Jakou školu vybrat

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #15 kdy: 05. 01. 2011, 21:35:35 »
niesom si istý ale nieje nahodov také nepísané pravidlo to, že ak chce niekto byť v IT brandži úspešný tak ho to musí baviť a neisť do toho len za vidinou zisku? :)


Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #16 kdy: 06. 01. 2011, 13:38:38 »
niesom si istý ale nieje nahodov také nepísané pravidlo to, že ak chce niekto byť v IT brandži úspešný tak ho to musí baviť a neisť do toho len za vidinou zisku?
To neplati jenom v IT, to plati vseobecne. Ta motivace chci hodne penez je dobra aby ten proces nastartovala -> jdu se ucit tu mainframovou DB2/IMS. V prubehu uceni se teto motivace pak musi vzdat, protoze pokud se ji nevzda tak to nedotahne uspesne dokonce, protoze to toho nevlozi srdce. Bude mit totiz strach ze by se mu tato investice pak nevratila.

Ja se tady ucim jak trouba, ale co kdyz co kdyz pak nesezenu zadnou zakazku a krachnu? Nebylo by lepsi se zaradit mezi ten prumer? To sice nedava velke zisky, ale clovek ma jistotu. Proste nebude ochoten zabrat naplno ale jen tak aby se mu to podle jeho kalkulaci vyplatilo. To znamena nebyt co nejlepsi co je mozne, ale co nejhorsi je mozne pro to aby to zakaznik vzal. Proste snaha si uzivat kvalitnich vysledku aniz bychom byli ochotni poskytnout odpovidajici protihodnotu prace. Chceme za nekvalitni praci ziskat kvalitni vysledky. Tohle proste nefunguje nikdy. Tomu ovsem neverite a ja rikam tak mi to predvedte. Vysledek vasi cinnosti je ale: malem mi to vyslo. Jak rilal Salamoun, honite se cely zivot za vetrem.

To je prave ten duvod proc si tolik lidi na tom namele rypak a protoze je tu tolik neuspesnych uchazecu tak prave proto je to tak dobre placene. Neni to tim ze ty mainframy jsou nejak extremne obtizne jak si muzete procist v jejich manualech. Je to tim ze k tomu abyjste byli v nich opravdu dobri potrebujete dost hluboke znalosti a ty vyzaduji cas a nadseni poznavat nove veci, mit zajem rozmotat jak to cele vlastne funguje. Dokud tyhle znalosti nemate tak se vam to nelibi, protoze to nechapete. Kdyz to ale pak cele pochopite tak budete nadseni jak je to vlastne cele genialne jednoduche a velmi hezky poskladane dohromady.

Hezky poeticky se o tom pise v Srimad Bhagavatam. Bohuzel tuhle knihu neznam tak jako bibli a tak vam to v ni neumim najit. Pise se tam ze to drivi (hmotna motivace) ktere zazehne proces poznavani boha pak v tom ohni samo shori (tedy clovek se ocisti od hmotnych tuzeb).

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #17 kdy: 08. 01. 2011, 13:13:50 »
A je na tyhle věci nějaký rychlokurz? Já bych se potřeboval rychle naučit tyhle ajťácký záležitosti, ať potom můžu psát do konzole něco fakt hustýho, aby tam pak běhaly ty šílený číslíčka.

Anebo dělat manažera. Manažer obvykle chodí kolem, určitě dělá něco fakt důležitýho a po telefonu si dohaduje, kolik potřebuje miliónů (a že já jich potřebuju fakt hodně). To bych moh taky dělat. Samozřejmě má i drahý fáro a vždycky spěchá někam na důležitou schůzku, chodí na výstavy a "pracovní obědy a večírky" a klábosí s jiným kravaťákem na téma kolik zase vyždímali peněz.

Je ale zajímavé, jak pořád všude chtějí seniora i juniora. To v jiných odvětvích většinou o staré důchodce nemají zájem. Ale v IT najdete dobře placený flek v každém věku. Zřejmě poctivě respektují zákon o tom, že nesmí nikoho diskriminovat kvůli věku. Prostě ideální zaměstnání.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #18 kdy: 08. 01. 2011, 13:55:12 »
Dokonce jsou na to zvláštní a pomocné školy.

iwtu

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #19 kdy: 08. 01. 2011, 14:06:59 »
A je na tyhle věci nějaký rychlokurz? Já bych se potřeboval rychle naučit tyhle ajťácký záležitosti, ať potom můžu psát do konzole něco fakt hustýho, aby tam pak běhaly ty šílený číslíčka.

