Koupím (somruji) server a diskové pole

MouchaNaSkle

Koupím (somruji) server a diskové pole
« kdy: 08. 01. 2017, 02:04:17 »
Ahoj,

rád bych vysomroval server na hraní, nejlépe včetně libovolných SAS/SATA disků.
Mám na to tak 1000Kč , takže to je vážně spíš somrování než koupě :-)
Bavíme o něčem s DDR2 jako PowerEdge 2850/2900 nebo HP Proliant G5.
Liberec-Boleslav-Praha a okolí odvezu.

Udělalo by mi radost i externí diskové pole, že stav nebude úplně perfektní mi je fuk.
Potřebuji se s tím trochu naučit, můžu posléze vrátit.

Můj mail je: velkejpete(klubíčko-vlny)gmail.com

Díky, Petr


krallinuxu1

Re:Koupím (somruji) server a diskové pole
« Odpověď #1 kdy: 08. 01. 2017, 16:01:22 »
Server na hraní? Jestli ti jde o "učení se" zacházet s hardware tak se nenamáhej protože nemá cenu podrobně studovat jednu nějakou starou plečku. Nic tě to nenaučí a co tě to naučí by tě naučil i jakýkoliv desktop. Může to mít pár specifik, ale.

A pokud se jedná o učení se software tak mít doma puštěnou takovou hlučnou nenažranou krávu kvůli učení je nesmysl. Někde vysomruj desktop se 775 procesorem, dej do něj čtyři disky, starou raidovou kartu a tři síťovky a troufám si tvrdit, že to s tim dotáhneš až na "administrátora".

Hroch

Re:Koupím (somruji) server a diskové pole
« Odpověď #2 kdy: 08. 01. 2017, 16:46:17 »
Já ho napráším! ;D
Podle emailovky to je bývalý kolega, který toho o HW ví sakra hodně jo a potil články i tady pro Root.
https://www.root.cz/autori/petr-saroun/
Má toho na triku dost, nejzajímavější je jeho návrh procesoru, primitivní ale funkční.

Proč to somruje?
Nejspíš sehnal zase nějakého kluka, ze kterého dělá ajťáka.


Re:Koupím (somruji) server a diskové pole
« Odpověď #3 kdy: 08. 01. 2017, 17:08:18 »
Podle těch článků ve kterých myje desku jarem v destilované vodě to má v hlavě opravdu srovnané ... .

Hroch

Re:Koupím (somruji) server a diskové pole
« Odpověď #4 kdy: 08. 01. 2017, 17:29:33 »
to má v hlavě opravdu srovnané ... .
Tak tohle od tebe sedí  ;D
Ty buď rád, že jsem si tvůj post omylem přečetl, obvykle tě rovnou přeskakuji.

Zrovna tenhle jeho postup je pro staré a bezcenné desky správný.
Ale má své hloupé názory, to je fakt, třeba věří, že se Linux může rozšířit i na desktop a že IPv6 je holé zlo.


Re:Koupím (somruji) server a diskové pole
« Odpověď #5 kdy: 08. 01. 2017, 18:46:05 »
to má v hlavě opravdu srovnané ... .
Tak tohle od tebe sedí  ;D
Dik, odbornika dokazu ocenit. A jinak na tom, ze me pravidelne sledujes neni zadna hamba, alspon se neco priucis ....
« Poslední změna: 08. 01. 2017, 18:48:03 od vana-hb »

robotron

Re:Koupím (somruji) server a diskové pole
« Odpověď #6 kdy: 08. 01. 2017, 19:16:15 »
Má toho na triku dost, nejzajímavější je jeho návrh procesoru, primitivní ale funkční.

Tohle by me zajimalo. Ma ten procesor nejakou zajimavou vlastnost? Treba oproti tem, co se najdou na OpenCores, proti RISC-V ci pokusum jako je Zylin ZPU apod.

Diky za info a omlouvam se za OT.

