Nápad na projekt

storm

Nápad na projekt
« kdy: 15. 04. 2017, 22:15:25 »
Zdravím, chcel by som si svoje doterajšie znalosti v .NET prehĺbiť ešte viac na nejakom vlastnom projekte. Nehľadám niečo čo by som neskôr predal, len sa chcem učiť veci na niečom reálnom pokiaľ si nájdem prácu na polovičný úväzok. (Áno, som študent.)

Moja predstava by bola vytvoriť real-time chat aplikáciu v SignalR. Chcel by som sa zlepšiť vo front-ende, aj back-ende, takže budem vďačný za akékoľvek nápady v oboch smeroch, čím tu aplikáciu okoreniť :).

Technológie ktoré ako tak zvládam a chcem pri tomto projekte primárne využiť:
  • SQL Server / PostgreSQL
  • .NET MVC (Core)
  • SignalR
  • Angular
  • HTML5 / CSS

Vopred ďakujem za nápady :)
« Poslední změna: 18. 04. 2017, 18:12:28 od Petr Krčmář »


neruda

Re:Napad na projekt
« Odpověď #1 kdy: 15. 04. 2017, 22:27:42 »
nechces zvazit neco jineho nez .net a sql server  :'( ?
m$ je mrtvej.

storm

Re:Napad na projekt
« Odpověď #2 kdy: 15. 04. 2017, 22:34:42 »
nechces zvazit neco jineho nez .net a sql server  :'( ?
m$ je mrtvej.

Napríklad čo? Tieto technológie mi sú celkom známe, preto som ich aj volil do tohto projektu, aby som sa v nich ešte zlepšil. Ale keďže som nikdy komerčný projekt nevyvíjal, tak nejaky skúsený borec mi určite poradí čo by som si mohol skúsiť implementovať. Btw od vypustenia .NET Core myslím, že MS celkom napreduje či?

jpu

Re:Napad na projekt
« Odpověď #3 kdy: 15. 04. 2017, 23:08:00 »
Pytas sa asi na zlom fore, tu je prevazne linux a odporcovia windowsu (ja som C#).

MS mrrtvy nie. Ide o cisty trolling. Taky C# sa vyvija, su tam nove a nove features, ktore ani java nema, vyvija sa Core .net.
Napad na aplilaciu je dobry :)

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Napad na projekt
« Odpověď #4 kdy: 15. 04. 2017, 23:11:33 »
Zdravím, chcel by som si svoje doterajšie znalosti v .NET prehĺbiť ešte viac na nejakom vlastnom projekte. Nehľadám niečo čo by som neskôr predal, len sa chcem učiť veci na niečom reálnom pokiaľ si nájdem prácu na polovičný úväzok. (Áno, som študent.)

Moja predstava by bola vytvoriť real-time chat aplikáciu v SignalR. Chcel by som sa zlepšiť vo front-ende, aj back-ende, takže budem vďačný za akékoľvek nápady v oboch smeroch, čím tu aplikáciu okoreniť :).

Technológie ktoré ako tak zvládam a chcem pri tomto projekte primárne využiť:
  • SQL Server / PostgreSQL
  • .NET MVC (Core)
  • SignalR
  • Angular
  • HTML5 / CSS

Vopred ďakujem za nápady :)
Tady není moc co radit, real-time chat - proč ne, člověk si na tom zkusí DB, komunikaci i frontend, akorát asi ne moc do hloubky. Třeba by stálo za to vykašlat se na SignalR a zkusit něco podobného vlastními silami ;)


storm

Re:Napad na projekt
« Odpověď #5 kdy: 15. 04. 2017, 23:23:45 »
Pytas sa asi na zlom fore, tu je prevazne linux a odporcovia windowsu (ja som C#).

MS mrrtvy nie. Ide o cisty trolling. Taky C# sa vyvija, su tam nove a nove features, ktore ani java nema, vyvija sa Core .net.
Napad na aplilaciu je dobry :)

Ja viem že tu je prevažne linux komunita, preto som sa nepýtal aké technológie použiť, ale o čo tu appku obohatiť. Samotný chat mi príde trocha suchý :D.

balki

Re:Napad na projekt
« Odpověď #6 kdy: 15. 04. 2017, 23:57:11 »
Pytas sa asi na zlom fore, tu je prevazne linux a odporcovia windowsu (ja som C#).

MS mrrtvy nie. Ide o cisty trolling. Taky C# sa vyvija, su tam nove a nove features, ktore ani java nema, vyvija sa Core .net.
Napad na aplilaciu je dobry :)

Ja viem že tu je prevažne linux komunita, preto som sa nepýtal aké technológie použiť, ale o čo tu appku obohatiť. Samotný chat mi príde trocha suchý :D.

Skusil by som tam pridat reversi.

YF

Re:Napad na projekt
« Odpověď #7 kdy: 16. 04. 2017, 00:01:01 »
Zdravím, chcel by som si svoje doterajšie znalosti v .NET prehĺbiť ešte viac na nejakom vlastnom projekte. Nehľadám niečo čo by som neskôr predal, len sa chcem učiť veci na niečom reálnom pokiaľ si nájdem prácu na polovičný úväzok. (Áno, som študent.)

Moja predstava by bola vytvoriť real-time chat aplikáciu v SignalR. Chcel by som sa zlepšiť vo front-ende, aj back-ende, takže budem vďačný za akékoľvek nápady v oboch smeroch, čím tu aplikáciu okoreniť :).

