Video a okno „vždy nahoře“

dan67

Video a okno „vždy nahoře“
« kdy: 28. 11. 2016, 14:49:24 »
Ahoj,
vůbec netuším, kde hledat problém, co hledat na googlu... Tak mě třeba aspoň nasměrujete.

Potřebuji mít puštěné video na full screen a před ním vždy viditelné okno (xterm se stopkama).
Problém je video na celou plochu. Pokud jede jen v okně, tak je vše ok, nastavení "vždy nahoře" pro jiné okno funguje. Ale jakmile přepnu video do full screen režimu, tak to neplatí. Je vidět jen video.

Zkoušel jsem chrome, ff - video je z netu. Stejné.
Zkusil jsem pustit film ve vlc, v gnome mplayer a dalších přehrávačích co jen v systému našel, na full screen stejný problém.
Takže zakopaný pes je jinde než ve flashi.

Ale vůůůůůbec netuším co hledat, co nastavit, přenastavit...

Systém
Lubuntu + LXDE
nVidia Geforce210
« Poslední změna: 28. 11. 2016, 16:06:49 od Petr Krčmář »


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:video a okno "vždy nahoře"
« Odpověď #1 kdy: 28. 11. 2016, 15:02:11 »
Problém je skoro určitě v používání overlays. V přehrávačích (minimálně ve vlc) by to mělo jít nastavit někde na výstupu, aby se použil jiný způsob, v prohlížečích netuším. Určitě by to mohlo jít potlačit i v driveru ke grafice, ale to už by měl poradit někdo, kdo má nVidii.

Franta Ruzicka

Re:video a okno "vždy nahoře"
« Odpověď #2 kdy: 28. 11. 2016, 15:35:19 »

Neslo by video pustit fullscreen v terminalu (mpv) a pred nej dalsi okno s xterm?

dan67

Re:video a okno "vždy nahoře"
« Odpověď #3 kdy: 28. 11. 2016, 15:44:40 »

Neslo by video pustit fullscreen v terminalu (mpv) a pred nej dalsi okno s xterm?

primárně budu přehrávat z netu ve flash playeru, předpokládám, že to amíci mají ošetřené, aby to nešlo pouštět jinak. :-(

Re:Video a okno „vždy nahoře“
« Odpověď #4 kdy: 28. 11. 2016, 18:56:01 »
Na notebooku používam yakuake. Keď mám pustené fillscreen video a stlačím F12, konzola mi normálne vylezie a za ňou ďalej beží video. Flash už pár rokov nepoužívam a ani ho už nikde nemám, takže ma netrápi že je to deravá sračka..a amíkom by som neveril ani nos medzi očami.


wamba

Re:Video a okno „vždy nahoře“
« Odpověď #5 kdy: 28. 11. 2016, 19:13:25 »
napadá mě několik řešení,
po spuštění videa se alt tabnout, do toho terminálu
nastavit tomu videu podržet pod (resp. sebrat podržet nad), (např. v plasmě po fullscreenu zmáčknout alt+F3 a tam to nastavit)

asi nejlépe použít notify-send, jestli používáte script z předešlé diskuse, tak by úprava mohla vypadat takhle
Kód: [Vybrat]
date1=`date +%s`; while true; do notify-send -t 1030 "$(date -u --date @$((`date +%s` - $date1)) +%H:%M:%S)"; sleep 1 ; done

trochu to problikává, ale můžete si 1030 zkusit změnit tak, aby to problikávalo, co nejmíň,
 a nebo třeba si ten skript upravit tak, aby čas zobrazoval jen každých 10s

nobody(ten pravej)

Re:Video a okno „vždy nahoře“
« Odpověď #6 kdy: 28. 11. 2016, 19:30:58 »
# vylistovani seznamu oken, pro zjisteni nazvu toho s kterym nasledne pracovat
wmctrl -l

# umistit okno nahoru
wmctrl -r "nazev okna" -b add,above

# umistit dolu
wmctrl -r "nazev okna" -b add,below

# misto fullscreen, pouze maximalizovat okno
wmctrl -r "nazev okna" -b add,maximized_vert,maximized_horz

dan67

Re:Video a okno „vždy nahoře“
« Odpověď #7 kdy: 28. 11. 2016, 22:21:43 »
Díky všem za tipy a rady.
Budu zkoušet, uvidíme...

Zatím to budu řešit alt+tab a snad se časem podaří ohnout systém, aby poslouchal.
Maximalizovat okno nepomůže, resp. to je ok, okna jsou, kde mají být, nahoře, dole... ale video zůstane malé.

Pokud někdo, kdo nevěří amíkům ví, jak pouštět záznamy zápasů z nfl.com, sem s tím :-)


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Video a okno „vždy nahoře“
« Odpověď #8 kdy: 28. 11. 2016, 22:35:02 »
Díky všem za tipy a rady.
Budu zkoušet, uvidíme...

Zatím to budu řešit alt+tab a snad se časem podaří ohnout systém, aby poslouchal.
Maximalizovat okno nepomůže, resp. to je ok, okna jsou, kde mají být, nahoře, dole... ale video zůstane malé.

Pokud někdo, kdo nevěří amíkům ví, jak pouštět záznamy zápasů z nfl.com, sem s tím :-)
Já bych věděl... kup si nějakou TV stanici, nakup práva na NFL a zaplať vývoj lepšího streamování :D Sorry za OT, ale já prostě musel :D