Mgr. FI MUNI - Informační systémy

bakalaris

Mgr. FI MUNI - Informační systémy
« kdy: 17. 02. 2017, 07:54:13 »
Ahojte,
rozmyslam, ze po bc by som pokracoval v studiu na Masarykovej univerzite obor Informacnce systemy. Studovali ste tam niekto? Ako ste boli spokojni, aka je tam narocnost studia, na co si dat pozor, co od toho ocakavat atdna co sa pripravit, atd...? Dakujem
« Poslední změna: 17. 02. 2017, 09:04:02 od Petr Krčmář »


davkol

Re:Mgr. FI MUNI - Informační systémy
« Odpověď #1 kdy: 17. 02. 2017, 09:46:22 »
Před několika lety jsem se bavil s několika studenty/absolventy. Takže to, co píšu, nebude z první ruky a nemusí být aktuální. Odnesl jsem si z toho dvě věci:
  • Hodně předmětů bylo netechnických (a neinformatických), zaměřených na byznys/menežment, a šlo se je bezmyšlenkovitě nadrtit zpaměti.
  • Byl tam nával lidí kvůli papíru z formálního vzdělávání.
Když jsem zvažoval, že bych šel na FI MUNI, rozhodl jsem se pro Aplikovanou informatiku, protože měla dost volný studijní plán na to, aby se šlo specializovat podle chuti a času.

bakalaris

Re:Mgr. FI MUNI - Informační systémy
« Odpověď #2 kdy: 17. 02. 2017, 12:31:10 »
Před několika lety jsem se bavil s několika studenty/absolventy. Takže to, co píšu, nebude z první ruky a nemusí být aktuální. Odnesl jsem si z toho dvě věci:
  • Hodně předmětů bylo netechnických (a neinformatických), zaměřených na byznys/menežment, a šlo se je bezmyšlenkovitě nadrtit zpaměti.
  • Byl tam nával lidí kvůli papíru z formálního vzdělávání.
Když jsem zvažoval, že bych šel na FI MUNI, rozhodl jsem se pro Aplikovanou informatiku, protože měla dost volný studijní plán na to, aby se šlo specializovat podle chuti a času.

Pozeral som aj na tu aplikovanu informatiku, ale chcel by som sa vyhnut sietam (konkretne Počítačové sítě a jejich aplikace I)

Re:Mgr. FI MUNI - Informační systémy
« Odpověď #3 kdy: 17. 02. 2017, 12:40:22 »
Pozeral som aj na tu aplikovanu informatiku, ale chcel by som sa vyhnut sietam (konkretne Počítačové sítě a jejich aplikace I)
Můžu se zeptat proč? Vyhýbat se sítím je (zvlášť v dnešní době) dost omezující a hodně to ovlivní volbu kariéry.

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Mgr. FI MUNI - Informační systémy
« Odpověď #4 kdy: 17. 02. 2017, 12:46:36 »
Před několika lety jsem se bavil s několika studenty/absolventy. Takže to, co píšu, nebude z první ruky a nemusí být aktuální. Odnesl jsem si z toho dvě věci:
  • Hodně předmětů bylo netechnických (a neinformatických), zaměřených na byznys/menežment, a šlo se je bezmyšlenkovitě nadrtit zpaměti.
  • Byl tam nával lidí kvůli papíru z formálního vzdělávání.
Když jsem zvažoval, že bych šel na FI MUNI, rozhodl jsem se pro Aplikovanou informatiku, protože měla dost volný studijní plán na to, aby se šlo specializovat podle chuti a času.

Pozeral som aj na tu aplikovanu informatiku, ale chcel by som sa vyhnut sietam (konkretne Počítačové sítě a jejich aplikace I)
Za mych mladych studijnich let 99 - cca 06 jsem pri studiu mgr informatiky zadne manazerske predmety nepotkaval. Bylo tam par takovych ne uplne IT, pak nejake nematematicke jako prave site, databaze, informacni systemy a pak matematicky jako algoritmy, jazyky, logika, algebra a cert vi co.

Za me to bylo tak, ze byla sada predmetu, ktere museli delat vsichni, pak sada kterou bylo treba splnit pro nejakou specializaci, ale specializace nebyla nutna a byla volitelna a pak zbytek. Jak s timto clovek nalozil, to byla jeho vec.

Jiste muzete studovat uplne zurive vsechno co je hrozna makacka na bednu, ale my obycejni jsme byli radi, ze si tam muzem hodit treba ty site, ktere se nam hodily, dost jsme z toho uz znali a trochu nam to studium zjednodusilo. Btw zrovna ty site jsem studoval prvni II a pak I a tusim ze ani jedno z toho sem zapsane mit nemusel. Takze treba by vam povolili rovnou site II. Chce se to domluvit s vyucujicim.

A mozna je to dnes vsechno jinak.
« Poslední změna: 17. 02. 2017, 12:49:14 od JmJ »


bakalaris

Re:Mgr. FI MUNI - Informační systémy
« Odpověď #5 kdy: 17. 02. 2017, 13:00:15 »
Pozeral som aj na tu aplikovanu informatiku, ale chcel by som sa vyhnut sietam (konkretne Počítačové sítě a jejich aplikace I)
Můžu se zeptat proč? Vyhýbat se sítím je (zvlášť v dnešní době) dost omezující a hodně to ovlivní volbu kariéry.
Nemam na to specialny dovod ... presiel som si nimi uz na Bc, a je to asi jediny okruh IT ktory ma vobec nebavi

davkol

Re:Mgr. FI MUNI - Informační systémy
« Odpověď #6 kdy: 17. 02. 2017, 14:49:41 »
Nešlo by si je nechat uznat?