Jak správně uložit pravidla iptables

David

Re: Jak správně uložit pravidla iptables
« Odpověď #15 kdy: 11. 01. 2011, 21:18:45 »
Spatne a zbytecne standarty je potreba porusovat! :)
  • Ja mluvil o standardech, nikoli o vlajkach (neboli standartach)
  • Spatne a zbytecne standardy mozna je prospesne porusovat, ovsem ja mluvil o pravidlech ceskeho jazyka, coz za spatne a zbytecne standardy rozhodne povazovat nemohu. A jestli mi nekdo namitne, ze taky nepisu spravne, protoze nepouzivam diakritiku, tak mu odpovim, ze momentalne ji nemam k dispozici. To mi ale nebrani v psani spravneho "i" nebo "y".


David

Re: Jak správně uložit pravidla iptables
« Odpověď #16 kdy: 11. 01. 2011, 21:21:21 »
vsechnu hosty chovali konzistentne spravne. ... by mohli existovat, kdyby se standardy dodrzovali, pripadne o kolik by byli aplikace jednodussi a privetivejsi".
Hm, je to off-topic, ale neda mi to. Nic proti, ale k tem standardum patri i cestina a jeji pravidla o psani mekkeho a tvrdeho i / y (tusim se tomu rika shoda podmetu s prisudkem) :-P
Omluvi me, pokud jsem si nedelal skolu v Cechach a cestinu jsem na skole nikdy nemel?
Jisteze omluvi :-)

xmms

  • ***
  • 151
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak správně uložit pravidla iptables
« Odpověď #17 kdy: 11. 01. 2011, 22:14:28 »
Davide, víš jak je těžké pro cizince studovat češtinu? To není lehký jazyk :)

A byla by nějaké konkrétní odpověď na otázku? Výběr vhodného skriptu pro načítání iptables se dost liší mezi distribucemi.

Adam

Re: Jak správně uložit pravidla iptables
« Odpověď #18 kdy: 11. 01. 2011, 23:06:09 »
Spatne a zbytecne standarty je potreba porusovat! :)
  • Ja mluvil o standardech, nikoli o vlajkach (neboli standartach)
  • Spatne a zbytecne standardy mozna je prospesne porusovat, ovsem ja mluvil o pravidlech ceskeho jazyka, coz za spatne a zbytecne standardy rozhodne povazovat nemohu. A jestli mi nekdo namitne, ze taky nepisu spravne, protoze nepouzivam diakritiku, tak mu odpovim, ze momentalne ji nemam k dispozici. To mi ale nebrani v psani spravneho "i" nebo "y".

Prominte, ja jenom zacinam byt alergicky na podobne posty opravujici i, mam tak trochu problem pochopit proc je dulezite umet pravidlo "shoda prisudku s podmetem", jedine co se dozvim bude jake mam na konci sloves psat i, ale k cemu mi to bude? Vzdyt jazyk je tu od toho aby jsme se pomoci neho mohli domluvit z ostanimi. Nekteri lide na jazyk nemaji talent, jini zase cas ktery by mu museli venovat aby ho umeli treba tak jako vy venovali radeji necemu jinemu a diky tomu umi neco jineho... Nikdo nemuze umet vsechno a kazdy neni novinar/jazykovedec atp. aby musel znat vsechna pravidla ceskeho pravopisu.

Stejne tak me vadi lide kteri neustale kritizuji nekoho za to ze nepise s diakritikou, oni proste nemuzou pochopit ze nekdo muze byt nekde v cizine, ze to obcas prece jenom zpusobuje problemy, ze cloveku ktery uz se bez diakritiky naucil psat by dalo docela hodne prace se to preucit, atd. A jeste k tomu kdyz se jim to nelibi, tak misto toho aby trosku potocili s tim koleckem co maji na mysi a textu bez diakritiky si dal nevsimali, zacnou psat dlouhy prispevek o tom jak spatne je citelny text bez diakritiky a najdou se i taci, kteri jenom na zaklade jednoho textu bez diakritiky jsou schopni urcit vysku iq prispevatele.

Jenom bych chtel rict: "Hlavne ze si rozumime"

A omlouvam se za ten off topic. :)

Franta

Re: Jak správně uložit pravidla iptables
« Odpověď #19 kdy: 12. 01. 2011, 08:42:31 »
Zakazovat ping je obecně špatné, souhlas.

