Detekce letního času

Re:Detekce letního času
« Odpověď #15 kdy: 25. 03. 2017, 20:34:38 »
V daném případě je čisté a odolné řešení podle mě jen jedno: Čas zařízení synchronizovat pravidelně. Což už bylo zmíněno. Pokud je to možné, šel bych touto cestou.


Re:Detekce letního času
« Odpověď #16 kdy: 25. 03. 2017, 21:54:09 »
V daném případě je čisté a odolné řešení podle mě jen jedno: Čas zařízení synchronizovat pravidelně.
Čistého na tom nevidím nic. Čisté řešení je čas synchronizovat tehdy, když dojde ke změně časového pásma, nebo co nejdříve potom (třeba v případě, že byl řídící počítač zrovna v době změny vypnutý). Což zajistí ten systemd timer nebo cron (třeba fcron nebo cronwhip, které umí spustit i úlohy, které byly „promeškány“, když systém neběžel).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Detekce letního času
« Odpověď #17 kdy: 25. 03. 2017, 22:31:50 »
Čistého na tom nevidím nic. Čisté řešení je čas synchronizovat tehdy, když dojde ke změně časového pásma, nebo co nejdříve potom (třeba v případě, že byl řídící počítač zrovna v době změny vypnutý).

A proc? My o tom kramu nic nevime, ale asi neumi sam sebe synchronizovat podle timeserveru, takze kdyz mu kazdou hodinu strcim spravny cas, predejdu tim tomu, ze cas zacne ujizdet, protoze nekdo otevrel okno a zmenila se teplota krystalu.

Re:Detekce letního času
« Odpověď #18 kdy: 25. 03. 2017, 22:46:31 »
My o tom kramu nic nevime
V takovém případě mi připadá rozumné řešit problém, který popsal Prezek, který o tom „krámu“ asi něco ví, a neřešit něco úplně jiného.

asi neumi sam sebe synchronizovat podle timeserveru
Nevím, z čeho tak soudíte. Zařízení, které bude synchronizovat svůj čas v UTC podle timeserveru (nebo jakéhokoli jiného rozumného časového normálu), ale nebude umět přepínat časové zóny podle přechodů mezi SEČ a SELČ, se bude chovat přesně tak, jak popisuje Prezek. Bude mít přesný čas, ale nebude ho umět zobrazit lidem ve formě, kterou očekávají.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Detekce letního času
« Odpověď #19 kdy: 25. 03. 2017, 23:22:45 »
V takovém případě mi připadá rozumné řešit problém, který popsal Prezek, který o tom „krámu“ asi něco ví, a neřešit něco úplně jiného.

Coz neznamena, ze je to nejlepsi reseni. Nevidim nic zavadneho v navrhnuti jineho reseni, ktere mozna splni ucel a je s nim mene prace.

Citace
Nevím, z čeho tak soudíte. Zařízení, které bude synchronizovat svůj čas v UTC podle timeserveru (nebo jakéhokoli jiného rozumného časového normálu), ale nebude umět přepínat časové zóny podle přechodů mezi SEČ a SELČ, se bude chovat přesně tak, jak popisuje Prezek. Bude mít přesný čas, ale nebude ho umět zobrazit lidem ve formě, kterou očekávají.

Jo, to urcite. Zarizeni, ktere se syncuje proti timeserveru a nezna casove zony, bude jednoduse porad zobrazovat UTC. To zretelne neni ten pripad, takze se nesyncuje.


prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
Re:Detekce letního času
« Odpověď #20 kdy: 25. 03. 2017, 23:54:26 »
Vzhledem k tomu, že jsem včera usnul při psaní a dneska se mi taky klíží oči,  tak jsem jen nastavil cron, aby mi každý den ve 2 a ve 3 nastavil správný čas. Víc už nejsem schopen zvládnout. Až mě někdy děti pustí k počítači včas, tak to zkusím omezit.

CRON_TZ=UTC mi bohužel nefunguje, nemá to vliv na čas spuštění příkazu, spouští se v lokálním čase.

Při častější synchronizaci se bojím kolize dat na sběrnici modbus, přes kterou probíhá nastavování času, ale i další komunikace. Nemám možnost vyzkoušet si chování na stole a nikdo mi nezaplatí kontrolu zdrojového kódu co se všechno může stát.

Na to, aby šly hodiny relativně správně, stačí synchronizovat 2x za rok. Sice se hodiny trochu rozeběhnou, ale chyba v řádu minut nikoho netrápí.

Omlouvám se, jestli nedávám smysl, usínámmmmmmm. Petr

Re:Detekce letního času
« Odpověď #21 kdy: 26. 03. 2017, 08:40:28 »
Zarizeni, ktere se syncuje proti timeserveru a nezna casove zony, bude jednoduse porad zobrazovat UTC.
Jenže já jsem nepsal o tom, že nezná časové zóny, ale že neumí přepínat SEČ a SELČ. Vyřešit, že je v zóně +01:00, je mnohem snazší úkol, než řešit databázi časových zón a přepínání na letní čas a zpět.