Jak spustit Linux (Ubuntu?) na typickém korporátním PC?

Mirek

Re:Jak spustit Linux (Ubuntu?) na typickém korporátním PC?
« Odpověď #30 kdy: 27. 01. 2017, 10:10:03 »
tu si chce niekto zarobit na problem. v korporacii by som sa do takychto veci nepustal.

To je jen má starost. Znáš takové technické řešení nebo ne?


Cek

Re:Jak spustit Linux (Ubuntu?) na typickém korporátním PC?
« Odpověď #31 kdy: 27. 01. 2017, 10:45:34 »
Netusim co je to za firmu, ale softskills by myslim v tomhle pripade opravdu mely zabrat nejlip. Kdyz souhlasis, ze si na dovolenou s sebou potahnes firemni NB, mohla by firma na oplatku couvnout co se tyce prehravani videa/nebo co to tam chces delat, a nechat tam vlastni adminy prislusne aplikace nahrat a po dovolene zase smaznout, to bude prace na hodinu a vsichni budou spokojeni, ne?

Nemyslim si, ze bys to byl schopen jinak rozchodit tak, aby na to IT neprislo, s rozumnymi naklady.

Ciste teoreticky by slo mozna nahradit Recovery partition (pokud tam je), ze ktere by to mohlo umet bootnout i pres zakaz v BIOSu, ale snaha to rozchodit bude pravdepodobne narocnejsi nez si na miste koupit novy NB a pak ho zahodit.


borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak spustit Linux (Ubuntu?) na typickém korporátním PC?
« Odpověď #33 kdy: 27. 01. 2017, 13:48:49 »
Zdá se, že QEMU a VirtualBox existují i v portable variantách.
To jsem chtěl taky napsat, ale ten VirtualBox stejně musí instalovat ovladače. Portable jsou akorát data.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak spustit Linux (Ubuntu?) na typickém korporátním PC?
« Odpověď #34 kdy: 27. 01. 2017, 14:24:30 »
Pravda, neprocházel sem to dost pozorně, píší tam.
Citace
Note

VirtualBox needs several kernel drivers installed and needs to start several services: if the drivers and services are not already installed you’ll need administrator rights to run Portable-VirtualBox.
V tom případě postrádám pointu takovéhoto portable produktu.

To řešení postavené na coLinuxu (Portable Ubuntu Remix) taky nepojede, je to jen pro 32-bit hostitele a podle info na webu coLinuxu to rovněž chce admina kvůli instalaci nějakých driverů.

Řešení postavená na QEMU by mohla jít, objevují se ale zase stesky na výkonnost
http://www.gleescape.com/posts/541


neruda

Re:Jak spustit Linux (Ubuntu?) na typickém korporátním PC?
« Odpověď #35 kdy: 27. 01. 2017, 15:47:36 »
Korporace ma sva pravidla a IT politiku.

Ty se tu ptas, jak to obejit a jsi k tomu jeste arogantni.
Pokud by se ti to technicky povedlo, je to o vyhazov.

Pokud ses tak mega dulezitej ze musis mit na sjezdovce notebook, tak nejmensi zlo je vzit si vedle pracovniho i nejaky EeeBook za 5 000 na net a filmy.
 

drobaxis

Re:Jak spustit Linux (Ubuntu?) na typickém korporátním PC?
« Odpověď #36 kdy: 27. 01. 2017, 16:34:05 »
A co použít cygwin. Musí to být ubuntu?

Re:Jak spustit Linux (Ubuntu?) na typickém korporátním PC?
« Odpověď #37 kdy: 27. 01. 2017, 16:53:05 »
Je ten notebook v doméně?

Dovolím si upozornit, že každá aplikace, kterou tam spustíš/instaluješ, tam nechá stopu - máš přístup k prohlížeči událostí?
Podívej se, co všechno se tam zapisuje   ...ať vidíš, do jakého pr**eru se ženeš :D 

Tohle si dám do záložek, fakt mě to baví :D


Korporátní Frajer

Re:Jak spustit Linux (Ubuntu?) na typickém korporátním PC?
« Odpověď #38 kdy: 27. 01. 2017, 17:37:25 »
Zrovna tohle jsem nedávno udělal. Nabootval jsem si z korporátního notebooku do Linuxu přes ext. HDD. A bývalo by mi to bylo prošlo, kdybych se nepřipojil do korporátní sítě. Koneckonců, nemyslel jsem si, že by se tím něco porušovalo, využívám notebook jen jako "železo" a nabootuju si svuj OS.

