Vypněte si AdBlock - co prosím?

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Vypněte si AdBlock - co prosím?
« kdy: 20. 12. 2016, 23:58:29 »
Máte to rozbitý - AdBlock nemám a je snad potíž v tom, že se FF rozhodl nepouštět starý flash? Na stránce jsem zahlédl nejméně tři reklamy při odscrolování dolů.. tak jakápak blokace? Flashblock není aktivní - při blokaci totiž nevyskakuje chyba o starém flashi.

http://img4.imagetitan.com/img.php?image=14_adadblock-fail.png


Kayman

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #1 kdy: 21. 12. 2016, 08:26:00 »
Mne toto zobrazuje na mobile (BlackBerry), nedá sa to schovať, zaberá to celú obrazovku takže na root.cz sa na mobile nedostanem. Pritom nič neblokujem. :(

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #2 kdy: 21. 12. 2016, 08:34:52 »
RDa: Tak si instaluj adblo-k a dej ten žlutý panel blokovat.
Kayman: a ty už pochop, že bb telefon nikoho nezajímá protože je možná miliontina trhu.

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #3 kdy: 21. 12. 2016, 08:49:46 »
Není to nijak závislé na Flash pluginu, taky ho mám deaktivovaný a hláška nevyskakuje. Pravděpodobně za to může nějaké další rozšíření, které zasahuje do stránky. Co říká tenhle test? Já ho mám zelený a lišta nevyskakuje.

Boo

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #4 kdy: 21. 12. 2016, 08:54:28 »
RDa: Tak si instaluj adblo-k a dej ten žlutý panel blokovat.

 ;D ;D ;D ;D ;D


ByCzech

  • *****
  • 1 849
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #5 kdy: 21. 12. 2016, 08:58:46 »
Není to nijak závislé na Flash pluginu, taky ho mám deaktivovaný a hláška nevyskakuje. Pravděpodobně za to může nějaké další rozšíření, které zasahuje do stránky. Co říká tenhle test? Já ho mám zelený a lišta nevyskakuje.

Mi se to občas na rootu objeví taky a může to být podle mě vzhledem k chování asynchronním načítáním věcí. Je to tady prostě zbastlené, používají se tu věci bez pořádné analýzy a bez rozmyslu. Pak to takhle dopadá, když se plácají věci jedna přes druhou. Mizející historie, za určitých konkrétních situací překrývající se reklama přes sebe, jinde reklama vyjíždějící ze svých míst, občas objevující se upozornění, že blokujete reklamu, přestože to tak není a další a další věci.

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #6 kdy: 21. 12. 2016, 09:06:37 »
To je docela možné. Přesto já nemám zablokované nic (jen ten Flash) a nevyskočilo to na mě nikdy. Když si někdo na podobnou věc stěžoval, vždycky jsme došli k tomu, že má buď nějaké agresivní rozšíření nebo mu třeba v práci síťaři blokuji či upravují nějakou část provozu. Často stačí ten web otevřít v anonymním okně, kdy se vyřazují rozšíření, a tím se podívat na situaci v čistém prohlížeči.

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #7 kdy: 21. 12. 2016, 09:36:16 »
Test je zeleny, "AdBlock is not enabled"

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #8 kdy: 21. 12. 2016, 10:06:36 »
V tom případě něco zasahuje do Roota a ovlivní běh toho testu. Doporučuji čistý profil prohlížeče a vyloučit rozšíření, která to mohou dělat.

ByCzech

  • *****
  • 1 849
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #9 kdy: 21. 12. 2016, 10:07:29 »
To je docela možné. Přesto já nemám zablokované nic (jen ten Flash) a nevyskočilo to na mě nikdy. Když si někdo na podobnou věc stěžoval, vždycky jsme došli k tomu, že má buď nějaké agresivní rozšíření nebo mu třeba v práci síťaři blokuji či upravují nějakou část provozu. Často stačí ten web otevřít v anonymním okně, kdy se vyřazují rozšíření, a tím se podívat na situaci v čistém prohlížeči.

Stejně tak stačí dát třeba reload stránky a už se to neobjeví. Stalo se mi to i v úplně čistém prohlížeči na PC zákazníka.
Občas se to prostě děje. Na "agresivní" rozšíření jsem vysazený možná víc jak na reklamu, takže to si nemyslím, že by u mě byl ten případ. Přesto se to občas stane. Podle mě, když se zpozdí načtení něčeho před něčím jiným...

Sadd

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #10 kdy: 21. 12. 2016, 14:20:44 »
Taky se mi to děje na BlackBerry, když jedu přes Edge

Kom

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #11 kdy: 21. 12. 2016, 15:32:14 »
Není to nijak závislé na Flash pluginu, taky ho mám deaktivovaný a hláška nevyskakuje. Pravděpodobně za to může nějaké další rozšíření, které zasahuje do stránky. Co říká tenhle test? Já ho mám zelený a lišta nevyskakuje.

Ja ho mam take zeleny. Ale mam AdBlock.

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #12 kdy: 21. 12. 2016, 16:30:12 »
Taky se mi to párkrát stalo a to na čistém FF i Chromiu. (Ale už je to nějakou dobu teda..)

Trupik

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #13 kdy: 21. 12. 2016, 17:14:30 »
Není to nijak závislé na Flash pluginu, taky ho mám deaktivovaný a hláška nevyskakuje. Pravděpodobně za to může nějaké další rozšíření, které zasahuje do stránky. Co říká tenhle test? Já ho mám zelený a lišta nevyskakuje.

Ja ho mam take zeleny. Ale mam AdBlock.
U mňa tiež. Celkom fail. ;D

M.

Re:Vypněte si AdBlock - co prosím?
« Odpověď #14 kdy: 21. 12. 2016, 17:16:31 »
Jj, Blackberry Classic a Q10, krásné okno, že mám Adblock...
Pokud jsempostřehl, ten test tahá něco přes https, které mobil blokne jako nedůvěryhodné.