TP-Link EAP nebo Ubiquiti Unifi AP Lite

Surel

TP-Link EAP nebo Ubiquiti Unifi AP Lite
« kdy: 13. 02. 2017, 13:45:49 »
Zdravím. Zrovna doma řeším wifi a rád bych na jejich roztažení po domě použil AP jednotky. Do hledáčku se mi dostala nejprve Ubiquiti Unifi AP AC Lite. Láká mě, že za vcelku přijatelný peníz je zde jak 2,4 tak 5GHz pásmo. Jak jsem se však dočetl, pro řízení a nastavování je třeba prográmek, který jede na Javě. Po hledání jsem narazil také na řešení od TP-Link, respektive jejich řadu EAP, která by měla umožňovat prakticky to samé, jen v jiném obalu a s možností webmanagementu přímo na jednotkách. Chtěl jsem se zeptat, zda zrovna s těmito EAP jednotkami nemá někdo zkušenost, případně jestli byste mi pomohli se rozhodnout, zda jít do EAP nebo Unifi. Předem díky za ochotu a vaše rady.


Lol Phirae

Re:TP-Link EAP nebo Ubiquiti Unifi AP Lite
« Odpověď #1 kdy: 13. 02. 2017, 13:56:00 »
Jak jsem se však dočetl, pro řízení a nastavování je třeba prográmek, který jede na Javě.

Nastavení na doma lze provést pomocí mobilní aplikace (samozřejmě žádné enterprise funkce, které vyžadují controller, nebudou k dispozici.)

Lol Phirae

Re:TP-Link EAP nebo Ubiquiti Unifi AP Lite
« Odpověď #2 kdy: 13. 02. 2017, 13:58:47 »
A jinak, jestli se jedná o víc než 1-2 AP, doporučuju pořídit tohle a neřešit, jestli to běží na Javě nebo na něčem jiném. (Běží v tom normální Debian.)

Surel

Re:TP-Link EAP nebo Ubiquiti Unifi AP Lite
« Odpověď #3 kdy: 13. 02. 2017, 14:05:45 »
No rikal jsem si, ze kdybych uzil unifi tak bych na starsi nevyuzite pc hodim prave debian nebo lubuntu a jel by tam ten controler. Jak koukam zatim vsichni pro unifi. :-)

Lol Phirae

Re:TP-Link EAP nebo Ubiquiti Unifi AP Lite
« Odpověď #4 kdy: 13. 02. 2017, 14:14:01 »
Jen praktická poznámka: starší nevyužité PC ani nebude žrát <3W jako tahle "klíčenka".



Surel

Re:TP-Link EAP nebo Ubiquiti Unifi AP Lite
« Odpověď #5 kdy: 13. 02. 2017, 14:31:15 »
Tak jasne. O tom zadna. Myslel jsem docasne, nez to poridim. Ale asi to vemu hned.

Sinuhet

Re:TP-Link EAP nebo Ubiquiti Unifi AP Lite
« Odpověď #6 kdy: 14. 02. 2017, 18:49:05 »
Dočasně stačí ten controller nainstalovat lokální. Zapnout ho pro prvotní instalaci a nastavení, pak jej můžete vypnout a dál se o něj nestarat.
AP potřebují controller pro nastavení a možná další pokročilé funkce, ale pro běžný chod a roaming není nutný.

Osobně mám controller nainstalovaný na notebooku, vypnutý, a zapínám ho jen v případě potřeby konfigurace přímo na konkrétní pobočce.