Anebo dělat manažera. Manažer obvykle chodí kolem, určitě dělá něco fakt důležitýho a po telefonu si dohaduje, kolik potřebuje miliónů (a že já jich potřebuju fakt hodně). To bych moh taky dělat. Samozřejmě má i drahý fáro a vždycky spěchá někam na důležitou schůzku, chodí na výstavy a "pracovní obědy a večírky" a klábosí s jiným kravaťákem na téma kolik zase vyždímali peněz.

Je ale zajímavé, jak pořád všude chtějí seniora i juniora. To v jiných odvětvích většinou o staré důchodce nemají zájem. Ale v IT najdete dobře placený flek v každém věku. Zřejmě poctivě respektují zákon o tom, že nesmí nikoho diskriminovat kvůli věku. Prostě ideální zaměstnání.

Bez urazky. Vazne by ma velmi zaujimalo, co si Vy sam o sebe myslite...


Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #20 kdy: 08. 01. 2011, 14:23:59 »
To není urážka, ale dotaz. Jsem odborník na počítač, ale když software nefunguje pořádně, tak za to já prostě nemůžu.

iwtu

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #21 kdy: 08. 01. 2011, 14:37:17 »
To není urážka, ale dotaz. Jsem odborník na počítač, ale když software nefunguje pořádně, tak za to já prostě nemůžu.

Prosim, keby ste mohli trochu sirsie rozviest? Dakujem

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #22 kdy: 08. 01. 2011, 14:37:58 »
 :-\
vy s tím trollem ale máte výdrž ...

ps: není odpověď na všechno tady?
http://exotopedia.org/wiki/Michal_Kolesa

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #23 kdy: 08. 01. 2011, 14:45:56 »
NENÍ! To je jiný troll! Si mám změnit jméno, abyste si mě s ním nepletli?

:-)

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #24 kdy: 08. 01. 2011, 18:14:28 »
A je na tyhle věci nějaký rychlokurz?
No na mainframy casto nejsou ani normalni kurzy, ale pro zacatek bys mohl zacit s PHP a MySQL na to je spousta kurzu na internetu.

Anebo dělat manažera. To bych moh taky dělat.
Nelepsi je zacit podnikat. To pak nemusis delat zadny kurz ci konkurz na managera - ses automaticky manager, vrchni CEO a muzes hned prijimat vlastni zamestance, sekretarku a ridice. To by se ti urcite libilo.

iwtu

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #25 kdy: 08. 01. 2011, 20:38:15 »
No na mainframy casto nejsou ani normalni kurzy, ale pro zacatek bys mohl zacit s PHP a MySQL na to je spousta kurzu na internetu.

Neviem. Poznam iba jedneho mainframistu a je to strasne chraneny clovek. Studuje MFF UK a na skusku si musi vziat dovolenku. A co som sa s nim bavil, tak prijimaci pohovor bol test v Assembleri a dnes si po veceroch cita Knutta.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Recept na zivot od Lenina
« Odpověď #26 kdy: 18. 01. 2011, 16:42:17 »
Ale kdepak potreba bible, jen schopnosti a koule si lajznout ten risk, ktery muze znamenat znacnou financni a casovou ztratu..
Bible je mnohem dulezitejsi nez si myslite. Pokud si ji prostudujete tak zjistite ze dobre sklizi ten kdo dobre zasel. Nic proste neriskujete. Kdyz dobre zasadite tak vam vyrobce tohoto sveta garantuje i dobrou sklizen. Proto je spravna otazka: Jak tedy vypada ta dobra setba? Co mam tedy jit sazet? I na to tam dostaneme odpoved.

Navic nikomu se nechce ztracet jedna sestnactina zivota
Proc nikomu? Na zapade lidi normalne chapou ze je potreba investovat do vzdelani jinak nemuzeme ocekavat nejake poradne vysledky v zivote.

a radeji za tech 30-70k bude delat neco pohodlnejsiho, nestresujiciho
Kdyz nemate schopnosti tak to neni ani pohodlne ani nestresujici. Delate totiz veci neefektivne a hodne chybujete. Kromtoho vite ze pro management mate minimalni hodnotu protoze vas muze bezproblemu nahradit nejaky podobny flakac.

ze si zalozi treba rodinu..
Rodiny lide zakladaly od nepameti, to neni zadny specialni vykon kterym ziskame narok na sklizen aniz bychom si zasadili. Je to tezke na pochopeni ja vim. Chodi mi sem lidi s zadosti o zvyseni platu s tim ze maji rodinu. Pracovat ovsem vice nechteji, spise mene protoze prece maji rodinu. Co na tom ten blbej sef nechape? Ja mam rodinu a tak chci vetsi penize za mene prace! V jejich hlavach maji ulozeno. Rodina = + 30% k platu.

