Změna framerate videa, zachování snímků, bez transcodingu

blanžír

Jakým způsobem provedu u videa změnu framerate bez zásahu do pořadí(tedy se inverzně změní délka videa) a kvality snímků (bez transcodování, bezztrátově)?
Zkoušel jsem ffmpeg filter:v setpts -c copy, jenže (streamCopy) a použití videofiltrů se vzájemně vylučuje.
Existuje nějaký videoformát( jak cílový, tak zdrojový z mp4,m4v,ts,mts, flv,avi), který to umí lépe/jednodušeji? (Tedy ve smyslu, že někde stačí jen v hlavičce změnit nějaký faktor rychlosti a u kontejneru, kde to jde složitěji se musí u každého snímku změnit timestamp, oba případy samozřejmě bez transkodování videa). Není problém (i když někdy ano... viz ffmpeg a převod do mkv přímo z ts.) převést video z jednoho kont. do druhého.
« Poslední změna: 14. 03. 2017, 08:46:44 od Petr Krčmář »


Jenda

Re:změna framerate videa, zachování snímků, bez transcodingu
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2017, 01:46:05 »
Zkusil jsem klikat v mkvtoolnix-gui, povedlo se mi to zpomalit, ale nepovedlo se mi to zrychlit.

blanžír

Re:Změna framerate videa, zachování snímků, bez transcodingu
« Odpověď #2 kdy: 14. 03. 2017, 10:43:14 »
A jaké jsou jeho možnosti co se týče množiny podporovaných vstupních a výstupních(to není tak důležité) formátů?

Re:Změna framerate videa, zachování snímků, bez transcodingu
« Odpověď #3 kdy: 14. 03. 2017, 10:57:10 »
Já na to používám (už trošku starší) txmuxer, na vstupu ale musí být kontejner s h264 videem. Vzhledem k tomu se že výsledné video zrychlí/zkrátí, musí se k tomu patřičně upravit zvuk.

Fantomas

Re:Změna framerate videa, zachování snímků, bez transcodingu
« Odpověď #4 kdy: 14. 03. 2017, 20:21:11 »
Tohle jsem resil pred mesice, pomohl avidemux 2.5.x, ktery to opravdu umi. Problem ovsem je audio stream, ten zustane porad stejny, je potreba jej stahnout bokem a transkodovat pres nejaky audio program do pozadovaneho fps. A pak jej do videa zase naroubovat. Video bylo avi s divx, audio ac3.


Lama

Re:Změna framerate videa, zachování snímků, bez transcodingu
« Odpověď #5 kdy: 14. 03. 2017, 22:18:02 »
Tohle jsem resil pred mesice, pomohl avidemux 2.5.x, ktery to opravdu umi. Problem ovsem je audio stream, ten zustane porad stejny, je potreba jej stahnout bokem a transkodovat pres nejaky audio program do pozadovaneho fps. A pak jej do videa zase naroubovat. Video bylo avi s divx, audio ac3.

Bez transkodování videa? Tomu se mi nechce věřit. Když nechám videot output copy, tak ani nejdou nastavit filtry (logicky).


Fantomas

Re:Změna framerate videa, zachování snímků, bez transcodingu
« Odpověď #7 kdy: 14. 03. 2017, 23:16:41 »
Bez transkodování videa? Tomu se mi nechce věřit. Když nechám videot output copy, tak ani nejdou nastavit filtry (logicky).
Ve verzi 2.5.x v menu video je volba zmeny fps (v ceske verzi snimkova frekvence), v novejsich verzich to neni a musi se video convertovat. Virtualdub to umi taky, ale nedokazal mi predelat cely film, u ctyricate minuty se to podelalo. Pisu to, co mam odzkouseno, trvalo mi hodne casu, nez jsem jeden stary klasicky film predelal vcetne zvuku tak, aby sedel na titulky, ted jede paradne a bez rekonverze.

nobody(ten pravej)

Re:Změna framerate videa, zachování snímků, bez transcodingu
« Odpověď #8 kdy: 14. 03. 2017, 23:53:45 »
[...] trvalo mi hodne casu, nez jsem jeden stary klasicky film predelal vcetne zvuku tak, aby sedel na titulky [...]
poslys Fantomas... a nenapadlo te zmenit casovani tech titulku aby sedeli na film? ;)

Fantomas

Re:Změna framerate videa, zachování snímků, bez transcodingu
« Odpověď #9 kdy: 15. 03. 2017, 09:22:44 »
poslys Fantomas... a nenapadlo te zmenit casovani tech titulku aby sedeli na film? ;)
Tak chytry jsem byl taky, dokud jsem nezjistil, ze na tom virtualdub a avidemux havaruji ;) Dalsi programy neznam a ani neminim s nimi zacinat, predelavat videa me bytostne nebavi.

blanžír

Re:Změna framerate videa, zachování snímků, bez transcodingu
« Odpověď #10 kdy: 15. 03. 2017, 14:09:17 »
Fantomas: znáš postup, jak tedy v avidemux změnit fps? mám 2.6. Filtr mám copy, myslším že to filtr "změna fps" uplně ignoruje v režimu video-copy

blanžír

Re:Změna framerate videa, zachování snímků, bez transcodingu
« Odpověď #11 kdy: 15. 03. 2017, 14:43:07 »
Vyřešeno. mkvToolinx To zvládl.