Stimulanty při programování

M.

Re:Stimulanty při programování
« Odpověď #30 kdy: 12. 04. 2017, 08:57:22 »
Funguje mi káva. Ale ručně připravená. Vezmu ruční mlýnek, melu si kafe, chodím u toho kolem stolu (kulatý uprostřed kuchyně) a během toho v klidu promyslím, co a jak dál a než si ji pak udělám (dle chuti filtr/džezva/mocca) a vypiju, tak si i kriticky zhodnotím co jsem to při tom kroužení kolem stolu vymyslel za pěknou <pííííp> a s chutí se pak vrhnu na další realizaci...
Takto dám za den cca 3 kafe.
A jak jsm zjistil, tak stejně to provádí i pan architekt přes ulici i pan překladatel o dvě dál. :-)


HEX

Re:Stimulanty při programování
« Odpověď #31 kdy: 12. 04. 2017, 09:15:58 »
@David
Taurin funguje výtečně v kombinaci s kofeinem a navzájem se doplňují - umocňují účinky. Nicméně taurin nepůsobí stejně dlouho jako káva a je třeba pečlivě vyměřovat dávky v průběhu dne. Počítám, že jsme na IT fóru, tudíž si informace každý dokáže dohledat, jelikož vše co jsem zevrubně popsal v příspěvku výše, by se dalo bez problémů rozvést na několik A4 :). Jen bych dodal, že taurin a kofein je součástí např. stimulantů (nakopávačů) pro sportovce. Především z té sféry jsem čerpal inspiraci.

@jpu
Ano, ženšen je dle mého názoru jedna z nejúžasnějších bylin, zvlášť k posílení výkonu, jelikož nestimuluje pouze psychicky, ale i na fyzické úrovni. Hodí se jak k výkonům ke sportu, tak k učení nebo jiné mentální činnosti (programování). Obecně se ženšen prodává v různých variantách (prášek, kořen) a kvalitách. Je třeba vyzkoušet více dodavatelů a sami uvidíte, se kterým budete nejvíce spokojeni a po čase sami začnete rozeznávat kvalitu. Info, si opět počítám najdete na netu, ale většinou se dávka přizpůsobuje zátěži, s tím, že úplně ze začátku se bere hodně (třeba 5-6g), aby se zjistil váš "strop" a po té ubíráte až na dávku, která vám vyhovuje. Později je efektivní i rozdělit dávku do dvou (cca po 4-6h), kde se účinek prodlužuje a posiluje. Ženšen dokáže opravdu citelně nabudit, ne jako káva (presso, turek, prostě kofein v běžných dávkách), a opravdu to jde při vyšších dávkách cítit - a není to úplně tak, že by byl člověk těkavý a roztržitý. S touto bylinkou jde ruku v ruce duševní pohoda, co jsem vypozoroval - př.: když se cítíte v klidu a nic vás netrápí, účinek bude mnohem silnější (až jsem měl pocit, že někdy hraničí s euforií, ale nechci přehánět) naopak když vstanete ráno a cítíte, že jste rozladěni, tak vyšší dávka může posílit tento negativní pocit. Poslední věta je čistě má zkušenost a není vyloučeno, že to tak nemusí fungovat na všechny, každý jsme jiný :).

jpu

Re:Stimulanty při programování
« Odpověď #32 kdy: 12. 04. 2017, 09:25:32 »
a objednavas to z ebayu? nasiel som nieco taketo http://www.ebay.com/p/korean-red-ginseng-extract-gold-6-years-root-365-saponin-1ea-bottle-240g-8-5oz/1240543567?iid=152129673390&var=451327140065.
je to nejaka tekutina, ktora sa rozmiesa vo vode a pije ako caj. ta cena je trosku vyssia. este je otazne, ci objednavat to z Koreje a ebayu je bezpecne (myslim pre zdravie).

Ondra.

Re:Stimulanty při programování
« Odpověď #33 kdy: 12. 04. 2017, 09:30:35 »

Obecně se ženšen prodává v různých variantách (prášek, kořen) a kvalitách. Je třeba vyzkoušet více dodavatelů a sami uvidíte, se kterým budete nejvíce spokojeni a po čase sami začnete rozeznávat kvalitu.

Ktere bys mohl doporucit z vlastni zkusenosti? Idealne rovnou odkaz do shopu ;) Pripadne vjetnamske trznice.

