Vypnutí úvodní kontroly disků ve Win 7

Vypnutí úvodní kontroly disků ve Win 7
« kdy: 22. 01. 2017, 18:15:51 »
Zdravim

Viete mi niekto poradit ci sa neda vypnut uvodna kontrola diskov, ked clovek vypne natvrdo windows alebo proste si niekedy nabootujem iny windows cez usb a hrabem sa v disku co je v notebooku a potom ked pustim windows z vnutorneho disku windows 7 pre nastartovanym zakazdym zacne kontrolovat vsetky disky. Ked to vypnem tak si to pamata a chce robit tuto kontrolu pri kazdom starte az kym ju nespravi a neskontroluje vsetky disky ci su v poriadku...

Co samozrejme su a len mi to spomaluje start windowsu...
Neda sa to nejako vypnut aby to vobec nerobilo?

diki za radu
« Poslední změna: 22. 01. 2017, 19:17:13 od Petr Krčmář »


nobody(ten pravej)

Re:Vypnutie vo windows 7 uvodnu kontrolu diskov
« Odpověď #1 kdy: 22. 01. 2017, 18:50:32 »
reseni: nevypinej widle natvrdo

ta kontrola je potreba aby se opravil/zkontroloval disk a predeslo se ztrate dat, pokud to chces vypnout, muzes ty disky rovnou rozmlatit kladivkem...

nobody(ten pravej)

Re:Vypnutie vo windows 7 uvodnu kontrolu diskov
« Odpověď #2 kdy: 22. 01. 2017, 18:52:02 »
aneb, kdyz ti detektor uniku plynu/co2/koure bude hlasit nebezpecne hodnoty, tak z nej vyndas baterky aby neprudil?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypnutie vo windows 7 uvodnu kontrolu diskov
« Odpověď #3 kdy: 22. 01. 2017, 19:51:38 »
....kdyz ti detektor uniku plynu....

Tak kdyz je to plyn, tak skrtnes sirkou, aby ses ujistil, ze ten detektor neblbne.

Re:Vypnutí úvodní kontroly disků ve Win 7
« Odpověď #4 kdy: 22. 01. 2017, 21:18:39 »
chlapi pri tom tvrdom vypnuty mi to jasne ze nevadi to bol priklad...

Najviac mi to vadi pri tom ked pripojim druhy disk cez to usb a v tom mam iny windows a ho nabootujem a pouzivam ten windwos a nahodou sa v tom prvom hlavnom hrabem v disku tak uz potom ako pustim ten prvy mi to robi kontrolu a to urcite nic neposkodim...

preco mam dva windowsy na dvoch rozdielnych diskov..
je to kvoli praci...
ked som v praci pouzivam windows z usb disku
a ked som doma windows ktory je v notebooku...

bootovacie casti su oddelene to znamena ze dokazem jeden aj druhy windows pustit bez toho aby tam bol ten druhy disk...

preto potrebujem tu kontrolu vypnut pretoze vzdy vypinam korektne ale proste vzdy v robote si nieco aj do sukromneho disku potrebujete pozriet a uz je to problem pridem domov pustim prvy windows a zas kontrola... :(


xxxxx


nobody(ten pravej)

Re:Vypnutí úvodní kontroly disků ve Win 7
« Odpověď #6 kdy: 22. 01. 2017, 22:25:39 »
chlapi pri tom tvrdom vypnuty mi to jasne ze nevadi [...] Najviac mi to vadi pri tom ked pripojim druhy disk cez to usb [...] a nahodou sa v tom prvom hlavnom hrabem[...]
plati porad to same, nemuzes ten automat vypnout tak aby si to zaroven nevypnul i te situaci kdy je to potreba... proste NTFS ma priznak "dirty" kterej rika "neco se mohlo stat" bez kontroly ale neni mozne poznat jestli jde o "nic se ale nestalo" nebo "je to rozdrbane a nutne opravit"...

jedine co muzes (jako rozumne) udelat je zjistit PROC/CO ti to pri regulernim(?) vypnuti a/nebo regulernim(?) "usb bezpecne vysunuti" mrvi...


Re:Vypnutí úvodní kontroly disků ve Win 7
« Odpověď #7 kdy: 23. 01. 2017, 07:52:52 »
DuckDuckGo druhá odpověď:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_programs/how-to-disable-the-chkdsk-check-disk-on-start-up/35f58c69-7a6c-4e1b-aec3-26d7131ec643

Netestoval jsem, bez záruky. Za pokus to stojí

diki skusim...

