HDMI CEC

Dzavy

HDMI CEC
« kdy: 02. 01. 2017, 23:41:07 »
Mam Raspberry Pi s Kodi a k tomu HDMI projektor. Chci mezi to strcit AV Receiver/Amplifier - proste HDMI od Raspberry, HDMI do projektoru a repraky.

Ted se chci zeptat na zkusenosti s CEC. Chci ovladat Kodi (tj. sipky, enter, escape, play+pause+stop, atd.) ovladacem k receiveru. Ovladac od projektoru je dost k nicemu, navic CEC myslim ani neumi. Mate s tim nekdo praktickou zkusenost? Co jsem tak zatim cet, neni to vubec bezny (wtf), bud funguje CEC mezi televizi a receiverem nebo pass-through mezi televizi a zdrojem. O CEC mezi receiverem a zdrojem jsem se toho moc nedocet, na http://kodi.wiki/view/CEC taky celkem nic moc neni.

Jde mi hlavne o to koupit nejakej receiver, se kterym to zarucene fungovat bude.


Ich

Re:HDMI CEC
« Odpověď #1 kdy: 03. 01. 2017, 06:44:25 »
Já to měl Malina -> receiver DVD IN, receiver TV OUT -> Televize. Komplet přes HDMI. HDMI CEC fungoval spolehlivě a to tak, že jsem na televizi měl nastaven zvuk na externí receiver a ovládal jsem vše přes jedno ovládání na televizi. To byla sestava s Panasonic televizí a stejná značka receiveru.

Dnes mám TV a soundbar značky Samsung a funguje  přes ARC (audio reverse channel). Tedy z maliny HDMI do TV a z ní HDMI do soundbaru.

Re:HDMI CEC
« Odpověď #2 kdy: 03. 01. 2017, 07:44:07 »
Já to mám RPi takto zapojené a Receiver mi co vím CEC nepodporuje... Aspoň ne tak že bych pro ovládání RPi používal DO od receiveru. Ale mám docela staré AVčko (myslím že Onkyo tx-nr708 z roku 2009). Vyřešil jsme to tak že mám k RPičku vlastní DO z Alliexpresu a jsem spokojený...

dustin

Re:HDMI CEC
« Odpověď #3 kdy: 03. 01. 2017, 09:40:33 »
Taky si to Onkyo můžeš řídit přímo z RPi po síti nebo přes sériový port. Zapnutí/vypnutí, přepnutí vstupu, hlasitost se docela hodí mít automatizované/centralizované. Protokoly a popisy jsou na netu (např. http://www.remotecentral.com/cgi-bin/files/dl.cgi?file=rs232/onkyo-receiver.zip&area=other )

Mám takto napojené internetové rádio na AVR HK a je to docela příjemné.

Dzavy

Re:HDMI CEC
« Odpověď #4 kdy: 03. 01. 2017, 10:38:41 »
HDMI CEC fungoval spolehlivě a to tak, že jsem na televizi měl nastaven zvuk na externí receiver a ovládal jsem vše přes jedno ovládání na televizi

No to je prave ten problem, ze pres ovladani k projektoru to ovladat nemuzu. A ARC resit nepotrebuju.


Taky si to Onkyo můžeš řídit přímo z RPi po síti nebo přes sériový port.

Dik za zajimavej tip, urcite to bude pekna hracka :) Nicmene se obavam, ze na DO k receiveru bych musel asi tak jako tak sahnout, mym idealnim cilem je mit jen jedno DO.

Jeste me napadla takova prasarna - pridelat do Raspberry prijimac IR a v lirc namapovat jenom konkretni tlacitka DO receiveru, ktery potrebuju, a ktery se nekrejou s funkcema receiveru.


Re:HDMI CEC
« Odpověď #5 kdy: 03. 01. 2017, 11:05:21 »

Jimmy

Re:HDMI CEC
« Odpověď #6 kdy: 03. 01. 2017, 11:12:12 »
Ovladej to z mobilu a neres DO.

dustin

Re:HDMI CEC
« Odpověď #7 kdy: 03. 01. 2017, 11:33:41 »
Jak z mobilu např. přepne AVR na požadovaný vstup, nebo změní jeho hlasitosti? Musel by naprogramovat appku vysílající přes wifi ty kódy.

Dzavy

Re:HDMI CEC
« Odpověď #8 kdy: 03. 01. 2017, 11:38:51 »
Ale já pořídil něco takového...kdy to funguje jako myš a má to i slušnou klávesnici :)

Jo to vypada hodne slusne, asi nejlepsi co jsem zatim videl - rozlozeni cudliku dava smysl a nejsou tam zadny zbytecnosti. Jak dlouho v tom cca vydrzi baterky?


Ovladej to z mobilu a neres DO.

Jako urcite hezky a efektni, ale rozhodne to nechci jako primarni ovladac.

Re:HDMI CEC
« Odpověď #9 kdy: 03. 01. 2017, 11:48:58 »

... Jak dlouho v tom cca vydrzi baterky?

No ono to nemá "klasické baterky" ale nabíjí se to kablíkem z USBečka... Ale nikdy se mi ho nepovedlo uplně vybít, ale taky to mám jen k RPi k projektoru tak se to nepoužívá tak často tak nevím... V podstatě jednou mi blikala červená ledka že je skoro vybitý když jsem ho používal jako presenter na prezentaci a v batohu jsem ho "přilehl" noťasem a byl cca 20h "sepnutý"/vysílal... Můj teda nemá možnost vypnutí jako tenhle.