Jakou grafickou kartu do notebooku

kupec

Jakou grafickou kartu do notebooku
« kdy: 20. 04. 2017, 14:39:42 »
Zdravim, kedze je tato oblast pre mna spanielska dedina, potreboval by som sa s vami poradit. Idem si zaobstarat notebook, no neviem ako je to s grafickou kartou. Viete mi poradit nejaky vzorec, na zaklade ktore by som vedel urcit aku graficku kartu potrebujem? Notas potrebujem primarne pre android vyvoj, rozchodenie nejakych lokalnych serverov a podobne. Na notas potrebujem pripajat externy monitor, a z graficky programov vyuzivam obcas Photoshop na upravu fotiek, alebo nejaky jednoduchy navrh designu.

Povodne som chcel nieco s vela pamate RAM a i7ckou a zabudovanou grafikou. No pred kupou by som chcel pocut vas nazor. Este pre pripad, ze by mi niekto chcel poradit konkretny model, tak dalej od notebooku vyzadujem nejaku serioznejsiu vydrz, aspon 5-6 hod., a display 15ku, prinajhorsom 14ku, s rozlisenim FHD a viac. Cenou by som sa rad dostal pod 60k.
Btw jablcka velmi nemusim.
« Poslední změna: 20. 04. 2017, 14:42:49 od Petr Krčmář »


Re:Jakou grafickou kartu do notebooku
« Odpověď #1 kdy: 20. 04. 2017, 14:52:17 »
Snad vsechny aktualni iGPU u intelu -- pokud se nerozhodnes hrat a nechces 5k -- v pohode. I OSS drivery v pohode.

Ujisti se, ze ma vybrany notebook dost vystupu a ve spravne versi (protoze nejspis driv nebo pozdeji budes chtit pripojit nejaky 4k).

kupec

Re:Jakou grafickou kartu do notebooku
« Odpověď #2 kdy: 20. 04. 2017, 14:55:43 »
Snad vsechny aktualni iGPU u intelu -- pokud se nerozhodnes hrat a nechces 5k -- v pohode. I OSS drivery v pohode.

Ujisti se, ze ma vybrany notebook dost vystupu a ve spravne versi (protoze nejspis driv nebo pozdeji budes chtit pripojit nejaky 4k).

Ved prave externy monitor co mam je 4k preto ma to zaujimalo :), takze utiahne ho aj integrovana grafika ano?

Re:Jakou grafickou kartu do notebooku
« Odpověď #3 kdy: 20. 04. 2017, 15:11:55 »
Snad vsechny aktualni iGPU u intelu -- pokud se nerozhodnes hrat a nechces 5k -- v pohode. I OSS drivery v pohode.

Ujisti se, ze ma vybrany notebook dost vystupu a ve spravne versi (protoze nejspis driv nebo pozdeji budes chtit pripojit nejaky 4k).

Ved prave externy monitor co mam je 4k preto ma to zaujimalo :), takze utiahne ho aj integrovana grafika ano?

Dokud nezacnes hrat, tak jsem na nic strasneho nenarazil.
Jen si opravdu dej pozor na verze HDMI a DP. Ono koukat na 4k v 30Hz neni zas takove terno.

kupec

Re:Jakou grafickou kartu do notebooku
« Odpověď #4 kdy: 20. 04. 2017, 15:24:51 »
Snad vsechny aktualni iGPU u intelu -- pokud se nerozhodnes hrat a nechces 5k -- v pohode. I OSS drivery v pohode.

Ujisti se, ze ma vybrany notebook dost vystupu a ve spravne versi (protoze nejspis driv nebo pozdeji budes chtit pripojit nejaky 4k).

Ved prave externy monitor co mam je 4k preto ma to zaujimalo :), takze utiahne ho aj integrovana grafika ano?

Dokud nezacnes hrat, tak jsem na nic strasneho nenarazil.
Jen si opravdu dej pozor na verze HDMI a DP. Ono koukat na 4k v 30Hz neni zas takove terno.

Vedel by si mi povedat aka verzia HDMI a DP by mala byt? Pretoze pozeram na alze v specifikaciach notebooku, ale spomina sa tu len HDMI ako take .. ziaden konkretny typ.


Boo

Re:Jakou grafickou kartu do notebooku
« Odpověď #5 kdy: 20. 04. 2017, 15:41:08 »
HDMI 2.0, DP 1.3, TB2 => 4K@60Hz
HDMI 2.1, DP 1.4, TB3 => 4K@120Hz, 5K@60Hz

kupec

Re:Jakou grafickou kartu do notebooku
« Odpověď #6 kdy: 20. 04. 2017, 20:29:52 »
dik :)