Jaký používáte program pro vzdálený přístup na Win

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ahoj jde mi o pristup na Windows, zatim jsem na vzdalene plose a pouzivam rdesktop, ale tam mi vadi, ze dotycny nevidi co vzdalene delam
pamatuji si z davnych dob VNC ale bylo to pomale. 

pristupovat budu jak z linuxu tak nouzove i z win (popr z mobilu, neni podminkou)
co pouzivate vy ?
dekuji za namety
 Tomas Holy
« Poslední změna: 13. 01. 2017, 08:35:48 od Petr Krčmář »


Franta <xkucf03/>

Re:jaky pouzivate program pro vzdaleny pristup
« Odpověď #1 kdy: 13. 01. 2017, 08:14:10 »
Za dávných dob byl pomalý internet, takže bylo pomalé i VNC.

rdp

Re:jaky pouzivate program pro vzdaleny pristup
« Odpověď #2 kdy: 13. 01. 2017, 08:22:04 »
TightVNC a TeamViewer.

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký používáte program pro vzdálený přístup na Win
« Odpověď #3 kdy: 13. 01. 2017, 08:44:49 »
ja mel za to, ze pomalost VNC spocivala v horsi kompresi nebo buhvicem, v kazdem pripade se tenkrat nedala srovnat rychlost VNC a remote desktopu, dnes nevim, dlouho jsem to nepouzil

bnen

Re:Jaký používáte program pro vzdálený přístup na Win
« Odpověď #4 kdy: 13. 01. 2017, 09:34:35 »
RDP na windows je lepší jak VNC, protože se posílá pouze změna a ne celý obraz. Vzhledem k tomu, že chceš přistoupit na win, pak bych použil jeho RDP a z linuxu jel potom na Remmina, která RDP umí.


Sten

Re:Jaký používáte program pro vzdálený přístup na Win
« Odpověď #5 kdy: 13. 01. 2017, 09:47:59 »
RDP na windows je lepší jak VNC, protože se posílá pouze změna a ne celý obraz. Vzhledem k tomu, že chceš přistoupit na win, pak bych použil jeho RDP a z linuxu jel potom na Remmina, která RDP umí.

VNC také posílá jen změnu obrazu. Rozdíl je v tom, že VNC posílá bitmapy renderované na severu, zatímco RDP posílá grafické příkazy (GDI), které se vykreslují až na klientovi. Má to některé zásadní rozdíly: RDP používá fonty klienta, VNC serveru, totéž u vyhlazování, případně grafické akcelerace. RDP má horší synchronizaci obrazu. Připojení přes RDP odpojí vykreslování na serveru, u VNC oboje zobrazuje.

j

Re:jaky pouzivate program pro vzdaleny pristup
« Odpověď #6 kdy: 13. 01. 2017, 09:53:18 »
TightVNC a TeamViewer.

teamViever je naprd, jednak maji asi tak milion vzajemne nekompatibilnich verzi, a druhak neexistuje zadnej zpusob, jak bys do toho zadal heslo, pokud na vzdalenym stroji neco heslo vyzaduje (to widlookno se proste vubec nezobrazi, vidi ho lokalni uzivatel, ale ne ten vzdalenej).

RDP je prozmenu naprd v tom, ze to znamena ho nechat bezet otevreny do sveta (a bez verejny IP smula) alternativne resit jeste nejakou VPNku.

Mno ... windowsi "pomoc" ... to snad dete vyzkouset tak po 20 pivech, to totiz uz pak neprijde cloveku divny, ze ma halusky ...

j

Re:Jaký používáte program pro vzdálený přístup na Win
« Odpověď #7 kdy: 13. 01. 2017, 09:55:50 »
...

Jo, to je taky zadek, kdyz mas appku, ktera pouziva treba vypocty na grafarne, tak to pres RDP nespustis, protoze widle tu grafarnu (ani druhou, treti ...) proste neznaj. Kdyz to spustis lokalne, a pak se pripojis pres RDP, tak to pobezi, ale nesmis to vypnout. Tohle musel taky stvorit nejakou uberkokot.

rdp

Re:Jaký používáte program pro vzdálený přístup na Win
« Odpověď #8 kdy: 13. 01. 2017, 10:43:24 »
RDP na windows je lepší jak VNC, protože se posílá pouze změna a ne celý obraz. Vzhledem k tomu, že chceš přistoupit na win, pak bych použil jeho RDP a z linuxu jel potom na Remmina, která RDP umí.

Jiste ze ve svete Windows je na spravu lepsi jejich vlastni RDP a z Linuxu pouzivam tez Remminu, ale tazateli vadi ze RDP bere obraz "serveru" (uzivatel na jehoz PC se pripojuje vidi jen logon screen), proto pro tyto ucely pouzivam VNC - tam kde se dostanu do site (vpn) a Teamviewer - tam kam se do site nedostanu. Na potreby reseni problemu kvuli kterym BFU volaji je to dostatecne (predpokladam ze to tazatel nechce na spravu serveru, tam neni potreba aby "uzivatel" cokoliv videl, zvlast kdyz vetsina serveru nema pripojenej monitor :).

teamViever je naprd, jednak maji asi tak milion vzajemne nekompatibilnich verzi, a druhak neexistuje zadnej zpusob, jak bys do toho zadal heslo, pokud na vzdalenym stroji neco heslo vyzaduje (to widlookno se proste vubec nezobrazi, vidi ho lokalni uzivatel, ale ne ten vzdalenej).

