Potřebuju náhražku za Windows

Jakub L.

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #15 kdy: 01. 01. 2011, 20:20:02 »
Nic takového neexistuje... A pravděpodobně ani nikdy existovat nebude, je mi líto...

A musím vás upozornit, že vypadáte (nebo jste) jako provokatér...


e-karr

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #16 kdy: 01. 01. 2011, 20:28:46 »
Proč někdo dává do IT diskuse "dotaz" jako je tento? Pubertální zájem zjistit, jak budou "linuxoví nadšenci" reagovat? Nejspíš.
Autorovi bych doporučil zcela jiné fórum, třeba by mu tam někdo pomohl s jeho SKUTEČNÝM problémem. Laicky bych si tipnul , že by Prozac mohl pomoci...
 

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #17 kdy: 01. 01. 2011, 20:32:04 »
Dál to musí být systém bez chyb, aby to nechtělo furt nějaký updaty a patche.

Tak takovy system jeste nikdo nevytvoril. Jsou pouze systemy, kde tech patchu je mene a rychleji k dispozici, nez na nekterych jinych systemech.

LukynZ

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #18 kdy: 01. 01. 2011, 20:49:15 »
tohle si zaslouzi lock

Kit

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #19 kdy: 01. 01. 2011, 20:52:19 »
Nemám na to moc náročné požadavky, ale musí tam fungovat toto:
musí tam být funkční okna
musí být funkční MS OFFICE, directx 11, fotošop, corel, 3D max, MS explorer
a nějaké hry jako třeba

Celý operační systém musí být alespoň freeware, zdrojáky mě nezajímají.

Pokud jsi už investoval do MS Office, Photoshopu, 3D Maxu a několika her, proč je ti líto těch pár tisíc za normální nebo alespoň OEM licenci MS Windows?

Tyto programy sice v Linuxu jedou ve Wine a po zakoupení licence Cedegy pojedou i hry. Ale proč chceš používat programy určené pro Windows v Linuxu, když to jejich tvůrci nepodporují? K tomu musíš mít pádnější důvod, než jen OS zdarma.

Všechny zmíněné programy mají free alternativy, např. OOo, GIMP, Blender a Firefox. V Linuxu fungují nativně, není potřeba žádný emulátor. Pro běžného uživatele naprosto vyhovující.

Jediný DirectX je nahrazen placeným programem Cedega (nepoužívám, případně mě opravte).


Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #20 kdy: 02. 01. 2011, 00:54:42 »
Nic takového není, hmm. Tak jste mě pěkně zklamali.
No nic, jdu znovu pařit celý postal 2. Trojka ještě nevyšla.

faha

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #21 kdy: 02. 01. 2011, 01:24:58 »
Nic takového není, hmm. Tak jste mě pěkně zklamali.
No nic, jdu znovu pařit celý postal 2. Trojka ještě nevyšla.

Opravdu? Neverim.

Brouk Pytlík

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #22 kdy: 02. 01. 2011, 10:09:58 »
Takový systém se jmenoval Lindows, ale už je dávno zrušený, tak mohu doporučit pouze WinuX ;D Nebo Kubuntu s Wine, tam ti pojede většina věcí, a když ne, tak bys měl hledat nebo rovnou zbalit nějakého linuxového guru 8)

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #23 kdy: 02. 01. 2011, 10:56:17 »
Když už máš prachy na Photoshop, Corel, 3D Max a MS Office + spousty her, tak tě nezabije zaplatit těch pár kaček za Windows ... Jen tak mimochodem, aplikace, které jsi vypsal jedou na Linuxu bez problému ;-) Hry nehraju, takže v tom neporadím i když hodně jich také funguje. Nicméně lidem, jako ty stačí nějaká herní konzole, protože stejně nic jiného neumí, programy o kterých píšeš znáš sotva z jedné třetiny, můžeš mi na můj názor odpovědět cokoliv, ale nepřesvědčíš mne, protože takových ovcí znám ... :-D

...

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #24 kdy: 02. 01. 2011, 11:45:59 »
no ja nevim, priklanel bych se k variante toto tema zamknout a okamzite smazat. Jiri X Dolezal zase urcite pise nejakej clanek, tak anonymne prudi.

MedikCZ

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #25 kdy: 02. 01. 2011, 12:38:01 »
Lindows se prejmenoval na Linspire ale mam pocit ze se dal naprostou jinou cestou. Navic fungoval jako krok k linuxu z windowsu.

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #26 kdy: 02. 01. 2011, 12:51:03 »
 ;D ;D ;D ;D

Zkrátka Silvestr se asi vydařil ...

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #27 kdy: 02. 01. 2011, 16:03:54 »
Když už máš prachy na Photoshop, Corel, 3D Max a MS Office + spousty her, tak tě nezabije zaplatit těch pár kaček za Windows ... Jen tak mimochodem, aplikace, které jsi vypsal jedou na Linuxu bez problému ;-) Hry nehraju, takže v tom neporadím i když hodně jich také funguje. Nicméně lidem, jako ty stačí nějaká herní konzole, protože stejně nic jiného neumí, programy o kterých píšeš znáš sotva z jedné třetiny, můžeš mi na můj názor odpovědět cokoliv, ale nepřesvědčíš mne, protože takových ovcí znám ... :-D

Já toho náhodou umím fakt hodně. A prachů mám dost, ale proč neušetřit 2000 za windows?
Samozřejmě jsem zkoušel nahradit počítač za nové herní konzole, ale výrobci tam dávají nekvalitní mechaniky, které neumí přečíst DVD-R.

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #28 kdy: 02. 01. 2011, 16:34:19 »
Citace
Já toho náhodou umím fakt hodně. A prachů mám dost, ale proč neušetřit 2000 za windows?
Samozřejmě jsem zkoušel nahradit počítač za nové herní konzole, ale výrobci tam dávají nekvalitní mechaniky, které neumí přečíst DVD-R.

možná bys už měl jít do (_._)

Sl

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #29 kdy: 02. 01. 2011, 18:28:22 »
Nekrmte internetové troly.