Výroba vlastního mobilu

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #15 kdy: 03. 04. 2017, 13:01:23 »
Jen dodám to, co tu asi nikdo nezmiňuje - úprava Androidu čtu jako "root". Proto nejspíš nejel oficiální upgrade.

Servis to pak dal jako neopravitelné poté, co zjistil, že po IMEI jde PČR (a mobil asi předal PČR, který bude zajímat, co v něm je a co se s ním dělalo... otisky původního majitele už asi těžko najdou). Případně PČR zjistila, že ten mobil je v servisu a přišla si pro něj sama.


Ladislav Michl

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #16 kdy: 03. 04. 2017, 13:04:05 »
Raspberry Pi + potřebné moduly (LCD + GSM + battery).

Výdrž na baterii prý ale nic moc.
Ó jé... K tomu by ale měli dávat celou roli alobalu neboť samo jádro rPI jest spouštěno přes uzavřený binární blob běžící na GPU a ten GSM modul má procesor řádově rychlejší než měl můj první přenosný telefon (Dancall 2711). Co když se tam ukrývá cosi nebezpečného?

A trochu vážněji: (skoro?) každý Androidí telefon má procesor s BootROM, o které víte prd. Zároveň tam běží Linux (jádro, grafický stack většinou závisí na nějakém prorietárním blobu, takže je třeba dobře vybírat). Není mě jasné, proč se stavět s něčím, co bude po hw stránce horší a asi i dražší, když to můžu vyřešit změnou systému za otevřenější.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #17 kdy: 03. 04. 2017, 13:27:22 »
Jsem vůl - měl jsem si hned na začátku vzpomenout na Neo900. Tam je (alespoň co jsem četl) kladenej obrovskej důraz na otevřenost a ... jak to nazvat... nešpehovatelnost?

Tritium

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #18 kdy: 03. 04. 2017, 13:48:53 »
Ladislav Michl: Zajímalo by mě kde berete vaše názory řekl bych že to máte z https://www.youtube.com/watch?v=0wC20FUEhws

Řeknu co jsem se dozvěděl a vím určitě:
- Policie nikam chodit nemusí má vlastní systém pro zablokování mobilu s IMEI.
- V mobilu byl upravený HW > firmware tak aby byla znemožněna aktualizace a přepsání OS.
- Do servisního střediska si pro něj přisli (Jak věděli že tam je nevím)
- Omylem mě byl dán dokument k přečtení který jsem neměl vidět a kde byly informace o mobilu.
- Servisní středisko zaplatilo cenu kterou jsem měl uvedenou ve faktuře z bazaru.

PS:
Neo900: Bych si chtěl koupit ale pochybuji že tam bude povolena změna IMEI. (oficiálně)
Myslím že je to zakázané nevím co by se stalo když si dáš např IMEI které už někdo používá.

Mě už je to ale jedno když chce policie vymr.dat semnou udělám to taky.


Chci si postavit vlastni mobil který mě policie nezablokuje i kdyby se postavila na hlavu.
To že mě zablokuje sim kartu oželím.

Vím co si do mobilu dám a budu vedět že mobil má pouze GMS a níc navíc nemá.
Stačí mě posílaní SMS a volaní.

Když někdo najde článek nebo ví jak něco postavit pište.

Lol Phirae

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #19 kdy: 03. 04. 2017, 13:58:47 »
Řeknu co jsem se dozvěděl a vím určitě:
- Policie nikam chodit nemusí má vlastní systém pro zablokování mobilu s IMEI.

http://www.policie.cz/clanek/databaze-odcizeni-mobilniho-telefonu-blokovani-mobilniho-telefonu-policii-cr.aspx

Zbytek paranoidních bludů nebudu komentovat, z opakované vlastní zkušenosti vím, že PČR není schopna zablokovat IMEI nejen sama (k tomu samozřejmě nemá žádné technické prostředky), ale ani přes operátora na základě té písemné žádosti v jakékoliv rozumné lhůtě (ani po týdnu se tak nestalo, když jsem jim šel nahlásit, že ukradený telefon jsem si už našel sám, ať to zase odblokují, tam mi sdělili, že se žádné blokování nekonalo, protože toho mají soudruzi moc).


Historik

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #20 kdy: 03. 04. 2017, 14:11:00 »
@Lol Phirae Policie opravdu má systém na zablokování/odblokování mobilního telefonu.
Jak to vím? Mám známého u policie a měl průser že zablokoval mobily které zablokovat neměl.
Blokoval podle IMEI ale mobil s dual SIM má delší IMEI a mu se tak podařilo zablokovat 3 mobily.
Protože to IMEI do systému nenapsal celé a to už je pár let zpátky.

