Tor exit node - zkušenosti

Tomas Volf

Tor exit node - zkušenosti
« kdy: 27. 03. 2017, 10:45:38 »
Dobry den,
rad bych se zeptal, jestli ma zde nekdo prakticke zkusenosti s provozovanim tor exit nodu a jestli by se o ne podelil. Hlavne mne asi zajimaji pravni veci, tedy jak se na to u nas diva policie a dalsi.

Diky za odpovedi :)


Jenda

Re:Tor exit node - zkušenosti
« Odpověď #1 kdy: 27. 03. 2017, 11:10:45 »
Dva offtopic maily od NCKB (že mám linuxový stroj infikovaný nějakým malwarem pro Windows), pak jsem to u Forpsi vypnul. U OVH (nickname: nsalitomerice) jsem proexitoval asi 50 TB, jednou mě odpojili za bruteforcování cizích SSHček a jednou mi přišel nějaký abuse report, odpověděl jsem, že to je exit a že sorryjako a nikdo to dál neřešil. Za brmlabí exit (nickname brmlab) pokud vím taky ještě nic oficiálního nepřišlo.

Re:Tor exit node - zkušenosti
« Odpověď #2 kdy: 27. 03. 2017, 11:18:26 »
Mám spíš praktickou poznámku, zkontrolujte si limity (ČR a tranzit) u vašeho poskytovatele. Na jednom exit node se mi stalo, že mi nejdřív přišel děkovný email od EFF, že jsem něco jako TOP 10 exit node v oblasti a o týden později volal poskytovatel, že jsem jim během 10dnů vyčerpal limit (což mě teda trochu znejistilo, na hostingu máme provoz v TB za týden, nečekal jsem, že někdo má limit tak nízký, že to lze vyčerpat jedním Gb portem).

Takže tak. Emaily od NCKB jsou dobré tak na WC, s tím bych si hlavu nelámal. Od policie nikdy nic nepřišlo.

ljfldsi jfslfjs

Re:Tor exit node - zkušenosti
« Odpověď #3 kdy: 27. 03. 2017, 13:33:02 »
Ma niekto skusenost s prevadzkovanim exitu na verejnej wifi? Treba kaviaren. Samozrejme, presmerovanie portov viem nastavit. Samozrejme cez den netlimiter a v noci treba na 100%.

ljfldsi jfslfjs

Re:Tor exit node - zkušenosti
« Odpověď #4 kdy: 27. 03. 2017, 13:35:38 »
mě odpojili za bruteforcování cizích SSHček
Prekvapuje ma, ze Exit Toru nieje kade tade blokovaný na vsetko okrem 80 a 443.


lojzak

Re:Tor exit node - zkušenosti
« Odpověď #5 kdy: 27. 03. 2017, 14:06:15 »
Proč by mělo být na exit node blokováno vše kromě 80 a 443?

ghnnm

Re:Tor exit node - zkušenosti
« Odpověď #6 kdy: 27. 03. 2017, 14:19:05 »
Akorát zajisti, aby na IP exit node byl provozován jenom ten node. Některé stránky totiž používají generované blacklist a třeba v případě veřejné wifi by se pak tví zákazníci nemohli připojit na jimi oblíbené stránky :D
Taktéž je dobré na portu 80 vystavit html disclaimer, že je zde provozován TOR exit node (někde se dá najít přímo index.html s obrázkem a vysvětlením).
Pak může dělat problémy blbý ISP, který šmelí pásmo a ty mu překazíš jeho plány.
Já osobně provozuji jen node bez exit, protože mám jen jednu veřejnou IP a tu potřebuji i pro své věci.

j

Re:Tor exit node - zkušenosti
« Odpověď #7 kdy: 27. 03. 2017, 18:34:17 »
...
Nektery stranky (ministerstev) pouzivaji blacklist na vsechny nody, nejen na ty exit ...

CryptoGuru

Re:Tor exit node - zkušenosti
« Odpověď #8 kdy: 11. 04. 2017, 13:49:21 »
V CR je taky par exit nodu (Praha, Zlin, Hluboka nad Vltavou, ...). Jsou v datovych centrech, co vim.

Kdysi nekdo provozoval 12 exit nodu s gigabitovym pripojenim pro kazdy (symetricke pripojeni). Tim znacne navisil i celou propustnost TORu. Z neznamych (spekulace) duvodu s tim ale docela brzo prestal. Kdovi co se vlastne stalo.

Hodne jich je v USA, Francii, Nemecku, Nizozemi, Svedsku, Norsku, Rumunsku,Kanade,Finsku, Cesku, Slovensku a v dalsich Zemich ale taky v Rusku, Ukrajine, Na Seychelach, v Paname, v Liberii.

Velka bohata zeme Australie a Japonsko ma exit nodu pramalo. Take Spanelsko, Italie nic moc. Cina, Iran, Arabske zeme jak uz tusite - zadny TOR (exit) node jsem nevidel zatim.

ccrrk

Re:Tor exit node - zkušenosti
« Odpověď #9 kdy: 11. 04. 2017, 14:01:46 »
ja jsem provozoval TOR node u Wedosu asi rok. Střídavě měsíc jako exit měsíc ne. Důvod byly abuse reporty. Wedos trpelivě preposílal, ale pak prý že už je toho moc, tak jsem vypnul exit na měsíc a tak dokola. Jednou se ozval security manager z něco jako narodní banky Izraele, že prý utok z mé IP .. Pořad stejná písnička, poslal jsem že Tor exit node ..
Jednou volala česká kriminálka, že prý z mé IP bylo pritupováno na ebanking nejaké banky co tam měl založený učet bílý kůň nejakého fake eshopu. Policaj rovnou řekl  -- asi provozujete TOR, že ? potvrdil jsem a tím to zhaslo ..
Toť mé zkušenosti ..  :)
 

