Výpovědní lhůta a OSVČ

j

Re:Vypovedni lhuta a OSVC
« Odpověď #15 kdy: 18. 04. 2017, 19:01:05 »
Chapu. Dostal jsem novou zakazku, proto se ptam. Jeste me napada, ukoncit to s nima a kdyby delali problem, tak se jim vyhrozim, ze tam delam na svarc. Pro mne je pokuta nic, oproti tomu co by dostala firma

lol ... mno tak ty krome ty pokuty zaplatis veskery zpusobeny skody do vyse veskeryho svyho majektu, coz v tomhle pripade muze hodit klidne i par stovek tisic za najem nahradniho pracovnika od nejaky firmy (rekneme ze 3k/hod zcela vpohode).

Pricems te obratem posle dop.dele tvuj novej uzasnej zakaznik, protoze si nakrasne spocita, ze s nim budes chtit vyjebat uplne stejne a skoncil si nejen jako zivnostnik ale i jako zemestnanec, protoze tohle neututlas.


Jup

Re:Výpovědní lhůta a OSVČ
« Odpověď #16 kdy: 18. 04. 2017, 20:22:03 »
 osvc je podnikatel tedy pravdepodobna smlouva o spolupraci je podle obchodniho zakoniku....

jednak smlouvy se maji dodrzovat a kdo nedodrzuje rychle se to na nej provali a az bude hledat kseft priste tak mu to nekdo novej pripomene :-D

Tomáš Marný

Re:Výpovědní lhůta a OSVČ
« Odpověď #17 kdy: 18. 04. 2017, 21:08:47 »
osvc je podnikatel tedy pravdepodobna smlouva o spolupraci je podle obchodniho zakoniku....

jednak smlouvy se maji dodrzovat a kdo nedodrzuje rychle se to na nej provali a az bude hledat kseft priste tak mu to nekdo novej pripomene :-D

Když už chcete dávat právní rady, mohl byste vědět, že obchodní zákoník (513/1991 Sb.) byl k 1. 1. 2014 zrušen.

Frajer odvedle

Re:Vypovedni lhuta a OSVC
« Odpověď #18 kdy: 18. 04. 2017, 23:04:01 »
souhlas s lojzakem. zmrd a vohnout.

Pozor, pan podnikatel. Toho lojzaka sis napsal sam, ne???  :D :D :D

m.

Re:Výpovědní lhůta a OSVČ
« Odpověď #19 kdy: 18. 04. 2017, 23:33:07 »
Slusni lide drzi slovo.


borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výpovědní lhůta a OSVČ
« Odpověď #20 kdy: 19. 04. 2017, 07:19:01 »
Já bych určitě neměl odvahu dát do smlouvy s OSVČ výpovědní lhůtu. Takto do očí bíjící švarc už je snad záměrná provokace úřadů.

technomaniak

Re:Výpovědní lhůta a OSVČ
« Odpověď #21 kdy: 19. 04. 2017, 07:48:13 »
Umi mi nekdo poradit, jestli se na mne vztahuje vypovedni lhuta, kdyz delam ve firme jako zivnostnik systemem svarc, ale v smlouve mam napsano vypovedni lhuta 2 mesice. Nejsem si jistej, jestli kdyz odejdu, muze se firma se mnou soudit nebo?
1) Žádná smlouva pokud jsi na fakturu prakticky není platná.
2) Pokud by se s tebou soudily pak stačí udání a problémy a pokuty drasticky převýší tvé odchodné.
3) Smlouva řešící švarc je spíš otázkou slušnosti a držení slova. Nemá naprosto žádnou hodnotu.

Pokud budeš chtít vypadnout tak neexistuje legislativní rámec který by tě tam udržel, pokud by se chovaly hnusně lze jim do ksichtu říci že podáš udání na finanční úřad, okresní správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu a smlouvu dáš jako důkaz. Otázka pak zní jestli ti zaplatí poslední měsíc(měsíce).

Osobně dávám přednost slušné dohodě a dodržení smlouvy. Pokud se k tobě nechovaly jako kurvy měl by ses zachovat slušně.

humanista

Re:Výpovědní lhůta a OSVČ
« Odpověď #22 kdy: 19. 04. 2017, 07:49:48 »
Citace
Já bych určitě neměl odvahu dát do smlouvy s OSVČ výpovědní lhůtu.
ja znam cloveka, ktery ma vypovedni lhutu, chodi do prace jako normalnej zamestnanec, dokonce si eviduji jeho dochazku a dela OSVC. Neni to v CR, ale na SK. A to ta firma dela hodne statnich zakazek :)

Re:Výpovědní lhůta a OSVČ
« Odpověď #23 kdy: 19. 04. 2017, 09:44:11 »
Já bych určitě neměl odvahu dát do smlouvy s OSVČ výpovědní lhůtu. Takto do očí bíjící švarc už je snad záměrná provokace úřadů.
No ja bych zase nechtel mit support ktery by mi mohl ze dne na den rict BYE bez moznosti to sankcne resit.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

humanista

Re:Výpovědní lhůta a OSVČ
« Odpověď #24 kdy: 19. 04. 2017, 10:13:37 »
ono neni na skodu se i vyhrozit dane firme. kdyz te zamestnala na svarc, coz je nelegalni prace, tak ma smulu a v pripade kontroly a dokazani viny se nemuze uchazet o statni zakazky. Co myslite? Pojede firma do neceho takoveho?

