Lenovo notebook nejde spustit

Petr Lance

Lenovo notebook nejde spustit
« kdy: 18. 03. 2017, 15:07:23 »
Zdravím, mám notebook Lenovo ideapad 300 a fungoval rok naprosto v pohodě, ale včera se vypnul a když zmáčknu tlačítko on/off tak se ntb normálně pustí ale na obrazovce se objeví napiš Lenovo jako normálně při zpouštění ale to je vše, dál to nic nedělá, jen se pustí větrák a jde vysunout i šuplík na cd ale nic víc. Nevíte, co by s tím mohlo být? Děkuji


Jirsákova tchýně

Re:Lenovo notebook nejde spustit
« Odpověď #1 kdy: 18. 03. 2017, 15:15:51 »
Nevíte, co by s tím mohlo být? Děkuji

Máš to rozbitý!

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo notebook nejde spustit
« Odpověď #2 kdy: 18. 03. 2017, 15:24:13 »
Lze aspon vlezt do nastaveni BIOSu? Jinak zaruka je 2 roky, takze okrapat vyrobci o hlavu.

Petr Lance

Re:Lenovo notebook nejde spustit
« Odpověď #3 kdy: 18. 03. 2017, 16:21:51 »
Lze aspon vlezt do nastaveni BIOSu? Jinak zaruka je 2 roky, takze okrapat vyrobci o hlavu.

Nejde nic kromě toho, co sem popsal. V pondělí to jdu reklamovat, no.

nobody(ten pravej)

Re:Lenovo notebook nejde spustit
« Odpověď #4 kdy: 18. 03. 2017, 17:43:40 »
Nejde nic kromě toho, co sem popsal. V pondělí to jdu reklamovat, no.
a ses si jistej ze mackas spravnou klavesu pro vstup do "BIOSu"? predpokladam ze kdyz se zobrazi logo Lenovo tak BIOS uz je nahozenej.. alespon tak se tvari me "Lenovo Ideapad Yoga 300"... tam se leze do BIOSu pres F2 (primo F2, ne pres Fn pokud mas take potisk/vychozi_funkci Fkeys pres Fn...)...
pak muzes zkouset ESC, DEL, nebo pro BootMenu jeste F12, pokud to naskoci tak zkusit vrazit USBFlash s Live GNU/Linuxem... (otazka 5minut vcetne "prace" na stazeni ISO) a nastartovat z USB Linux...

podle popisu predpokladam ze mas proste jen zmrsene Windows...


nobody(ten pravej)

Re:Lenovo notebook nejde spustit
« Odpověď #5 kdy: 18. 03. 2017, 17:44:32 »
nebo vadny disk, oboje se da snadno overit tim USB Live...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo notebook nejde spustit
« Odpověď #6 kdy: 18. 03. 2017, 19:03:16 »
nebo vadny disk, oboje se da snadno overit tim USB Live...

Tak to by snad po timeoutu hodilo chybu. Zejmena pokud jde vlezt do BIOSu a vypnout to logo, pokud se to da, aby misto nej clovek mel nejake uzitecne hlasky.

Petr Lance

Re:Lenovo notebook nejde spustit
« Odpověď #7 kdy: 18. 03. 2017, 19:39:37 »
Díky všem za rady ale bohužel na žádné stisknutí kláves ntb nereaguje. Hned jak ho zapnu tak se spustí větrák, který běží furt a to je vše co to dělá. Doufal jsem, že to bude nějaká maličkost a oni asi ne  >:(

pb.

Re:Lenovo notebook nejde spustit
« Odpověď #8 kdy: 18. 03. 2017, 20:07:34 »
U mě se jiný Lenovo notebook choval jinak - systém normálně najel, jen obrazovka zůstala tmavá. Poprvé byl na reklamaci, chtěli po mě heslo (!? túdle núdle) a přeinstalovali mi Linux takovým tím jiným jejich systémem. Podruhé jsem notebook rozebral, odpojil na pár minut baterku a od té doby zase jede.

Ivan Nový

Re:Lenovo notebook nejde spustit
« Odpověď #9 kdy: 18. 03. 2017, 20:21:46 »
Zřejmě se NB náhodně dostal do stavu, jaký výrobce navodí během invaze Číny na Evropu a dálkově vypne všechna zařízení vyrobená v Číně :-)))

Re:Lenovo notebook nejde spustit
« Odpověď #10 kdy: 18. 03. 2017, 20:45:08 »
Zřejmě se NB náhodně dostal do stavu, jaký výrobce navodí během invaze Číny na Evropu a dálkově vypne všechna zařízení vyrobená v Číně :-)))

Neplácej

Ivan Nový

Re:Lenovo notebook nejde spustit
« Odpověď #11 kdy: 18. 03. 2017, 20:55:04 »
Zřejmě se NB náhodně dostal do stavu, jaký výrobce navodí během invaze Číny na Evropu a dálkově vypne všechna zařízení vyrobená v Číně :-)))

Neplácej

Ha, ha, jste snad čínský agent? Číňané nemají smysl pro humor :-))) Tady máte svého ideového souputníka http://podsmetakem.cz/o-cinskem-smyslu-pro-humor/

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo notebook nejde spustit
« Odpověď #12 kdy: 18. 03. 2017, 21:16:34 »
Díky všem za rady ale bohužel na žádné stisknutí kláves ntb nereaguje. Hned jak ho zapnu tak se spustí větrák, který běží furt a to je vše co to dělá. Doufal jsem, že to bude nějaká maličkost a oni asi ne  >:(

Musite se na to divat pozitivne. Kdyz ten vetrak vytahnete ven a opatrite vhodnym vzduchovodem, budete mit prakticky prenosny ventilator pro horke dny, s vydrzi na baterku nekolik hodin.

U mě se jiný Lenovo notebook choval jinak - systém normálně najel, jen obrazovka zůstala tmavá. Poprvé byl na reklamaci, chtěli po mě heslo (!? túdle núdle) a přeinstalovali mi Linux takovým tím jiným jejich systémem. Podruhé jsem notebook rozebral, odpojil na pár minut baterku a od té doby zase jede.

Aha, presne notebook mych snu. Kazdou chvili, kdyz to chci zapnout, budu vyndavat baterku! Tak to si clovek muze rovnou koupit ACER.

Petr Lance

Re:Lenovo notebook nejde spustit
« Odpověď #13 kdy: 18. 03. 2017, 21:34:15 »
Navíc tady když chcete vyndat baterii tak musíte rozebrat půlku notebooku  ::)
Každopádně doufám, že to nebude nic vážného.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo notebook nejde spustit
« Odpověď #14 kdy: 18. 03. 2017, 21:47:57 »
Každopádně doufám, že to nebude nic vážného.

Tak pokud mate zaruku, muze vam to byt putna. Navic by bylo lepsi, kdyby to bylo hodne vazne a museli vam vyplaznout novy stroj.