Vypněte si AdBlock - co prosím?

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #15 kdy: 21. 12. 2016, 17:37:47 »
Aha, na BlackBerry bude tedy pravděpodobně problém v tom, že považuje autoritu IdenTrust za nedůvěryhodnou. Na ní staví Let's Encrypt. BB slíbilo update, ale ten zřejmě zatím nepřišel. To ale znamená, že i celý Root (a 20 milionů dalších domén) musí být v BB nedůvěryhodných.

Ad test: Právě jsem ho zkusil s AdBlock Plus a hlásí červenou a správně detekuje, že je ABP zapnutý.


Kayman

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #16 kdy: 22. 12. 2016, 10:52:53 »
Kayman: a ty už pochop, že bb telefon nikoho nezajímá protože je možná miliontina trhu.
A ty už pochop, že nikoho tvoj názor nazaujíma pretože si jedna šesťmiliardtina sveta. :)

Aha, na BlackBerry bude tedy pravděpodobně problém v tom, že považuje autoritu IdenTrust za nedůvěryhodnou. Na ní staví Let's Encrypt. BB slíbilo update, ale ten zřejmě zatím nepřišel. To ale znamená, že i celý Root (a 20 milionů dalších domén) musí být v BB nedůvěryhodných.
Tak BlackBerry sľubuje čoskoro vydať 10.3.3 update, neoficiálne už sa dá stiahnuť a inštalovať (crackberry). Tak asi počkám ešte :).

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #17 kdy: 22. 12. 2016, 13:24:03 »
Není to nijak závislé na Flash pluginu, taky ho mám deaktivovaný a hláška nevyskakuje. Pravděpodobně za to může nějaké další rozšíření, které zasahuje do stránky. Co říká tenhle test? Já ho mám zelený a lišta nevyskakuje.

Taky jsem ten test zkusil. Mám uBlock (pro Root výjimka) a test hlásí AdBlock enabled a je červený. Když dám zakázat AdBlock na webu testu, hlásí zelenou a not enabled.

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #18 kdy: 22. 12. 2016, 14:43:19 »
Kayman: Ano, slibovali tu autoritu přidat do 10.3.3, ale vydání se už dlouho odkládá. BB je poslední aktuální systém, kde Let's Encrypt nefunguje.

ByCzech: Takže ten test funguje správně.

Reditelbackberrrry

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #19 kdy: 22. 12. 2016, 17:32:36 »
Kayman: a ty už pochop, že bb telefon nikoho nezajímá protože je možná miliontina trhu.
A ty už pochop, že nikoho tvoj názor nazaujíma pretože si jedna šesťmiliardtina sveta. :)
Tebe evidentne zajima protoze na nej reagujes a jeden posluchac mi staci.


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #20 kdy: 22. 12. 2016, 18:05:20 »
ByCzech: Takže ten test funguje správně.

Já netvrdil, že nefunguje. Psali to tu jiní, tak mě zajímalo jak to opravdu je.

sads

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #21 kdy: 23. 12. 2016, 02:22:48 »
rozhodne si ad blok nevypnu..... jsem si rovno pridal na ten otravnej banner block navyse.
o reklamy zajem nemam.

Palo M.

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #22 kdy: 23. 12. 2016, 05:05:39 »
ByCzech: Takže ten test funguje správně.

Já netvrdil, že nefunguje. Psali to tu jiní, tak mě zajímalo jak to opravdu je.

Ak ťa to teda zaujíma, tak v skutočnosti je to takto: Ak máš svoj blokátor zle nastavený (alebo máš nevhodný blokátor), tak ti fuckadblock test hlási červenú. Dobre nastavený blokátor vyfuckuje fuckadblock (aj iné antiadblock kváziriešenia) a test hlási zelenú... Preto Kom má test zelený, Trupik má test zelený, aj ja mám ten test zelený 8)

Ten test vlastne klame. Ale tak zase nemôžeš len tak veriť všetkému, čo sa len tak popíše na internete, na niektorých stránkach skrátka píšu blbosti ::).
V skutočnosti je to tak, že keď ten test hlási "AdBlock is not enabled", tak to neznamená "blokátor reklamy nie je povolený", ale "nenašiel som v tvojom browseri žiaden blokátor reklamy". Čo síce môže znamenať, že v browseri žiaden blokátor nie je, ale môže to znamenať aj to, že blokátor tam je, ale ty si si výslovne neželal, aby si nejaký javascript dotiahnutý z internetu len tak zisťoval, aké rozšírenia sú v tvojom browseri nainštalované...

