela normální. Prostě ten JS nebyl potřebný, tak jsem ho tam nedával a zákazník ho ani nepožadoval.

Je nutné, aby zákazník měl co nejdříve řešení se základní funkcionalitou. Blbinky se dořeší později.

Lemming

Re:Musí webdesigner znát základy Linuxu?
« Odpověď #24 kdy: 26. 04. 2017, 09:54:04 »
A už jsme se dokonce posunuli od obecného "do intranetu" k nějakému konkrétnímu případu :D

Kámo, kdyby jsi byl chlap, tak přiznáš, že jsi prostě plácnul hovadinu a neděláš tady kolem toho takový tanečky.

Kit

Re:Musí webdesigner znát základy Linuxu?
« Odpověď #25 kdy: 26. 04. 2017, 10:14:18 »
A už jsme se dokonce posunuli od obecného "do intranetu" k nějakému konkrétnímu případu :D

Kámo, kdyby jsi byl chlap, tak přiznáš, že jsi prostě plácnul hovadinu a neděláš tady kolem toho takový tanečky.

Kdybys byl chlap, napsal bys nějaký názor, který se týká tématu.

Unknown

Re:Musí webdesigner znát základy Linuxu?
« Odpověď #26 kdy: 26. 04. 2017, 10:35:57 »
Webdesigner je umělec, používá opačnou mozkovou hemisféru než my. Linux do něj nenacpete, bude mít problémy i s Gitem.
A jestli to právě není chyba, že webdesign, dělají umělci.

Je to vysledek fungovani trhu, takze to neni chyba ale dokonalost.