Vyplnění přehledu ČSSZ v Linuxu

Ondra.

Re:Vyplnění přehledu ČSSZ v Linuxu
« Odpověď #15 kdy: 21. 03. 2017, 10:15:53 »
Problem s vyplnenim toho formulare neni v Linuxu, ale v tom, ze ta aplikace je strasna sracka. Ani na Widlich to nejde poradne vyplnit, ja jsem musel 2 hodiny doinstalovavat prostredi, same zbytecnosti, ktere jinak nebudu potrebovat.


Petr

Re:Vyplnění přehledu ČSSZ v Linuxu
« Odpověď #16 kdy: 21. 03. 2017, 13:29:03 »
Problem s vyplnenim toho formulare neni v Linuxu, ale v tom, ze ta aplikace je strasna sracka. Ani na Widlich to nejde poradne vyplnit, ja jsem musel 2 hodiny doinstalovavat prostredi, same zbytecnosti, ktere jinak nebudu potrebovat.

Vono Vám to na Widlích taky nefunguje? To je zajímavé, že je nás víc. Protože já, když jsem to s jejich podporou řešil, tak mě přišlo toto, cituji "...jelikož jste jediný, kdo se za poslední rok s tímto problémem ozval... ". Nebo že by jim nikdo jiný nepsal?

nekdo jiny

Re:Vyplnění přehledu ČSSZ v Linuxu
« Odpověď #17 kdy: 21. 03. 2017, 14:13:30 »
Tak to ti pekne kecaj, zacatkem roku sem s nima resil proc je na windows potreba, aby browser co chce upravovat jejich formular musi byt spusten pod uzivatelskym uctem s pravy administratora/spravce.
Je to samozrejme kvuli tomu debilnimu doplnku (FormApps Signing).

Souhlasim s Ondrou, cely to reseni je strasna sracka.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyplnění přehledu ČSSZ v Linuxu
« Odpověď #18 kdy: 21. 03. 2017, 14:19:43 »
Vono Vám to na Widlích taky nefunguje? To je zajímavé, že je nás víc. Protože já, když jsem to s jejich podporou řešil, tak mě přišlo toto, cituji "...jelikož jste jediný, kdo se za poslední rok s tímto problémem ozval... ". Nebo že by jim nikdo jiný nepsal?

Vy jste to s podporou resil, asi proto, ze jste ajtak. Otatni to vetsinou vzdali a vytiskli formular a poslali na papire nebo ta neco. Argument podpory je na urovni "komunismus byl dobry, vzdyt si skoro nikdo nestezoval". Akorat ze support CSSZ vas zatim nezavre.

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyplnění přehledu ČSSZ v Linuxu
« Odpověď #19 kdy: 21. 03. 2017, 16:40:43 »
Ještě loni byl ČSSZ formulář bez potřeby pluginů dostupný na podejto.cz (kupodivu to vypadá na stejný backend/dodavatel), letos už tam ale není.
U mně zabralo změnit user-agent na něco s iOS nebo Android - formulář potom jde otevřít, editovat (přeci jen java plugin na tyhle systémy vůbec není). Jediné, co nefunguje, je finální odeslání datovkou - to se snaží otevřít nějakou nativní aplikaci. Ale stačí XML uložit na disk a poslat datovkou sám :-)


Slava

Re:Vyplnění přehledu ČSSZ v Linuxu
« Odpověď #20 kdy: 14. 04. 2017, 07:44:57 »
Tak do dvou dlouhých večerech se mi vypsat i odeslat.
Ten Pale moon funguje na 95%. Socka proběhla včetně odeslání přes datovku, ale přihlášení psa, pomocí podobného paskvilu se nezadařilo.
Přidávání řádků do Firefoxu nefunguje, ale pomohla instalace jeho upravené verze a maká na 100%.
Citace
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/all/
Jen ještě musím doladit, jak se zbavit věčných varovných hlášek.

pb.

nereknu@nevim.cz
« Odpověď #21 kdy: 14. 04. 2017, 08:32:22 »
Já se to snažil ve Windows vyplňovat dva dny, než se mi to podařilo. Kolega v kanceláři to kupodivu zvládnul rychleji, ale vloni mu ruply nervy a jel si to vyřídit osobně.

