Android aplikace - zisk za reklamu

Android aplikace - zisk za reklamu
« kdy: 06. 11. 2016, 14:25:15 »
Mohl by mi někdo vysvětlit jak funguje zobrazování a platby za reklamu autorovi androidního programu? Funguje to jako v prohlížeči kde se nějakým adblockem blokuje adresa vydavatele reklam, ta se tedy nezobrazí a autor přijde o zisk?

Dík
« Poslední změna: 07. 11. 2016, 09:07:58 od Petr Krčmář »


v2kt0r

Re:Android aplikace - zisk za reklamu.
« Odpověď #1 kdy: 06. 11. 2016, 14:55:20 »
Princip zobrazování a plateb asi bude podobný, ale blokování nejspíš nepůjde. Aplikace jso od sebe odstíněny a Google by byl sám proti sobě, kdyby umožnil reklamy blokovat, žejo.
Koho se chystáš ochudit o zisky z programu, který používáš?

čumil

Re:Android aplikace - zisk za reklamu.
« Odpověď #2 kdy: 06. 11. 2016, 15:07:12 »
Mohl by mi někdo vysvětlit jak funguje zobrazování a platby za reklamu autorovi androidního programu? Funguje to jako v prohlížeči kde se nějakým adblockem blokuje adresa vydavatele reklam, ta se tedy nezobrazí a autor přijde o zisk?

Dík
V mobilním browseru to blokovat jde, v apce moc ne, a pokud bys to i přes to zablokoval, autor tam asi bude mít nějakou custom detekci, a zablokoval by ti používání appky.

Pokud se zjímáš o zisky, tak na mobilu je CTR dost malí, takže smysl má CPM, a to zas potřebuješ strašně moc uživatelů appky aby si měl nějaký ucházející zisky.

Potom je teda možnost nutit uživatele sledovat sponzorovaný videa výměnou za nějkou odměnu, to obvykle už profitabilní je (alespoň si to myslím) ale viděl jsem to takhle udělaný jen v jedný appce.

Re:Android aplikace - zisk za reklamu.
« Odpověď #3 kdy: 06. 11. 2016, 15:09:10 »
Proč se ptám? Spíš ze zvědavost jak to funguje jestli je systém stejný jak pro web nebo to pracuje jinak. Aplikace pro android jsou většinou bezcenné šmejdy které nemají hodnotu.

Jinak blokovat reklamy v aplikacích úspěšně lze. Stačí rootnout zařízení a instalovat třeba AdAway. Což je ideální volba i na reklamy na webu.

čumil

Re:Android aplikace - zisk za reklamu.
« Odpověď #4 kdy: 06. 11. 2016, 15:11:58 »
Proč se ptám? Spíš ze zvědavost jak to funguje jestli je systém stejný jak pro web nebo to pracuje jinak. Aplikace pro android jsou většinou bezcenné šmejdy které nemají hodnotu.

Jinak blokovat reklamy v aplikacích úspěšně lze. Stačí rootnout zařízení a instalovat třeba AdAway. Což je ideální volba i na reklamy na webu.
Ale stejně jako v browseru to jde zdetekovat, a když už si dáš s appkou tu práci, tak tam asi ještě přišpendlíš nějaký překvápko pro blokátory.


javaman ((

Re:Android aplikace - zisk za reklamu.
« Odpověď #5 kdy: 06. 11. 2016, 15:30:17 »
Tak to zase nějak obejdeš. Ať si reklamu autoři sledují doma a ve svém volném čase. Normální lidi nezajímá.

čumil

Re:Android aplikace - zisk za reklamu.
« Odpověď #6 kdy: 06. 11. 2016, 15:47:35 »
Tak to zase nějak obejdeš. Ať si reklamu autoři sledují doma a ve svém volném čase. Normální lidi nezajímá.
Hele, souhlasím s tebou, bohužel, často je to jediná možná cesta monetizace :/

Já taky blokuju reklamu, pokud ale není reklama moc otravná a chci podpořit server, poklikám na reklamy. Třeba na rootu ji blokuju od tý doby co byl dole ten neodstranitelnej pruh ohledně blokování, to mě fakt nasraly takže smůla, jinak sem ale poměrně tolerantní a když server hezky poprosí, tam to svoje hejno vypnu.

čumil

Re:Android aplikace - zisk za reklamu.
« Odpověď #7 kdy: 06. 11. 2016, 15:49:51 »
Tak to zase nějak obejdeš. Ať si reklamu autoři sledují doma a ve svém volném čase. Normální lidi nezajímá.
A otázka :D jak bys to chtěl obejít? Pokud sis ráčil všimnout, tak už existují i reklamní sítě který sou ad blockerama nedetokovatelný protože se schovávaj za vrstvou proxy a maj šifrovaný REST cally...

