GRUB si nerozumí s Windows 10

Re:GRUB si nerozumí s Windows 10
« Odpověď #45 kdy: 19. 01. 2017, 20:23:03 »
Já nechápu, proč tu nadáváte na Windows, tak logicky se má menšina podřizovat většině a ne naopak.
Proč by měl MS implementovat do svého zavaděče podporů taky "OS" když na desktopu to stejně už nikdo nepoužívá, protože virtualizace, na serveru se to rozhodně nepoužívá a navíc podíl taky "OS" je naprosto minimální.

Takže logicky jediný kdo se musí přizpůsobit je Linux  ;D

Na svet zasratý reklamou, lobbingom, úplatkami a pretláčaním wydlí takmer do všetkého, kde sa to len trochu dá (prípadne aj nedá), zvysoka seriem, mňa zaujíma výhradne moja domácnosť, to je môj svet. Doma mám takéto rozloženie operačných systémov:

3x Gentoo amd64 - desktop, notebook a tablet,
1x Ubuntu na notebooku,
1x Lubuntu na 10-ročnej Toshibe,
1x FreeBSD na serveri,
4x Android, od verzie 4.4 po 6.0.1
1x image wydlí 10/32-bit (bez prijatia špehovacej licencie), ktoré s kompresiou 7z hnijú na serveri, keby som sa raz rozhodol tablet predať.

takže absolútne nechápem, prečo by sa môj svet mal prispôsobovať nejaký wydlám..


kk

Re:GRUB si nerozumí s Windows 10
« Odpověď #46 kdy: 20. 01. 2017, 10:59:52 »
Ja vzdycky prvni instaluju linux, pri instalaci si vytvorim fat efi system partisnu 512 mb, pripojim si ji jako /boot a nainstaluju do ni grub zavadec.
nasledne instaluju widle, ktere tu efi system partision detekuji a nahodi si tam svuj zavadec (nic se neprepisuje)

potom staci prekonfigurovat grub a pridat tam volbu pro bootovani widli - nikdy jsem s tim nemel problem.