Ale: osobně mi doma pořád nějaké počítače běží, takže je mi to celkem jedno, ale co když má někdo jeden počítač. Co když nechce, aby ostatní na základě pingu mohli poznat, zda jeho desktop běží nebo ne? Na základě čehož s velkou pravděpodobností poznají, jestli ten člověk je doma nebo venku. Co když někdo nechce být takto „sledován“? Je i v takovém případě špatné neodpovídat na ping?


Franta

Re: Jak správně uložit pravidla iptables
« Odpověď #20 kdy: 12. 01. 2011, 08:47:17 »
Takový soubor tam nemám. Místo toho tam jsou dva:
/etc/rc.d/SuSEfirewall2_init
/etc/rc.d/SuSEfirewall2_setup

V SUSE můžeš použít Yast, jak v GUI, tak v konsoli – a v něm si naklikáš, které služby mají být povolené.

David

Re: Jak správně uložit pravidla iptables
« Odpověď #21 kdy: 12. 01. 2011, 13:40:29 »
Spatne a zbytecne standarty je potreba porusovat! :)

  • Ja mluvil o standardech, tedy o pravidlech. Nikoliv o vlajkach neboli standartach.
  • Porusovat spatne a zbytecne standardy mozna prospesne je. Ja ale mluvil o pravidlech ceskeho pravopisu, ktere za spatne a zbytecne standardy povazovat IMHO nelze (nebo aspon ja nemohu). A pokud nekdo namitne, ze ja je taky porusuji, protoze nepouzivam diakritiku, pak ma jiste svou pravdu, ale ja ji pouzivat nemohu, nebot ji momentalne nemam k dispozici. To mi ovsem nebrani psat spravne i / y.

David

Re: Jak správně uložit pravidla iptables
« Odpověď #22 kdy: 12. 01. 2011, 13:42:12 »
Omluvi me, pokud jsem si nedelal skolu v Cechach a cestinu jsem na skole nikdy nemel?
Samozrejme omluvi. Stejne jako ja se omlouvam za chybejici diakritiku, protoze ji momentalne nemam k dispozici.

asdfasdf

Re: Jak správně uložit pravidla iptables
« Odpověď #23 kdy: 12. 01. 2011, 13:56:54 »
A byla by nějaké konkrétní odpověď na otázku? Výběr vhodného skriptu pro načítání iptables se dost liší mezi distribucemi.

Odpoveď na to ako zistíš, kde to je v tvojej distribúcii, som ti už napísal.

David

Re: Jak správně uložit pravidla iptables
« Odpověď #24 kdy: 12. 01. 2011, 16:24:38 »
mam tak trochu problem pochopit proc je dulezite umet pravidlo "shoda prisudku s podmetem", jedine co se dozvim bude jake mam na konci sloves psat i, ale k cemu mi to bude?
Shoda podmetu s prisudkem je dobra k tomu, aby citatel poznal, kdo danou cinnost provadel (muzi nebo zeny). Souhlasim s tim, ze vetsinou lze z kontextu poznat, ktera varianta je spravne.
Existuje ale spousta dalsich pripadu, ve kterych se mnohdy chybuje a neni to ve shode prisudku. Treba takove vyset. Ano, opet spravny vyznam lze poznat. Ale co takove mit / myt. Co je spravne? Takze psani spravneho i / y nelze zatracovat.

xmms

  • ***
  • 151
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak správně uložit pravidla iptables
« Odpověď #25 kdy: 12. 01. 2011, 23:27:45 »
No dobrá. Nakonec jsem si vybral skript /sbin/SuSEfirewall2 a do něj jsem na konec vložil
Kód: [Vybrat]
iptables-restore < /sbin/mojepravidla
Funguje to dobře, tak to tak nechám. Jinak to štelování těch konfiguračních souborů je docela komplikované. Já potřebuju jenom jednoduše načíst při startu mojepravidla pomocí iptables-restore.
« Poslední změna: 12. 01. 2011, 23:54:17 od xmms »

Re: Jak správně uložit pravidla iptables
« Odpověď #26 kdy: 04. 07. 2014, 13:13:46 »
No dobrá. Nakonec jsem si vybral skript /sbin/SuSEfirewall2 a do něj jsem na konec vložil
Kód: [Vybrat]
iptables-restore < /sbin/mojepravidla
Funguje to dobře, tak to tak nechám. Jinak to štelování těch konfiguračních souborů je docela komplikované. Já potřebuju jenom jednoduše načíst při startu mojepravidla pomocí iptables-restore.

Ještě je dobré se zamyslel nad tím, co se stane, když nějaký update nahradí ten pozměněný soubor /sbin/SuSEfirewall2 za nový z updatovaného balíčku.