Re:Tor exit node - zkušenosti
« Odpověď #10 kdy: 12. 04. 2017, 00:30:42 »
ja jsem provozoval TOR node u Wedosu asi rok. Střídavě měsíc jako exit měsíc ne. Důvod byly abuse reporty. Wedos trpelivě preposílal, ale pak prý že už je toho moc, tak jsem vypnul exit na měsíc a tak dokola. Jednou se ozval security manager z něco jako narodní banky Izraele, že prý utok z mé IP .. Pořad stejná písnička, poslal jsem že Tor exit node ..
Jednou volala česká kriminálka, že prý z mé IP bylo pritupováno na ebanking nejaké banky co tam měl založený učet bílý kůň nejakého fake eshopu. Policaj rovnou řekl  -- asi provozujete TOR, že ? potvrdil jsem a tím to zhaslo ..
Toť mé zkušenosti ..  :)
 
hochu to je chytrý vykrádat banky a přitom provozovat tor  8) když tě chytnou tak to svedeš na ten tor a oni nebudoumit nic a budou tě muset pustit a ty si necháš $$$
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

ccrrk

Re:Tor exit node - zkušenosti
« Odpověď #11 kdy: 12. 04. 2017, 10:55:28 »
ja jsem provozoval TOR node u Wedosu asi rok. Střídavě měsíc jako exit měsíc ne. Důvod byly abuse reporty. Wedos trpelivě preposílal, ale pak prý že už je toho moc, tak jsem vypnul exit na měsíc a tak dokola. Jednou se ozval security manager z něco jako narodní banky Izraele, že prý utok z mé IP .. Pořad stejná písnička, poslal jsem že Tor exit node ..
Jednou volala česká kriminálka, že prý z mé IP bylo pritupováno na ebanking nejaké banky co tam měl založený učet bílý kůň nejakého fake eshopu. Policaj rovnou řekl  -- asi provozujete TOR, že ? potvrdil jsem a tím to zhaslo ..
Toť mé zkušenosti ..  :)
 
hochu to je chytrý vykrádat banky a přitom provozovat tor  8) když tě chytnou tak to svedeš na ten tor a oni nebudoumit nic a budou tě muset pustit a ty si necháš $$$

jako nápad dobrý :)) spíš mne potešilo oslovení "Hochu" :)) je mi 56 :)

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tor exit node - zkušenosti
« Odpověď #12 kdy: 12. 04. 2017, 11:14:25 »
ja bych TOR Exit node poradne promyslel:
https://socl.cz/tor-projekt-transminn-cz-ukoncen

Jinak policie s wedosem na mirka udělali totální podrazáckou past jakou jsem nikdy neviděl. Wedos chtěl ověřovat identitu a chtěl zaslat občanku což mirda odmítnul a domluvil se semnou, že projekt na sebe na oko převezmu a zašlu wedosovi své doklady, protože mirek chtěl dále být v anonymitě. Ve čtvrtek večer jsem wedosu poslal doklady a normálně v pátek v poledne už u mě byla kriminálka, takže jsme to nakonec uhráli tak, že někdo zneužil můj OP a já o tom vlastně nic nevím. Potom to mirek vyjednával s wedosem a kriminalistou, který to s ním řešil emailem, celou dobu do něj kejdal, že se o nic nejedná, že potřebují pomoct s usvědčením nějakých hackerů, kteří právě zneužívali jeho tory, prostě připravili si takovou hnusnou pohádku, že potřebuji jeho znalosti a informace z exit nodu, že se nakonec mirek rozhodl jim podat pomocnou ruku a jel tedy na kriminálku na kongresovou v praze a od té doby jsem o něm neslyšel až následně po pár dnech mi přišel dopis, kde mi to všechno popisoval, takže velký hovno, že chtěj pomoct, ale ty kurvy ho normálně poslaly do vazby s nožem v zádech, je to prostě hnus a omlouvám se za slovník, nemůžu jinak.

napsal člověk figurující v bývalém  transminn.cz
« Poslední změna: 12. 04. 2017, 11:16:01 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

martin

Re:Tor exit node - zkušenosti
« Odpověď #13 kdy: 12. 04. 2017, 11:54:11 »
Asi 3 roky mam exit node u OVH, fyzicky bezi ve Francii, interakce s policii zadna (ani ceskou ani zadnou jinou). OVH moc nepriznavam ze tam exit node bezi. Obcas mi poslou mail ze mam ten server zavirovany atd., tak odpovim ze za to mohl jeden z klientu ktery server pouzival jako proxy. Parkrat mi ho zablokovali kvuli podezreni ze je hacknuty a musel jsem ho preinstalovat. Bezi tam jen tor, platim 67 korun mesicne a protocil jsem tam 180TB dat.

Mira_j

Re:Tor exit node - zkušenosti
« Odpověď #14 kdy: 30. 12. 2018, 19:15:51 »
Asi 3 roky mam exit node u OVH, fyzicky bezi ve Francii, interakce s policii zadna (ani ceskou ani zadnou jinou). OVH moc nepriznavam ze tam exit node bezi. Obcas mi poslou mail ze mam ten server zavirovany atd., tak odpovim ze za to mohl jeden z klientu ktery server pouzival jako proxy. Parkrat mi ho zablokovali kvuli podezreni ze je hacknuty a musel jsem ho preinstalovat. Bezi tam jen tor, platim 67 korun mesicne a protocil jsem tam 180TB dat.

Chtěl bych také založit exit node, ale nevím jak na to. Pomůžete mi někdo?