Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?

davkol

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #30 kdy: 03. 12. 2016, 21:31:25 »
Pokud by sis přečetl, co jsem psal, tak bys věděl, že si nemyslím, že potřebuje notebook vzhledem k tomu, co psal. Já akorát nesouhlasím s tím, že uvedený repasovaný ThinkPad je dobrá volba. O Aceru jsem nepsal nic (a na tu značku mám mimochodem stejný názor).
(Jen bych zdůraznil, že mu byl doporučován X201, který se podle mého už prostě nevyplatí ani na ty virtuálky (ta RAM už je opravdu celkem pomalá) a tedy toto bylo tím, na co jsem reagoval + vzhledem k tomu, že se rozmýšlel mezi desktopem a notebookem, tak jeho budget nebude asi vyloženě malý).
Vystudoval jsem informatiku na VŠ. Prakticky celou dobu studia jsem používal repasovaný (v době pořízení 3 roky starý) thinkpad z řady X.

Na problém s „výkonem“ pro studijní účely jsem narazil toliko jednou: nestačila mi RAM na prohlížeč, IDE pro Javu a velikou virtuálku současně; takže jsem musel dokoupit druhý modul. Jinak jsem ale v Javě nedělal a na experimentování se sítí mezi 2-3 virtuálkami s Debianem mi i výchozí paměť stačila. Sledování videa (DVD/720p) ani hraní starších her (StarCraft, WarCraft III, Diablo II) nebyl nejmenší problém.

Měl jsem dokovací stanici a externí monitor.


Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #31 kdy: 03. 12. 2016, 21:56:49 »
Pokud by sis přečetl, co jsem psal, tak bys věděl, že si nemyslím, že potřebuje notebook vzhledem k tomu, co psal. Já akorát nesouhlasím s tím, že uvedený repasovaný ThinkPad je dobrá volba. O Aceru jsem nepsal nic (a na tu značku mám mimochodem stejný názor).
(Jen bych zdůraznil, že mu byl doporučován X201, který se podle mého už prostě nevyplatí ani na ty virtuálky (ta RAM už je opravdu celkem pomalá) a tedy toto bylo tím, na co jsem reagoval + vzhledem k tomu, že se rozmýšlel mezi desktopem a notebookem, tak jeho budget nebude asi vyloženě malý).
Vystudoval jsem informatiku na VŠ. Prakticky celou dobu studia jsem používal repasovaný (v době pořízení 3 roky starý) thinkpad z řady X.

Na problém s „výkonem“ pro studijní účely jsem narazil toliko jednou: nestačila mi RAM na prohlížeč, IDE pro Javu a velikou virtuálku současně; takže jsem musel dokoupit druhý modul. Jinak jsem ale v Javě nedělal a na experimentování se sítí mezi 2-3 virtuálkami s Debianem mi i výchozí paměť stačila. Sledování videa (DVD/720p) ani hraní starších her (StarCraft, WarCraft III, Diablo II) nebyl nejmenší problém.

Měl jsem dokovací stanici a externí monitor.

V době pořízení 3 roky starý... jen bych upozornil na fakt, že jsem reagoval na doporučení repasu, který je 6 let starý... To mi přijde jako celkem výrazný rozdíl... :)

Jen bych ještě zdůraznil, že neříkám, že to nejde. Jen si nemyslím, že je to pro studenta nejlepší volba... :)

davkol

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #32 kdy: 03. 12. 2016, 22:12:45 »
V době uzavření studia tím pádem byl ten můj taky aspoň šest let starý… a X201 jsem si pořídil teď.

javaman ()

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #33 kdy: 03. 12. 2016, 22:18:43 »
A kolik si měl holek za studia?

Franta Ruzicka

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #34 kdy: 03. 12. 2016, 22:26:20 »
A kolik si měl holek za studia?

Nepsal jsi, že holky jsou pro lopaty?



javaman ()

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #35 kdy: 03. 12. 2016, 22:43:59 »
Si to nepamatuješ, že se ptáš?

nobody(ten pravej)

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #36 kdy: 03. 12. 2016, 23:47:37 »
Kašli na repas [...]
tady si rozporoval repas, nikoliv X201 (ktera byla jen jako nejlevnejsi moznost)

Jen bych zdůraznil, že mu byl doporučován X201

Psal sem jasne "Lenovo Thinkpad X201 nebo X220 (a Lenovo Thinkpad rada T,X,W (nebrat radu E a L), Dell Precision/Latitude a HP ElitePad... s CPU i5-2520/2540 nebo aspon i5-520/540)" (https://forum.root.cz/index.php?topic=14359.msg189096#msg189096) a pak sem psal ze X220 s IPS je idealni, X201 je levna varianta (https://forum.root.cz/index.php?topic=14359.msg189119#msg189119)

