Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?

Neviditelný

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #15 kdy: 03. 12. 2016, 00:53:29 »
Uvědom si, že ten repas je prostě zastaralý, nejde jen o hry, ale už i taková hw akcelerace v prohlížeči, etc. V CPU je Intel zaseklý na místě, ale u iGPU ten posun je celkem výrazný. + výdrž baterie, 1066MHz RAM, žádné USB 3.0 pokud mě paměť neklame... A mohl bych pokračovat.
Pro nehráče je rozdíl mezi HD3000 a HD530 dost minimální, aspoň já žádný nepozoruji, hráč bude stejně chtít dedikované GPU. T420 umí v základu 1333 MHz paměti, s odemčeným BIOSem klidně i 1866 MHz. FHD videa v x265 zvládne i i5-2540M naprosto bez zapocení. Chybí akorát USB 3.0, s tou výdrží na aku to nebude až tak jednoduché, protože porovnávat ULV čipy s plnotučnými i5 a i7, co byly ve starších ThinkPadech úplně nelze.


Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #16 kdy: 03. 12. 2016, 12:21:40 »
Uvědom si, že ten repas je prostě zastaralý, nejde jen o hry, ale už i taková hw akcelerace v prohlížeči, etc. V CPU je Intel zaseklý na místě, ale u iGPU ten posun je celkem výrazný. + výdrž baterie, 1066MHz RAM, žádné USB 3.0 pokud mě paměť neklame... A mohl bych pokračovat.
Pro nehráče je rozdíl mezi HD3000 a HD530 dost minimální, aspoň já žádný nepozoruji, hráč bude stejně chtít dedikované GPU. T420 umí v základu 1333 MHz paměti, s odemčeným BIOSem klidně i 1866 MHz. FHD videa v x265 zvládne i i5-2540M naprosto bez zapocení. Chybí akorát USB 3.0, s tou výdrží na aku to nebude až tak jednoduché, protože porovnávat ULV čipy s plnotučnými i5 a i7, co byly ve starších ThinkPadech úplně nelze.

Tak třeba při editaci videa už by to mohlo být slušně znát...
Navíc T420 je ale trošku jiný stroj, než ten, o kterém jsme se tu bavili... ;)
Proč bychom to nemohli porovnávat? Jen to ukazuje, jak moc jsou ty repasy zastaralé - stejný výkon a více než dvojnásobné TDP co se CPU týče. Jen to demonstruje to, co tady celu dobu říkám... Mě jako uživatele nezajímá, že tenkrát to bylo "plnohodnotné mobilní iCore", mě zajímá, jak je to teď... :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #17 kdy: 03. 12. 2016, 13:32:06 »
@Cikáda: Rekl bych, ze by si mel rozmyslet tazatel, co na tom na te skole hodla delat. Pokud chce hlavne editovat video a hrat hry, tak si holt nekoupi repas. Pokud chce vykonnou moderni masinu a nema na to, koupi si ausus od ACERu. Pokud chce vykonnou moderni masinu a ma na to, koupi si neco odpovidajiciho za vic penez. Ale rekl bych, ze video a hry asi nebudou hlavni naplni SSŠVT, takze by mozna potreboval spis nejak virtualni stroje a od toho by se odvijel vyber CPU a RAM. Nebo take treba nepotreboval, to by snad vedel nekdo z te skoly.

V kazdem pripade, pokud vykonem staci, tak levny solidni repas je dost dobra volba. Tisickrat lepsi nez ACER za jakoukoliv cenu, za hovno stoji vsechny.

balki

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #18 kdy: 03. 12. 2016, 13:52:14 »
@Cikáda: Rekl bych, ze by si mel rozmyslet tazatel, co na tom na te skole hodla delat. Pokud chce hlavne editovat video a hrat hry, tak si holt nekoupi repas. Pokud chce vykonnou moderni masinu a nema na to, koupi si ausus od ACERu. Pokud chce vykonnou moderni masinu a ma na to, koupi si neco odpovidajiciho za vic penez. Ale rekl bych, ze video a hry asi nebudou hlavni naplni SSŠVT, takze by mozna potreboval spis nejak virtualni stroje a od toho by se odvijel vyber CPU a RAM. Nebo take treba nepotreboval, to by snad vedel nekdo z te skoly.

V kazdem pripade, pokud vykonem staci, tak levny solidni repas je dost dobra volba. Tisickrat lepsi nez ACER za jakoukoliv cenu, za hovno stoji vsechny.

Podla mna, ak to chce na skolu, nepotrebuje ziadny pocitac. Je to predsa len stredna skola, tam zvladne si svoje odrobit aj v ucebni. Skoda zrovna tento vek presedet za pocitacom.  Hlavne treba hrat futbal, chodit za babami, na vylety a chlastat. TEDA NECHLASTAT FUJ FUJ!  Neskor je to uz blblsie, baby su zadane a maju deti, clovek je zenaty plesaty, musi zarabat na hypoteku a pri futbale ho furt len sekne v krizoch.

javaman ()

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #19 kdy: 03. 12. 2016, 14:21:20 »
Na baby se vykašlat a nechat je lopatám.


Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #20 kdy: 03. 12. 2016, 14:40:31 »
@Cikáda: Rekl bych, ze by si mel rozmyslet tazatel, co na tom na te skole hodla delat. Pokud chce hlavne editovat video a hrat hry, tak si holt nekoupi repas. Pokud chce vykonnou moderni masinu a nema na to, koupi si ausus od ACERu. Pokud chce vykonnou moderni masinu a ma na to, koupi si neco odpovidajiciho za vic penez. Ale rekl bych, ze video a hry asi nebudou hlavni naplni SSŠVT, takze by mozna potreboval spis nejak virtualni stroje a od toho by se odvijel vyber CPU a RAM. Nebo take treba nepotreboval, to by snad vedel nekdo z te skoly.

V kazdem pripade, pokud vykonem staci, tak levny solidni repas je dost dobra volba. Tisickrat lepsi nez ACER za jakoukoliv cenu, za hovno stoji vsechny.

Pokud by sis přečetl, co jsem psal, tak bys věděl, že si nemyslím, že potřebuje notebook vzhledem k tomu, co psal. Já akorát nesouhlasím s tím, že uvedený repasovaný ThinkPad je dobrá volba. O Aceru jsem nepsal nic (a na tu značku mám mimochodem stejný názor).
(Jen bych zdůraznil, že mu byl doporučován X201, který se podle mého už prostě nevyplatí ani na ty virtuálky (ta RAM už je opravdu celkem pomalá) a tedy toto bylo tím, na co jsem reagoval + vzhledem k tomu, že se rozmýšlel mezi desktopem a notebookem, tak jeho budget nebude asi vyloženě malý).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #21 kdy: 03. 12. 2016, 15:20:51 »
Na baby se vykašlat a nechat je lopatám.

Kysele hrozny....

javaman ()

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #22 kdy: 03. 12. 2016, 15:35:06 »
Na baby se vykašlat a nechat je lopatám.

Kysele hrozny....

Je dokázané, že nejdříve se sexem začínají hloupí lidé a zároveň mají i nejvíce dětí. Není náhoda, že 99 % lidí jsou blbci. Takže jsem ho jen chtěl varovat, že pokud není lopata, není to asi ideální zábava. Asi jako kdyby ti alkoholik říkal, že pití je super a divil se, že nepiješ.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #23 kdy: 03. 12. 2016, 15:52:05 »
Je dokázané, že nejdříve se sexem začínají hloupí lidé a zároveň mají i nejvíce dětí. Není náhoda, že 99 % lidí jsou blbci. Takže jsem ho jen chtěl varovat, že pokud není lopata, není to asi ideální zábava. Asi jako kdyby ti alkoholik říkal, že pití je super a divil se, že nepiješ.

Nicmene inteligentni chlap zacne se sexem co nejdriv, pokud muze, protoze v sedesati uz ty erekce nejsou to prave orechove. Zaroven inteligentni chlap provozuje sex tak, ze neskonci s rodinou jak katolicka rodina. https://www.youtube.com/watch?v=AsWxkU0g9Z4 Pak jsou chlapi, o ktere si zenska ani kolo neopre a ti pak rikaji, ze sex je pro lopaty.

javaman ()

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #24 kdy: 03. 12. 2016, 16:17:16 »
Tak určitě. Zeptej se snědých spoluobčanů a nebo dělníků. To budou podle tebe ti nejchytřejší.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #25 kdy: 03. 12. 2016, 16:41:58 »
...

Patrne jsi necetl cely muj prispevek. Tak to zkus znovu, od zacatku az do konce.

javaman ()

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #26 kdy: 03. 12. 2016, 16:57:41 »
Je to nějaký tvůj hloupý konstrukt, kterému svět kolem neodpovídá.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #27 kdy: 03. 12. 2016, 17:55:27 »
Je to nějaký tvůj hloupý konstrukt, kterému svět kolem neodpovídá.

Co se tyka sexu, vet kolem tebe je takovy, jaky si zaridis. Asi mas poruchu, jako BLEK., akorat ti to zatim nerekla psycholozka.

javaman ()

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #28 kdy: 03. 12. 2016, 18:52:55 »
Takový jednoduchý pohled mají malé děti. Každý svého štěstí strůjcem, co? Podobným ptákovinám věří jen lopaty.

Bejt nejlepší na světě není žádná porucha. Blek se nechal ukecat, že je nemocný, protože si asi moc nevěřil. Psycholožka je samozřejmě kráva, protože je to holka, což znamená nízká inteligence, a psychologie je paobor, kde nic není prokazatelné.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #29 kdy: 03. 12. 2016, 19:24:46 »
Takový jednoduchý pohled mají malé děti. Každý svého štěstí strůjcem, co? Podobným ptákovinám věří jen lopaty.

Jo, pane, za tebe ti tvuj sexualni zivot nikdo nezaridi.

[/quote]
Bejt nejlepší na světě není žádná porucha. Blek se nechal ukecat, že je nemocný, protože si asi moc nevěřil. Psycholožka je samozřejmě kráva, protože je to holka, což znamená nízká inteligence, a psychologie je paobor, kde nic není prokazatelné.
[/quote]

Aha.