Lady gaga

Re:Stimulanty při programování
« Odpověď #34 kdy: 12. 04. 2017, 09:49:51 »
Tohle je asi nejvíc facepalm topic, co tu byl. IT je vážně přehlídka psychopatů.


HEX

Re:Stimulanty při programování
« Odpověď #35 kdy: 12. 04. 2017, 09:57:43 »
Ještě bych chtěl doplnit svůj původní příspěvek, především pro ty, které zajímá posílení účinků a benefitů long term (jelikož počítám s tím, že každý z nás chce zvládnout víc, za stejný/kratší čas a znásobit si tak čas a předcházet nutnosti uchylovat se k shor term řešením, které si vybírají daň).

7) úprava jídelníčku, stravovací návyky - zde se dostáváme na opravdu delikátní záležitosti :). Je pravda, že to co jíte, je z velké části vaše palivo, tudíž (jako třeba u auta) by jste měli dbát, aby toto "palivo" bylo co nejkvalitnější. Jelikož, opět, jsme každý jiný, je tento bod závislý na pro-aktivním přístupu a pozorování výsledků, revidování a následných úpravách až do podoby, kdy budete zcela spokojeni - ve výsledku se ale vložený čas a energie mnohonásobně vrátí v tzv. "lepším pocitu přes den", více energie, více síly, více chutí do života a více zdraví = vyšší míra spokojenosti a štěstí. Popíšu, co jsem učinil já a co se mi osvědčilo v pár větách:
    a) vynechat kraví mléčné výrobky (když mléčné, tak kozí či ovčí sýry, mléko, ale to ne na denní bázi)
    b) vynechat veškeré sladkosti a cukry! (hlavně fruktózu, nic vám nedává jen bere.. dává možná jen kila navrch). Sacharidy jsou samozřejmě životně důležité, proto jezte raději ovoce. Do čaje místo cukru med. Tento bod se obecně vztahuje na průmyslově vyráběné "potraviny".
    c) vynechat pšenici (je zde celá řada substitucí - mouka z pohanky, rýže, jáhel, žito atd..). Proč pšenice? Abych se dlouho nerozepisoval, info najdete na netu (i pro i proti), ale v zásadě jde o vysoký glykemický index, vysoký obsah lepku a díky tlaku na snižování nákladů (i výsledné ceny), a faktem, že se to pěstuje opravdu ve velkém, došlo za řadu let tohoto vývoje (nejen díky genovému inženýrství) ke znehodnocení prospěšných látek, která pšenice po dlouhé roky nabízela.
    d) tento bod je dle mého názoru nepovinný, ale pro extrémisty bych s ním minimálně zaexperimentoval - vynechat maso, já to zkoušel, dlouhodbě to asi není ideální, jelikož rostlinné bílkoviny neposkytují celé spektrum aminokyselin a dalších látek, které maso ano (tudíž vziká deficit), ale na druhou stranu zase znám lidi, co maso nejedí několik let a energie z nich přímo sálá. Tento bod si vyžaduje podrobnější přístup, který bude sedět každému. Já třeba nejedl maso 2 měsíce a zhubl jsem 10 kilo i přesto, že jsem jedl každé 2h a měl kalorický příjem přes 2k, jsem hubené postavy, takže kvůli tomu, abych nebyl moc hubený jsem maso opět zařadil do svého jídelničku, ALE. Ale jím jen krůtí, kuřecí a dalo by se říct, že vynechávám červené téměř kompletně (cca 1-2 do měsíce). Proč? Když jsem se najedl vepřového, hovězího -> mohl jsem jít tak akorát spát, energie šla rapidně dolů. To já nechci, protože potřebuji makat, drůbež tímto neduhem netrpí, tráví se tělu lépe a rychleji a tudíž pro to tělo nemusí vynakládat tolik energie. Pak je tu samozřejmě sub-bod, kdy můžeme spekulovat nad tím, jestli maso, které jím, je našpikované hormony, antibiotiky a kdoví čím - kupujte si 4x dražší bio potraviny z chovů. Pokud se vám nechce tolik utrácet, tak nad tím nepřemýšlejte a neumocňujte to. Dále můžu jen doporučit ryby, především lososa a tuňáka (čím kvalitnější tím lepší, jde především o místo výlovu, cena u výrobku hraje důležitou roli ukazatele kvality)

V zásadě je ke stravování dle mého názoru třeba přistupovat racionálně, ale i s chutí. Než jsem došel k výše zmíněné změně jídelníčku, a převedl ji do praxe, ani jsem netušil kolik různých chutí a dobrot na mě čeká a jsou navíc velmi zdravé. Pokud jsou ty potraviny o něco dražší, vnímám to jako investici do svého zdraví (společně s časem na cvičení, přiměřenou socializaci ve velmi dobrém kolektivu), jelikož vás to bude něco stát i časově.

