Co má smysl se dnes učit?

Muhehe

Co má smysl se dnes učit?
« kdy: 25. 01. 2017, 12:36:52 »
Ahoj, představte si, že za rok budete končit ing. a chcete začít pracovat na něčem, v čem budete pokračovat po škole. Nějaký ty znalosti programování máte, ale jen na školní úrovni a navíc na fakultě, která na programování není specializovaná. Předměty jsou zaměřený na sítě, programování, signály a tak, takovej mix.
Nicméně když byste chtěli programovat, co byste se učili? Ve škole jsem měl nejvíc Javu, ale to mi do práce stačit nebude, a navíc asi si nenapíšu nic tak zajímavýho, abych to mohl potenciálnímu zaměstnavateli ukázat. Ale když už, k Javě se učit nějaký spring, SQL? Nebo se naučit php, html5, javascript, co teď všude chtějí..? Zajímá mě jen váš názor, jakou cestou byste se nyní vydali :-)

Díky, přeju hezký den.


Trupik

Re:Co má smysl se dnes učit?
« Odpověď #1 kdy: 25. 01. 2017, 12:45:19 »
Mne osobne SQL veľmi uľahčilo programátorský život.

Tomáš Roll

Re:Co má smysl se dnes učit?
« Odpověď #2 kdy: 25. 01. 2017, 12:52:32 »
Čínsky

Re:Co má smysl se dnes učit?
« Odpověď #3 kdy: 25. 01. 2017, 13:09:29 »
Mne osobne SQL veľmi uľahčilo programátorský život.

Bohum zel.
Nemam SQL rad, ale je nutne uznat, ze je to jedna z nejuniverzalnejsich a nejuzitecnejsich IT znalosti.

dustin

Re:Co má smysl se dnes učit?
« Odpověď #4 kdy: 25. 01. 2017, 13:41:51 »
Tak zrovna SQL je přece naprostý základ. Základní použití včetně indexů je na jedno odpoledne, na tom přece vůbec nic není.


jpu

Re:Co má smysl se dnes učit?
« Odpověď #5 kdy: 25. 01. 2017, 13:55:34 »
snaz sa najst cestu k C# a MS technologiam.

NooN

Re:Co má smysl se dnes učit?
« Odpověď #6 kdy: 25. 01. 2017, 13:58:03 »
A co si ku.va doteraz robil? Rok pred koncom sa ides pytat co chces robit?

Lama

Re:Co má smysl se dnes učit?
« Odpověď #7 kdy: 25. 01. 2017, 14:08:43 »
NIC.

Svět bude během soudneho dne stejně zničen, možná ještě dříve. Celej tenhle sen jednou skončí. Všechno je jen marnost nad marnost.

 Všichni se někam plahočej a zabejvaj samyma kravinama jen aby zapomněli, že jejich velmi dočasná existence je marná, zbytečná a ještě si při tom myslí, jaké konají dobro a jak jsou užiteční tomuto světu. Světu by se naopak ulevilo, kdyby lidstvo neexistovalo.

Re:Co má smysl se dnes učit?
« Odpověď #8 kdy: 25. 01. 2017, 14:11:49 »
snaz sa najst cestu k C# a MS technologiam.

Otazka je, kterym smerem pak po te ceste jit :-D

Sten

Re:Co má smysl se dnes učit?
« Odpověď #9 kdy: 25. 01. 2017, 14:12:19 »
Ahoj, představte si, že za rok budete končit ing. a chcete začít pracovat na něčem, v čem budete pokračovat po škole. Nějaký ty znalosti programování máte, ale jen na školní úrovni a navíc na fakultě, která na programování není specializovaná. Předměty jsou zaměřený na sítě, programování, signály a tak, takovej mix.
Nicméně když byste chtěli programovat, co byste se učili? Ve škole jsem měl nejvíc Javu, ale to mi do práce stačit nebude, a navíc asi si nenapíšu nic tak zajímavýho, abych to mohl potenciálnímu zaměstnavateli ukázat. Ale když už, k Javě se učit nějaký spring, SQL? Nebo se naučit php, html5, javascript, co teď všude chtějí..? Zajímá mě jen váš názor, jakou cestou byste se nyní vydali :-)

