Je portscan cizích IP legální?

Radovan.

Re:Je portscan cizich IP legalni?
« Odpověď #15 kdy: 21. 01. 2017, 12:07:46 »
Proto vše co pochází od levoty je zlo.
Jdete s tou vasi levotou do p​r​d​e​le. Nez tady zase zacnete sirit svoji zhovadilou propagandu, tak si napriklad zjistete, ktery kreten prosazuje zakaz kryptografie v USA. Pokud mate k veci co rici, krome tradicnich propagandistickych zvastu, muzete prispet napriklad citaci zakona.
Hele, za $2500 měsíčně od Sorose bys spamoval zrovna jako on, hlavně když to bude protiruské.
Ještě lépe je placená účast v protiutinovských a protitrumpovských demostracích: $50/den, ale tam jde občas o i o zdraví, a nejen v tomhle počasí ;D


Jenda

Re:Je portscan cizich IP legalni?
« Odpověď #16 kdy: 21. 01. 2017, 12:10:37 »
Vi nekdo jestli je tato problematika osetrena v CR nejakym zakonem nebo o tom neni ani zminka?

Samozřejmě, posílání zlých elektronů po drátech pokrývá trestní zákoník, § 230 - 232. Port scan jako takový zakázaný není, podobně jako třeba není zakázané držet v ruce nůž a pohybovat s ním sem a tam. Záleží na konkrétním případu, zda jde o trestný čin.

Nebo takovy portscan armadnich rozsahu. Nejak se mi nechce verit ze i za to nic nehrozi.
Proč by mělo?

Je legální tohle?
Kód: [Vybrat]
wget -nc http://www.raspberrypi.org/magpi-issues/MagPi{00..99}.pdf

Není (v ČR je to velmi podobné).

hu

Re:Je portscan cizich IP legalni?
« Odpověď #17 kdy: 21. 01. 2017, 12:30:30 »
Jdete s tou vasi levotou do p​r​d​e​le. Nez tady zase zacnete sirit svoji zhovadilou propagandu, tak si napriklad zjistete, ktery kreten prosazuje zakaz kryptografie v USA. Pokud mate k veci co rici, krome tradicnich propagandistickych zvastu, muzete prispet napriklad citaci zakona.

A ty jdi do zadeke s tím svým spasistelstvím. Trump je idiot stejně jako většina republikánů; není to liberál, ale fašista. Být liberální totiž znamená nesrat se ostatním do jejich rozhodnutí včetně těch ekonomických; vůbec to neznamená loupit skrze daně a bejt zasranej SJW.

Radovan.

Re:Je portscan cizich IP legalni?
« Odpověď #18 kdy: 21. 01. 2017, 12:45:19 »
Je legální tohle?
Kód: [Vybrat]
wget -nc http://www.raspberrypi.org/magpi-issues/MagPi{00..99}.pdf
Není (v ČR je to velmi podobné).
Takže je nelegální i celá moje sbírka literatury pro Malinu, kterou jsem tímhle způsobem získal?
Začínám si připadat jak kyberterorista, a je to fajn pocit ;D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je portscan cizich IP legalni?
« Odpověď #19 kdy: 21. 01. 2017, 12:55:26 »
Trump je idiot stejně jako většina republikánů; není to liberál, ale fašista.

Kde presne rikam neco jineho?


mmm

Re:Je portscan cizich IP legalni?
« Odpověď #20 kdy: 21. 01. 2017, 13:12:21 »
Je legální tohle?
Kód: [Vybrat]
wget -nc http://www.raspberrypi.org/magpi-issues/MagPi{00..99}.pdf

Není (v ČR je to velmi podobné).

Kdyby to prováděl nějaký robot, který si nejdřív přečte seznam odkazů, tak je to legální?

Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je portscan cizich IP legalni?
« Odpověď #21 kdy: 21. 01. 2017, 13:47:36 »
portscan není zakázaný, nesmíš s ním ale ovlivnit provoz dané služby (zahlcení, DoS) a ani vniknout do systému, do kterého nemáš vysloveně povolení ke vniknutí/přístupu (je nepodstatné, jestli jsi musel nějaké zabezpečení obejít či nikoliv).

Vyjímku tvoří neveřejné sítě (firemní, státní úřady, veřejné wi-fi), kde skenování již může porušovat pravidla užití dané sítě nebo určitou bezpečnostní politiku. Pokud jde o internet, skenování v určité míře patří k jeho provozu.

Stejně tak můžeš porušit pravidla tvého ISP.

picolo

Re:Je portscan cizich IP legalni?
« Odpověď #22 kdy: 21. 01. 2017, 15:41:02 »
portscan není zakázaný, nesmíš s ním ale ovlivnit provoz dané služby (zahlcení, DoS) a ani vniknout do systému, do kterého nemáš vysloveně povolení ke vniknutí/přístupu (je nepodstatné, jestli jsi musel nějaké zabezpečení obejít či nikoliv).

