Možnost uplatnění

GNUman

Re:Možnost uplatnění
« Odpověď #15 kdy: 08. 01. 2017, 19:51:03 »
Tento root je strašne depresívne miesto. Pripadá mi, že sem chodia len HR z IT firiem, ktorí na profesiach hodia inzerát v ktorom musíš vedieť 5 programovacích jazykov, dokonale ovládať administráciu win/linux, mať aspoň 2. stupeň VŠ a vedieť plynule anglicky a nemecky (výhodou ešte plus taliansky, francúzsky) a samozrejme plat DOHODOU. Premárniš 2 hodiny na pohovore aby ti ponúkli na odbornú pozíciu 660€ (nežartujem). Proste ľudia čo žijú mimo reality a potom plačú po internetoch zamestnávatelia ,že nemôžu nájsť ľudí na odborné pozície. Trochu som odbočil od témy ale po prečítaní tunajších príspevkov má človek pocit ,že je bezcenný ak nezarába viac ako prezident republiky.


javaman ()

Re:Možnost uplatnění
« Odpověď #16 kdy: 08. 01. 2017, 20:04:39 »
To je obecný problém tady. Firmy hledají odborníky, ale mají na to max 80 tisíc. Za to najdeš tak nějakýho Lojzu s praxí, který nic moc neumí. Prostě to tu ještě moc nefunguje, tak je nejlepší nepracovat vůbec.

Re:Možnost uplatnění
« Odpověď #17 kdy: 08. 01. 2017, 20:08:39 »
Tento root je strašne depresívne miesto. Pripadá mi, že sem chodia len HR z IT firiem, ktorí na profesiach hodia inzerát v ktorom musíš vedieť 5 programovacích jazykov, dokonale ovládať administráciu win/linux, mať aspoň 2. stupeň VŠ a vedieť plynule anglicky a nemecky (výhodou ešte plus taliansky, francúzsky) a samozrejme plat DOHODOU. Premárniš 2 hodiny na pohovore aby ti ponúkli na odbornú pozíciu 660€ (nežartujem). Proste ľudia čo žijú mimo reality a potom plačú po internetoch zamestnávatelia ,že nemôžu nájsť ľudí na odborné pozície. Trochu som odbočil od témy ale po prečítaní tunajších príspevkov má človek pocit ,že je bezcenný ak nezarába viac ako prezident republiky.
A nezapomeň, že minimálně tři dny v týdnu musí být homeoffice protože do práce chodí jen ty lopaty ... .

balki

Re:Možnost uplatnění
« Odpověď #18 kdy: 08. 01. 2017, 23:20:44 »
Ahoj,
už delší dobu sleduji zdejší diskuze a i přes strach z přirovnání k neschopné lopatě a podobně (jak někteří zde dělají) mě neodradí od získání názoru schopnějších a lepších než jsem já.

Jde mě o názor na možnost úplatnění v nějakém zaměstnání, prostě co bych měl chtít, po čem jít, v čem se popřípadě zdokonalit apod - je li to vůbec možné.

Cca 15 let praxe okolo HW - skládání PC, navrhování sestav, servisní práce (diagnostika, opravy apod) pro cca 250klientů (většinou fyzické osoby). U pár firem zajištění kompletních dodávek výpočetní techniky - od serverů, pracovních stanic, síťová infrastruktura, SW.
Cca 10 let praxe okolo sítí - LAN, WLAN. Z toho 5let správce sítě/servisák u poskytovatele internetu - mikrovlnné spoje (Alcoma aj.), MikroTik. Routování, BGP apod.
Co se týče programování, tak defakto nic - HTML, PHP, MySQL, Delphi, ASP.NET - co potřebuju , to si napíšu, ale nikde bych se tím nechlubil.
Cca 3 roky praxe virtualizace - VMware vSphere Client, Citrix XD/XA.


Nyní jsem zaměstnán ve státní správě jako informatik. Ze začátku jsem byl s náplní práce spokojen, nyní mě ta spokojenost opouští.

Jělikož vím, že jsou zde lidi, kteří řeknou "No a co?" ale i ti, kteří dokážou říct, jakým směrem se dát dál.
Samozřejmě že jako každý jiný člověk, i já chci být finančně "za vodou" a když čtu, že některé (s prominutím) "lopaty" dělají za 30-35k a každý se jim směje tak upřímně říkám, co já bych za takové peníze dal...

Díky za názory.

Imo, Cisco certifikacia by v zivotopise dobre ukazala.