Vyplňovat tohle v Linuxu jsem opravdu nezkoušel.

expert

Re:Vyplnění přehledu ČSSZ v Linuxu
« Odpověď #22 kdy: 14. 04. 2017, 10:18:06 »
Otevři to PDF v Gimpu, edituj jako obrázek-vyplň texty a exportuj do PDF. tak jsem to dělal já, vždy mi to vzali  :P

Re:Vyplnění přehledu ČSSZ v Linuxu
« Odpověď #23 kdy: 15. 04. 2017, 10:10:23 »
Zdravím, snažím se vyplnit přehledy pro sociálku a v Linuxu narážím na problémy. Interaktivní formulář nefunguje, protože dnešní prohlížeče už neumí Javu. A ruční vyplnění taky nefunguje, nainstaloval jsem si Acrobat Reader 9.5.5 (novější pro Linux není) a to PDF se nedá editovat. Nějaké nápady?

Tak na tohle jsem rezignoval již před 11 lety. Evidentně se nic nezměnilo. Tisknu a vyplňuji propiskou. Je to nejrychlejší.

jiwopene@gmail.com

Re:Vyplnění přehledu ČSSZ v Linuxu
« Odpověď #24 kdy: 15. 04. 2017, 20:26:10 »
LibreOffice Draw umí upravovat PDF.

Ladislav Michl

Re:Vyplnění přehledu ČSSZ v Linuxu
« Odpověď #25 kdy: 03. 05. 2017, 07:09:43 »
Něco se hnulo. Při dnešním vyplňování Přehledu o výši pojistného se do Firefoxu bez problémů nainstaloval add-on FomsApp Extension 2.4.1.26 a poté přišlo překvapení v podobě výběru FormAppsSigningExtension ke stažení jako rpm nebo deb balík. Třeba opravili i ty ostatní formuláře...

MarSik

Re:Vyplnění přehledu ČSSZ v Linuxu
« Odpověď #26 kdy: 03. 05. 2017, 16:58:38 »
Ten formulář je stejně dost hloupý. Nepozná vedlejší činnost s příjmem pod rozhodnou částkou. Takže jsem tam ty výpočty stejně musel na 0 Kč opravovat ručně (a je tak správně i podle návodu..).

Daniel Kozak

Re:Vyplnění přehledu ČSSZ v Linuxu
« Odpověď #27 kdy: 03. 05. 2017, 17:40:33 »
Zdravím, snažím se vyplnit přehledy pro sociálku a v Linuxu narážím na problémy. Interaktivní formulář nefunguje, protože dnešní prohlížeče už neumí Javu. A ruční vyplnění taky nefunguje, nainstaloval jsem si Acrobat Reader 9.5.5 (novější pro Linux není) a to PDF se nedá editovat. Nějaké nápady?

Ve windows mi to neslo, ale v linuxu jsem nemel problem, pouzil jsem normalne seamonkey prohlizec s java pluginem a v pohode

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyplnění přehledu ČSSZ v Linuxu
« Odpověď #28 kdy: 03. 05. 2017, 17:44:11 »
proc to neni jako webova aplikace a nevyplnuje se to na serveru ...?   po takovych letech furt s necim problemy, na to uz bych nemel nervy ...

Re:Vyplnění přehledu ČSSZ v Linuxu
« Odpověď #29 kdy: 03. 05. 2017, 18:22:10 »
Já nevím co blbnete. U počítačů a browserů dřepíte po celý pořád, tak můžete být rádi že si jednou za rok odpočinete u papíru s propiskou.