Ideální distribuce pro mě

Re: Ideální distribuce pro mě
« Odpověď #15 kdy: 16. 01. 2011, 11:33:09 »
Citace
... Akorát teda to jede strašně malinkatý, na googlo mělo pár lidí stejný problém, že jim nejde rozlišení nad 800 ...

A nepomůže doinstalování těch "Guest Additions"?
Viz http://www.virtualbox.org/manual/ch04.html ...


Re: Ideální distribuce pro mě
« Odpověď #16 kdy: 16. 01. 2011, 12:51:26 »
Jestliže máte Windows tak si nafackujte, protože Váš počítač právě útočí na některý server. Děkujeme

mirass

Re: Ideální distribuce pro mě
« Odpověď #17 kdy: 09. 02. 2011, 08:06:18 »
proboha hlavně jí nedoporučujte ubuntu ještě se chudák vrtátí zase k win. přece jen jsou i komunitně lépe podporované distra. Nejlepší bude nějaký distro který má už po instalaci hodně věcí které uvedla ,že požaduje tzn. opensuse 11.3,mandriva jo tady je ještě odkaz na hrubý popis nejpoužívanějších distribucí u nás. http://proc.linux.cz/kde-ziskat.html

MirecU

Re: Ideální distribuce pro mě
« Odpověď #18 kdy: 09. 02. 2011, 08:57:09 »
Tak ano, nejaku distribuciu odvodenu od ubuntu - napr. taky Greenie linux. :) (www.greenie.sk). Ubuntu "optimalizovane" pre ceskoslovensko. :) Idealny out of the box linux podla mna.
Ja osobne by som mandrivu (ani ine KDE distro) pre windowsaka nedoporucoval (vlastne skusenosti). Teda asi zalezi aj od toho, z ktoreho windows clovek prechadza, ale jednoduchost GNOME je podla mna vyhoda, ak clovek prechadza z XP.

mirass

Re: Ideální distribuce pro mě
« Odpověď #19 kdy: 09. 02. 2011, 09:39:00 »
no to je všechno věc názoru já když přecházel z win. tak jsem gnome nezkousl....


franta

Re: Ideální distribuce pro mě
« Odpověď #20 kdy: 09. 02. 2011, 11:44:05 »
Důvod, proč to řeším, je ten, že bych ráda eliminovala zbytečné platby za originální Windows apod.,

Obávám se, že v tomto si moc nepomůžete, protože počítač bez předinstalovaných Windows dnes nekoupíte. Tedy za předpokladu, že si nepořídíte nějakou čínskou skládačku která za půl roku odumře, ale spolehlivý značkový počítač.

franta

Re: Ideální distribuce pro mě
« Odpověď #21 kdy: 09. 02. 2011, 11:47:22 »
mám úplně nový notebook

Je to tedy přesně tak, jak jsem psal - máte nový počítač, takže s ním máte koupenou i licenci Windows. Z ekonomického hlediska tedy nemáte nejmenší důvod používat jiný operační systém.

franta

Re: Ideální distribuce pro mě
« Odpověď #22 kdy: 09. 02. 2011, 11:53:09 »
ale opravdu nejsem čistokrevný ajťák, spíš tak trochu amatér

Pokud skutečně jste spíše amatér, jak píšete, potom bych Vám doporučil používat operační systém Windows předinstalovaný výrobcem počítače. Pouze ten Vám zaručí, že budete moci plně využívat možností Vašeho hardware. Výrobce jistě měl velmi dobrý důvod, proč tento OS použil.

steve

Re: Ideální distribuce pro mě
« Odpověď #23 kdy: 09. 02. 2011, 11:58:38 »
Důvod, proč to řeším, je ten, že bych ráda eliminovala zbytečné platby za originální Windows apod.,

Obávám se, že v tomto si moc nepomůžete, protože počítač bez předinstalovaných Windows dnes nekoupíte. Tedy za předpokladu, že si nepořídíte nějakou čínskou skládačku která za půl roku odumře, ale spolehlivý značkový počítač.

Komp i notebook bez oken se dá běžně pořídit. Sice je omezený výběr, ale určitě se nejedná jen o čínské skládačky.

Nomen

Re: Ideální distribuce pro mě
« Odpověď #24 kdy: 09. 02. 2011, 12:04:47 »

Markoniuss

  • *
  • 19
  • IT Systémový administrátor
    • Zobrazit profil
    • Markoniuss
    • E-mail
Re: Ideální distribuce pro mě
« Odpověď #25 kdy: 09. 02. 2011, 12:11:38 »
Já se správou Linuxů živím už pár let a určitě bych ti doporučil na tvé požadavky používat Windows. Vůbec není pravda, že Linux je lepší systém, zejména v grafickém rozhraní je neporovnatelně horší než Windows.

Pokuď opravdu chceš jít do Linuxu, tak se připrav na to, že spousta věcí se konfiguruje textově. Linux je především dobrý na servery, na workstation ani tak ne.

To co se často dočteš na root.cz apod. jsou názory laiků a hračičků, zpravidla se nejedná o odborníky, spíše lidi co si s Linuxem jenom pohrávají. Já jsem k nim taky patřil a asi po půl roce hraní s Linuxem jsem dospěl k tomu, kam dospěje každý, na workstation ne! Dokonce ani ve firmách, které se zabývají správou Linuxových/Unixových systémů se prostě Linux na workstation nepoužívá. Windows nejsou zas tak špatné a moje doporučení je jít do Windows 7.

franta

Re: Ideální distribuce pro mě
« Odpověď #26 kdy: 09. 02. 2011, 12:33:26 »
máte nový počítač, takže s ním máte koupenou i licenci Windows

A na to jsi přišel jak?

