Je lepší začít s C nebo C++?

Radovan.

Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« Odpověď #30 kdy: 07. 01. 2017, 13:42:13 »
Pôvodné, t.j. C-čkové, polia, pointerová aritmetika sa čoraz viac považujú za neodporúčané.

To je sice pěkný, že jsou neodporúčané, ale pokud jde o výkon, tak v určitých případech nevyhnutelné.

Pokud mi jde o výkon, tak se C vyhnu velkým obloukem a rovnou použiji Fortran.

Jasně, když to můžu udělat rovnou v primárním jazyku aplikace, proč nepoužít obskurnost z prehistorie.  ::)

Jazyky C/C++ například neumí pracovat s poli ani s komplexními čísly. Fortran je má nativně a stále se používá.

C99 nativně: https://en.wikibooks.org/wiki/C_Programming/C_Reference/complex.h

Ale FORTRAN to v každém případě spočítá rychleji ;D


hu

Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« Odpověď #31 kdy: 07. 01. 2017, 13:42:49 »
Ani jedno.

Python
Pak C
A pak ASM

A pak udělat appku se všema těmahle kravinama najednou.

C++ je složité, i c++ guru ho jako celek pořádně neuměj protože je to strašně velkej kočkopes.


A nebo Javu.

ASM je jako co?

hu

Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« Odpověď #32 kdy: 07. 01. 2017, 13:51:25 »
Ale FORTRAN to v každém případě spočítá rychleji ;D

K tomu doplním, že v C99 existuje mimo jiného keyword restrict, který překladači říká, že se nemusí zabývat potenciálním aliasingem.

Kit

Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« Odpověď #33 kdy: 07. 01. 2017, 14:36:09 »
Ale FORTRAN to v každém případě spočítá rychleji ;D

K tomu doplním, že v C99 existuje mimo jiného keyword restrict, který překladači říká, že se nemusí zabývat potenciálním aliasingem.

To je řešení nějakého problému, který v ostatních jazycích neexistuje?

jpu

Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« Odpověď #34 kdy: 07. 01. 2017, 15:13:51 »
Pôvodné, t.j. C-čkové, polia, pointerová aritmetika sa čoraz viac považujú za neodporúčané.

To je sice pěkný, že jsou neodporúčané, ale pokud jde o výkon, tak v určitých případech nevyhnutelné.

Pokud mi jde o výkon, tak se C vyhnu velkým obloukem a rovnou použiji Fortran.

Jasně, když to můžu udělat rovnou v primárním jazyku aplikace, proč nepoužít obskurnost z prehistorie.  ::)

Jazyky C/C++ například neumí pracovat s poli ani s komplexními čísly. Fortran je má nativně a stále se používá.
Kde sa pouziva, nejaka pracovna ponuka by sa nenasla?


Kit

Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« Odpověď #35 kdy: 07. 01. 2017, 15:28:38 »
Jazyky C/C++ například neumí pracovat s poli ani s komplexními čísly. Fortran je má nativně a stále se používá.
Kde sa pouziva, nejaka pracovna ponuka by sa nenasla?

Fortran není jazyk pro programátory, ale pro vědce. Takže pokud pracuješ v nějakém vědním oboru, uplatnění pro Fortran jistě najdeš.

hu

Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« Odpověď #36 kdy: 07. 01. 2017, 15:41:48 »
Ale FORTRAN to v každém případě spočítá rychleji ;D

K tomu doplním, že v C99 existuje mimo jiného keyword restrict, který překladači říká, že se nemusí zabývat potenciálním aliasingem.

To je řešení nějakého problému, který v ostatních jazycích neexistuje?

Příslib, že nedojde k aliasingu, může vést k lepším výsledkům optimalizace a ve Fortranu je implicitní; je to asi tak jediný důvod, proč může kód ve Fortranu oproti sémanticky stejnému v C (bez restrict) běžet rychleji.

hu

Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« Odpověď #37 kdy: 07. 01. 2017, 15:45:31 »
Jazyky C/C++ například neumí pracovat s poli ani s komplexními čísly. Fortran je má nativně a stále se používá.
Kde sa pouziva, nejaka pracovna ponuka by sa nenasla?

Fortran není jazyk pro programátory, ale pro vědce. Takže pokud pracuješ v nějakém vědním oboru, uplatnění pro Fortran jistě najdeš.

No a teď si představte, že neplejtvat výkonem občas potřebujete i v komerci - kde vezmete ty Fortranisty, když tedy zavrhujete použití C? Máme si je půjčit z univerzit?

Kit

Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« Odpověď #38 kdy: 07. 01. 2017, 15:58:40 »
Jazyky C/C++ například neumí pracovat s poli ani s komplexními čísly. Fortran je má nativně a stále se používá.
Kde sa pouziva, nejaka pracovna ponuka by sa nenasla?

Fortran není jazyk pro programátory, ale pro vědce. Takže pokud pracuješ v nějakém vědním oboru, uplatnění pro Fortran jistě najdeš.

No a teď si představte, že neplejtvat výkonem občas potřebujete i v komerci - kde vezmete ty Fortranisty, když tedy zavrhujete použití C? Máme si je půjčit z univerzit?