Hroch

Re:Koupím (somruji) server a diskové pole
« Odpověď #7 kdy: 08. 01. 2017, 19:24:19 »
Robotrone, psal o něm tuším knihu, musíš se zeptat jeho.

robotron

Re:Koupím (somruji) server a diskové pole
« Odpověď #8 kdy: 08. 01. 2017, 19:35:38 »
Proto se ptam "jeho" OT-ckove zde, protoze je jednak dobra sance, ze uzri odpovedi na svuj dotaz, druhak a to predevsim, by se odpoved mohla hodit mnoha nahodne sem zabloudivsim (treba z duvodu akutniho flakani, ci pozdeji pres fulltext).

robotron

Re:Koupím (somruji) server a diskové pole
« Odpověď #9 kdy: 11. 01. 2017, 21:09:29 »
MouchuNaSkle asi neco placnul, knihu jsem take nenalezl.

daemon

Re:Koupím (somruji) server a diskové pole
« Odpověď #10 kdy: 11. 01. 2017, 21:30:14 »
Server na hraní? Jestli ti jde o "učení se" zacházet s hardware tak se nenamáhej protože nemá cenu podrobně studovat jednu nějakou starou plečku. Nic tě to nenaučí a co tě to naučí by tě naučil i jakýkoliv desktop. Může to mít pár specifik, ale.

Čistě teoreticky, kdyby si třeba chtěl vyzkoušet FC v enterprise prostředí, tak skutečně bude lepší ten Proliant + Eva. Ale třeba se mýlím...

Reditelbackberrrry

Re:Koupím (somruji) server a diskové pole
« Odpověď #11 kdy: 11. 01. 2017, 23:08:28 »
Server na hraní? Jestli ti jde o "učení se" zacházet s hardware tak se nenamáhej protože nemá cenu podrobně studovat jednu nějakou starou plečku. Nic tě to nenaučí a co tě to naučí by tě naučil i jakýkoliv desktop. Může to mít pár specifik, ale.

Čistě teoreticky, kdyby si třeba chtěl vyzkoušet FC v enterprise prostředí, tak skutečně bude lepší ten Proliant + Eva. Ale třeba se mýlím...
Co je podle tebe FC? .... Jedine co jsem nasel na googlu je Fiber Chanel a i kdyby to ten server i nas mel tak na tom neni nic nez ze se misto meteliky pripoji optika ...

Virteal

Re:Koupím (somruji) server a diskové pole
« Odpověď #12 kdy: 12. 01. 2017, 05:41:54 »
Na Ebay je takovych veci spousta, staci jen hledat. Sam tam mam vyhlidnute jedno diskove pole asi za 1500Kc. Ja mel stesti na vyprodej serveru tady v Cesku, clovek co je prodaval, to prezentoval na Linuxexpresu. Poridil jsem tehda 2 super servery za 600Kc.

http://www.ebay.com/itm/IBM-LS20-Blade-Server-Dual-AMD-Opteron-2-2Ghz-4GB-DDR2-SCSI-RAID-Controller-U320-/401160341663?hash=item5d6705089f:g:FTkAAOSwjVVV3Fgb


someone

Re:Koupím (somruji) server a diskové pole
« Odpověď #13 kdy: 12. 01. 2017, 08:25:55 »
Jo, jednou jsem viděl borce, co zadarmo získal starší server s externím diskovým polem.
Změřili jsme spotřebu a došli k číslu kolem 20 tis. Kč za rok.
Ale tohle počítám poběží jenom chvilku.

dustin

Re:Koupím (somruji) server a diskové pole
« Odpověď #14 kdy: 12. 01. 2017, 09:17:55 »
Při ceně 4Kč/kWh vychází příkon 570W. To mi na server s diskovým polem nepřijde až tak mimo. O kolik by snížil spotřebu, kdyby býval pořídil nový HW? A jak dlouho by se investice v úspoře energie vracela, pokud vůbec?