Výroba vlastního mobilu

Tritium

Výroba vlastního mobilu
« kdy: 03. 04. 2017, 08:10:17 »
Výroba vlastního mobilu

Můj syn si rozbil mobil, a abych ho naučil vážit si věcí a peněz, koupil jsem mu mobil z bazaru.
V bazaru jsem mobil vyzkoušel s vlastní sim kartou, vše bylo v pořádku.
Asi za měsíc, jsem chtěl udělat na mobilu aktualizaci androidu, nešlo to.
Protože už jsem si nevěděl rady, poslal jsem mobil do servisního střediska.
Za pár dní mi bylo zděleno že s OS androidu bylo manipulováno (Kvůli tomu nejde aktualizace) a tak proběhne přeinstalace.
Napsal jsem, že mobil byl zakoupen v bazaru, a chápu že náklady na přeinstalaci budu muset zaplatit.
Za 20 dní mě bylo sděleno že mobil je neopravitelný protože aktualizace nejde provést a že mě vrátí peníze.

Teď co se stalo ve zkratce:
- Byla mi zablokována SIM.
- Operátor mi sdělil že blokace byla provedena na žádost policie.
- Policie mě sdělila že blokace byla provedena na základě toho že moje SIM byla v mobilu s tímto IMEI
- IMEI patřilo mobilu co jsem koupil synovi v bazaru
- Jednalo se o chybu policie
- SIM mě byla odblokována

Když jsem byl ale u polocie tak se policista prořekl že mobil byl monitorován.

A pak mě to všechno docvaklo..


Mobil co jsem koupil byl monitorován Policií změnou androidu.
Ta aby to nemusela řešit že monitoruje někoho kdo mobil koupil v bazaru tak to nechala být.
A pak když se to mělo provalit tak mobil v servisním středisku stopila.

A pak někdo udělal tu opravdovou chybu blokaci mé karty.


Našel jsem tento článek:
http://www.zive.cz/clanky/pojdme-programovat-elektroniku-sestavime-si-mobil-a-posleme-sms/sc-3-a-185604/default.aspx

Vážne uvažuji o tom že si nějaky mobil sbastlím.
Stačí mě posílaní a příjem SMS, volání. a změna IMEI

Doporučíte mi jak začít a co hledat?
Nechci být monitorovaná ovce.


Ladislav Michl

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #1 kdy: 03. 04. 2017, 09:28:37 »
Tomu, aby byl mobil monitorován ovšem neodpomůže, že je vlastní konstrukce. To se řeší na straně operátora. Nebo nehodláte vůbec využívat hlasové služby? Mě přijde, že Vám to "docvaklo" nesprávným způsobem.

Lol Phirae

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #2 kdy: 03. 04. 2017, 09:32:38 »
 ;D ;D ;D :D :D :D

balki

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #3 kdy: 03. 04. 2017, 09:37:42 »
Prebuťťe sa ouce 11!!!!!

Gleorik

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #4 kdy: 03. 04. 2017, 09:49:30 »
Je jasne ze se monitoruje a uchovava SMS, MMS, a Hovory
(Na strane poskytovatele "Operatora" dane sluzby)

Ale uprava Androidu Monitoruje vas mobil a vse co na nem delate od fotek az po budik v kolik stavate :-)

Takze "Ladislav Michl" nez priste zacnete psat blbosti zamyslete se trochu.

Skoda ze se tady nesouhlasi s minimalnin vekem 13+ pak by ta diskuze vypadala mozna jinak :-D


SPECZ

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #5 kdy: 03. 04. 2017, 09:52:42 »
A ten telefon fyzicky máte, v neopraveném stavu ? Jestli ano, bylo by možná zajímavé podívat se jaké konkrétní úpravy OS tam proběhly ...

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #6 kdy: 03. 04. 2017, 10:03:43 »
A ten telefon fyzicky máte, v neopraveném stavu ? Jestli ano, bylo by možná zajímavé podívat se jaké konkrétní úpravy OS tam proběhly ...
Nemá a mít samozřejmě nebude. Proto mu bylo ochotně nabídnuto vrácení peněz za bazarový šmejd. Stálo by za to to odmítnout a chtít ho, ale předpokládám, že by jej stejně dostal tak zcihlovanej, že by z něj nedostal ani bit.
A nebo je to všechno jinak, android upravenej nebyl a v servisu ho prostě zcihlovali neúmyslně a raději mu ho zaplatí, než se s ním hádat, že předtím fungoval alespoň nějak a policie ho sice mohla sledovat, ale stačila jim poloha ze sítě a SMSky a hovory od operátora.