Komerce si přece může podat pracovní inzerát, že hledá fortranistu.

hu

Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« Odpověď #39 kdy: 07. 01. 2017, 16:06:11 »
Komerce si přece může podat pracovní inzerát, že hledá fortranistu.

Nejste poněkud mimo realitu? Proč by to asi někdo dělal, když má céčkaře, kteří dosáhnou stejných výsledků?

Kit

Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« Odpověď #40 kdy: 07. 01. 2017, 16:20:38 »
Komerce si přece může podat pracovní inzerát, že hledá fortranistu.

Nejste poněkud mimo realitu? Proč by to asi někdo dělal, když má céčkaře, kteří dosáhnou stejných výsledků?

Byla to jen odpověď na otázku: "kde vezmete ty Fortranisty, když tedy zavrhujete použití C?"

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« Odpověď #41 kdy: 07. 01. 2017, 16:33:25 »
C99 nativně: https://en.wikibooks.org/wiki/C_Programming/C_Reference/complex.h

Ale FORTRAN to v každém případě spočítá rychleji ;D

A já jsem si do teď myslel, že počítá ta věc, co se strká do patice v takové té desce, která je uvnitř té bedny, které se říká PC :D. Kdysi to dokonce bylo vedle té věci v samostatné patici a počítaly obě. :D A to na základě příslušeného souboru nul a jedniček a když se to vymění za jiný, může to být rychlejší.
Ale teď jsem se konečně dověděl, že počítá nějaký FORTRAN :D

Radovan.

Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« Odpověď #42 kdy: 07. 01. 2017, 16:41:58 »
Pôvodné, t.j. C-čkové, polia, pointerová aritmetika sa čoraz viac považujú za neodporúčané.
To je sice pěkný, že jsou neodporúčané, ale pokud jde o výkon, tak v určitých případech nevyhnutelné.
Pokud mi jde o výkon, tak se C vyhnu velkým obloukem a rovnou použiji Fortran.
Jasně, když to můžu udělat rovnou v primárním jazyku aplikace, proč nepoužít obskurnost z prehistorie.  ::)
Jazyky C/C++ například neumí pracovat s poli ani s komplexními čísly. Fortran je má nativně a stále se používá.
Kde sa pouziva, nejaka pracovna ponuka by sa nenasla?
Zkus NASA: http://www.popularmechanics.com/space/a17991/voyager-1-voyager-2-retiring-engineer/

hu

Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« Odpověď #43 kdy: 07. 01. 2017, 16:50:02 »
Komerce si přece může podat pracovní inzerát, že hledá fortranistu.

Nejste poněkud mimo realitu? Proč by to asi někdo dělal, když má céčkaře, kteří dosáhnou stejných výsledků?

Byla to jen odpověď na otázku: "kde vezmete ty Fortranisty, když tedy zavrhujete použití C?"

Motáme se v kruhu, nebaví mě to. Prohlásil jste, že pokud potřebujete v C++ výkon, nepoužijete příslušnou podmnožinu zhruba odpovídající C, ale Fortran. Jako argument jste dodal nepodporu komplexních čísel v C, což jsem vyvrátil. Dokonce jsem i sám přispěl s poznatkem, proč může být Fortran v některých případech rychlejší, a zároveň jsem uvedl řešení pro céčko. Pak jste se vymezil a sdělil nám, že Fortran je jazyk pro vědce, což mělo asi vyvolat dojem, že nevědci nejsou opravdoví muži.

Pořád nevidím důvod do C++ aplikace tahat další jazyk, zejména pokud je výrazovými schopnostmi zhruba ekvivalentní céčku. Jestli nemáte něco relevantního, končím diskuzi.

Kit

Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« Odpověď #44 kdy: 07. 01. 2017, 16:52:00 »
C99 nativně: https://en.wikibooks.org/wiki/C_Programming/C_Reference/complex.h

Ale FORTRAN to v každém případě spočítá rychleji ;D

A já jsem si do teď myslel, že počítá ta věc, co se strká do patice v takové té desce, která je uvnitř té bedny, které se říká PC :D. Kdysi to dokonce bylo vedle té věci v samostatné patici a počítaly obě. :D A to na základě příslušeného souboru nul a jedniček a když se to vymění za jiný, může to být rychlejší.
Ale teď jsem se konečně dověděl, že počítá nějaký FORTRAN :D

Pokud se budeme bavit jako Babylóňané při stavbě jejich slavné věže, tak můžeme dopadnout podobně.

Fortran je jazyk, který byl navržen pro potřebu vědců. Zjednodušuje tedy deklarace proměnných, polí i zápis vzorečků. Na práci s komplexními čísly nepotřebuje knihovnu, vystačí si se stejným zápisem jako c čísly reálnými. Totéž s poli - na jejich zpracování nepotřebuje ani cykly. Programátoři toto možná neocení, ale vědci ano. Chtěl bych vidět, jak někdo v C pracuje efektivně například s pětidimenzionálním polem.

Každý jazyk má své pro a proti. Na tvorbu operačních systémů se jistě hodí C/C++ mnohem lépe, ale když jsem počítal dráhy planet, tak jsem to měl ve Fortranu mnohem rychleji a efektivněji.