Ladislav Michl

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #21 kdy: 03. 04. 2017, 14:35:20 »
Nestačím se divit. Jak to PČR dělá? To má přístup do infrastruktury operátorů? A to blokuje telefon (jak?) nebo jeho přihlášení do sítě?
A ten telefon z bazaru měl opravdu upravený hardware? A to znemožnění přepsání firmware se udělá jak? Neberte to jako urážku, ale kdybych nezvládnul tak triviální úkon jako přepsání paměti, ani bych neuvažoval o stavbě vlastního zařízení. "vedět že mobil má pouze GMS a níc navíc nemá" je taky perla. Takže celý GSM stack budete mít vlastní? To vypadá jako projekt na několik let.

Lol Phirae

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #22 kdy: 03. 04. 2017, 14:56:37 »
Jak to vím? Mám známého u policie a měl průser že zablokoval mobily které zablokovat neměl.

Jojo, vyplnil špatně formulář pro operátora. Zapomněl si pozvat druhého kolegu, který umí psát.

UzMeToNebavi

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #23 kdy: 03. 04. 2017, 14:57:44 »
@Ladislav Michl:
Kdo ma furt cist tyhle sracky? bez si to psat na Zive.
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/374533-diky-cervovi-v-mobilu-ma-policie-vsechno-hovory-chaty-i-hesla.html

Neni to tak dlouho co byla kauza ze mobily urciteho vyrobce odesilaji data ze sim karty a mobilu.
zpet k vyrobci!

Kdo ten clanek najde tak to sem klidne hodte.

Lol Phirae

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #24 kdy: 03. 04. 2017, 14:59:52 »
Omylem jsem to odeslal dřív:

Citace
mobil s dual SIM má delší IMEI

Ne, nemá. Dual SIM telefon má dvě IMEI naprosto standardní délky, pro každý SIM slot jeden.

H3k3x

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #25 kdy: 03. 04. 2017, 15:19:22 »
Já bych mu to věřil že se ten policajt seknul.
Existuje: ESN, MEID, IMEI, a "IMEISV" které je 16 místné
Kdo ví co existuje ještě.

I policajt je člověk proč by se nemohl nějak splést "IMEI", a "IMEISV"?

asdf111

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #26 kdy: 03. 04. 2017, 15:26:04 »
neviem ako to je v CZ/SK, ale v UK ma policia pristup priamo k operatorovi cez specialnu aplikaciu, nemusi vyplnat ziadne formulare a posielat ich postovym holubom. Co je povolene v tej aplikacii je uz medzi operatorom a policiou, ale urcite to je jasne regulovane zakonom. Ci to uz je cez platne sudne prikazy, protiteroristicke akcie, vyhrazania sa atd. Nejaka miera autonomie policie tam je. Ale to viem len pre UK operatorov, v CZ/SK to moze byt zakonom kludne zakazane, alebo nie povolene.

Hellraiser

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #27 kdy: 03. 04. 2017, 15:27:23 »
No pokud jsi chces zbastlit hloupej telefon, tak staci si koupit gsm modul a podle katalogovyho listu jen pripojit klavesnici, mikrofon a reprak. Display a sms uz bude trosku vyzva, ale hadam ze osmibitovej mikrokontroler za 100,- Kc by na to mel stacit.

UzMeToNebavi

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #28 kdy: 03. 04. 2017, 15:36:16 »
No pokud jsi chces zbastlit hloupej telefon, tak staci si koupit gsm modul a podle katalogovyho listu jen pripojit klavesnici, mikrofon a reprak. Display a sms uz bude trosku vyzva, ale hadam ze osmibitovej mikrokontroler za 100,- Kc by na to mel stacit.

Me taky zajima jak si postavit mobil.
Ale podle navodu co si napsal to je jak cist jak pejsek a kocicka delali dort :-D

Lol Phirae

Re:Výroba vlastního mobilu
« Odpověď #29 kdy: 03. 04. 2017, 15:44:44 »
I policajt je člověk proč by se nemohl nějak splést "IMEI", a "IMEISV"?

A teď zkusíme jinou historku:

- Koupil jsem v zastavárně "U šilhavýho voka" telefon, super kauf, nejnovější Ťamťung za litr.
- Doma jsem překvapivě zjistil, že je zablokovanej.
- Bazarník mě s reklamací vyhodil a klepal si na hlavu. Doporučil mi svýho známýho, co má servis, kterej za pěťo změní u kradenýho šméčka IMEI.
- Lemplové v "servisu" telefon bricknuli a ještě je je přitom vyhmátly benga.
- "Servismani" samozřejmě bengům sdělili, že voni nic, voni muzikanti, a práskli bengům zákazníka. Bylo jim jasný, že kunšoft bude nasranej, tak si řekli, že mu ten litr teda zaplatěj, zinkasujou si ho vod dohazovače kšeftů z Šilhavýho voka a bude klid.
- Benga zablokovaly SIMku a čekaly, jestli se ten pitomec, co ji do kradenýho telefonu strčil, sám vozve. No a vono jo!

 ;D ;D ;D