Tomáš Marný

Re:Výpovědní lhůta a OSVČ
« Odpověď #25 kdy: 19. 04. 2017, 14:01:56 »
Umi mi nekdo poradit, jestli se na mne vztahuje vypovedni lhuta, kdyz delam ve firme jako zivnostnik systemem svarc, ale v smlouve mam napsano vypovedni lhuta 2 mesice. Nejsem si jistej, jestli kdyz odejdu, muze se firma se mnou soudit nebo?
1) Žádná smlouva pokud jsi na fakturu prakticky není platná.
2) Pokud by se s tebou soudily pak stačí udání a problémy a pokuty drasticky převýší tvé odchodné.
3) Smlouva řešící švarc je spíš otázkou slušnosti a držení slova. Nemá naprosto žádnou hodnotu.

Pokud budeš chtít vypadnout tak neexistuje legislativní rámec který by tě tam udržel, pokud by se chovaly hnusně lze jim do ksichtu říci že podáš udání na finanční úřad, okresní správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu a smlouvu dáš jako důkaz. Otázka pak zní jestli ti zaplatí poslední měsíc(měsíce).

Osobně dávám přednost slušné dohodě a dodržení smlouvy. Pokud se k tobě nechovaly jako kurvy měl by ses zachovat slušně.

ad 1 - co je to za nesmysl?
ad 2 - napadlo vás, že se taky může stát, že dotyčná firma si obhájí názor, že o švarc nejde?
ad 3 - pokud je neplatná; ale ještě je tu možnost, že ji soud bude posuzovat jako dissimulovanou smlouvu pracovní

Nikdo nikde nikoho nemůže násilně držet v práci. Jinou otázkou je ovšem náhrada škody, jež tím, že se prostě sebere a odejde, způsobí.

j

Re:Výpovědní lhůta a OSVČ
« Odpověď #26 kdy: 19. 04. 2017, 17:34:17 »
Já bych určitě neměl odvahu dát do smlouvy s OSVČ výpovědní lhůtu. Takto do očí bíjící švarc už je snad záměrná provokace úřadů.
To je divny, mam vypovedni lhuty ve smlouvach s naprosto kazdym obchodnim partnerem ... je to totiz zcela standardni soucast zcela jakykoli smlouvy. Naopak je nesmysl ji uvadet do smlouvy se zamestnancem, protoze tam staci odvolavka na zakon.

Vazne bych nechtel, aby mi ISP zavolal, ze mi rusi internet, protoze se mu uz nechce mi ho dodavat .... takze ma ve smlouve mesic. Stejne tak by leckomu fakt hodne nelibilo, kdyby mu dodavatel ERPcka rek, ze zejtra konci ... takze ma ve smlouve trebas rok vcetne pomerne razantnich smluvnich pokut.

Pricemz podotykam, ze smluvni pokuty se stanovuji predevsim proto, ze jsou jednoduse vymahatelne, ale nijak to neovlivnuje zodpovednost za zpusobene skody, v pripade nedodrzeni smlouvy. Ty lze vymahat vzdy, jen je nekdy slozite jejich dokladani.

I zamestnanec odpovida za skody, byt omezene do aktualne tusim 4,5 platu. A neomluvena absence (v pripade toho zamestnance) zpusobuje skody zcela jiste take.

Tomáš Roll

Re:Výpovědní lhůta a OSVČ
« Odpověď #27 kdy: 19. 04. 2017, 18:07:03 »
1) Žádná smlouva pokud jsi na fakturu prakticky není platná.
Přesně naopak, faktura bez smlouvy je neplatná.

Re:Výpovědní lhůta a OSVČ
« Odpověď #28 kdy: 19. 04. 2017, 18:14:42 »
Smlouvu lze uzavrit i ustne. Vyraznou vetsinu faktur jsem vydal bez smluv.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výpovědní lhůta a OSVČ
« Odpověď #29 kdy: 19. 04. 2017, 18:18:51 »
1) Žádná smlouva pokud jsi na fakturu prakticky není platná.
Přesně naopak, faktura bez smlouvy je neplatná.
Cože? Faktura nemá se smlouvou nic společného, jde čistě jen o účetnictví.