Tezko nejaka zena pochopi, ze neni venovana pozornost ji, ale budoucnosti tim, ze makas na majetku..
Zeny jsou od prirody podrizene muzum a respektuji je. Musite se ovsem chovat jako chlap a ne jako uknourane dite. Pak budete respektovan a zena vas bude nasledovat. Vsichni chcete byt ve vedoucich pozicich, ale neumite si udelat ani poradek doma.

Podivejte se do bible jake jsou pozadavky na management:

— Pravidla církevní správy
1  Věrohodné je to slovo: Kdo chce být biskupem, touží po krásném úkolu. 2  Nuže, biskup má být bezúhonný, jen jednou ženatý, střídmý, rozvážný, řádný, pohostinný, schopný učit, 3  ne pijan, ne rváč, nýbrž vlídný, smířlivý, nezištný. 4  Má dobře vést svou rodinu a mít děti poslušné a počestné; 5  nedovede-li někdo vést svou rodinu, jak se bude starat o Boží církev?

Lenine, kolik myslis, ze po svete beha tolik lidi, jako ty?
Ja jich znam nekolik desitek.

ale ze by to byla ultimatni rada na uspech pro vsechny? Tezko.
Vase rada nechce se mi sazet, ale chce se mi sklizet je ultimatni rada na neuspech pro vsechny.

Navic je rozdil cpat se na trh v dobe, kdy se rozvijel a ted, kdyz je preplneny vsim moznym i nemoznym. A zacinas prakticky from scratch.
Trh je preplneny jen v lowendu. Presneji receno v tech oblastech ktere umi delat kazdy trouba ktery neni ochoten investovat do vzdelani. Kvalifikovanych lidi je zoufaly nedostatek, mnohem vetsi nez treba pred 10ti lety. Proc si myslite ze treba ja platim project leaderum $120-140k rocne? Protoze jich chodi po ulici desitky bez prace? Prestoze tolik platim, porad jich mam malo. Potrebuju jeste alespon 3 schopne jedince, kteri maji opravdu zajem o praci a ne o penize.

Ovsem spis nez tve uspechy by me zajimaly tvoje neuspechy, klady pod nohama, deprese a neuspesne zacatky..
Proc neuspesne zacatky? S neuspechem se potkavate neustale a musite se ho naucit snaset. Jake je tajemstvi uspesnych lidi? Nedaji se odradit pripadnym neuspechem. Ja si vzdycky rikal kdyz to nedam tak nevadi, ale dulezite je, ze jsem alespon mel tu odvahu to zkusit, protoze vetsina lidi do toho ani nejde.

I've missed more than 9000 shots in my career. I've lost almost 300 games. 26 times, I've been trusted to take the game winning shot and missed. I've failed over and over and over again in my life. And that is why I succeed.
Michael Jordan


Depresi jsem moc nemel. Kdyz si vzpominam tak depresi jsem mel jen asi tyden na stredni skole kdyz mne tam cela trida podrazila. Sehnal jsem jim neco co bylo velmi obtizne sehnatelne (pujcil jsem jim barevnou kameru, film, lampy aby si mohli nahrat maturitni ples) a misto aby minimalne rekli aspon diky, tak mne podrazili a prekroutili to tak ze jsem jim vlastne tim ublizil (nemohli chlastat protoze by to nekdo mohl ukract) a malem jsem dostal za to padaka ze skoly, na koberecek k rediteli, rodice do skoly, prislusnici VB. Nepodporil mne nikdo, vsichni mne chteli zadupat do zeme. To jsem byl fakt uplne down asi tyden. Zajimave to bylo dalsi rok. To odemne chteli abych to same vybaveni od filmaru sehnal pro dalsi tridu co maturovala. Koukal jsem na ne jak muzou byt tak blbi. Nic nedostali a kolecko pohovoru (ackoliv podruhe bez fizlu) se opakovalo. Mel jsem z toho tentokrat ale velkou srandu. Management nesl velmi spatne ze jsem se mu chechtal do oci.

