Windows - nástroj pro lokální zálohování

Olaf

Re:Windows - nástroj pro lokální zálohování
« Odpověď #15 kdy: 24. 01. 2017, 22:52:19 »
Tak som si o PUA nieco precital, ale velmo mi to nepomohlo.

Četl jste hezky, ale na špatném místě. PUA je zkratka pro "potenciálne nechcená aplikácia" (englicky).


Re:Windows - nástroj pro lokální zálohování
« Odpověď #16 kdy: 25. 01. 2017, 00:09:04 »
Powershell - stínová kopie + robocopy.

m2

Re:Windows - nástroj pro lokální zálohování
« Odpověď #17 kdy: 25. 01. 2017, 13:40:33 »
hmm  :-\
NOD hlasi
Kód: [Vybrat]
FreeFileSync_8.8_Windows_Setup.exe » INNO - variant infiltrácie Win32/FusionCore.I potenciálne nechcená aplikácia.

Takze nakoniec som to vyriesil podporou autora 10 eurami. Na oplatku som dostal Donation Edition, ktora vypada byt cista.

xxxxx

Re:Windows - nástroj pro lokální zálohování
« Odpověď #18 kdy: 25. 01. 2017, 14:36:33 »
Ony jsou "čisté" oba. To varování od některých antivirových programů (obvykle pokud je zapnuté rozšířené varování) je opravdu jen proto, že soubor nabízí (navíc typem opt-out, tedy default zapnuté) instalace dalších (pro uživatele nepotřebných) produktů třetích stran, o které neprojevil zájem.

Doslova potentially unwanted program / potentially unwanted application. Nic více, nic méně.

Mimochodem, někdy je taková aplikace přímo žádaná, přesto je uživatel varován. Protože varování je obecné, nezná Vaše podmínky. Typickým příkladem jsou menší proxy. Pokud např. na použití v domácí síti chci tinyproxy, pro lepší oddělení různých segmentů domácích sítí (ale přesto přístup k inet http), antivir/virustotal na proxynu většinou řve. Protože bývá zneužívána útočníky. Většinou se u antivirů dá navolit stupeň varování a toto je jedno z těch nejslabších.

Re:Windows - nástroj pro lokální zálohování
« Odpověď #19 kdy: 31. 01. 2017, 18:38:12 »
najlepsie na zalohu je program cobian ten je free alebo goodsync troska sa clovek zaplati ale ide ako hodinky aj obojsmerna...


Sixberk

Re:Windows - nástroj pro lokální zálohování
« Odpověď #20 kdy: 01. 02. 2017, 00:23:50 »

Re:Windows - nástroj pro lokální zálohování
« Odpověď #21 kdy: 02. 02. 2017, 21:59:32 »
Sixberk: máš ten windows_rsync někde nasazený?  ...měl jsem s ním dost problémů, už je to nějaký rok

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows - nástroj pro lokální zálohování
« Odpověď #22 kdy: 03. 02. 2017, 12:57:54 »
Sixberk: máš ten windows_rsync někde nasazený?  ...měl jsem s ním dost problémů, už je to nějaký rok

Ja zalohuju Widle pres rsync v cygwinu a to chodi dost dobre. Horsi ale je, kdyz potrebuhu nasypat data zpet na widle. To jsou tak dokurvena prava a vlastnik, ze musim jit k Widlim a rucne to predelat. Jaksi se mi jeste nepodarilo vyguuglovat, jak to udelat, aby vlastnik byl podle adresare a prava dedicna.

pavelv

Re:Windows - nástroj pro lokální zálohování
« Odpověď #23 kdy: 03. 02. 2017, 18:43:14 »
Neobsahuji Windows neco pro tento ucel uz primo v sobe? Mam takovej pocit ze tomu rikaj "windows image backup", ale nemam to jak nyni overit.
Proč to musí být přímo v systému? ... plánovač a jednoduchý skript?