Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu

Martin123

Re:Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu.
« Odpověď #255 kdy: 15. 12. 2016, 09:38:10 »
Znalosti jsou jen pro lopaty. Vývojář se cokoli naučí za pár měsíců, takže to nemusí umět předem.

Jobs je pro lopaťácké pozice tak do 110 tisíc. Ztráta času přes to hledat lepší joby.
Sorry, to je fakt blbost. Mit znalosti z problemove domeny je vzdy plus.

Opravdu vždy?

Dobre, existuje nejaky pripad kdy je znalost problemove domeny minus?


andy

Re:Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu
« Odpověď #256 kdy: 15. 12. 2016, 11:04:40 »
Citace
Existuje způsob, jak některým typovým systémům vysvětlit, co to je validní červeno-černý strom. Podobně, jako proměnná "int" nemůže obsahovat string, tak proměnná "RedBlackTree" pak nemůže obsahovat nic jiného, než validní strom. Má smysl testovat, zda po operacích "insert/delete" je výsledkem validní červeno-černý strom, když ten nevalidní prostě nejde v tom typu vůbec zkonstruovat? Má smysl testovat, zda po insertu je výsledkem strom, který obsahuje všechny prvky jako ten před insertem + ten nový, má smysl testovat obdobně delete - ale přestalo mít smysl testovat validitu toho stromu.

Tohle je přesně způsob, jak ten software do letadel psát.

Tohle je docela zajimave. Muzu se zeptat kde (konkretne k Jave) se toto probira? nejaky tip na dobrou literaturu?
V Javě dependent types nejsou, takže se to asi neprobírá, protože to víceméně nejde.

Jinak:
http://www.seas.upenn.edu/%7Esweirich/talks/flops2012.pdf
https://www.youtube.com/watch?v=rhWMhTjQzsU

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu.
« Odpověď #257 kdy: 19. 12. 2016, 10:30:04 »
Znalosti jsou jen pro lopaty. Vývojář se cokoli naučí za pár měsíců, takže to nemusí umět předem.

Jobs je pro lopaťácké pozice tak do 110 tisíc. Ztráta času přes to hledat lepší joby.
Sorry, to je fakt blbost. Mit znalosti z problemove domeny je vzdy plus.

Opravdu vždy?

Dobre, existuje nejaky pripad kdy je znalost problemove domeny minus?

Samozřejmě. Už jednou mi v jedné firmě naznačovali, že mám příliš dobré znalosti a kontrakt na 80kKč měsíčně místo mé tehdejší živnosti s obratem ~260kKč ročně mi nenabídli, ozvali se až po několika měsících, ale to jsem je odmítl pro ztrátu důvěry já. Problém byl v tom, že nevěřili, že u „podřadné“ práce vydržím dostatečně dlouho, aby mě stihli přeřadit na nějakou lepší. A asi měli pravdu, navíc bych s jinými jednal z pozice dobře placeného kontraktora, takže bych si asi velmi rychle dopomohl k něčemu zábavnějšímu. Na druhou stranu zpětně vnímám dobře, že jsem tam nešel, takže je to spíše ilustrativní příklad, že to může být při jednání mínus.

javaman ()

Re:Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu.
« Odpověď #258 kdy: 19. 12. 2016, 14:18:07 »
Dobre, existuje nejaky pripad kdy je znalost problemove domeny minus?

Pokud jsi k ničemu, tak nikoho nezajímá, že umíš doménu. Na co ti bude lopata, která zná nějakou doménu, když je úplně hloupá?

Proto je doména jen lopaťácký termín. Normálně se u vývoje nepoužívá. Když ti někdo řekne, že se třeba specializuje na banky, tak víš, že je to lopata a ne vývojář.

Re:Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu
« Odpověď #259 kdy: 19. 12. 2016, 14:24:33 »
Hodte na toho loosera deku.


javaman ()

Re:Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu
« Odpověď #260 kdy: 19. 12. 2016, 14:40:21 »
Lenine, lopato, jsi to ty? ;D

jpu

Re:Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu.
« Odpověď #261 kdy: 19. 12. 2016, 16:24:13 »
Proto je doména jen lopaťácký termín. Normálně se u vývoje nepoužívá.
a co sa pouziva? :D ved trosku poargumentuj kingu! ;)

javaman ()

Re:Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu
« Odpověď #262 kdy: 19. 12. 2016, 17:11:47 »
Schopnosti? Jak chápeš problémy? Jak řešíš problémy? Vše ostatní jsou jen lopatí blbosti, protože lopata nic z toho moc neumí.

Re:Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu
« Odpověď #263 kdy: 19. 12. 2016, 18:09:20 »
Schopnosti? Jak chápeš problémy? Jak řešíš problémy? Vše ostatní jsou jen lopatí blbosti, protože lopata nic z toho moc neumí.

duckspeak

jpu

Re:Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu
« Odpověď #264 kdy: 19. 12. 2016, 20:02:37 »
tak logicky mi z toho vyplyva, ked mas schopnosti z niecoho, tak danu domenu poznas. ;)

javaman ()

Re:Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu
« Odpověď #265 kdy: 19. 12. 2016, 21:02:49 »
To nechápu odkud. Prostě znáš jinou doménu a jsi daleko lepší než libovolná lopata se znalostí té domény.

jpu

Re:Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu
« Odpověď #266 kdy: 19. 12. 2016, 21:45:06 »
Citace
Hlboká duševná zaostalosť (starý názov je idiotia, idiocia, nepresne idiotizmus, idiotstvo; príslušný zaostalý sa volal idiot), definícia podľa MKCH-10 F73 znie: IQ je pod 20 (u dospelých, mentálny vek niže 3 rokov)

hovori ti to nieco javamane?

javaman ()

Re:Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu
« Odpověď #267 kdy: 19. 12. 2016, 21:49:05 »
Taková slabší lopata. Ale pokud se dobře naučí doménu, tak může roky hrát, že něco umí. Ideální lopatí manažer do dnešních firem.

balki

Re:Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu
« Odpověď #268 kdy: 19. 12. 2016, 22:58:30 »
Taková slabší lopata. Ale pokud se dobře naučí doménu, tak může roky hrát, že něco umí. Ideální lopatí manažer do dnešních firem.

Ale v tomto sa musim javamana zastat.  Je lepsi koder, ktory dokaze sa prisposobit a "domenu" sa naucit rychlo za behu, nez fachidiot. To je vlastne aj nieco ako definicia inteligencie.

javaman ()

Re:Nejžádanější programátorské znalosti na českém pracovním trhu
« Odpověď #269 kdy: 20. 12. 2016, 13:19:07 »
Přesně tak, balki asi nebude lopata 8)