Pribehu jak jsem neco podelal existuji mraky, ted se jim chechtam taky. Pravda v te dobe mi obvykle moc do smichu nebylo. Pokud se jedna o hazeni mi klacku pod nohy to byl vzdy oblibeny sport zejmena u rodicu a spoluzaku. Lidi chteli videt jak si namelu hubu (coz dokaze ze meli pravdu - vidis my jsme ti to rikali) a kdyz jsem nekdy potreboval nejakou podporu tak mi ji nikdy nedali, ackoliv ja jsem nemel problem podporit kohokoliv. Nedokazali proste unest ze je tu nekdo schopnejsi a misto aby se pridali tak mne chteli znicit. Temer nikdy se jim to ale nepovedlo, zato ja se naucil ze nema cenu se spolehat na pomoc od jinych. Co si nezaridis sam, to nemas a necekej nato az nastanou idealni podminky zacni na tom delat hned.

Pohadky jak se stal z chudaka bohac jsou klise.
Mnohem lepe se poslouchaji pohadky o linem pecivalovi ktery dostal za zenu princeznu a k tomu pul kralovstvi.

Kromtoho je tu otazka co je vlastne uspech a co ne.

Kdyz jsem dokoncil zakladni skolu, mel jsem jiz vedenou slozku u StB, diky svym nazorum na komunisticky rezim. Ja to pokladam za svuj uspech. Deda komunista to pokladal za nejvetsi ostudu v zivote co cloveka muze potkat.

Za cely zivot jsem nemel zadnou holku, ani rande. Nikdy jsem holku nechtel, chtel jsem manzelku a tak jsem vsechny nabidky odmital - pujdu s tebo do postele kdyz mne pozves na obed. To povazujete za uspech nebo neuspech? Ja to povazuju za uspech, protoze jsem tim dokazal ze to opravdu myslim vazne a ze moje slovo ma vahu. Vzdycky kdyz chteli erotiku jsem jim nabidnul manzelstvi. To nechteli, dobra - respektoval jsem jejich rozhodnuti. Erotika je mi k nicemu, shanim manzelku ktere si muzu cely zivot vazit, ne prostitutku co mne chce 14 dni zdimat (jestli nedostanu tohle tak nebude sex) nez si najde nekoho dalsiho.

Holky se s tim moc nesverovali. Kdyz jsem totiz byl na srazu tridy a na tohle tam prisla rec tak kluci byli uplne v soku z toho ze jsem na gymplu tem holkam nabizel manzelstvi a oni ze to nechteli. Misto manzelstvi resily problem jedne lahve vina jinak s tebou do postele nepujdu, pripadne jestli mi nedas pusu tady a ted tak se ti pomstim nebo schvalne stratim panenstvi s timle 40ti letym chlapem abys mu zavidel a pak brecel. Pripadne ja se jako panna vdavat nebudu, budeme spolu chodit a ty mi budes davat darky a az mne omrzis tak si najdu nekoho jineho. Nebo budeme spolu chodit a to ze se mnou nepujdes do postele to mi nevadi, do ty postele ja si uz nekoho sezenu. Dalsi borkyne: proc nechces byt moji manzelkou, to ti vadim? Ale nevadis, ale to bych pak musela jako mamka uklizet. Nebo: Lenine proc nic nerikas, ty mi neveris ze bych s tebou sla do ty postele! Ale verim, ty do ni chodis i s ucitelama. Dalsi story: Nesed mi na kline nezval jsem te a kdyz uz mi sedis na kline tak mi laskave nesed na koulich! Klukum se to libi. Fajn, tak jdi sedet na koulich nekomu jinymu. Ja jsem se rozhodla ze to ted zkusim s tebou. To nemusis ani zkouset, ja holku co ma kazdy tyden v posteli jinyho kluka nechci. Zbal se a vypadni. Nepujdu nikam, ja tu budu sedet dokud se do mne nezamilujes. Kdyz nepujdes tak te prastim pesti do zeber, nechci mit koule na kasi. To bys mne opravdu prastil? Jo, kurvy se odjakziva tloukli. To si myslis ze jsem kurva? Toho by sis mel vazit ze se s tebou vubec bavim. Odchod! Ne! Jau lenine ty ses hrubej tys mne opravdu prastil! Sanci dostala kazda a tak nemaji my manzelce proc zavidet.

Holky na tom srazu pak brecely - jak ja jsem byla blba a kluci se jim tam chechtali: Chtela podprsenku a postel od lenina a zatim dostala od lenina facku a od otce herpes.

Problem s vama je ten ze vy mate naprosto defektni zpusob uvazovani: Chci idealni podminky, chci se bavit, nechci pracovat, ostatni postarejte se o mne, udelejte to dohaje ja si prijdu az se budou rozdelovat vysledky - prace pro mne moc neni. Jste presvedceni ze kdyz budete dostatecne palicati a dusledni ve vasi snaze zdimat ostatni tak ze se svet zmeni abyjste nebyli frustrovani z toho ze tohle moc nefunguje. To prece fungovat musi! To je specialita cechu, i slovaci jsou inteligetnejsi v tom ze takhle ten svet asi nefunguje. Taky oni maji EURO, vy mate kulovy.