Vše výše popsané není návod, ale jen sdělení, jakým způsobem to dělám já (v souvislosti s posílením výkonnosti) a je potřeba, u některých věcí, opravdu dbát na své individuální potřeby. Avšak jako návod jsem kdysi podobný výčet potravin použil i já, do startu.
Pomohlo mi to i s alergiemi, které téměř vymizely (a to si myslím, že především díky tomu, že nejím lepek) a po čase věřím, že vymizí úplně.

8) nevím jestli to k tomu stále ještě patří, spíš je to jen má úvaha. Přemýšlel jsem nad lidmi, co zvládají 5x víc práce než já (nebo víc) za stejný čas. Jak? Proč? Co pro to museli udělat? Samozřejmě rozumím, že velkou roli hraje delegace a automatizace úkolů, správné rozvržení priorit s dlouhodobým efektem, ale před tím musí být ještě něco. Když sleduji a snažím se inspirovat od lidí, které pokládám, že toho zvládají opravdu nezměrně hodně (např. Elon), jejich pohled na věc se od mého musí zásadně lišit. Všiml jsem si, že vidím před sebou spoustu práce a jak moc mě to vysílí, když se mi povede to přetočit tak, že mě to nevysílí, ale naopak posílí, a že to není tolik práce, zvládnu toho automaticky víc. "Prostá" změna úhlu pohledu, jak jednoduché.. vše se promítne až v čase, takže nám nezbývá než testovat, testovat, testovat :)

Kdyby jste měli konkrétní dotazy k některým bodům, rád cokoliv zodpovím a popíšu. Nechtějte ale po mně prosím doporučení kde co nakoupit :) děkuji. K dotazu nakupování ženšenu z ebay - zkušenosti s tím nemám, ale byl bych obezřetný, zvláště, jedná-li se o tekutinu. Doporučuji přímo kořen, na kterém lze pozorovat a odhadnou kvalitu.

HEX

Re:Stimulanty při programování
« Odpověď #36 kdy: 12. 04. 2017, 10:12:44 »
Ještě se vyjádřím k té zde zmiňované masturbaci. I když to bylo zmíněno jakože s nadsázkou, ani bych se nedivil, kdyby tento náš úžasný biochemický systém někdo zneužíval. Co k tomu říct, je to cesta do pekel. Rýpete nepřirozeně do dopaminergních přenašečů a rozhasíte si kompletně své emoce a do velké míry by se dalo říct, že i život (minimálně ten sociální - úsměvné). Je jen malých rozdílů, mezi vzruchy způsobené PMO a pervitinem či kokainem.

Doporučuji odbornější přednášku: https://www.youtube.com/watch?v=LOY3QH_jOtE
Něco méně odbornějšího, ale možná užitečnějšího: https://www.youtube.com/watch?v=LOY3QH_jOtE

Doporučuji se nad tím minimálně zamyslet, pokud chcete, aby vaše hormony sloužily vám a ne naopak :).

HEX

Re:Stimulanty při programování
« Odpověď #37 kdy: 12. 04. 2017, 10:14:24 »
Pardon druhý odkaz je stejný - prosím když tak o opravu - https://www.youtube.com/watch?v=u4j2d7iLWsw

Ondra.

Re:Stimulanty při programování
« Odpověď #38 kdy: 12. 04. 2017, 10:44:38 »
Tohle je asi nejvíc facepalm topic, co tu byl. IT je vážně přehlídka psychopatů.