Namátkou:
http://www.alza.cz/notebooky/dle-parametru/os/bez-os-a-linux/18843437.htm
http://www.alza.cz/pc-sestavy/ostatni-znackove-sestavy/dle-os/bez-os-a-linux/18849760.htm

To, že má Alza v ceníku počítače bez operačního systému nemusí nutně znamenat, že takový vlastní i tazatelka. Pokud byste její zprávy pečlivě četl, neuniklo by Vám, že na novém notebooku Windows používá.

iwtu

Re: Ideální distribuce pro mě
« Odpověď #27 kdy: 09. 02. 2011, 13:02:32 »
Neviem, ako to všetko zvládnete sama a s Ubuntu ani Mint nemám žiadne skúsenosti. Otec sa stažoval na Windows, tak som mu naištaloval Arch Linux  a spravil všetko, čo treba a čo potrebuje. Odvtedy je je veľmi spokojný. Ale Arch Linux si pravdepodobne nenainštalujete sama.

Myslím, že je celkom fajn možnosť požiadať niekoho známeho, nech Vám naištaluje linux s presne tým, čo Vám treba a Vy ho budete môcť iba bezstarostne používať. Ako môj otec. Ani neviem, či vie, že má Arch Linux. Ale určite vie, že nemá Windows :) To je myslí si, celkom správna voľba pre laika, ktorý sa nechce vrtať v systéme, iba ho používať.

Niekedy bola inštalácia a správa PC odborná činnost. Myslím, že by ešte stále mohla byť. Šetrí to čas.

Na obrázky mám osobne pisaca, ktorý je rovnaký na Windows ako aj Linux. Čo sa týka alternatívy MS Office, ak je skoro vždy pripojená na net, vyskušal by som Google Docs. Ak vám budú vyhovovať, tak super :-) OpenOffice je taká klasická náhrada, ktorú má aj dosť ľudí na Windows.

Pekný deň prajem :-)

ondro

Re: Ideální distribuce pro mě
« Odpověď #28 kdy: 09. 02. 2011, 14:00:11 »
Já se správou Linuxů živím už pár let a určitě bych ti doporučil na tvé požadavky používat Windows. Vůbec není pravda, že Linux je lepší systém, zejména v grafickém rozhraní je neporovnatelně horší než Windows.

Pokuď opravdu chceš jít do Linuxu, tak se připrav na to, že spousta věcí se konfiguruje textově. Linux je především dobrý na servery, na workstation ani tak ne.

To co se často dočteš na root.cz apod. jsou názory laiků a hračičků, zpravidla se nejedná o odborníky, spíše lidi co si s Linuxem jenom pohrávají. Já jsem k nim taky patřil a asi po půl roce hraní s Linuxem jsem dospěl k tomu, kam dospěje každý, na workstation ne! Dokonce ani ve firmách, které se zabývají správou Linuxových/Unixových systémů se prostě Linux na workstation nepoužívá. Windows nejsou zas tak špatné a moje doporučení je jít do Windows 7.

to si fakt odbornik. Ak si trochu das pozor, co za hardware kupujes alebo pouzijes "cerstvu" distribuciu, tak problem asi ziaden nebudes mat. Ak neratam hry, tak linux plne nahradi windows a to ako na serveroch, tak aj na klasickom pc alebo notebooku.
Problem by som skor videl v ludoch ako v linuxe.

V praci aj doma pouzivam na desktope linux a nic som nemusel konfigurovat "textove" aby mi bezne veci fungovali (a to pouzivam Debian).  Vlastne ak neratam vpn, tak som nemusel "textove" konfigurovat nic.


Prave na take pouzitie ako ho chce pouzit xatulinka je linux idealny.

S prichodom windows vista a 7 je lahsie a intuitivnejsie ovladat linux ako windows. Nastavenie trivialnych veci microsoft poriadne skomplikoval.

Osobne neodsudzujem ziaden operacny system, len treba vediet, kde sa ktory hodi viacej. Dnes obmedzuju nasadenie linuxu do vsetkych sfer len aplikacie (a trochu aj vyrobcovia hw), ktore na nom nefunguju. Vela inych dovodov preco si radsej vybrat windows nieje.

Ako protiklad ti dam nasu firmu. Ak by sme neboli viazany programom, ktory funguje len na windowse, tak na kazdom PC mame linux.

Re: Ideální distribuce pro mě
« Odpověď #29 kdy: 09. 02. 2011, 17:53:24 »
Já se správou Linuxů živím už pár let a určitě bych ti doporučil na tvé požadavky používat Windows. Vůbec není pravda, že Linux je lepší systém, zejména v grafickém rozhraní je neporovnatelně horší než Windows.

Pokuď opravdu chceš jít do Linuxu, tak se připrav na to, že spousta věcí se konfiguruje textově. Linux je především dobrý na servery, na workstation ani tak ne.

To co se často dočteš na root.cz apod. jsou názory laiků a hračičků, zpravidla se nejedná o odborníky, spíše lidi co si s Linuxem jenom pohrávají. Já jsem k nim taky patřil a asi po půl roce hraní s Linuxem jsem dospěl k tomu, kam dospěje každý, na workstation ne! Dokonce ani ve firmách, které se zabývají správou Linuxových/Unixových systémů se prostě Linux na workstation nepoužívá. Windows nejsou zas tak špatné a moje doporučení je jít do Windows 7.

No, hlavne, ze mi to sype, BFU s tim nemaji sebemensi problem a ze na vsechno je GUI :))

a hlavne SE NENECHAVAM BUZEROVAT OD AMIKU!
Jestliže máte Windows tak si nafackujte, protože Váš počítač právě útočí na některý server. Děkujeme