Firefox sám zobrazuje uložené hodnoty formulářů

Firefox sám zobrazuje uložené hodnoty formulářů
« kdy: 19. 03. 2017, 17:12:00 »
Zdravím,
mám otázku do pléna:

Po nějaké poslední aktualizaci se mi firefox chová tak, že při načtení stránky, kde je nějaké vstupní pole, u kterého si ff pamatuje více hodnot (třeba loginy u gmailu), tak se okamžitě vyplázne seznam těch hodnot (rozbalí se ten popup), aniž bych do toho pole kliknul.

Proč mi to vadí: nevidím jediný důvod, proč by měl ff zobrazovat nějaké hodnoty po načtení jakékoli stránky, aniž bych ho o to (focusem) explicitně požádal. Proč?
(Předpokládám, že tu ten use case nemusím nijak rozebírat.)

PS: Dělá to i v --safe-mode.
« Poslední změna: 19. 03. 2017, 22:13:27 od Petr Krčmář »


Re:Další imprůvment firefoxu?
« Odpověď #1 kdy: 19. 03. 2017, 17:13:29 »
Zdravím,
mám otázku do pléna:
...

PS:
Version    52.0
Build ID    20170303013005
User Agent    Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Jirsákova tchýně

Re:Další imprůvment firefoxu?
« Odpověď #2 kdy: 19. 03. 2017, 17:45:34 »
S tím už ti neporadím, poté, co do ESR větve dolezla verze 52, to šlo bez milosti pryč ze všech zbývajících počítačů.

Meh

Re:Další imprůvment firefoxu?
« Odpověď #3 kdy: 19. 03. 2017, 19:21:44 »
A proc jsi vlastne aktualizoval?

Trupik

Re:Další imprůvment firefoxu?
« Odpověď #4 kdy: 19. 03. 2017, 20:15:58 »
Správne by otázka mala znieť: "Prečo ešte používať Firefox?". Už niekoľko rokov uspokojivú odpoveď na túto otázku nepoznám.


martin

Re:Další imprůvment firefoxu?
« Odpověď #5 kdy: 19. 03. 2017, 21:02:49 »
Správne by otázka mala znieť: "Prečo ešte používať Firefox?". Už niekoľko rokov uspokojivú odpoveď na túto otázku nepoznám.

A jakou použitelnou alternativu bys doporučil...? Chrome je od Googlu a vzhledem k politice, kterou Google praktikuje Chrome striktně odmítám...

fuhzdhfg

Re:Další imprůvment firefoxu?
« Odpověď #6 kdy: 19. 03. 2017, 21:12:26 »
A jakou použitelnou alternativu bys doporučil...? Chrome je od Googlu a vzhledem k politice, kterou Google praktikuje Chrome striktně odmítám...

Suhlas.

Trupik

Re:Další imprůvment firefoxu?
« Odpověď #7 kdy: 19. 03. 2017, 21:44:18 »
Správne by otázka mala znieť: "Prečo ešte používať Firefox?". Už niekoľko rokov uspokojivú odpoveď na túto otázku nepoznám.

A jakou použitelnou alternativu bys doporučil...? Chrome je od Googlu a vzhledem k politice, kterou Google praktikuje Chrome striktně odmítám...
Mrkni na Pale Moon.

nobody(ten pravej)


Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Firefox sám zobrazuje uložené hodnoty formulářů
« Odpověď #9 kdy: 20. 03. 2017, 11:39:12 »
Pale Moon se forkl od Firefoxu 24 ESR, sice tam je zatím patrný vývoj, ale s rostoucí divergencí Firefoxu bude stále pracnější backportovat bezpečnostní záplaty a podporu nových web technologií. Jak dlouho a v jaké kvalitě to těch pár lidiček zadarmo vydrží dělat? S rostoucí divergencí bude klesat množství fungujících rozšíření, byť o ty přijdeme brzo i ve Firefoxu.

Seamonkey je pokračovatel Mozilla suite, tam je divergence ještě větší, ale i tak přebírá dost věcí z Firefoxu a je s tím problém, když FF přešel na nový sync, tak to v SM nějakou dobu prostě nefungovalo, než se zvládli adaptovat.

Já zatím používám Cyberfox, ale tam autor oznámil, že už na to nemá čas a bude pouze udržovat verzi 52 ESR a pak konec.

Browser odvozený od Chrome s odstraněním Google slídíren je SRWare Iron.

Jinak to co píše hawran mi FF ve verzi 52 začal dělat taky, ale tak jak požaduje, až po focusu. Na stránkách kde pole dostane focus automaticky protože stránka je tak napsaná, se seznam dostupných loginů zobrazí automaticky. Vzhledem k tomu, že pokud byl pro daný přihlašovací dialog uložen právě jeden login, ho FF automaticky vyplňuje už dost dlouho, přijde mi to spíš jako zavedení konzistence. Pokud existuje stránka, kde login field automaticky dostává focus aniž by přihlášení byla jediná smysluplná akce na té stránce, tak bych to spíše reklamoval u tvůrce té stránky. Možná taky existuje nějaká tajná preference co tohle chování vypne.

karbous

Re:Firefox sám zobrazuje uložené hodnoty formulářů
« Odpověď #10 kdy: 20. 03. 2017, 13:09:50 »
Njn nenazrany firefox zobrazuje loginy a opera nema bookmark button vedle adresy/vyhledavani, tak zkousim vivaldiho...

j

Re:Firefox sám zobrazuje uložené hodnoty formulářů
« Odpověď #11 kdy: 20. 03. 2017, 18:11:42 »
Pale Moon ...
Zacal to jeden clovek ... pokud dobre vidim, aktualne  jich je 76. To mi neprijde zas tak malo.

Znas JOSM? To taky dela ... tak mozna 5 lidi. A k tomu jim samo hromada dalsich semo tamo neco pricmrndne.


nobody(ten pravej)

Re:Firefox sám zobrazuje uložené hodnoty formulářů
« Odpověď #12 kdy: 20. 03. 2017, 22:33:33 »
Pale Moon [...] Jak dlouho [...]
tak otazka byla snad myslena co ted, ne to co za prohlizec za 10let :)

Svobodník

Re:Firefox sám zobrazuje uložené hodnoty formulářů
« Odpověď #13 kdy: 22. 03. 2017, 00:11:57 »
Já se naučil používat prohlížeč v podstatě ve výchozím nastavení (tedy kromě pár nastavení ohledně ukládání historie, cookies, hesel a podobných výchozích debilit). Takže žádné sync záložky, vzhledy, naprosté minimum doplňků (tj. pouze NoScript a uBlock origin). Byl to sice po několika letech ze začátku "porod", ale dneska jsem v pohodě.

Vývojáři v Mozille se rozhodli namísto vývoje původního jednoduchého prohlížeče pracovat na té současné obludnosti. Mají na to plné právo, které jim neodepírám. Ale já s tím nesouhlasím. Tak jsem přešel, i díky výše uvedenému "minimalismu", na Pale Moon úplně snadně. Mimochodem stejným způsobem používám celý OS.

Není čas ztrácet čas :)

adfas

Re:Firefox sám zobrazuje uložené hodnoty formulářů
« Odpověď #14 kdy: 22. 03. 2017, 12:18:47 »
Má Pale Moon:
adblock
imagezoom
javascript blocker?

Děkuji