Ironie, ze nekdo, kdo si da nick podle osoby, co se sije saty ze syroveho masa nadava nekomu do psychopatu. Jako trol jsi zacatecnik, troleni je moc slabe a okate.

matrt

Re:Stimulanty při programování
« Odpověď #39 kdy: 12. 04. 2017, 10:48:23 »
je pravda, ze masturbacia posobi ako kokain, alkohol, ci ine opiaty. tiez sa uvolnuje dopamin. Ja to robim kazdy den a mam vycitky. Tazko sa toho zbavuje, ale nemam pocit, ze by som bol vykonnejsi v praci

Re:Stimulanty při programování
« Odpověď #40 kdy: 12. 04. 2017, 10:58:47 »
Souhlas s jidelnickem a fyzickym pohybem. Souhlas s mlekem, psenici a celkove junk food. Nesouhlasim s vynechanim masa a stejne tak vynechanim kvalitniho cerveneho masa. Absolutne netrpim unavou kdyz si dam na obed kvalitni steak nebo rybu jen se zeleninou. Jako znacne problematicke se v mem pohledu jevi napr vegetarianske nahrazeni masa (tim, ted nevim jak se to jmenuje, ale je to skoro cistej lepek).

Naprosty souhlas s kvalitnima potravinama - jen bych to nesoudil podle znacky bio.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Lady gaga

Re:Stimulanty při programování
« Odpověď #41 kdy: 12. 04. 2017, 11:46:18 »
Ironie, ze nekdo, kdo si da nick podle osoby, co se sije saty ze syroveho masa nadava nekomu do psychopatu. Jako trol jsi zacatecnik, troleni je moc slabe a okate.

To není trolení, jen formulace znechucení. Seru na vás.

HEX

Re:Stimulanty při programování
« Odpověď #42 kdy: 12. 04. 2017, 11:47:43 »
@matrt
Máš pravdu, působí (abych byl ale přesný, ne jako opiáty, to je jiná sorta drog, působící jinými mechanismy). Problém s masturbací a pornem je v tom, že to působí krátkou dobu (ne jako třeba u pervitinu, který působí 4-8 i 12h dle kvality a typu podání), ale také velmi intenzivně a člověk dostává odměnu (ve smyslu dopaminové survival odměny - dobrého pocitu) zadarmo. Konkrétně v tomto případě hraje roli celá škála biochemických reakcí a nejde jen o ten dopamin. Samotný "dopamin" je ve dvou typech (pokud si dobře vzpomínám, tu přednášku postovanou výše jsem viděl opravdu hodně dávno), z nichž každý má své specifické vlastnosti a působí trošičku jinak. Každopádně sexuální vzrušení působí více na jeden typ a drogy na ten druhý.
Téma masturbace se určitě řadí k výkonnosti (tím pádem k tomuto tématu), ale přesně naopak, jak by se mohlo zdát. Teď nechci tvrdit něco co není pravda, ale myslím, že to byl Aristoteles (možná Platón?), který kdysi prohlásil, že muž, který má málo spermatu (čili žije promiskuitně, či často masturbuje), je slabý muž. Tím se nechci nikoho dotknout, já to neřekl, ale souhlasím s tím a dají se pro to najít důkazy. Souvisí to opět s hormony (testosteronem). Vše je vědecky zkoumané, na netu najdete různé studie. To, že je masturbace "zdravá", je čirý nesmysl, rozšířený nevím kým. Řiďte se radou nad zlato - "všeho moc škodí" a v zásadě nemůžete udělat špatně. V případě sexu je ta výhoda, že po něm se testosteron do těla opět dodává, takže to není úplně špatné. V případě masturbace si ho z těla doslova vymačkáte, žijete v deficitu (projevuje se jako vyšší míra úzkosti, výrazně nižší odolnost na stresové situace, atp..). A abych se vrátil ještě k tvé zprávě, jde o závislost, jako je každá jiná, proto ti přeji chuť to třeba zredukovat po malých krůčcích, sám jsem měl spoustu problémů se závislostmi a je z toho dlouhá cesta ven, ale stojí to za to.

@to_je_jedno
Také s tebou souhlasím, co se týče č. masa, na mě to působí většinou takto jak jsem popsal, jsem si vědom, že na někoho ne a tento názor přijímám :). BIO, samozřejmě jako se vším se vždy najde někdo kdo toho bude zneužívat, ale obecně existují ukazatele, které dávají člověku určitý pocit jistoty, pokud je všímavý.

Lady gaga

Re:Stimulanty při programování
« Odpověď #43 kdy: 12. 04. 2017, 11:48:24 »
Banda úchylů od počítačů se baví o honění. TVL

jpu

Re:Stimulanty při programování
« Odpověď #44 kdy: 12. 04. 2017, 11:54:25 »
a ako je to s tymi linkami, odkial kupujes zensen? :)