@kdy:  to mas pravdu skusim este potestovat ze co len staci urobit aby to hned pustalo kontrolu a dam vam este vediet..

j

Re:Vypnutí úvodní kontroly disků ve Win 7
« Odpověď #8 kdy: 23. 01. 2017, 09:45:02 »
"je to rozdrbane a nutne opravit"...
Tak jasne, predevsim kdyz prave toto je dokonalej nastroj na totalni likvidaci vsech dat na disku ... pokud je na disku cokoli jeblyho, tak NIKDY nesmi dojit ke spusteni tohodle kramu. Protoze ten to dojebe k naprosty dokonalosti. Vubec nejlepsi je, kdyz se to spusti trebas na zasifrovanym disku ... to je pak parada, naprosto dokonaly ...

nobody(ten pravej)

Re:Vypnutí úvodní kontroly disků ve Win 7
« Odpověď #9 kdy: 23. 01. 2017, 16:32:37 »
[...] pokud je na disku cokoli jeblyho, tak NIKDY nesmi dojit ke spusteni tohodle kramu. Protoze ten to dojebe k naprosty dokonalosti. [...]

jasne, tak kdyz ses tak "chytrej", tak mu na sebe dej telefon, ze az se mu to bez toho posere, tak mu to prijdes s hexeditem a spacakem opravit ;)

Re:Vypnutí úvodní kontroly disků ve Win 7
« Odpověď #10 kdy: 24. 01. 2017, 08:55:56 »
... pokud je na disku cokoli jeblyho, tak NIKDY nesmi dojit ke spusteni tohodle kramu. Protoze ten to dojebe k naprosty dokonalosti. Vubec nejlepsi je, kdyz se to spusti trebas na zasifrovanym disku ...
To platí snad jen na disku s vadnými sektory - ale to je havárie, což znamená záchranu dat a výměnu disku. Jinak ale nekonzistentní file system provozuje jen tydýt a až přijde o data, tak zjistí, že je má poškozená i v zálohách (pokud ovšem člověk ochotný provozovat nekonzistentní file system nějaké zálohy dělá).
Původní tazatel ale prování něco nekorektně, takže si tu situaci vyrábí opakovaně a místo aby řešil příčinu, chce obejít následky. Asi svá data nemá rád.

Lol Phirae

Re:Vypnutí úvodní kontroly disků ve Win 7
« Odpověď #11 kdy: 24. 01. 2017, 11:16:35 »
Já tedy přátelé nevím, ale nic podobného jsem teda neviděl. Vypínáš ten systém? Tím myslím VYPNOUT, ne nějaké uspání nebo nedejbože nějakou sračku ve stylu hybridního shutdownu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypnutí úvodní kontroly disků ve Win 7
« Odpověď #12 kdy: 24. 01. 2017, 11:30:25 »
Tak jestli nahodou neni zase nejaka dobra bota ve Widlich, ktera se projevi, kdyz bezi z USB. Treba si pri shutdownu utnou pristup na USB a pak misto dokonceni shutdownu krachnou a FS je dirty.

nobody(ten pravej)

Re:Vypnutí úvodní kontroly disků ve Win 7
« Odpověď #13 kdy: 24. 01. 2017, 13:55:33 »
[...] Tím myslím VYPNOUT, ne nějaké uspání nebo nedejbože nějakou sračku ve stylu hybridního shutdownu.
to je prvni co me napadlo prasoidne-hybridni-hibernacni-vypinani, ale pise ze ma Win7 ktere to jeste nemaji

Cek

Re:Vypnutí úvodní kontroly disků ve Win 7
« Odpověď #14 kdy: 24. 01. 2017, 15:29:48 »
Tak jestli nahodou neni zase nejaka dobra bota ve Widlich, ktera se projevi, kdyz bezi z USB. Treba si pri shutdownu utnou pristup na USB a pak misto dokonceni shutdownu krachnou a FS je dirty.

To by i mohlo byt pravdepodobne.....nejlip by se to vyzkouselo, kdyby dvakrat po sobe bootnul z toho USB - pokud by to chtelo pri druhem bootu kontrolu, i kdyz byly disky OK, tak by to mohlo byt.
Zatim zminoval problemy jenom kdyz ty systemy strida....