A myslím, že pri tejto príležitosti je vhodné zmieniť motto uBlock Origin: "you decide what enters your browser"...
(Len tak mimochodom, "uBlock" nie je to isté, čo "uBlock Origin")

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #23 kdy: 23. 12. 2016, 09:46:28 »
ByCzech: Takže ten test funguje správně.

Já netvrdil, že nefunguje. Psali to tu jiní, tak mě zajímalo jak to opravdu je.

Ak ťa to teda zaujíma, tak v skutočnosti je to takto:

... bla bla bla ...

(Len tak mimochodom, "uBlock" nie je to isté, čo "uBlock Origin")

Něco zajímavého co nevím by nebylo?

Trupik

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #24 kdy: 23. 12. 2016, 14:02:42 »
Ak ťa to teda zaujíma, tak v skutočnosti je to takto: Ak máš svoj blokátor zle nastavený (alebo máš nevhodný blokátor), tak ti fuckadblock test hlási červenú. Dobre nastavený blokátor vyfuckuje fuckadblock (aj iné antiadblock kváziriešenia) a test hlási zelenú... Preto Kom má test zelený, Trupik má test zelený, aj ja mám ten test zelený 8)
Že ten test občas nezistí prítomné blokovanie, to je menší problém než to, že občas zistí blokovanie aj tam kde nie je (tým vlastne začal tento thread). Ale už samotný fakt, že v názve toho nástroja je slovo "fuck", hovorí veľa o tom, aké to musí byť sofistikované.

NooN

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #25 kdy: 23. 12. 2016, 16:32:10 »
Akosi tomu je..
a to ziaden blokator nemam.

Zobrazi mi rozbitu stranku a info otom ze si mam vypnut blokator...

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #26 kdy: 23. 12. 2016, 16:52:29 »
Jestli se stránka zobrazuje rozbitá, těžko za to může javascriptová detekce reklam. Bude to nějaký hlubší problém na přijímači. Jak rozbitá se zobrazí? V jakém systému a prohlížeči se to děje?

Jakub Ladman

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #27 kdy: 25. 12. 2016, 01:50:15 »
Na rootu se mě to už netýká, protože jsem podporovatel a platím fakt tučný výkupný za to abych reklamu neměl.
Na androidu to občas zahapruje, když se mi automaticky nepřihlásí do profilu, tam je to extra vopruz, protože tlačítko skrýt reklamu je v dobrý třetině případů vyosený z obrazovky a nejde na něj kliknout, to mám pocit, že bych telefon nejradši zdemoloval o zeď.

Čekám kdy mi někdo nabídne prachy za to že se na ten hnusnej balast na nejrůznějších webech musím koukat.
Alespoň jako odškodnění za duševní újmu by to rozhodně nebylo až tak od věci.

Ano opakuji se stále dokola - nenávidím reklamu stejně jako jakékoliv jiné dezinformace a balast.
Nejhorší je ta špehovací reklama, kdy se ze zvědavosti podívám na web produktu na kterej fakt nemám a ještě leta mít nebudu a pak mě měsíc otravuje reklama na to co si stejně nemůžu koupit - dohajzlu s tím.
Smrt reklamě.

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #28 kdy: 25. 12. 2016, 19:30:44 »
Na rootu se mě to už netýká, protože jsem podporovatel a platím fakt tučný výkupný za to abych reklamu neměl.
Nazývat příspěvek na provoz výkupným? No ... zajímavé vyjadřování na fanouška root.cz.
Nejhorší je ta špehovací reklama, kdy se ze zvědavosti podívám na web produktu na kterej fakt nemám a ještě leta mít nebudu a pak mě měsíc otravuje reklama na to co si stejně nemůžu koupit - dohajzlu s tím. Smrt reklamě.
Nadávání ti ten tvůj osobní problém asi nevyřeší. Nic jako "špehovací reklama" neexistuje. Cílení reklamy většinou zajišťují trackery které můžeš snadno blokovat a máš pokoj.

Lol Phirae

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #29 kdy: 25. 12. 2016, 19:51:05 »
Nic jako "špehovací reklama" neexistuje.

 ;D ;D ;D :D :D :D