Vyjímku tvoří neveřejné sítě (firemní, státní úřady, veřejné wi-fi), kde skenování již může porušovat pravidla užití dané sítě nebo určitou bezpečnostní politiku. Pokud jde o internet, skenování v určité míře patří k jeho provozu.

Stejně tak můžeš porušit pravidla tvého ISP.

Kdyz se podivame na tu parodii s blokovanim hazardu, tak spousta zakonu je psana vagne, aby se do nich dalo "napasovat" co je zrovna treba. Dalsi vec je, ze statni servery muzou casto poskytovat sluzby, ktere jsou zle nakonfigurovany, takze s trochou nadsazky je muze obycejny sken slozit. Co pak? Tezko rict, asi je to terorismus. Mozna bude i terorismus zmena DNS serveru, protoze tim v blizke dobe budeme porusovat pravidla sveho ISP.

Jenda

Re:Je portscan cizich IP legalni?
« Odpověď #23 kdy: 21. 01. 2017, 16:03:38 »
Je legální tohle?
Kód: [Vybrat]
wget -nc http://www.raspberrypi.org/magpi-issues/MagPi{00..99}.pdf

Není (v ČR je to velmi podobné).

Kdyby to prováděl nějaký robot, který si nejdřív přečte seznam odkazů, tak je to legální?
Ano (pokud ten seznam odkazů nebyl získán nelegálně a 256 dalších podmínek). Ale dost pochybuji, že je někde odkaz na neexistující MagPi99.pdf.

Jenda

Re:Je portscan cizich IP legalni?
« Odpověď #24 kdy: 21. 01. 2017, 16:09:37 »
Začínám si připadat jak kyberterorista, a je to fajn pocit ;D
To je v pohodě, v ČR je spousta zákonů napsaných tak, že je prostě není možné dodržet (pravidla silničního provozu, zákon o léčivech, zákon o EET…). Takže se holt k té hromadě věcí, co všichni porušují, přidala další.

Re:Je portscan cizich IP legalni?
« Odpověď #25 kdy: 21. 01. 2017, 16:10:09 »
 >:(

To snad není pravda, nejdřív do diskuse vleze dementní evangelizátor "svobodného trhu a optimálního využití zdrojů", jediný pravý pravičák Ivan Jasánek Nový a pak se na něj přilepí profláknutá rudá úderka liliputinova.

Běžte už s tou nablblou propagandou do .

mmm

Re:Je portscan cizich IP legalni?
« Odpověď #26 kdy: 21. 01. 2017, 17:38:06 »
>:(

To snad není pravda, nejdřív do diskuse vleze dementní evangelizátor "svobodného trhu a optimálního využití zdrojů", jediný pravý pravičák Ivan Jasánek Nový a pak se na něj přilepí profláknutá rudá úderka liliputinova.

Běžte už s tou nablblou propagandou do .

Ivan Nový psal o portech. Propagandu sem taháš ty a tvoje úderka (JardaP a spol.). Asi jste dostali za úkol zrušit další diskuzi.


Re:Je portscan cizich IP legalni?
« Odpověď #27 kdy: 21. 01. 2017, 17:44:58 »
Nahodím server, který po paketu na nějaký port spadne a pak budu žalovat kohokoli, kdo mě bude skenovat. Když se dají vysoudit miliardy za zaoblený rohy, tak s vhodně negramotným soudcem půjde možná i toto.

Radovan.

Re:Je portscan cizich IP legalni?
« Odpověď #28 kdy: 21. 01. 2017, 17:50:27 »
Ano (pokud ten seznam odkazů nebyl získán nelegálně a 256 dalších podmínek). Ale dost pochybuji, že je někde odkaz na neexistující MagPi99.pdf.
Co když jsem třeba tady na Rootu v nějakém článku nebo diskuzi úplně legálně našel odkaz na MagPi21.pdf, a z názvu je mi na první pohled jasné že existuje minimálně dvacet předchozích a vzhledem k datumu vydání i nějaká následující čísla? Já nemusím vědět o stránce s odkazy na ně, která je navíc na úplně jiném serveru než uložený soubor. Co když se ze serveru v odkazu třeba dá dostat jen na nejnovější číslo nebo žádné, a já mám tu smůlu že jsem se v první třídě naučil počítat víc než do pěti?

Je použití logiky, inteligence a znalostí běžných zvyklostí webmasterů opravdu nelegální?

Je nelegální jednou za pár týdnů kliknout na skript který se pokusí stáhnout nová čísla? Momentálně tam mám 50..59 aby nehrabal zbytečně dlouho, a na další desítku ho posunu až bude potřeba, vzhledem k -nc stahuje jen ty které na disku skutečně nemám... ;)

Jenda

Re:Je portscan cizich IP legalni?
« Odpověď #29 kdy: 21. 01. 2017, 20:01:54 »
Co když jsem třeba tady na Rootu v nějakém článku nebo diskuzi úplně legálně našel odkaz na MagPi21.pdf, a z názvu je mi na první pohled jasné že existuje minimálně dvacet předchozích a vzhledem k datumu vydání i nějaká následující čísla?
Tím se zabývá ten odkazovaný blogpost.