Trošku se bojim až to nasadí google, pak si budu muset všude psát custom JS zabijáky.

javaman ((

Re:Android aplikace - zisk za reklamu.
« Odpověď #8 kdy: 06. 11. 2016, 16:30:29 »
Dokud bude reklama trochu funkční, tak se bude používat. Proto jsem pro kompletní blokaci všude. Nedělám žádné výjimky, protože reklama pro mě není kamarád. V televizi mi nevadí, protože tam se nic moc nečeká. Na odborném webu ale žádné rušení nechci. Dovedu si představit reklamy v tištěném časáku, které jsou OK (hlavně se nehýbou). Nikdo nebude ale do papírového Root časáku dávat nesmysly jako sem.

Když to nepůjde obejít, tak tam jen nebudu chodit. Stejně člověk moc často sedí u počítače a bez webů by ušetřil.

Sledování reklamy není dobré placení. Když někdo nemá na provoz, musí sehnat peníze a ne blbce, kteří budou sledovat nějaký cizí odpad.

Jinak na rootu se to řešilo a není potřeba to rozpitvávat. U Androidu je to stejné. Blokovat všude a když to nepůjde, tak to nepoužívat.

Nebo je většina lopat fakt úplně mimo a reklamu nevidí, nevím.

Re:Android aplikace - zisk za reklamu.
« Odpověď #9 kdy: 06. 11. 2016, 17:28:57 »
Třeba na rootu ji blokuju od tý doby co byl dole ten neodstranitelnej pruh ohledně blokování, to mě fakt nasraly takže smůla, ...
Vtipné je, že blokovač dokáže zablokovat i ten pruh ... .

Re:Android aplikace - zisk za reklamu.
« Odpověď #10 kdy: 06. 11. 2016, 17:37:18 »
Ono taky, když už o tom androidu, je problém, že spousta stránek se prostě bez blokovače prohlížet ani nenechá protože je tam tolik reklamy že se člověk nedostane k obsahu. Taková stránka ho stojí násobky dat. To samé aplikace - jsou aplikace kde reklam zabírá třetinu obrazovky a bliká a k tomu tam jsou nákupy v aplikaci.

Osobně nechápu, že inzerenti za reklamu tolik platí protože  podle mě jsou lidi naprosto otupělý a reklamy podvědomě přeskakují.

Ivan Nový

Re:Android aplikace - zisk za reklamu.
« Odpověď #11 kdy: 06. 11. 2016, 17:47:27 »
Dokud bude reklama trochu funkční, tak se bude používat. Proto jsem pro kompletní blokaci všude. Nedělám žádné výjimky, protože reklama pro mě není kamarád. V televizi mi nevadí, protože tam se nic moc nečeká. Na odborném webu ale žádné rušení nechci. Dovedu si představit reklamy v tištěném časáku, které jsou OK (hlavně se nehýbou). Nikdo nebude ale do papírového Root časáku dávat nesmysly jako sem.

Když to nepůjde obejít, tak tam jen nebudu chodit. Stejně člověk moc často sedí u počítače a bez webů by ušetřil.

Sledování reklamy není dobré placení. Když někdo nemá na provoz, musí sehnat peníze a ne blbce, kteří budou sledovat nějaký cizí odpad.https://forum.root.cz/index.php?topic=14164.msg185056;topicseen#new

Jinak na rootu se to řešilo a není potřeba to rozpitvávat. U Androidu je to stejné. Blokovat všude a když to nepůjde, tak to nepoužívat.

Nebo je většina lopat fakt úplně mimo a reklamu nevidí, nevím.

Tak to jste neviděl slavný časopis Byte z 90. let, kolik tam bylo reklamy, měl cca 1000 stránek, z toho bylo 800 stránek reklamy :-)))

čumil

Re:Android aplikace - zisk za reklamu.
« Odpověď #12 kdy: 06. 11. 2016, 21:10:56 »
Třeba na rootu ji blokuju od tý doby co byl dole ten neodstranitelnej pruh ohledně blokování, to mě fakt nasraly takže smůla, ...
Vtipné je, že blokovač dokáže zablokovat i ten pruh ... .
Tehdy to adblock ještě nedával ...

jjjzzjz

Re:Android aplikace - zisk za reklamu.
« Odpověď #13 kdy: 06. 11. 2016, 21:17:46 »
Třeba na rootu ji blokuju od tý doby co byl dole ten neodstranitelnej pruh ohledně blokování, to mě fakt nasraly takže smůla, ...
Vtipné je, že blokovač dokáže zablokovat i ten pruh ... .
Tehdy to adblock ještě nedával ...
Chce to adblock plus v chromu a musíš dát ručně blokovat prvek

čumil

Re:Android aplikace - zisk za reklamu.
« Odpověď #14 kdy: 06. 11. 2016, 21:42:51 »
Třeba na rootu ji blokuju od tý doby co byl dole ten neodstranitelnej pruh ohledně blokování, to mě fakt nasraly takže smůla, ...
Vtipné je, že blokovač dokáže zablokovat i ten pruh ... .
Tehdy to adblock ještě nedával ...
Chce to adblock plus v chromu a musíš dát ručně blokovat prvek
hele, díky za radu, ale aktuálně mám takovou armádu blokátorů, že se mi leckdy stránka i blbě zobrazí jak moc všechno poblokujou, takže problémy už nemám