[...] T420 je ale trošku jiný stroj [...]
T420 je vetsi verze X220, tedy v podstate totoznej stroj a X220 s i7 ma USB3

nobody(ten pravej)

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #37 kdy: 03. 12. 2016, 23:52:10 »
[...] 6 let starý... [...]

x220 je 5let, ale natrhne to ve vykonu, v pohodlnosti klavesnice a mechanicke konstrukce kdejake nove zarizeni ktere nebude z profi rady, ktera by zas byla 7-10x drazsi a urcite ne vhodne pro studenta, kterej navic ma potrebu se ptat na nutost vlastniho notebooku...

aneb zgeneralkovane 30let stare Porche bude vzdy kvalitnejsi nez pul mesic nova Dacie ;)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #38 kdy: 03. 12. 2016, 23:59:44 »
aneb zgeneralkovane 30let stare Porche bude vzdy kvalitnejsi nez pul mesic nova Dacie ;)

Lepsi na co? Na rychlost ano, ale jinak Dacia uz davno neni ten strasny rumunsky krap, co rezl pred ocima a praskaly v nem klikove hridele. Ma-li byt Dacia primerem ACERu, srovnnani kulha.

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #39 kdy: 04. 12. 2016, 14:24:30 »
[...] 6 let starý... [...]

x220 je 5let, ale natrhne to ve vykonu, v pohodlnosti klavesnice a mechanicke konstrukce kdejake nove zarizeni ktere nebude z profi rady, ktera by zas byla 7-10x drazsi a urcite ne vhodne pro studenta, kterej navic ma potrebu se ptat na nutost vlastniho notebooku...

aneb zgeneralkovane 30let stare Porche bude vzdy kvalitnejsi nez pul mesic nova Dacie ;)

Akorát jsi doporučoval především X201 (X220 je opět zase o kousek dražší, než to, co jsi uváděl, tak si to už rozmysli ;) ).
Natrhne to do výkonu? Natrhne? Moje Core i5 6200u má TDP více jak dvakrát menší a přitom má vyšší výkon (a pokud si nepustím nějakou hru, což už jaksi ani nedělám, tak se uchladí pasivně... tuším, že zrovna u X220 si stěžovali na ne úplně ideálně vyřešené chlazení - respektive na hlasité ventilátory). Nehledě na to, že integrovaná grafika je úplně jinde...
Pohodlnost klávesnice je subjektivní (je podsvícená?), mně se na ní zas tak dobře nepsalo... :)

Navíc pořád nechápu ty vaše kalkuly... jak 7x/10x vyšší cenu, to někde seženete X220 za 3-4 (respektive 2.5-3) tisíce bez nutnosti dalších investic? :o

EDIT - akorát 30 let staré Porsche bude hodně bezpěčné, levnější na provoz, v zimě pohodlné, etc. Trošku kulhavé přirovnání... ;)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #40 kdy: 04. 12. 2016, 14:40:11 »
EDIT - akorát 30 let staré Porsche bude hodně bezpěčné, levnější na provoz, v zimě pohodlné, etc. Trošku kulhavé přirovnání... ;)

Tricet let stare auto, ktere jezdilo, ma pevnost karoserie, ktera je treba jen 20 % puvodni hodnoty. Tedy zrovna u auta s motorem vzadu je pak lepsi nemit celni naraz, mohl by vam motor vybehnout brichem a z te metrove placky by vas pak vylevali do kyblu.

javaman ()

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #41 kdy: 04. 12. 2016, 14:43:02 »
Jako že se ta karoserie nějak rozpustila sama od sebe? ;D Tak určitě...

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #42 kdy: 04. 12. 2016, 14:49:34 »
EDIT - akorát 30 let staré Porsche bude hodně bezpěčné, levnější na provoz, v zimě pohodlné, etc. Trošku kulhavé přirovnání... ;)

Tricet let stare auto, ktere jezdilo, ma pevnost karoserie, ktera je treba jen 20 % puvodni hodnoty. Tedy zrovna u auta s motorem vzadu je pak lepsi nemit celni naraz, mohl by vam motor vybehnout brichem a z te metrove placky by vas pak vylevali do kyblu.

Ta ironie z toho nešla cítit?  :o

javaman ()

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #43 kdy: 04. 12. 2016, 15:00:28 »
Viděli jste někdy starší luxusní káry? To nejsou sračky jako škodovky, které se rozpadaly po roce.

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #44 kdy: 04. 12. 2016, 15:29:48 »
A psal jsem, že by se rozpadaly? Ne. Psal jsem, že už není úplně nejbezpečnější v nich teď jezdit? Psal jsem, že provozní vlastnosti už taky nebudou ideální? Ano. Máš s tím problém, nebo neumíš číst?