Nový formát reklam - na pozadí načítané stránky

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový formát reklam - na pozadí načítané stránky
« Odpověď #75 kdy: 16. 12. 2016, 21:54:18 »
No... nic pro vegetariány, takovej pěknej sejra... Já teda sejry fakt můžu, čím plesnivější a smradlavější, tím lepší, ale na tohle teda chuť nemám :D


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový formát reklam - na pozadí načítané stránky
« Odpověď #76 kdy: 16. 12. 2016, 23:11:45 »
No pánové, přihodím trumf: https://en.wikipedia.org/wiki/Casu_marzu

Na Sardinii jsem byl celkem par mesicu, ale ke casu marzu jsem se nikdy nedostal - clovek musi znat njakeho farmare, ktery to doma dela. Ale polovicka to tam kdysi jedla a pry je velice dobry.

@Tuxik: Hledej syr La Crotte du Diable (Dablovo lejno). To neco zvis, smrdi to jak latrina v lete, ale s kolickem na nose se da jist a je dost dobry. K sehnani snad nekde ve Francii, ale asi ne v supermarketu.

Lol Phirae

Re:Nový formát reklam - na pozadí načítané stránky
« Odpověď #77 kdy: 16. 12. 2016, 23:44:05 »
@Tuxik: Hledej syr La Crotte du Diable (Dablovo lejno). To neco zvis, smrdi to jak latrina v lete, ale s kolickem na nose se da jist a je dost dobry. K sehnani snad nekde ve Francii, ale asi ne v supermarketu.

Tak to připomíná letitou klasiku  ;D 8)

(Kódování je Windows-1250, stránka holt něco pamatuje... :D)

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový formát reklam - na pozadí načítané stránky
« Odpověď #78 kdy: 17. 12. 2016, 07:54:11 »
@Tuxik: Hledej syr La Crotte du Diable (Dablovo lejno). To neco zvis, smrdi to jak latrina v lete, ale s kolickem na nose se da jist a je dost dobry. K sehnani snad nekde ve Francii, ale asi ne v supermarketu.

Tak to připomíná letitou klasiku  ;D 8)

(Kódování je Windows-1250, stránka holt něco pamatuje... :D)
Kundu v létě dělám, přes zimu to není tak nějak ono. Místo dvou dnů doporučuji tři až čtyři a kvůli lepší konzistenci je před konzumací dobré ji utřít se změklým máslem. Ještě tomu neuškodí špetka chilli a dle chuti trochu dosolit, ale záleží na syrečcích. Bohužel, posledních pár let je nutné syrečky nechat předem dozrát, protože ti šmejdi je prodávají uvnitř úplně tvarohový. Takže celé balení (raději tři) zavřít do sklenice a umístit obdobně někam na sluníčko, kde cca po týdnu krásně dozrají. Dále bych upozornil, že experiment se skvěle daří s těma pravýma holomóckýma. Bohužel, vyskytují se i záhadné napodobeniny, co jsem pozoroval, tak většinou z Německa, které jsou jen velmi slabou náhražkou a i na sluníčku odmítají dozrát.
A drobná technická poznámka, kódování není CP1250, ale ISO8859-2.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový formát reklam - na pozadí načítané stránky
« Odpověď #79 kdy: 17. 12. 2016, 10:34:55 »
Bohužel, vyskytují se i záhadné napodobeniny, co jsem pozoroval, tak většinou z Německa, které jsou jen velmi slabou náhražkou a i na sluníčku odmítají dozrát.

Asi mas na myslis handkäse. Nejsem si jist, ze je to napodobenina, spis je to jiny syr podobneho typu a zda se, ze existuje jiz docela dlouho. Vlastne to neni syr, stejne jako syrecky a na rozdil od syrecku dokazu handkäse pozrit. Me spis pripada, ze syrecky jsou spatnou verzi handkäse.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový formát reklam - na pozadí načítané stránky
« Odpověď #80 kdy: 17. 12. 2016, 20:25:53 »
Bohužel, vyskytují se i záhadné napodobeniny, co jsem pozoroval, tak většinou z Německa, které jsou jen velmi slabou náhražkou a i na sluníčku odmítají dozrát.

Asi mas na myslis handkäse. Nejsem si jist, ze je to napodobenina, spis je to jiny syr podobneho typu a zda se, ze existuje jiz docela dlouho. Vlastne to neni syr, stejne jako syrecky a na rozdil od syrecku dokazu handkäse pozrit. Me spis pripada, ze syrecky jsou spatnou verzi handkäse.
No vlastně je to možný. Jenom soudruzi, především z nejmenovaného kaufíku a lídlíku, jsou schopní k tomu napsat syrečky. A pak přichází zklamání. Ale dokud nenapíšou "Holomócké", nikdo jim nic nemůže :(

SB

Re:Nový formát reklam - na pozadí načítané stránky
« Odpověď #81 kdy: 20. 12. 2016, 11:28:34 »
...nevidim mezi tim rozdil, vsechno to jsou zive bytosti, a nevim proc by clovek si mel davat privilegium vrazdit ostatni...

Typické vegetariánské mýty - privilegium vraždit (i lidi) dala (nejen) člověku sama příroda!!! :O Překvapení? To je snad logické, ne? Pouze společenský (ne přírodní!) úzus zakazuje člověku v určitých kulturách (což se může dost lišit) žrát některé věci, protože žrát se dá cokoliv, jak nám ukazují některé přírodní národy či asiati. Až bude člověk nekompromisně přizpůsoben výživě bez masa, plno lidí jej rádo vynechá.
Mimochodem rostliny či houby nejsou živými bytostmi? Jejich vraždění je ideologicky nezávadné?
Děkuji za odpovědi.

Re:Nový formát reklam - na pozadí načítané stránky
« Odpověď #82 kdy: 20. 12. 2016, 11:38:55 »
Takove to, jak se splacaji vsechny veci do jednoho, protoze jeden nevidi ocividne rozdily...
I kdyz si tim chtel rict neco jineho, tak mas pravdu, nevidim mezi tim rozdil, vsechno to jsou zive bytosti, a nevim proc by clovek si mel davat privilegium vrazdit ostatni...

Pokud nevidis rozdil mezi clovekem, kuretem a trebas mouchou...

SB

Re:Nový formát reklam - na pozadí načítané stránky
« Odpověď #83 kdy: 20. 12. 2016, 12:09:48 »
Pokud nevidis rozdil mezi clovekem, kuretem a trebas mouchou...

Taky mi ten paušalismus vadí. Je to podobné pokrytectví a intelektuální omezenost jako říci, že všichni lidé jsou stejní (rovnostářství).

Re:Nový formát reklam - na pozadí načítané stránky
« Odpověď #84 kdy: 20. 12. 2016, 12:23:30 »
Pokud nevidis rozdil mezi clovekem, kuretem a trebas mouchou...

Taky mi ten paušalismus vadí. Je to podobné pokrytectví a intelektuální omezenost jako říci, že všichni lidé jsou stejní (rovnostářství).

Bacha na to: je rozdil mezi "lide jsou rovni" (coz je pomerne rozumne a pragmaticke stanovisko) a "lide jsou stejni".