Vime jak vsechno je naprd, ale nevime jak teda z toho ven. Vyborne.
Mimoto, netusim jakou verzi Teamviewera jsi naposledy pouzival (sekaj je jak bata cvicky, uz je myslim 12), ale to co ty popisujes jsem za posledni 3 roky nemusel resit, bud to slo nebo jsem se s tim nesetkal.

Nikde netvrdim ze to je nejlepsi zpusob a ani ho nikomu nevnucuji, odpovidal jsem tazateli na dotaz co pouzivam. S tim co (a jak) pouzivam si vystacim.

romanz

Re:Jaký používáte program pro vzdálený přístup na Win
« Odpověď #9 kdy: 19. 01. 2017, 21:14:36 »
teamViever je naprd, jednak maji asi tak milion vzajemne nekompatibilnich verzi, a druhak neexistuje zadnej zpusob, jak bys do toho zadal heslo, pokud na vzdalenym stroji neco heslo vyzaduje (to widlookno se proste vubec nezobrazi, vidi ho lokalni uzivatel, ale ne ten vzdalenej).

Vime jak vsechno je naprd, ale nevime jak teda z toho ven. Vyborne.
Mimoto, netusim jakou verzi Teamviewera jsi naposledy pouzival (sekaj je jak bata cvicky, uz je myslim 12), ale to co ty popisujes jsem za posledni 3 roky nemusel resit, bud to slo nebo jsem se s tim nesetkal.

Nikde netvrdim ze to je nejlepsi zpusob a ani ho nikomu nevnucuji, odpovidal jsem tazateli na dotaz co pouzivam. S tim co (a jak) pouzivam si vystacim.


Teamviewer je naprosto v pohode a je ve vsem lepsi nez VNC nebo RDP (i kdyz i to ma svoje vyhody).  Taky uz se mi tak 2 roky nestalo ze by TV nezobrazil windows dialog a ten nesel odkliknout (typicky to delalo zapnuty rizeni uzivatelskejch uctu). Pouzivam verzi 9 a  (ted je 12tka) a funguje tam vsechno - samozrejme novejsi verzi se da vzdycky pripojit na starsi, takze verze netreba resit.

ByCzech

  • *****
  • 1 849
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký používáte program pro vzdálený přístup na Win
« Odpověď #10 kdy: 19. 01. 2017, 22:12:13 »
1. Občas teamviewer (u něj mi vadí, že nová verze obvykle něco rozbije se starší, tak se to pořád musí aktualizovat a taky že i když nepoužívám komerčně, tak mi jsou schopni tvrdit, že jo a pak mi to znepříjemňují třeba zkracováním session ap.)

2. Hodně Chrome Remote Desktop

3. VPN + VNC

Mart

Re:Jaký používáte program pro vzdálený přístup na Win
« Odpověď #11 kdy: 19. 01. 2017, 22:29:49 »
Ahoj jde mi o pristup na Windows, zatim jsem na vzdalene plose a pouzivam rdesktop, ale tam mi vadi, ze dotycny nevidi co vzdalene delam
pamatuji si z davnych dob VNC ale bylo to pomale. 

pristupovat budu jak z linuxu tak nouzove i z win (popr z mobilu, neni podminkou)
co pouzivate vy ?
dekuji za namety
 Tomas Holy



Co takhle nomachine ?  Používam na Win i Lin a bežíto dobře.

Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký používáte program pro vzdálený přístup na Win
« Odpověď #12 kdy: 19. 01. 2017, 23:01:32 »
nomachine je tady s námi dlouho, používám na občasný streaming videa v domácí síti, bohužel trpí neduhem, že nechá win stanici po odpojení odemčenou.

Jediný, kdo řádně pracuje s login screenem je jak už tady bylo řečeno RDP.

Medo

Re:Jaký používáte program pro vzdálený přístup na Win
« Odpověď #13 kdy: 19. 01. 2017, 23:57:11 »
Ak nepotrebujem vidiet druhu stranu (usera) - RDP.
Ak potrebujem TW, ultravnc ...
U zakaznikov som videl NTRConnect (neskusal som).
Cez NAt lezie ShowMyPC ... (myslim, ze je to VNC zabalene do vlastnej VPNky).
Skusal som Ammyadmin (da sa, ma to nejake obmedzenia samizda na hodiny za mesiac - tiez to vie NAT).
Mal som ideu vyskusat Splashtop a Bomgar, ale nedokopal som sa k tomu ...
http://www.splashtop.com/personal#tour-tab
https://www.bomgar.com/

nobody(ten pravej)

Re:Jaký používáte program pro vzdálený přístup na Win
« Odpověď #14 kdy: 20. 01. 2017, 03:12:54 »
Teamviewer je naprosto v pohode a je ve vsem lepsi nez VNC nebo RDP (i kdyz i to ma svoje vyhody).[...]
to je dost odvazne, resp. lzive/zaslepene tvrzeni ;)
- TeamViewer je proprietarni/uzavrene reseni
- nikdo nevi co vlastnik muze/bude delat s udaji co muze ziskat ze spojeni...
- pro TeamViewer musi bezet jeho sluzba pod rootem, i kdyz je pouzivam jen jako Klient (k pripojeni k jinemu PC)
- ma jako root pristup ke VSEM souborum VSECH uzivatelu na VSECH diskach, v celem systemu jak cteni tak zapis

vsechny body uvedene vyse u VNC neplati