Gleorik

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #7 kdy: 03. 04. 2017, 10:22:03 »
nwm on psal ze "mobil byl monitorován"

Ja bych rekl ze ten mobil byl sledovanej a nekdo ho hodil do frcu.
No a policii to bylo proste jedno a pak se stalo to ze se na to prislo kvuli te nefunkcni aktualizaci.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #8 kdy: 03. 04. 2017, 10:31:23 »
Bych to nedramatizoval, kupte si starou Nokii, jednu z tech, kde lze nejakou sekvenci menit IMEI a denne si ho mente. Ovsem monitorovat vas stejne budou podle cisla SIM a budou k tomu mit sbirku IMEI, tere nejspise nebudou odpovidat zadne znacce a to bude podezrele.

Jinak mit mobil a chtit nebyt monitorovan je pekna kravovina. Na to si poridte sifrovany mail a pripojujte se tam pres TOR a VPN.

hnnmd

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #9 kdy: 03. 04. 2017, 10:54:09 »
Pokud jsi ochoten věřit HW mobilu, pak stačí odemknout bootloader, přehrát recovery a nahodit jinou ROM (v případě Android). Jinak bych to už stejně ani nedělal, protože ten crapware, co tam vždy je od výrobce mi zvedá žaludek.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #10 kdy: 03. 04. 2017, 11:05:55 »

Raspberry Pi + potřebné moduly (LCD + GSM + battery).

Výdrž na baterii prý ale nic moc.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #11 kdy: 03. 04. 2017, 11:23:55 »
Výdrž na baterii prý ale nic moc.

To lze resit po sovetskem zpusobu. Baterka z mororky, pouzro s popruhem a pulzni zdroj dokazi zazraky. Baterka z nakladaku s vozikem pak dava zcela bezkonkurencni autonomii rady tydnu.

robotron

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #12 kdy: 03. 04. 2017, 11:51:51 »
Teď co se stalo ve zkratce:
- Byla mi zablokována SIM.
- Operátor mi sdělil že blokace byla provedena na žádost policie.
- Policie mě sdělila že blokace byla provedena na základě toho že moje SIM byla v mobilu s tímto IMEI
- IMEI patřilo mobilu co jsem koupil synovi v bazaru
- Jednalo se o chybu policie
- SIM mě byla odblokována

Když jsem byl ale u polocie tak se policista prořekl že mobil byl monitorován.

Nevim, jak ostatni, ale ja vidim tento scenar naprosto jinak, nez puvodni tazatel se slusivou alobalovou cepici. A sice:
  • mobil ukraden
  • majitel nahlasil kradez
  • policie zazadala operatory o zjisteni a monitorovani IMEI
  • zmeny nebo nefcnost Androidu s tim nemaj co delat
Co je na tom divnyho? Popravde bych snad i rad veril technicke urovni a agilnosti PCR, kdyby umela ruznejm prekupnikum s bilym masem a pernikem nainstalovat trojsky Androidy na "monitorovani", ale moc neverim takovy piplacce. Jedina pridana hodnota by snad byla moznost nenapadne fotit a nahravat zvuk mimo hovory.

(Jak to predvedl ten Nizozemec s ukradenym mobilem, kterej pak urcitej cas sledoval aktivity nejakyho arabskyho zmetka, co vozil koks ruskejm prostitutkam a radil jim, jak zkasnout naky nadace typu Clovek v tisni o prachy. Jednou to tu bylo ve zpravickach tusim.)

asdf111

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #13 kdy: 03. 04. 2017, 11:53:40 »
to su mi konspiracne teorie :D :D ludia by mali striktnejsie pouzivat pravidlo occamovej britvy a zivot konspiratorov by bol jednoduchsi :))

Co ked bol ten bazarovy mobil proste len kradnuty? tym padom bol HW blokovany vyrobcom a ten obskurny flash co spravili v bazare aby sa telefon rozbehol sposobil vsetky problemy? Autorizovany servis to factory resetol a tym sa telefon prihlasil s defaultnym IMEI do siete a bol automaticky odchyteny blacklistom ktory policia dala operatorovi na hladane zariadenia?

Ladislav Michl

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #14 kdy: 03. 04. 2017, 12:48:50 »
Ale uprava Androidu Monitoruje vas mobil a vse co na nem delate od fotek az po budik v kolik stavate :-)

Takze "Ladislav Michl" nez priste zacnete psat blbosti zamyslete se trochu.

Skoda ze se tady nesouhlasi s minimalnin vekem 13+ pak by ta diskuze vypadala mozna jinak :-D
Pěkně prosím, až někdy uvidíte to "uprava Androidu Monitoruje", prodejte mi takový telefon. Zaplatím plnou cenu, jako za nový, a těm chlapům od PČR, co tohle umí koupím basu piv ;) Tohle je totiž konspirace na druhou a teď mě to teprve došlo. Když stojím na straně poškozených a PČR prokazuje trestuhodnou neschopnost, dělá to zcela záměrně, aby se náhodou nepřišlo na to, že umí tak kouzelné věci. Ale stejně děkuji za odpověď, vylepšilo mi to den.

On ten původní dotaz je takový divný, že? Servisní středisko vrací peníze? To se ta oprava platila předem? Záruka? To byl v bazaru i záruční list? Odpoví ještě původní tazatel?