To záleží, co konkrétně chcete dělat. V různých částech IT se používají různé jazyky. Pro základy je velmi dobrý Python a SQL. Pro rozšíření obzorů je dobré C++ (obzvlášť v kombinaci s Boostem), je celkem snadné pak přejít na téměř cokoliv, akorát naučit se to dobře je na hodně let (rychleji vystudujete doktorát než se naučíte C++), a pokud nakonec nebudete dělat v C++, budete nadávat, co všechno v jiných jazycích chybí. Pokud chcete někam do výzkumáku, doporučuji sáhnout po Haskellu (pokud to budou matematici) či Fortranu (fyzici). A pokud chcete psát weby, tak jste zbytečně strávil pět let na VŠ :)

snaz sa najst cestu k C# a MS technologiam.

ROFL ;D

jpu

Re:Co má smysl se dnes učit?
« Odpověď #10 kdy: 25. 01. 2017, 14:37:53 »
snaz sa najst cestu k C# a MS technologiam.

ROFL ;D

tazatel sa pytal, co sa ma ucit a kto chce, moze dotycnemu povedat svoj nazor podla svojich skusenosti a svedomia. mate potrebu vyvolavat burlivu diskusiu na zaklade toho, ze niekto povie C# a MS a niekto zas Javu a ine? Myslim, ze to tazatela nezaujima.

Nieco k teme:
http://jobs.vacuumlabs.com/software-engineer/
najviac sa mi paci veta :D : -
Citace
Dobrý/á programátor/ka sa za pol roka naučí novú technológiu lepšie ako priemerný “expert” za celý život

Muhehe

Re:Co má smysl se dnes učit?
« Odpověď #11 kdy: 25. 01. 2017, 15:42:53 »
Děkuju všem za hezký odpovědi :-) Čekal jsem, že se to zvrhne.

A co si ku.va doteraz robil? Rok pred koncom sa ides pytat co chces robit?
Zjistil jsem, že nechci jezdit po barácích a "opravovat" nefunkční internet, dále sekat trávu, dělat pomocné zednické práce, pracovat v lese a asi ani nic podobného. S tím programováním jsem čekal na Bc., ale stejně je mi to k prdu.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co má smysl se dnes učit?
« Odpověď #12 kdy: 25. 01. 2017, 15:54:34 »
Ahoj, představte si, že za rok budete končit ing. a chcete začít pracovat na něčem, v čem budete pokračovat po škole. Nějaký ty znalosti programování máte, ale jen na školní úrovni a navíc na fakultě, která na programování není specializovaná. Předměty jsou zaměřený na sítě, programování, signály a tak, takovej mix.
Nicméně když byste chtěli programovat, co byste se učili? Ve škole jsem měl nejvíc Javu, ale to mi do práce stačit nebude, a navíc asi si nenapíšu nic tak zajímavýho, abych to mohl potenciálnímu zaměstnavateli ukázat. Ale když už, k Javě se učit nějaký spring, SQL? Nebo se naučit php, html5, javascript, co teď všude chtějí..? Zajímá mě jen váš názor, jakou cestou byste se nyní vydali :-)

Díky, přeju hezký den.
SQL určitě, to je základ. Jinak kdo míří do vyšší ligy, učí se TensorFlow.

javaman ()

Re:Co má smysl se dnes učit?
« Odpověď #13 kdy: 25. 01. 2017, 16:06:30 »
První liga se hraje v Javě, takže pokud chceš být nejlepší, tak jdi do toho. Pokud jsi ale začal s programováním až v tak pozdním věku, tak je to asi jedno a klidně zkus cokoli jiného, protože to vždy bude max okresní přebor.

Jak nejde v Javě nic zajímavého? Udělej pár algoritmů a uvidíš, jak se o tebe poperou.

Re:Co má smysl se dnes učit?
« Odpověď #14 kdy: 25. 01. 2017, 16:15:52 »
První liga se hraje v Javě

Prvni liga se hraje v IT bezpecnosti, pisani exploitov a hladani kritickych zranitelnosti..Oproti tomu su java programatori aj ti z prvej ligy ako javaman () len parodie na ITakov a lopataci.
Ale v tomto veku je na tento obor uz neskoro.