Prace neni misto kam se chodi ale cinnost co se vykonava. Je to o schopnostech, ne o pozicich. Proc nemuzete jit delat ke mne vedouciho projektu? Protoze to zvorete, neustale se snazite vyhybat se praci, diky tomu nemate zadne hlubsi zkusenosti a pak posuzujete veci podle toho jak povrchne vypadaji. Vase managerske schopnosti konci u SVN + trac + netbeans. To jsou technologie tak pro studenty stredni skoly. Potrebujete poradne nastroje, ty se ale ucit nechcete protoze jsou podle vas predrazene a kdyz staci ty horsi tak proc bychom se neco noveho ucili. Byznis je predevsim o efektivite a o skalovatelnosti. A to bez investic nejde. Porizovaci naklady jsou nezajimave, pokud si ta technologie na sebe rychle vydela. Penize problem nejsou ty si muzete pujcit.

Vzdyt si prectete jak uspesni lide dosahli sveho uspechu, vetsina vam to rada povi. Hezka knizka precetl jsem si ji. Takhle jsem myslel vzdy i ja, nema cenu troskarit jdete do toho ve velkem. Necpete se do oboru kde je velka konkurence, nema to smysl, zisky male, prace hodne.
http://pragma.cz/kniha/myslete-na-velke-cile-a-dobre-se-bavte/kategorie/podnikani

Taky dobra knizka je ,,The tipping point'' malcolm gladwell. Hezka ukazka toho jak male veci udelaji ve finale u vysledku vasich cinnosti velky rozdil. Velmi dobra knizka.

Bible je jeste lepsi. Kdyz se dostanete na uroven abyjste mohli chapat do hloubky bibli, tak uz nemusite cist nic jineho. Jde primo k podstate veci.

Mac

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #27 kdy: 18. 01. 2011, 17:21:47 »
O koupi Bible (kralické?) jsem taky uvažoval, i když nevěřím v boha. Když jí člověk nebude brát doslova, taky by to mohlo být docela zajímavé čtení. Takové staleté pohádky pro dospělé. 

stewe

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #28 kdy: 18. 01. 2011, 17:39:08 »
lenin tu krasne ako na podnose popisuje celu zvratenu filozofiu zapadneho sveta 20. az 21. storocia, a bude len a len horsie ... lepsie by som to nenapisal, na pasazi o babach som sa celkom pobavil, popisal PRESNY stav ako sa veci naozaj v skutocnosti maju a kazdy kto nema IQ 5 to musi vidiet a tiez sa mi to hnusi ...

doslova som hltal jeho clanky o mainframe-och, je to sila, uz som prekrocil prvu fazu, stiahol terminal tn3270, spravil free konto a idem na to :) som unixach a pri konzole mam vzdy rozziarene oci :)

zdielam leninovu zivotnu filozofiu (mam 22 rokov)

- nie je porazeny ten, kto prehral, ale ten, ktory sa ani nepokusil bojovat (bertolt brecht)

stewe

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #29 kdy: 18. 01. 2011, 18:36:41 »
este jedna vec, neviem ako to ten lenin robi, ze je jeho ta laska k peniazom nepohlti, podla toho co vravi sa asi nema najhorsie, takze je velmi velmi lahke tomu podlahnut a robit a robit a robit len pre prachy, kto ma vela, chce este viac, v sucasnosti stale viac rozmyslam nad buducnostou, celkove nad zivotnou filozofiou a nejakym principom, podla ktoreho zit, lenin mi ponukol jeden pohlad a nazor na svet ... celkom ma mozno pravdu s tym, ze ked nemate prachy, stale to mate pred ocami, ale ked "uz ste tam" a viete to kontrolovat, tak az potom zistite, ze najvacsim stastim je nebyt na peniazoch a ich potrebe vlastnit ich zavisly ... ironia, ze to musite zistit takymto sposobom :) a mozno, ze prachy pridu casom same, ked robite to co vas >>> naozaj <<< bavi a na peniaze nemyslite, z toho mi potom vlastne vychadza, ze ked nemyslite na prachy, tak ich zarabate, a tak vlastne zistite ze ich nepotrebujete :D kazdy tu mas svoju cestu, ktoru si musi prejst ...