Technológie ktoré ako tak zvládam a chcem pri tomto projekte primárne využiť:
  • SQL Server / PostgreSQL
  • .NET MVC (Core)
  • SignalR
  • Angular
  • HTML5 / CSS

Vopred ďakujem za nápady :)

hlavne je potreba zacit ... a tu vec dodelat ... je to daleko tezsi nez to vypada

storm

Re:Napad na projekt
« Odpověď #8 kdy: 16. 04. 2017, 00:33:15 »
Citace
Skusil by som tam pridat reversi.

Môžeš to nejak rozviesť čo tým myslíš?

storm

Re:Napad na projekt
« Odpověď #9 kdy: 16. 04. 2017, 00:34:25 »
Citace
hlavne je potreba zacit ... a tu vec dodelat ... je to daleko tezsi nez to vypada

Začnem, len chcem si to najprv celé premyslieť, a ísť do toho s nejakým konkrétnym nápadom. Samotná chat appka mi ako motivácia nestačí.

Radovan.

Re:Napad na projekt
« Odpověď #10 kdy: 16. 04. 2017, 06:03:02 »
Citace
Skusil by som tam pridat reversi.
Môžeš to nejak rozviesť čo tým myslíš?
No widlák, neumí se zeptat strýčka Googla co o tom ví tetička Wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/Reversi

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Napad na projekt
« Odpověď #11 kdy: 16. 04. 2017, 15:30:20 »
Real time chat je na hovno, pokud neni multiplatformni. Takovych uz jsou tri p​r​d​e​le. Pokud ale udelas i klienty na iOS, Android a Linux, tak to by byla jina melta.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Napad na projekt
« Odpověď #12 kdy: 16. 04. 2017, 15:38:35 »
Zdravím, chcel by som si svoje doterajšie znalosti v .NET prehĺbiť ešte viac na nejakom vlastnom projekte. Nehľadám niečo čo by som neskôr predal, len sa chcem učiť veci na niečom reálnom pokiaľ si nájdem prácu na polovičný úväzok. (Áno, som študent.)

Moja predstava by bola vytvoriť real-time chat aplikáciu v SignalR. Chcel by som sa zlepšiť vo front-ende, aj back-ende, takže budem vďačný za akékoľvek nápady v oboch smeroch, čím tu aplikáciu okoreniť :).

Technológie ktoré ako tak zvládam a chcem pri tomto projekte primárne využiť:
  • SQL Server / PostgreSQL
  • .NET MVC (Core)
  • SignalR
  • Angular
  • HTML5 / CSS

Vopred ďakujem za nápady :)

jestli te zajima IM, co rozsirit nejaky existujici messenger?
Napada me treba android Disa - chybi v ni plugin pro google-(chat|talk|hangout) - ale ruznych protokolu k implementaci je, myslim dostatek..)
Je to v net/mono.. http://www.disa.im/opensource.html

PS: ono kdybys treba vypsal kickstarter ze nejaky plugin dopises, ani bych se nedivil kdyby ti za to par lidi (vcetne me) i prispelo.
PPS: koukam ze ten web je takovy.. ..opensourcovy.. takze tldr: status quo Disy je, ze podporuje Facebook, Whatsapp, SMS, a (alfa) telegram v jedny aplikaci.
« Poslední změna: 16. 04. 2017, 15:44:13 od Jose D »

bs4

Re:Napad na projekt
« Odpověď #13 kdy: 16. 04. 2017, 16:00:40 »
Real time chat je na hovno, pokud neni multiplatformni. Takovych uz jsou tri p​r​d​e​le. Pokud ale udelas i klienty na iOS, Android a Linux, tak to by byla jina melta.

Nechystam sa na tom zarabat, len naucit sa nieco nove :) Bude to webova appka nie mobilna

bs4

Re:Napad na projekt
« Odpověď #14 kdy: 16. 04. 2017, 16:09:06 »
Zdravím, chcel by som si svoje doterajšie znalosti v .NET prehĺbiť ešte viac na nejakom vlastnom projekte. Nehľadám niečo čo by som neskôr predal, len sa chcem učiť veci na niečom reálnom pokiaľ si nájdem prácu na polovičný úväzok. (Áno, som študent.)

Moja predstava by bola vytvoriť real-time chat aplikáciu v SignalR. Chcel by som sa zlepšiť vo front-ende, aj back-ende, takže budem vďačný za akékoľvek nápady v oboch smeroch, čím tu aplikáciu okoreniť :).

Technológie ktoré ako tak zvládam a chcem pri tomto projekte primárne využiť:
  • SQL Server / PostgreSQL
  • .NET MVC (Core)
  • SignalR
  • Angular
  • HTML5 / CSS

Vopred ďakujem za nápady :)

jestli te zajima IM, co rozsirit nejaky existujici messenger?
Napada me treba android Disa - chybi v ni plugin pro google-(chat|talk|hangout) - ale ruznych protokolu k implementaci je, myslim dostatek..)
Je to v net/mono.. http://www.disa.im/opensource.html

PS: ono kdybys treba vypsal kickstarter ze nejaky plugin dopises, ani bych se nedivil kdyby ti za to par lidi (vcetne me) i prispelo.
PPS: koukam ze ten web je takovy.. ..opensourcovy.. takze tldr: status quo Disy je, ze podporuje Facebook, Whatsapp, SMS, a (alfa) telegram v jedny aplikaci.

Vyzera to zaujimavo ale s mobilnymi appkami skusenosti nemam, len trocha s Adnroid(java), ale nie je to nic extra ... ta chat aplikacia ma napadla cisto nahodne, nemam k IM ziaden specialny vztah.