Přišel mi email, že mám vysvětlit, proč se můj počítač hlásí v DHCP tabulce jako Debian ;D Mám na krku vážné porušení Policy, které může být vyhodnoceno prý i jako bezpečnostní incident :D

Každopádně, ty když nemáš přístup do biosu (já jo), tak si buďto vyndej baterku čímž se heslo restartuje, nebo prostě výtáhni z noťasu disk a dej tam svůj. Ale ne nutně ti půjde nabootvat, záleží na tom, co používáš za bootrecord, Debian tam dal výchozí jakýsi EFI a to vyžadovalo speciální volbu v BIOSu.

Korporátní Frajer

Re:Jak spustit Linux (Ubuntu?) na typickém korporátním PC?
« Odpověď #39 kdy: 27. 01. 2017, 17:58:03 »
Jinak samozřejmě pokud si dáš na svůj HDD Linux, vykoumáš tam typ bootrecordu ten, jaký užívají Widle, tak pokud nemáš notebook nějakou šunku, měl by ti jít neinvazivně vytáhnout bokem disk. My ho máme v šuplíčky který se dá vysunout. No, zasuneš tam svůj HDD a pak nemusíš ani do toho Biosu, prostě by se ti mělo nabootovat z toho disku. A máš to.

Jinak já už nic takového určitě dělat nehodlám, nestojí mi to za to, to už raději dám výpověď a půjdu do normální nekorporátní firmy, kde takové věci řešit nebudou. A ještě si přivydělám.

abc123

Re:Jak spustit Linux (Ubuntu?) na typickém korporátním PC?
« Odpověď #40 kdy: 27. 01. 2017, 18:10:40 »
x86 uz vedia emulovat aj v prehliadaci v .js a nabootovat v tom linux image :)) ale to asi nebude pouzitelne pre OPa :D

Ale rozbehaj si guacamole na domacom notebooku, nechaj ho zapnuty doma a budes si pohodlne pouzivat VNC cez https vo fullscreene, akurat na menenie USB klucov si budes musiet naprogramovat nejaku roboticku ruku :D

Ak nemas verejnu IPcku doma, tak si rozbehaj na ten cas nejaky virtual v amazone, alebo u ineho providera.

nobody(ten pravej)

Re:Jak spustit Linux (Ubuntu?) na typickém korporátním PC?
« Odpověď #41 kdy: 27. 01. 2017, 21:58:47 »
Korporace ma sva pravidla a IT politiku.

Ty se tu ptas, jak to obejit a jsi k tomu jeste arogantni.
Pokud by se ti to technicky povedlo, je to o vyhazov.

Pokud ses tak mega dulezitej ze musis mit na sjezdovce notebook, tak nejmensi zlo je vzit si vedle pracovniho i nejaky EeeBook za 5 000 na net a filmy.
jako arogantni sr&c se chovas ty, tazatel jasne popsal technickej problem, nekolikrat jasne napsal ze foremni nb na dovolene je po nem povazovan a misto aby resil technickou stranku veci "musi" odpovidat lidem co ignoruji dotaz, ignorujou text pozadavku, ignorujou recena fakta...

nobody(ten pravej)

Re:Jak spustit Linux (Ubuntu?) na typickém korporátním PC?
« Odpověď #42 kdy: 27. 01. 2017, 22:04:56 »
[...] tak si buďto vyndej baterku čímž se heslo restartuje, nebo prostě výtáhni z noťasu disk a dej tam svůj [...]
Hesla do BIOSU místní IT náhodně kontroluje. a NTB má plombu, takže HDD vyndat nejde ;)

nobody(1)

Re:Jak spustit Linux (Ubuntu?) na typickém korporátním PC?
« Odpověď #43 kdy: 27. 01. 2017, 22:30:42 »
[...] tak si buďto vyndej baterku čímž se heslo restartuje, nebo prostě výtáhni z noťasu disk a dej tam svůj [...]
Hesla do BIOSU místní IT náhodně kontroluje. a NTB má plombu, takže HDD vyndat nejde ;)
Tak se místo čumění na filmy někde proběhni ... .

anonym

Re:Jak spustit Linux (Ubuntu?) na typickém korporátním PC?
« Odpověď #44 kdy: 27. 01. 2017, 22:40:10 »
Korporace ma sva pravidla a IT politiku.

Ty se tu ptas, jak to obejit a jsi k tomu jeste arogantni.
Pokud by se ti to technicky povedlo, je to o vyhazov.

Pokud ses tak mega dulezitej ze musis mit na sjezdovce notebook, tak nejmensi zlo je vzit si vedle pracovniho i nejaky EeeBook za 5 000 na net a filmy.

Me teda arograntni neprijde, jenom odpalkovava nesmyslne pripominky, to zaprve, a zadruhe, co ma byt na tom, ze se tu pta, jak to obejit? To je snad nezakonne obejit korporatni pravidla, nebo co?

Navic 90% lidi tady korporace nema rado, o to vic je to co rikas ponekud mimo misu na mistnim foru.